poster

Bohové a monstra

 • Velká Británie

  Gods and Monsters

 • Slovensko

  Bohovia a monštrá

Drama / Životopisný

Velká Británie / USA, 1998, 101 min

 • Radek99
  *****

  Výborný film o uměleckém bilancování, osamění a stáří, odlivu a pomíjivosti slávy, ale také (a v neposlední řadě) o homosexualitě dlouho před její civilizační emancipací... (dost mi to připomínalo Ed Wooda, ale v trochu vážnější a méně hravé poloze)(12.7.2007)

 • FrodoF
  *****

  McKellen je geniální, ale moc mi tam trochu nesedí Fraser, které znám řekněme z trochu jiného druhu filmů. Tato moje malá osobní výtka ovšem nic nemění na tom že Bohové a monstra jsou výborný snímek se skvělým scénářem a hereckými výkony a konec opravdu tooto dílo korunuje.(16.9.2004)

 • Terva
  ****

  Ocenění: Oscar 1998 - adaptovaný scénář; nominace: hlavní herec (I. McKellen), vedlejší herečka (L. Redgrave) Zlaté glóby - vedlejší herečka (L. Redgrave); nominace: film (drama), herec v dramatu (I. McKellen) BAFTA - nominace: vedlejší herečka (L. Redgrave) Bram Stoker Awards - scénář (společně s filmem Smrtihlav) British Independent Film Awards - herec (I. McKellen) Broadcast Film Critics Association Awards - herec (I. McKellen také za film Nadaný žák) Chicago Film Critics Association Awards - herec (I. McKellen) Florida Film Critics Circle Awards - herec (I. McKellen také za film Nadaný žák) Independent Spirit Awards - film, hlavní herec (I. McKellen), vedlejší herečka (L. Redgrave) Kansas City Film Critics Circle Awards - herec (I. McKellen) London Critics Circle Film Awards - vedlejší herečka (L. Redgrave) Los Angeles Film Critics Association Awards - herec (I. McKellen), hudba (společně s filmem Malý řezník) National Board of Review - herec (I. McKellen), film San Diego Film Critics Society Awards - herec (I. McKellen), film MFF San Sebastián - herec (I. McKellen), Zvláštní cena poroty (s filmem A la place du coeur) Satellite Awards - adaptovaný scénář Seattle International Film Festival - režie Toronto Film Critics Association Awards - herec (I. McKellen).... ....Scénář : Bill Condon podle románu Christophera Brama. Kamera : Stephen M. Katz. Hudba : Carter Burwell - Ocenění 1998 - Los Angeles Film Critics Association Awards - vítěz ( Nejlepší hudba )(18.5.2011)

 • T2
  ***

  Rozpočet $10miliónovTržby USA $6,451,628Tržby Celosvetovo $6,510,680║ Priemerná dráma so zaujímavým odsadeným(McKellen/Fraser), kde dosť chýba lepší cit pre réžiu, lebo v konečnom výsledku nemá príbeh žiadne skutočne silné momentky, čo by dokázali dojať či akokoľvek upútať a povýšiť film do vyšších sfér, aj keď snaha o umeleckú stránku tam je ale vyznie mi to dosť do prázdna. /55%/(27.3.2009)

 • castor
  ****

  Alespoň v tomhle filmu nedostižný Ian McKellen měl slušný rok. Léta páně 1998 natočil nejen tak trochu přeceňované drama Bohové a monstra o uměleckém bilancování a pomíjivosti slávy, ale i dle mého o krapet lepšího, démonického Nadaného žáka, ve kterém si střihnul stárnoucího válečného zločince. Režisér Bill Condon nicméně dle mého není úplně přesvědčivý tvůrce, jeho snímky jako Dreamgirls a Kinsey se mi pod kůži jednoduše nedostaly a i jeho setkání s britským shakespearovským mistrem, z kterého je obtížné spustit oči, není úplně sebevědomou jízdou. Ač snímek příjemně graduje, nemá natolik pevné švy, které by mi dopřály hlubší zážitek. Závěr života homosexuálního legendárního režiséra Frankensteina se může opřít o zodpovědnou scénáristickou práci, přesto je tak trochu rezervovaný, držící se zpátky a nejvíc by mu asi slušelo označení zajímavý. To je ale přesto kapánek málo!! Jemné zklamání jsem rozhodně pocítil..(23.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace