Makléř

Rogue Trader

Maklér

Drama / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1999, 97 min

Dívat se na film, ve kterém slyšíte pojmy, které Vám nic neříkají a téměř celou dobu vlastně nechápete, co ten hlavní hrdina dělá, zajímavé, ale zároveň dost matoucí. Pochopila jsem ale to hlavní - byl dost v prdeli a prohlubovalo se to víc a víc.. :D :D Nervozita a psychické zhroucení, ke kterému u něj dojde se mi ale líbila a jen jsem se bavila tím, jak to Ewan McGregor dokázal skvěle zahrát :) Super, ale průměr :)(25.9.2013)

Študujem ekonómiu, takže pojmy ako Nikkei, opcie, či futurity mi niečo hovoria, ale aj tak si myslím, že netreba byť vyštudovaným ekonómom, aby sa dal film pozrieť a zabaviť sa pri tom. Dôležité je vedieť, že nezastúpiteľnou funkciou burzy je špekulácia, ktorú vyvolávaju burzoví podnikatelia s cieľom spôsobiť také zmeny cien, ktoré by im priniesli prospech. A jedným z takýchto maklérov je i Nick Leeson, ktorý poriadne riskuje, buď nakupuje cenné papiere s očakávaním, že ich kurzy budú stúpať a potom ich predá za vyšší kurz (špekulácia na vzostup kurzu) alebo predáva cenné papiere s očakávaním, že ich cena bude klesať a v budúcnosti ich môže opäť kúpiť za nižšiu cenu (špekulácia na pokles kurzu). Nickov hlavný problém je ale v tom, že porušuje pri obchodovaní zákon, čo sa mu stane nakoniec osudným. Veľkým prínosom a najväčšou dominantou filmu je vynikajúci EWAN McGREGOR, ale i réžia JAMESA DEARDENA dokáže držať diváka v napätí. A keď som sa dozvedel, že celý tento príbeh je podľa skutočnej udalosti, môj dojem z filmu bol hneď pôsobivejší.(13.2.2005)

Mnoo, bylo to spis na 3*, ale +* za Ewana...(13.2.2009)

Film přináší pohled na burzu, což je v podstatě hra. Někdo v ní umí chodit a vydělává veliké peníze, někdo ale ztrácí miliony, jak je to popsáno zde v tomto filmu. Ne každému se to ale daří skrývat jako Nickovi.(9.5.2010)

Ten adrenalín, keď sa burza otvorí a ten stres, keď pri jej zatvorení viete, že ste utratili peniaze cudzích ľudí bez šance na zisk. Tomu sa hovorí dostať sa do sračiek. Odporúčam všetkým, ktorí si myslia že v práci nestíhajú a je toho na nich veľa.(15.10.2009)

• - V barové scéně z klubu je slyšet v pozadí hrát píseň od Blur "Song 2" z roku 1997. Děj se ale odehrává v roce 1995. (FilmFan24)

• - Na konci filmu přistává letadlo s Nickem (Ewan McGregor) ve Frankfurtu (Německo). Policejní auta mají ale poznávací značky Mnichova s písmenem "M". Správně tam mělo být "F" (Frankfurt). (FilmFan24)

• - Když Nick (Ewan McGregor) a George (Tom Wu) jedou v Porsche, jsou v některých záběrech připoutaní bezpečnostními pásy a místy je vidět, že připásaní nejsou. (FilmFan24)