poster

Bohové a monstra

 • Velká Británie

  Gods and Monsters

 • Slovensko

  Bohovia a monštrá

Drama / Životopisný

Velká Británie / USA, 1998, 101 min

 • Aluska88
  ****

  Nějaký ten čas před tím, než Ian McKellen a Brandan Fraser ztvárnili jedny z nejznámějších rolí své kariéry, se spolu setkali v tomto snímku, který nám přibližuje poslední období života tvůrce legendárního Frankensteina, režiséra Jamese Whalea. Budoucí dobrodruh Rick O'Connell je zaměstnán coby zahradník, kde pečuje o trávníky a zahrádky Hollywoodských pracháčů. Gandalf, který ještě nemá svou kouzelnou hůl, ani schopnost hýbat kovovými předměty:) je nemocný, stárnoucí muž, který se snaží v poklidu dožít ve své luxusní vile. Pak uvidí dobře stavěného a pohledně vypadajícího Claytona Boona a cosi se v něm pohne. A tak začíná neobvyklý vztah mezi životem protřelým a mnoha zážitky poznamenaným letitým mužem a mladíkem, který zpočátku ani netuší, komu vlastně seká trávník. Bylo zajímavé vidět Brendana Frasera ve vážné roli a docela mu to šlo. Ian Mckellen je pak tradičně výborný.(8.11.2014)

 • Slarque
  *****

  Naprosto dokonalý Ian McKellen plus téměř stejně skvělá Lynn Redgrave nejspíš donutili k hereckému výkonu i Brendana Frasera. Není sice ještě tak dobrý jako v Tichém Američanovi, ale rozhodně je to vykročení tím správným směrem. Mimořádně povedená pocta mimořádnému režisérovi.(4.8.2003)

 • J*A*S*M
  ****

  Dobré, dobré, hlavně herecký výkon Iana McKellena a scénář. Brendan Fraser, respektive jeho postava, působí nádherně mrtvolně, což je celkem vtipné, vezmeme-li v potaz, o kom film vypráví.(14.3.2013)

 • - Scénář filmu je založen na knize "Frankensteinův otec" od spisovatele Christophera Brama, který se věnuje gay literatuře. (Dementra)

 • - Ian McKellen prohlásil, že mu bylo velmi příjemné hrát Jamese Whalea. McKellen je stejně jako Whale homosexuál. (Kulmon)

 • - Závěrečnou scénu, kdy Clay kráčí ulicí jako Frankenstein, navrhl Brendan Fraser. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace