Po 300 letech míru upadl svět Krynnu do temnoty, když zlá bohyně Takhisis a její armáda draků hrozí ovládnout zemi. Může malá skupina hrdinů, včetně čaroděje Raistlina, kněžky Zlatoluny (Lucy Lawless) a elfského bojovníka Tanise (Michael Rosenbaum), zachránit svět dřív než bude vše ztraceno? Natočeno dle The New York Times bestselleru Draci podzimního soumraku, výpravné fantasy o moci, magii a monstrech. (oficiální text distributora)

C0r0ner

Knížka je dost bídná. Ve výsledku taková, jak si neznalý čtenář (mylně) představí fantasy - banda dementů se plácá odnikud nikam, občas nějaké kouzlo, drak, elf, trpaslík a tak. Předloha i film jsou přesně ten případ. Ostuda pro fantasy žánr a je jenom velké štěstí, že se nenatočilo pokračování. 30% ()

Spock

Moje první setkání s tímto fantazy světem nedopadlo zase tak špatně. Díky poměrně dobrému příběhu se dala strávit i výtvarná stránka filmu. Animace se mi nelíbila a snižuje pro mě výrazně kvality filmu, kdyby na ní tvůrci zkusili zapracovat a taky trochu vylepšili ztvárnění postav a bojové scény, mohl to být opravdu velmi dobrý film. Kombinovat kreslenou animaci s animovanou nepovažuji také za šťastné. Do dalšího dílu by to chtělo větší rozpočet. ()

Eddard

Ze světa Dragonlance jsem přečetl všehovšudy tři knihy, ale ty stačily, abych si udělal představu o zbytku. Stejně jako ony, nenabízí tenhle animák nic nového či podnětného. Jde o klasický low fantasy příběh, plný šablonovitých, černobílých charakterů (s potenciální výjimkou v případě Raistlina Majere), který žánru čest rozhodně nedělá. Aby toho nebylo málo, ošidili tvůrci to druhé nejdůležitější - animaci. Ta je stručně řečeno tragická. Nejde o ztvárnění samotných hrdinů, které je ještě snesitelné, ale o animace akčních a bojových sekvencí, které strčí s přehledem do kapsy každý mizerný manga seriál a především pak nepochopitelné rozhodnutí animovat některé bytosti (především draky) digitálně - a to ještě na úrovni ranných devadesátých let. Příšerné. No, ke kladům se dá přičíst snad jen poměrně podařený dabing, zejména Kiefer Sutherland evidentně dělal co mohl, aby se za účinkování v téhle slátanině nemusel tolik stydět. 20% Následující skupiny, nechť si k hodnocení přidají 20%: věrní fanoušci série, mládež do 12, vysokoškoláci na zkouškovém. ()

Al44...

Pro mne - fanouška celé DRAGONLANCE série - mi toto přijde jako zmařená šance na plnohodnotný DL snímek. Ale i tak jsem rád, že tento film vznikl. Příběhově je to opravdu kvalitní zpracování knižní předlohy. Některé scény a situace se sem samozřejmě kvůli délce snímku nemohly vlézt, nicméně se tu setkáme téměř ze všemi hrdiny tohoto skvělého příběhu. Bohužel animace je taková jaká je (patrně nízký rozpočet) - jedním slovem velmi zastaralá. Myslím, že by si DRAGONLANCE sága zasloužila opravdu kvalitní filmové zpracování, třeba v moderním stylu alá Pán Prstenů. ()

HennessyVSOP

Tak tenhle film mne zklamal, a to hodně. Ta knižní předloha je totiž pětihvězda jak vyšitá a takhle to podělat. Vůbec by mi nevadila ta stará animace, ta je fajn, ale kterej mozek si řekl že tam dáme ty 3D efekty? Vždyť je to děsně hnusný a nehodí se to tam. A pak ten scénář, vážně te nešlo převést líp??? Tahle trilogie si zaslouží dobré zfilmování. I přes moji kritiku se ovšem nejedná o odpad, ta předloha je totiž opravdu dobrá, ale potenciál byl zabit dokonale :( 50% ()

• Série Dragonlance, čili Dračí kopí, vznikla v polovině osmdesátých let jako první podpůrná fantasy sága pro další z her na hrdiny, jako jsou dračí doupě apod. Během let se k původním autorům Margaret Weiss a Tracy Hickmanovi přidávali další a další, až vzniklo bezmála 200 románů a novel, z nichž u nás vyšlo 20 v azurově modrém přebalu. Během dvaceti let vznikl mohutný propletenec příběhů z historie i budoucnosti Krynnu, ať už dobrodružství hlavních hrdinů, či jen nezávislá extempore různých excentrických postaviček. (monolog)