Vyjednavač

Verhandlungssache

Vyjednávač

Akční / Drama / Thriller / Krimi

USA / Německo, 1998, 140 min

Velmi působivý thriller s neselhávajícími výkony Samuela L. Jacksona a Kevina Spaceyho, který tímto ukázal, že akční žánr mu docela jde.(8.6.2005)

To že aj majster tesár sa niekedy utne je všeobecne známe, ale že to platí aj naopak... F.Gary Gray si usekol pol ruky a my môžeme jásať. Inteligentné dialógy, svižná akcia vo výsledku prekvapivo dobrý film.(15.6.2005)

O muži, který se mermomocí, všemi prostředky, snaží zajistit si pravdu a "odpuštění"..! Povede se mu to, či nikoli..?(13.10.2011)

Thriller natočený podle standardního schématu žánru, ale velmi umně, napínavě a s výbornýmii hereckými výkony.(20.9.2004)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $44,547,681Tržby Celosvetovo $66,300,000║ Strhujúci thriller s výborným obsadeným. /80%/(10.6.2005)

• - Al Davis (John Spencer) a Rudy (Paul Giamatti) nosia hodinky značky Rolex. (dyfur)

• - Film byl původně napsán pro Sylvestra Stalloneho a Kevina Spaceyho. Spacey měl hrát vyjednavače, který drží rukojmí a Stallone policejního vyjednavače. Když však Stallone od projektu odstoupil, Spacey se rozhodl vzít roli, kterou měl hrát Stallone a do „své“ role obsadit někoho jiného. Do role vyjednavače, který drží rukojmí, byl nakonec obsazen Samuel L. Jackson. (becki_tu)

• - Film je z části podložen skutečnou událostí finančního skandálu ze St. Louis z roku 1980. (Conspi)