Ať jste japonská školačka, australský pastýř ovcí, ruský kosmonaut nebo ná-čelník afrického kmene, v úvodu se ukáže, že všichni znají SPICE GIRLS. Ale ví někdo z nás, jaké opravdu jsou? Film nabízí šanci poznat skutečnou osobnost děvčat. Film zachycuje rušný týden v životě superhvězd před jejich velkým koncertem, jemuž chybí "koření" neboli "šťáva". Po úspěchu alba na celém světe jsou děvčata pod silným tlakem a pozornost médií je obrovská. Film začíná úspěšným vystoupením skupiny v programu Top of the Pop a následuje non-stop cirkus-fotografování, natáčení videoklipu, interviews, zkoušky, chaos v zákulisí koncertů, a všichni se snaží odhalit, v čem je příčina tak obrovského úspěchu. Děvčata stihnou dát všem svým fanouškům to, co opravdu chtějí - pohled na skutečnou lidskou tvář jejich idolů, jejich upřimná vyznání o mezilidských vztazích, lásce, penězích a o vysoké ceně slávy... (Intersonic)

Adam's odpad!

Tohle absolutně nemá nic společného s filmem. Nelze to ani podřadit pod jakýkoliv myslitelný žánr, protože to neobsahuje vtip, zápletku ani nejde o film hudební. Vlastně je tam něco s bombou, takže asi film o teroristech s hvězdným obsazením vedlejších rolí. Film, který vzniknout musel, protože takovéhle filmy o celebritách je prostě čas od času točit třeba. Koukat na ně ale rozhodně netřeba. ()

honajz2

Ale tak jako jo, asi jsem si to představoval horší. Ona je to strašná a naprosto zoufale nevtipná kravina tak jako tak, ale tak na ty holky se aspoň hezky dívalo a hudbu to mělo poslouchatelnou, když už nic jiného. Jinak se to ale fakt nepovedlo - sice se to snaží působit jako crazy komedie, ale všechny ty hlášky jsou prostě nijaké a bez nápadu, ačkoli se snaží nápady hýřit... V tom svém seznamu hudebních filmů, který natočila nebo je o nějaké konkrétní skupině, jsem tohle měl úplně na dně, protože žádný fanda Spice Girls nejsem ani náhodou, ale když už jsem to v tom seznamu měl, aspoň jsem to chtěl zkusit. Toho zhlédnutí sice nelituji, ale nepovedlo se to a nepovedlo se to docela dost. Lepší 1* ()

dr.horrible

A Hard Day's Night meets Charlie's Angels. Ale bez humoru, zato pekne trápne. Akcia lacná, vtipy ešte lacnejšie a nebál by som sa použiť slovo groteska. Nepatrím k tým, čo Spice Girls (World) vyčítajú všetek ten kalkul (konieckoncov Julien Temple to všetko začal už o dvadsať rokov skôr a pozrite ako to pekne dopadlo). Samotné Spice-ky zas tak trápne neboli (až na Victoriu - tak nesympatická postava sa len tak nevidí a herecky je na tom z dievčat tiež najhoršie, ale vtedy, keď ešte nevyzerala ako múmia, sa na ňu dalo aspoň pozerať) a v rámci svojich schopností (Madonna level) sa sem-tam snažili aj hrať. Horšia je tá celková debilita a naivita scenáristov, a to, že si sami zo seba robia srandu, to je tu povinnosť a nie niečo, čo by bolo potrebné chváliť. Pri týchto údajne zlých filmoch vždy dúfam v nejaký ten zázrak, no zase nič. Nenahnevalo ma to, nostalgia k časom základnoškolským sa u mňa tiež neprejavila, odpad to je a tú jednu hviezdičku dávam skôr zato, že milujem britský prízvuk. A za Emmu Bunton. ()

Aluska88

"Spajsky" jsem zbožňovala a navždy zůstanou nezapomenutelnou součástí mého dětství. Bylo mi kolem 12-ti let, když tato dívčí skupina pobláznila celý svět. Pak se Ginger Spice, Baby Spice, Posh Spice, Sporty Spice a Scary Spice rozhodly, že jejich "koření" se musí sypat i z filmového plátna. Tak vznikl Spice World, kde si holky zahrály samy sebe. Já jím byla v největší míře pobavena a jakkoli je tento film bláznivý, ujetý a infantilní, jsou to prostě Spice Girls. Čekám, jestli ho zase někdy dají v TV, abych se na něj po letech opět mrkla. ()

HenryIvan

Pekný exemplár filmu, ktorý je cielený pre úplne malú ( v tom čase však veľkú ) skupinu. No však aj tá skupina ľudí musí uznať, že je to jednoducho hlúpe a naivné. Myslím si však, že im to ale vôbec nevadí. Nevadí to divákom, ktorí majú radi Spice Girls a nevadí to ani samotnej spomínanej päťke. Ale aby som nehľadal len vady, sebareflexia dievčat bola veľmi podarená. Každá z nich sa od začiatku až po úplný koniec držala charakteru, ktorý im bol pridelený fanúšikmi pri ich začiatku. Scary, Baby, Ginger, Sporty a Posh sa držali striktne svojich rol, aj keď v skutočnosti také byť vôbec nemusia. Musím uznať, že ma zaskočilo koľko relatívne známych hercov som tam zbadal. Každý uzná, že toto je na hrane pojmu film, lebo to je samé o sebe dosť zlé, no ja som neriešil ani tak film, ako skôr interakciu medzi dievčatami. Sledoval som ich spoločnú komunikáciu a dokonca ( keďže som to videl v originálne ) som sledoval aj ich hlas. Piesne boli super, o tom netreba hovoriť. Veľa krát sa mi síce zastavoval rozum, ale bola to zaujímavá paródia. ()

• Richard Briers a Roger Moore natočili svoje scény za jeden deň. (m.a.t.o.)
  • Táto snímka je zaradená medzi 100 najzábavnejších filmov, ktoré kedy získali Zlatú malinu. (m.a.t.o.)
  • Frank Bruno bol pôvodne obsadený do úlohy vodiča zájazdového autobusu, no nakoniec od natáčania odstúpil kvôli osobným nezhodám so Spice Girls. Nahradil ho Meat Loaf. (m.a.t.o.)