Bohové a monstra

Gods and Monsters

Bohovia a monštrá

Drama / Životopisný

Velká Británie / USA, 1998, 101 min

Výborný film o uměleckém bilancování, osamění a stáří, odlivu a pomíjivosti slávy, ale také (a v neposlední řadě) o homosexualitě dlouho před její civilizační emancipací... (dost mi to připomínalo Ed Wooda, ale v trochu vážnější a méně hravé poloze)(12.7.2007)

Velice působivý snímek, který (jak jinak) zdobí především výkon Iana McKellena v jedné z nezapomenutelných rolích. Výtečný scénář, který přestože udává celému filmu pomalé temto, dokáže udržet pozornost a vnímat všechny ty báječné pocity, které z tohoto filmu o přátelství, homosexualitě, slávě a zášti jistě budete mít.(15.3.2004)

Celkem zajímavý nápad, nevšední ztvárnění a neokoukaný výběr herců, to ano, ale bohužel to filmu nepomohlo. To téma se mi prostě nelíbilo, objevovala se tu prázdná místa a nudné rozhovory, které byly o ničem, ale hrály si na něco víc, necítila jsem v tom žádnou pointu, ani nějaké emoce. I když se mi tady Brendan Fraser zalíbil, jak to zahrál, tak bohužel nezabránil tomu, že jsem se skoro polovinu filmu nudila a navíc jsem nevěděla, zda si tenhle film zaslouží nemilosrdný odpad nebo naopak 4 hvězdičky za zvláštní snímek. Ale nakonec jsem se rozhodla pro průměr, protože pro mě to bohužel nebyl větší zážitek...(30.7.2009)

• - Ako producent film zastrešil spisovateľ a režisér Clive Barker. (Sociopath)

• - Scénář filmu je založen na knize "Frankensteinův otec" od spisovatele Christophera Brama, který se věnuje gay literatuře. (Dementra)

• - Ian McKellen prohlásil, že mu bylo velmi příjemné hrát Jamese Whalea. McKellen je stejně jako Whale homosexuál. (Kulmon)