Makléř

Rogue Trader

Maklér

Drama / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1999, 97 min

Ekonomika je mi celkem u řiti. Máločim opovrhuju víc než nažehlenejma panákama v bance, co si vykračujou v kvádru a myslej si, že jim patří svět. Tenhle film podle skutečný události se mi ale líbil. Aby jeden člověk potopil celou banku se nestává moc často. Mělo to příběh, spád, přišlo mi to torchu levný, ale jinak v pohodě. Lidi jako Nick Leeson jsou důvodem, proč nevěřim bankám. Teď si řikám, kolik lidí se tehdy muselo naštvat. Nečekal jsem moc a dostal jsem víc než jsem čekal. Projednou se na hodnocení ČSFD nedá spolíhat.(5.3.2010)

Poznáte tie športové filmy, ktoré vlastne nie sú o športe a krásne si ich užijete, aj keď ste hard-core nešportovec... tak MAKLÉR je bohužiaľ film, ktorý si nemôžete užiť, ak nemáte vrelý vzťah k burzovým machináciám. Navyše nepoznám nikoho s takýmto vzťahom, kto by ho mohol označiť za dôveryhodný. Čo mi teda ako laikovi zostáva k zhodnoteniu? Solídny McGregorov výkon a šikovne zostrihané dejové leporelo, pri ktorom som ale väčšinou netušil, ktorá bije.(7.1.2005)

Téma obchodování a trhu zpracované mizerně a nepřehledně! Chlapce se zaměřením na ekonomiku neurazí, ale plenky zůstanou suché.(20.7.2014)

když do pekla, tak s parádou :-) poučení pro všechny, kteří nejsou troškaři!!!!(5.10.2011)

Ten adrenalín, keď sa burza otvorí a ten stres, keď pri jej zatvorení viete, že ste utratili peniaze cudzích ľudí bez šance na zisk. Tomu sa hovorí dostať sa do sračiek. Odporúčam všetkým, ktorí si myslia že v práci nestíhajú a je toho na nich veľa.(15.10.2009)