Wayneův svět

Waynov svet

Komedie / Hudební

USA, 1992, 91 min

• Dever

Soundtrack Carter Burwell: 1. Bohemian Rhapsody - Queen [5:57] 2. Hot And Bothered - Cinderella [4:16] 3. Rock Candy - Bullet Boys [5:04] 4. Dream Weaver - Gary Wright [4:25] 5. Sikamikanico - Red Hot Chili Peppers [3:25] 6. Time Machine - Black Sabbath [4:19] 7. Wayne's World Theme - Mike Myers/Dana Carvey [5:14] 8. Ballroom Blitz - Tia Carrere [3:30] 9. Foxy Lady - Jimi Hendrix [3:19] 10. Feed My Frankenstein - Alice Cooper [4:46] 11. Ride With Yourself - Rhino Bucket [3:15] 12. Loving Your Lovin' - Eric Clapton [3:54] 13. Why You Wanna Break My Heart - Tia Carrere [3:33.(11.5.2011)

Waynův svět nejlepší, k sežrání !!! Co víc o supr komedii říct!!(6.7.2003)

Ještě si pamatuji, když to přišlo do kin a byl to strašný hit. Spousta lidí kolem mě z toho ulítávala a hláškovala o sto šest. Úvodní jingle Wayneova světa, vyřvávaný spolužáky jsem skoro nesnášel. A já prostě neměl chuť a potřebu to vidět. Ani dvojku. A taky jsem to neviděl. Až včera. A přišlo mi to docela slabý. Možná by mi to tehdy tak nepřišlo, přeci jenom, byl jsem mladý a podobné pako jako ti dva (Dana Carvey mě bavil mnohem více než Mike). Je taky fakt, že Myersův styl humoru je docela svérázný a svým způsobem originální. Ale zrovna v tomhle případě mi přijde dost suchý a slabý. Takže mě nejvíce zaujala Lara Flynn Boyle, neboť to bylo ještě v době, kdy ještě neztratila svou ženskost a byla to ještě ta ňuňu holčina, která i hrozně učarovala v Twin Peaks (a vám určitě došel ten skrytý význam ztrojeného "ještě" v jedné větě). A samozřejmě Tia Carrere, pro níž jsem i rád, že jsem to neviděl v té pubertě, protože ta by mi tehdy fakt ustřelila trencle. Dneska už je dokážu ukočírovat, ale Tia je tady prostě nádherná a kulervoucí. Jo, a pak taky docela ujde hudba.(26.3.2015)

• RHK

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(24.7.2010)

Mike Myers přesně, jak ho známe. Jeho zvláštní velmi krutý humor, který nemusí padnout každému a také nepadne. Jedni ho budou milovat, druzí nenávidět, třetí nebudou vědět, co si o něm myslet. Problematické a přesto aspoň někdy zábavné, vtipné a správně ujeté. Nelze nic jiného než každému říct, ať to zkusí a udělá si vlastní názor, stejně jako na ostatní Myersovi typické komedie jako je třeba Špionátor.(29.3.2008)