Příběh muže, jenž omylem zabije ve vlaku svou snoubenku. Vystupuje z vlaku v jednom malém městečku a začně přemýšlet, kdo ho viděl nastupovat, a zda ho někdo nemůže nahlásit policii. Zjišťuje, že je sledován mužem s pihou na tváři. Vše se začne komplikovat, když hlavní postava chce opustit město. Dojde k mostu, který je díky nastávající povodni uzavřen. Zde ho osloví místní reportér. Možná ví, co neznámí muž udělal ve vlaku. (Terva)

liquido26

Zdejší obsah mi připadá lehce mystifikující a nepřesný :-) Jinak ale průměr, na který se ale dalo koukat. Nejzajímavější je zřejmě úvod a úplný závěr. ()

Topco

Noirové guilty pleasure! Zábavné a mysteriózne Bčko podľa rádiovej hry možno odporučiť len najskalnejším noiristom, ktorí si dokážu tento typ filmu užiť. Má to skvelé atmosferické intro (cesta vlakom, záhadný cestujúci, mystérium, expresívne nasvietenie) a napínavý záver. Prostredná tretina je trochu statická a konflikty medzi postavami sú dlho len letmo načrtnuté, ale na túto na pohľad stagnáciu zachraňuje celá plejáda vtipných figúrok domácnosti, do ktorej sa náš hrdina uchýli po tom, čo po vystúpení z vlaku zabije v daždi svoju snúbenicu. (PS: liquido26 má pravdu, obsah je blud). 3,5* ()

EdaS

Velmi zvláštní noir, který překvapuje hlavně množstvím humoru a hodně překvapivým zarámováním příběhu: ve vlaku se spolu začnou bavit netrpělivá žena a muž, který zná přesný čas i bez hodinek (!!!). Muž ženu varuje, že nemá vystupovat z vlaku a začne jí vyprávět jeden zajímavý příběh... Zjevně nízkorozpočtový snímek určitě není bez zajímavosti. http://www.archive.org/details/inner_sanctum ()

Martin741

Hodne zvlastny film, podivinsky, napisal bych ze landersova odpoved na Pojistku smrti, ta je tusim z roku 1944. Spravne noiry su u mna o tomto : polotma v ulici, ktoru len obcas prerusuje blikajuca lampa, clovek iduci po tejto ulici vidi v okne odhrnute zavesy a za nou pravdepodobne nejaku femme fatale. Len co ona zisti, ze o nej dotycny vie, zavesy sa opat zahrnu a mozno ze i zhasne, mozno nie. To jedno, naraz sa spoza rohu vyruti auto, oslepi dotycneho chlapa a zacne ho nahanat. To su prave noiry pre mna - tu ide o vrazdu holky, a chlap, ktory ju zabil zistuje, ze ho niekto sleduje ....... Landers ako reziser mi toho vela nehovori, ale viem, ze najlepsie noir filmy sa tocili v 40. a 50. rokoch - hlavne USA a Velka Britania. Tento noir je americky, a hodne slusny, dam tych 70 % ()

• Film byl natočen na motivy slavného rozhlasového pořadu „Tajemství vnitřní svatyně“ vysílaném od roku 1941. (Terva)