Vlk samotář a mládě 2: Řeka smrti

Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

Akční

Japonsko, 1972, 81 min

Kendži Misumi

Na týchto filmoch je najfascinujúcejšie, ako napriek úplnej kultúrnej odlišnosti dokážu osloviť našinca hodnotami, na ktorých si tak zakladajú. "Exploitation road movie" séria filmov OSAMELÝ VLK A MLÁĎA nie je scenáristicky tak prepracovaná ako áčkové opusy typu LADY SNOWBLOOD. Dokonca i technicky je o krok pozadu, viz. horší obraz a častá absencia zvuku. Film však ohromí atmosférou a precítenosťou jednotlivých scénok rovnako ako "Lady", ak nie ešte viac. Niektoré scény sú trochu zdĺhavé, no iné vyrazia dych. Najradšej mám tie, kedy sa v druhom dieli RIEKA SMRTI mláďa stará o raneného otca a tiež scénu "Ve třech se zahřejeme lépe než ve dvou". Jednoducho natočená a zostrihaná epizódka, no je jednou z najkrajších čo som videl za posledné roky vo filme.(2.1.2008)

Putování otce a syna v druhém dílu Vlk samotář a mládě je daleko přímočařejší než v prvé části. Z Ogami Ittóa se naplno stává stroj na zabíjení, jenž ale nezapomíná na základní morální a etické hodnoty. Jeho synek, nemám jiné označení než kouzelný, Daigoró otci v soubojích zdatně pomáhá, jejich zvláštní "kočárek" skrývá nejedno tajemství... Ač nejsem ani zdaleka vyznavač komiksové tématiky, do Kozure Ôkami bych se s chutí pustil.(20.1.2008)

Mnohem vymakanější a zábavnější, než jednička. Akce je plno a je nápaditá a brutální. Líbilo se mi že i malý Daigoró už se zapojuje do bojů. Je stále hrozně roztomilej, ale ve svém bojovém kočárku dokáže z nepřátel udělat krvavou paseku. Japonsko je tu stále stejně drsné. Neexistuje tu dobro a zlo. Jasně, Stínoví Jagjů jsou proradné kurvy, ale Ogami Ittó rozhodně není žádný velký klaďas. On sám ve filmu praví, že on a jeho syn už nejsou lidské bytosti. Například to smrtící bratrské trio mi bylo docela sympatické, jen měli smůlu, že byli najati zrovna proti Vlku samotáři. Panuje tu zabij, nebo budeš zabit. Pro mě jsou Vlk samotář a mládě jedny z nejlepších postav kinematografie vůbec.(2.3.2008)

A zase parada, s vice souboji a jeste vice vysperkovanym strihem a kamerou, chvilemi az experimentalniho razu. Dilo ktere nezapre svuj komiksovy predobraz, treba prave v bojovych sekvencich.(17.6.2008)

• RHK

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(17.4.2011)