Bohové a monstra

Gods and Monsters

Bohovia a monštrá

Drama / Životopisný

Velká Británie / USA, 1998, 101 min

Naprosto dokonalý Ian McKellen plus téměř stejně skvělá Lynn Redgrave nejspíš donutili k hereckému výkonu i Brendana Frasera. Není sice ještě tak dobrý jako v Tichém Američanovi, ale rozhodně je to vykročení tím správným směrem. Mimořádně povedená pocta mimořádnému režisérovi.(4.8.2003)

Výborný film o uměleckém bilancování, osamění a stáří, odlivu a pomíjivosti slávy, ale také (a v neposlední řadě) o homosexualitě dlouho před její civilizační emancipací... (dost mi to připomínalo Ed Wooda, ale v trochu vážnější a méně hravé poloze)(12.7.2007)

Výborně zpracovaný a zahraný "životopisný" snímek o m¨velkém muži filmu, který měl svá monstra příliš zakotvená v mysli... Moc hezky se dívalo na pana McKellena, velmi přesvědčivý, upřímný výraz a projev.(5.10.2011)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $6,451,628Tržby Celosvetovo $6,510,680║ Priemerná dráma so zaujímavým odsadeným(McKellen/Fraser), kde dosť chýba lepší cit pre réžiu, lebo v konečnom výsledku nemá príbeh žiadne skutočne silné momentky, čo by dokázali dojať či akokoľvek upútať a povýšiť film do vyšších sfér, aj keď snaha o umeleckú stránku tam je ale vyznie mi to dosť do prázdna. /55%/(27.3.2009)

Scénář: Bill Condon .. Opravdu výborné herecké výkony posunují tento příběh do úplně jiných výšin..(6.2.2005)

• - Ako producent film zastrešil spisovateľ a režisér Clive Barker. (Sociopath)

• - Název filmu pochází z věty, kterou řekne ve filmu Frankensteinova nevěsta (1935) Dr. Pretorius Dr. Frankensteinovi: "To a new world of gods and monsters." (Kulmon)

• - Natáčení filmu trvalo 24 dní. (Kulmon)