Vyjednavač

Verhandlungssache

Vyjednávač

Akční / Drama / Thriller / Krimi

USA / Německo, 1998, 140 min

Na příběh o zásadovém poldovi se nechám nalákat vždycky. A když ho navíc hraje Samuel L. Jackson ve své životní roli a sekunduje mu můj veleoblíbený Kevin Spacey, tak mi nezbývá než být nadšen. Díky Grayově režii jsem se totiž i přes delší stopáž ani na chvíli nenudil a obdivuji, že i přes relativně omezené prostředí dokázal vměstnat do děje tolik napětí. Proměnlivá situace mezi dvěma hlavními hrdiny pak atmosféru jen dokresluje.(29.4.2007)

Ocitnutí se na druhé strany barikády už tu bylo častokrát. Policejní vyjednavač v roli únosce, to je docela novinka, navíc, když se dialogu účastní Samuel L. Jackson a Kevin Spacey. Objevit se na druhé straně zákona se dá hned. Fond pro příbuzné mrtvých policistů je lákavý, tenhle vyjednavač však po něm neprahne, to jiní, kteří ho nyní chtějí „vlastně v mezích zákona“ odkrouhnout. Všechny trumfy holt mají ve svých rukách. Originální námět, slušná režie a herecké výkony, které se musejí líbit. Vše skromně proložené akcí bez počítačových triků, která není nijak strhující, ale do výsledku jednoduše pasuje. Chlapské, dobré i po letech, nenudící..(7.3.2015)

Nevidím jediný důvod, proč tomuto filmu upírat kteroukoliv z pěti možných hvězdiček. Scénář je výborně napsaný, režie ho rozhodně nepokazila a S.L. Jackson a K. Spacey předvádějí hereckou exhibici. Při některých jejich dialozích se až tají dech. Je jedno, že tušíte, jak to pravděpodobně bude muset dopadnout, celek je tak kompaktní, že to na napětí nic neubírá.(30.8.2010)

O muži, který se mermomocí, všemi prostředky, snaží zajistit si pravdu a "odpuštění"..! Povede se mu to, či nikoli..?(13.10.2011)

Souboj napětí a adrenalinu a hereckých výkonů Spaceyho a Jacksona...(3.5.2003)

• - Film byl původně napsán pro Sylvestra Stalloneho a Kevina Spaceyho. Spacey měl hrát vyjednavače, který drží rukojmí a Stallone policejního vyjednavače. Když však Stallone od projektu odstoupil, Spacey se rozhodl vzít roli, kterou měl hrát Stallone a do „své“ role obsadit někoho jiného. Do role vyjednavače, který drží rukojmí, byl nakonec obsazen Samuel L. Jackson. (becki_tu)

• - Dannyho (Samuel L. Jackson) manželka zmiňuje jméno syna Jeremyho. Jeremy Roenick je jméno hokejisty hrajícího za tým Chicago Blackhawks ve městě, kde se film natáčel. (Conspi)

• - Danny (Samuel L. Jackson) a Chris (Kevin Spacey) ve své diskuzi zmiňují western Shane (1953). (Mirokukii)