Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

golfista

Od začátku má film tak hustou atmosféru, že kdyby to vydrželo do konce, tak jsem to asi "rozdejchával" dost dlouho.... Bohužel se tenhle "Sci-fi-horor" zničehonic překlopí na akční vyvražďovačku, začne vypadat jako těžký béčko a nakonec máte co dělat, abyste si na dobrou první půlku vůbec vzpomněli :) .... Anderson má určitě potenciál, ale nedokáže ho dotáhnout do celkově dobrého výsledku (co s pilotem F1, který dokáže jezdit půlku závodu na prvním místě, když vždycky vypadne pro jezdeckou chybu ...) ()

POMO

Hustota stiesnenej atmosféry a psychedelická hrôza z prvých dvoch tretín tohto filmu patria k špičke sci-fi hororu, ktorej samozrejme kraľuje Alien. Scény so Samom Neillom, blúdiacim úzkymi zelenými tunelmi, sú brilantné. Rovnako ako kopec ďalších vizuálnych vychytávok, vrátane úvodného krúživého "vertigo záberu" (videl som na plátne a vážne sa mi zatočila hlava). Bohužiaľ, neskôr sa z filmu stáva akčná prehliadka scenáristického braku, ako z ruky vypadnutá Paulovi W.S. Andersonovi. Ale na prvé dve tretiny spomínam tak rád, že si stojím za 4*. ()

kOCOUR

Po zhlédnutí se neubráním srovnání s Resident Evilem. Anderson od té doby neposunul svou režii ani o kousek dále a stále se vyžívá ve svých drásavých lekačkách ve chvílích největšího klidu, na kterých staví primární článek filmu. Tyhle dva filmy jsou si podobné tak moc, že pro režiséra jistě nebyl problém střihnout si Horziont ještě jednou...jenom v podzemí. Jsem mimochodem sám, kdo si té strašné podobnosti všiml? Ale zpět, nehodnotím Resident Evila, nýbrž Horizont. Abych řekla pravdu, nenudil jsem se ani chvilinku a i když mi celkem pěkně stylizovaná sci-fi říznutá peklem tématicky ke konci už vůbec neseděla, herecké obsazení a trocha absurdně pomrkávací nadsázky nakonec zmohla to, že jsem tenhle kousek nehodil do smetí. Přesně takhle si představuji film na sobotní večer na Nově... ()

Lima

Velmi bizarní nechutnost, která je skvěle natočená a po které vám nebude asi moc dobře na duši. Takových filmů se moc netočí. Tleskám Paulu Andersonovi za to, že bez ohledu na reeakci diváků vždy mocně tlačí na pilu a kašle na to, že průměrného diváka zhnusí. Jakpak asi vypadala původní nesestříhaná verze, která je o 40 minut delší? To teprve asi byla soda. ()

Galadriel

Ano, začátek vypadal slibně, velmi slibně. Jenže pak se něco stalo a film se velmi pevnými kroky začal blížit k hodně nepovedenému béčku. Možná že je to ještě o fous horší, protože béčka si obvykle nehrajou na nic víc, než čím jsou, ale tenhle film se tváří úžasně vyspěle a chytře, ale za moc doopravdy nestojí. I jindy solidní herci (Laurence Fishburne, Jason Isaacs) zde předvádějí podprůměrné výkony, možná i "zásluhou" zmateného scénáře, jehož druhou polovinu asi musel pan scénárista psát buď pod vlivem nějakých narkotik nebo ho snad někdo praštil do hlavy. A jestli se nestalo to druhé, tak bych to s obrovskou chutí udělala já (i když normálně nemám násilnické sklony :-)), protože to, co se z příběhu vyklubalo je opravdu na ránu. ()

Gemini

Mám na to jedno slovo - Vostrý! To je první dojem jako víno, no ne? Paul Anderson posiluje můj respekt k němu (začal s tím už Residentem). Co mají ty dva filmy kromě osoby režiséra společného? Třeba vypilovanou práci kamery a trikové orgie? Nebo snad výbornou hudbu, tentokrát pod taktovkou Michaela Kamena? Á, už to mám - je to atmosféra - hutná a temně děsivá. Napětí se dá krájet, i když děs podobný Vetřelci zažijete jen v první půli filmu, ve druhé jde už jen o vyvražďovačku. Výsledek vidím tak na 70%. ()

Tom Hardy

Ukázková atmosféra, skvělé efekty, sugestivní hudební doprovod, slušné herecké výkony a výtečné kulisy. Avšak také béčkový scénář. Škoda, že se nakonec rozhodlo o zkrácení filmu. Už v této podobě je totiž film velmi dobrý (za posledních 10 let možná nejlepší na dané téma)... ()

Matty

Napínavý, ale na můj vkus až příli brutální sci-fi horor. 65% Zajímavé komentáře: klerik, Amadeo, Vafle, Othello, Va55ago ()

J*A*S*M

Skvělý sci-fi horor, na druhou polovinu devadesátých let navíc docela brutální podívaná. Ke konci sice atmosféra trochu polevuje, ale ne nějak zásadně, že by to narušilo celkový dojem z filmu. Námět (kosmická loď se vrací z bloudění vesmírem a něco s sebou nese) se mi zdá senzační a nějak výrazně lépe imho být ani zpracován nemohl. Jednoznačný vrchol tvorby Paula Andersona, i když učenci z oboru fyziky by asi nesouhlasili. Horror movie of the year ()

Enšpígl

Myslel jsem si, že se budu dívat na film, který se v horizontu několika minut promění v událost. To se nestalo. Událost byla, když souložící pár ve druhém baráku při svém čísle tak řval, že na ně lidi zavolali policii. Policajti jim domluvili / škoda, že nevím co říkali:) / a já v klidu mohl dokoukat film, který měl atmosféru i napětí a zvukovými efekty by mohl konkurovat oněm zvukovým efektům od sousedů. Ovšem když ve filmu začali mluvit o druhé dimenzi, tak mě napadlo v jaké dimenzi teda asi byli ti hlasití sousedé ? Ve třetí ?? ()

Radyo

Velice hustá scifárna, které mnoho nechybělo k páté hvězdičce. Velmi dobrý námět (je to možná tak trochu ve stylu Solarisu, ale to nevadí), kvalitní herecké výkony, zajímavé triky, dobrá hudba, správně vygradovaná atmosféra. ()

Toren

Skvělá atmosféra, parádní obsazení a spousta nápadů se bohužel s každou následující minutou utopilo v narůstajícím zmatku a nelogičnosti. ()

T2

Rozpočet $50miliónovTržby USA $26,673,242Tržby Celosvetovo $47,073,242║ Tak toto je jediný podarený film z dielne rutinéra Paul W.S. Andersona. Toto mu fakt vyšlo aj keď dokonalé to nie je ale aspoň nič nekopíruje a ešte dokáže zachytiť dávku neskutočnej temnoty, rovnako tak napätie tu nechýba a dizajnovo to je dosť dobre vytvorené. /videl v kine: 70%/ ()

Marigold

Zhruba dvě třetiny filmu jsme byl přesvědčený, že se Andersonovi povedlo cosi naprosto jedinečného. Atmosféra, jakou Horizont oplývá, mě totálně přimrazila a způsobila mi velice nepříjemné duševní stavy. Kouzlo neznámého zla funguje na výbornou – ocitáme se v morbidních útrobách dlouho ztracené lodi, nevíme, co se děje kolem, jen tušíme, že každý další záběr může přinést leknutí a hrůznou brutalitu. Anderson si hraje, natahuje napínavé momenty, pak zvyšuje psychický tlak krátkými střihy, nešetří krví, ale zlo ponechává v zneklidňující anonymitě... až do závěru. Pak náhle mávne kouzelný proutek a z filmu je béčková vyvražďovačka s bezokým humusákem a všechno dosud pečlivě budované napětí přijde vniveč. Škoda, že se Horizont nespokojí s tušeným a namísto toho servíruje pěstní souboj s odporným, ale hmatatelným. Znovu se mi potvrdilo, že Anderson je režisér talentovaný, ale postrádající zdravý úsudek. Viděl jsem film, jehož větší část je dílem chytrého stratéga a jehož pointa je dílem béčkařského rutinéra. Že by rozštěp osobnosti? To lepší ve mně však ještě dlouho zůstane, společně s dobrou hudbou Michaela Kamena, kvalitními hereckými výkony (jen ten bodrý nigga... proboha proč zase?) a koukatelnými triky. Tohle mohl být památný sci-fi horror, ale ve výsledku je to vítězství promrhané v poslední třetině. Ohromná škoda! ()

Djkoma

Po stránce sci-fi slušně zvládnutý snímek, který s prvky hororu dokáže slušnou dobu diváka napínat a v náznacích ho varovat před následujícími obrazy plné krve, které přijdou. Jako celek však nepůsobí pevně a myšlenka se vytrácí do prázdná. Přesto jde o počin od P.W.S. Andersona velmi nečekaný a jistě nejlepší film jeho režisérské kariéry. Je obrovská škoda, že Horizont událostí nešel do kin ani na další nosiče v Andersonem zamýšlené podobě, která se dotýkala samotného pekla ve velmi intenzivních scénách a z obav z přístupnosti byly tyto scény studiem odstraněny (a následně zničeny). Film má totiž veliký potenciál a do budoucna se to například ukázalo i patrnou inspirací pro počítačovou sérii Dead space. ()

gouryella

Horor? Si-fi? Akcni? Cim vlastne tento film vsim je - asi od neceho trochu, ale hlavne je to film o nicem - bez deje, bez atmosfery - nuda, nuda, nuda.... ()

woody

Nejlepší sci-fi horor co jsem kdy viděl(promiň Vetřelče).Výborná atmosféra která se dá krájet,skvělá pointa s doktorem,Sam Neil a Laurence Fishburne hrají na výbornou,triky jsou na vyšší úrovni ale hlavně tady nejsou žádné blbé,hnusné nestvůry.Co víc si přát.Za pět. ()

Radek99

Opravdu velmi sugestivní sci-fi s tématikou vesmírných letů a střetu s neznámem... Film s mimořádnou atmosférou, temným podprahovým sdělením a zneklidňujícím poselstvím. Škoda toho podivného konce. Ovšem takhle nějak by skutečně mohlo vypadat inferno... Podobné filmy: Pandorum, Supernova ()

DaViD´82

Nevyrovnaný snímek s obrovským potenciálem hororrového klonu Solarisu. Nejprve nuda, poté skvělý film s mrazivou atmosférou, který se nepochopitelně v závěru změní v béčkovou akční sci-fi plnou děr v ději, chování postav apod. Na druhou stranu bych někdy rád viděl režisérskou verzi, když se od tohohle Anderson distancoval. Škoda, že osm let jen kecá o tom jak skvělá bude a kde nic tu nic (otázka zda kdy vůbec ta o cca 45 minut delší verze existovala). Zatím zůstane Horizont průměrným snímkem, který přesto zůstává tím nejlepším co Paul natočil. Což je smutné. ()