poster

Jak Jaromil ke štěstí přišel (TV film)

Pohádka

Československo, 1982, 51 min

 • otík
  ***

  Tak těžce naivní kulisová pohádka, že ani chřadnoucí princezna v jejím optimismu nemá šanci zchřadnout. Navrátil si zahrál svou typickou roli chudého uhlířova syna, kterému tato práce zrovna moc nevoní a raději zahradničí a stará se o lesní faunu a floru. To jej však zavede do podzemní říše, kde získá přátelství živého ohně, živé vody a kouzelné sasanky. To vše mu pak bude k užitku při uzdravení nemocné královy dcery. Hezká, pohodová a zcela totálně tradiční poobědová pohádka, která se bude líbit dětem i dospělým.(8.8.2014)

 • flanker.27
  ***

  Když jsem byl malý, byla tahle pohádka ve své psané formě maminčinou noční můrou, páč byla hrozně dlouhá a málokdy byla dočtena bez přestávky na spaní a oddech. Těžká nostalgie :)(19.8.2014)

 • Mia...
  ****

  Rozhodně jedna z nejlepších kulisových pohádek :o))(14.10.2014)

 • PollyJean
  **

  nesnesitelně papundeklová pohádka s až příliš dušínovským hlavním hrdinou...(6.8.2009)

 • vitekpe
  ***

  Umakartova, klasicky osmdesatkova studiova pohadka s Navratilem, Bicikovou, Zahajskym atd. Potesila ucast malo vidane, sympaticke Violy Zinkove. 3-(24.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace