Bohové a monstra

Gods and Monsters

Bohovia a monštrá

Drama / Životopisný

Velká Británie / USA, 1998, 101 min

Pomalé, nostalgické ubírání se ven ze života. Nádherné rozjímání nad pomíjivostí slávy, smyslu života, když síly odcházejí, to všechno v harmonických kulisách luxusního domu, pěkných lidí a zdánlivé pohody.(3.9.2010)

Moc hezký film o důležitosti přátelství s výtečnými hereckými výkony prakticky všech zúčastněných.(16.7.2003)

For Me 83%(5.8.2010)

Maličko přeceňovaný snímek, který vedle pochybného děje obsahuje skvělé herecké výkony Iana McKellena a Brendana Frasera. Oni dva vládnou filmu silnější rukou než režisér Bill Condon a je to trochu znát. Pokud by zde nebylo tak úžasné herecké obsazení a jejich životní výkony, těžko by mohl děj diváka pohltit a poznamenat. Čekal jsme však trochu víc a nejde se proto zbavit jemného zklamání.(22.11.2007)

Scénář: Bill Condon .. Opravdu výborné herecké výkony posunují tento příběh do úplně jiných výšin..(6.2.2005)

• - Název filmu pochází z věty, kterou řekne ve filmu Frankensteinova nevěsta (1935) Dr. Pretorius Dr. Frankensteinovi: "To a new world of gods and monsters." (Kulmon)

• - Scénář filmu je založen na knize "Frankensteinův otec" od spisovatele Christophera Brama, který se věnuje gay literatuře. (Dementra)

• - Závěrečnou scénu, kdy Clay kráčí ulicí jako Frankenstein, navrhl Brendan Fraser. (HellFire)