Wayneův svět

• slovenský

Waynov svet

Komedie / Hudební

USA, 1992, 91 min

Průměrná taškařice. Taková nezáživná blbinka, až to člověka zamrzí. Potenciál by tu byl, komediální talent určitě většina zúčastněných nepostrádala, ale všechny vtípky v lepším případě vyzněly do ztracena, v horším případě vyzněly trapně. Nechápu ten kult, který se kolem Waynova světa vytvořil, na druhou stranu fanoušky si najde skoro všechno. Důkazem budiž celosvětový výdělek přes tři stovky milionů dolarů. Až se mi nechce věřit, co na tom ty lidi přitahovalo a stále přitahuje, ono se vlastně není čemu divit, stačí zabrousit k českým filmům a stejně tak žasnout nad komerčním úspěchem Kameňáků. Abych jen nehanil, pár scének mě opravdu rozesmálo, ať už všechny alternativní konce, tak třeba product placement scéna... Jasný průměr.(27.12.2006)

Intelektuální hodokvas to tedy není. Je to spíš kultovní film pro lidi, kteří se neberou příliš vážně. Pokud mi někdo dobře zaplatí, tak jsem ochoten přiznat, že je to mizerný film. Do bankou potvrzeného převodu peněz to ale bude za pět.(23.12.2008)

Pubertální blbina, v pubertě kultovní, po letech ale hodně vyčichlá, nicméně definující humor a styl komedií Mikea Myerse. Zůstalo jen pár dobrých nápadů, fórů a cameo roliček (Ed O´Neill, Robert Patrick!), hudba, která mě ale nikdy nebrala a nadčasová kreace Mikea coby Waynea. A Bohémská rapsodie samozřejmě.(12.12.2010)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $121,697,323Tržby Celosvetovo $183,097,323(9.5.2010)

Waynov svet, Waynov svet, sranda show, s partiou! Mike Myers objavuje kúzlu absurdity a spolu s geniálnym ansámblom rockových hviezd (Alice "nie sme toho hodní" Cooper!) ukazuje na čo má a čo bezbreho márni celú svoju zvyšnú kariéru.(24.6.2012)