Wayneův svět

• slovenský

Waynov svet

Komedie / Hudební

USA, 1992, 91 min

Myersův humor mám rád z pozdějších Powersů a tahle SNL klasika mi přišla spíš jako taková přípravka, stejně tak její pokračování. Nějaký momenty to mělo, občas prdel, ale 90% jen humor a ksichtění co vyšlo naprázdno. Ale zase - vidět to o 10 let dřív, můžu tím být nadšenej. Takhle už asi nikdy nezjistím, jestli to byl humor tlačenej ze zadku anebo nesprávný načasování a tím pádem moje smůla...(1.3.2015)

• Malarkey

Wayneův svět jsem potkal poprvé v životě na VHSce v tenkrát místní půjčovně, kde jsem měl nakoukáno snad všechno, co šlo. Nějak jsem si z něj nic nepamatoval a tak jsem usoudil, že na takový humor jsem byl asi ještě málo stavěnej. No a co čert nechtěl. Cinemax mi toto nezodpovězené okénko opět otevřel, aby mě ujistil, že tenhle film si nepamatuju záměrně. Blbej humor, který je účelově trapnej, ve mně nevyvolal pocit radosti, ale spíše smutku. Další „legenda“, kterou jsem si v hlavě sejmul.(11.7.2016)

Tahle totální pošahanost se pochopit asi ani nedá. Možná i v tom je její kouzlo, které (stejně jako spousta dalších věcí) chybí pozdějším Myersovým šílenostem.(2.7.2005)

• Bachy

klady (+) Alice Cooper, pan Kobliha, Tia Carrere zápory (-) scénář, trapnost, dabing, herci, nápady, poenty, vtipy a i všechno ostatní....jestli tu někdo píše, že je to Mike Myers předtím, než se stal trapným, tak panebože, co mohl natočit potom? Hrůza hrůzoucí(18.3.2008)

Wayne´s world, Wayne´s world! Party on, excellent! Komedie o dvou mírně potrhlých kamarádech, kteří začnou vysílat z garáže vlastní verzi hudební kabelovky. S trochou odstupu je to pořád hodně dobrá komedie s několika fakt vtipnými scénami, jako je slintání na kytarami nebo jízda nacpaným autem za zpěvu Bohemian Rapsody (píše se to tak?) a cukání hlavou.(16.7.2007)

• - Během filmování scény na Bohemian Rhapsody si oba hlavní představitelé namohli krk z intenzivních pohybů hlavou. V některých pozdějších scénách můžeme vidět, jak se snaží o minimální pohyb hlavou. (don corleone)

• - Zazněním písně ''Bohemian Rhapsoy'' se oživila její popularita a skladba se dostala na 2. příčku americké hitparády. Skladba dostala navíc MTV za nejlepší video z filmu. (GreatestFan)

• - Při propagaci byl využitý i film Adamsova rodina (1991), před kterou běžel v kině speciální trailer. (don corleone)