Wayneův svět

Waynov svet

Komedie / Hudební

USA, 1992, 91 min

• Chrustyn

Pro mě nezajímavá, nevtipná a ve výsledku hodně trapná komedie o partičce úchylů, kteří se přes své "sklepové skeče" dostanou až na vrchol televizního showbussinesu.(30.11.2012)

Parádní komedie,začátek kultu.Jako malej sem na tom ujížděl hodiny a dvojka je ještě lepší.(27.4.2007)

• Tsunami_X

Televizní taškařice pro generaci X, která není za a) pořádně sedmdesátkově hard b) osmdesátkově gay c) devádesátkově funny. Mike Meyers dokazuje, jako už mnohokrát jinde, že veškerým jeho talentem je několik porkoucených obličejů a hlas. Tohle není regulérní MTV, ale její kansaská pobočka s reality show lookem a odporně se pitvořícím třicátníkem. No Stairway to heaven!(6.10.2006)

Myersův humor mám rád z pozdějších Powersů a tahle SNL klasika mi přišla spíš jako taková přípravka, stejně tak její pokračování. Nějaký momenty to mělo, občas prdel, ale 90% jen humor a ksichtění co vyšlo naprázdno. Ale zase - vidět to o 10 let dřív, můžu tím být nadšenej. Takhle už asi nikdy nezjistím, jestli to byl humor tlačenej ze zadku anebo nesprávný načasování a tím pádem moje smůla...(1.3.2015)

Mike Myers přesně, jak ho známe. Jeho zvláštní velmi krutý humor, který nemusí padnout každému a také nepadne. Jedni ho budou milovat, druzí nenávidět, třetí nebudou vědět, co si o něm myslet. Problematické a přesto aspoň někdy zábavné, vtipné a správně ujeté. Nelze nic jiného než každému říct, ať to zkusí a udělá si vlastní názor, stejně jako na ostatní Myersovi typické komedie jako je třeba Špionátor.(29.3.2008)

• - Chlápek v obchodě s hudebními nástroji, který obsluhuje Wayna je Dana Strum, basista z metalových Slaughter. Důvod proč ho zastaví ve hraní "Stairway to Heaven" je ten, že v 70. letech šlo o nejohranější skladbu zákazníků, kteří si přišli zkusit kytaru. V obchodě je i viditelný nápis "No Stairway to Heaven". (don corleone)

• - Scéna, kde Wayna (Mike Myers) zastaví policista, ukáže mu fotku a zeptá se: "Viděl jste tohoto chlapce?'' je parodií na snímek Terminátor 2: Den zúčtování (1991). Policistu hraje Robert Patrick, který se objevil ve zmíněném snímku jako záporná postava T-1000. (GreatestFan)

• - Letadlo, které proletí nad hlavou Wayna a Gartha, byl ve skutečnosti malý model. (don corleone)