Wayneův svět

• slovenský

Waynov svet

Komedie / Hudební

USA, 1992, 91 min

Intelektuální hodokvas to tedy není. Je to spíš kultovní film pro lidi, kteří se neberou příliš vážně. Pokud mi někdo dobře zaplatí, tak jsem ochoten přiznat, že je to mizerný film. Do bankou potvrzeného převodu peněz to ale bude za pět.(23.12.2008)

• Tsunami_X

Televizní taškařice pro generaci X, která není za a) pořádně sedmdesátkově hard b) osmdesátkově gay c) devádesátkově funny. Mike Meyers dokazuje, jako už mnohokrát jinde, že veškerým jeho talentem je několik porkoucených obličejů a hlas. Tohle není regulérní MTV, ale její kansaská pobočka s reality show lookem a odporně se pitvořícím třicátníkem. No Stairway to heaven!(6.10.2006)

• Bauer

Od tohoto filmu jsem čekal mnohem víc. Už jen proto, že v tom má hlavní roli komik Mike Myers. Čekal jsem něco, co bude nabito spoustou vtipných scén, co věta to hláška. Nějaké ty vtipné grimasy od Myerse a hlavně jsem počítal tak nějak s tím, že se budu smíchy valet pod stolem. Ne,ne a ne!!! Ani jednoho jsem se nedočkal. Dočkal jsem se pouze (ne)komedie o dvou největších tragédech pod sluncem, kteří vysílají ze sklepa (ne)zábavný pořad " Waynův svět " a tento pořad chce koupit TV. No a to je asi tak celé. Mike Myers je znamý komik, ale zde jen kouká a blbě se usmívá. Alespoň jeho kolega Dana Carevey je v pohodě a nějaké ty lehce vtipné scény má. A naštěstí tam byla Tia Carrere, takže se bylo alespoň na co koukat. Vážně hodně slabá komedie!!!(19.4.2008)

Má láska z dětské MTV éry!(28.5.2008)

Jeden svět. Jeden mejdan. A tři hvězdy.(2.6.2011)

• - Během filmování scény na Bohemian Rhapsody si oba hlavní představitelé namohli krk z intenzivních pohybů hlavou. V některých pozdějších scénách můžeme vidět, jak se snaží o minimální pohyb hlavou. (don corleone)

• - Jde o jediný film, který vzešel ze skečů pořadu Saturday Night Live a vydělal více než 100 milionů dolarů. (don corleone)

• - Dana Carvey hrál opravdu na bicí v hudebninách. (don corleone)