poster

Bohové a monstra

 • Velká Británie

  Gods and Monsters

 • Slovensko

  Bohovia a monštrá

Drama / Životopisný

Velká Británie / USA, 1998, 101 min

 • Matty
  ****

  Působivé, výtečně gradující drama. 80% Zajímavé komentáře: Marigold, VerteX(25.9.2005)

 • Ruut
  *****

  Jednak zajímavá pocta jednomu z nejlepších režiserů (nejen!!!) hororových filmů všech dob, rovněž sympaticky zvládnutý pohled na gay "problematiku".(14.8.2009)

 • Radyo
  *****

  Naprosto úžasná podívaná! Ian McKellen tímhle filmem dává zapomenout, že vůbec kdy hrál "nějakého" Gandalfa v Pánu prstenů, jelikož svou životní rolí v Bozích a monstrech dokazuje, jak skvělý herec je. Velice příjemně mě překvapil také Brendan Fraser. Herec, spojený povětšinou jen s "blockbustery" typu Mumie, či pokusy o rádobyvtipné komedie jako Král džungle, se tady dokázal překonat a svou sice nepříliš složitou, ale přece jen vážněji posazenou roli zvládl s neuvěřitelným přehledem. Oba herci tak díky skvěle napsanému scénáři dostali možnost trochu neočekávaně vyniknout na jiném poli, než jsou asi zvyklí, ale povedlo se jim to dokonale. Jeden z nejlepších filmů 90.let se může klidně zařadit do kategorie jedinečných "zákulisně-hollywoodských" filmů ne snad rovnou po bok dechberoucího Sunset Boulevardu, ale jen malý kousek za něj. Bravo pane Condone!(15.7.2003)

 • woody
  *****

  Krásné,dojemné a s výborným hereckým obsazením také skvěle udělané.Hned jak film skončil,dal jsem do videa Frankeinsteina:To vám byl panečku požitek!Po EDu Woodovi nejlepší film o režisérovi.(20.7.2003)

 • Rob Roy
  ****

  Naprosto skvělý výkon Iana McKellena a i Brendan Fraser byl dobrý. Kdo zná ty staré horory, vychutná si to ještě více.(31.7.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace