Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

akisha

Jeden z nejpovedenějších Andersonovejch filmů. Horizont události mě děsil už když jsem ho viděla jako malá (kolem 14ti) poprvý a ani teď nemám nejlepší pocit, když ho sleduju. Nevím, jestli o to vůbec usiloval, ale Andersonovi se podařilo vytvořit celkem obstojnou, depresivní psychologickou atmosféru. Možná že k tomu stačilo jen využívat osobní strachy posádky v kombinaci s vyloženě pochmurně vyhlížejícím interiérem lodi (jejíž design se víc než povedl, to je aspoň kosmická loď hrůzy!). Nechutnosti jsou tu podány tak, že mi z toho fakt nebylo valně. A k tomuhle mírně úchylnýmu dílu navíc zlákal herce jako Sam Neil ve svý asi nejodpornější roli za kariéru, Laurence Fishburnea, Jasona Isaacse, Joely Richardson nebo Seana Pertweeho. Nenašla jsem zatím v Andersonově hororový tvorbě lepší výrobek. ()

Ainy

Od momentu vstupu na Horizont události jsem tušila, že v tom bude nějaká čertovina a měla jsem pravdu! Slušně napínavý vesmírný horůrek. Díky za přitepleného Coopera, jehož postava dávala filmu tolik potřebný humorný prvek. Jeho hláška "Vrátil jsem se! ... Skoro. Teď vám ukážu. Co se děje?? Sakra! " mě rozsekala. Načež se znovu trochu proletěl ... Od snímku jsem čekala, že mě spíše vezme do vesmírného dobrodružství, což se až tak nestalo, když nepočítám Cooperův sólo výlet do kosmu. Sam Neill, jako dr. Weir - strůjce kosmické lodi, ale děsivě vypadal. Ten se poved přímo ďábelsky. U spousty záležitostí mi ale unikaly souvislosti. Takže ano, napínavé to bylo, ale jinak nic omračujícího, teda. ()

T2

Rozpočet $50miliónovTržby USA $26,673,242Tržby Celosvetovo $47,073,242║ Tak toto je jediný podarený film z dielne rutinéra Paul W.S. Andersona. Toto mu fakt vyšlo aj keď dokonalé to nie je ale aspoň nič nekopíruje a ešte dokáže zachytiť dávku neskutočnej temnoty, rovnako tak napätie tu nechýba a dizajnovo to je dosť dobre vytvorené. /videl v kine: 70%/ ()

Wacoslav1

Bezkonkurenčně nejlepší Andersonův film který už jenom sotva překoná. Atmosféra by se dala krájet, místy fakt neskutečný psycho plus i nějaký to gore si užijeme. Má to i pointu. Vážně nepochopím proč takovej hutnej scifi horor nejsou schopní natočit dnes a pouze nás neustále ládují těmi PG-13 shity.90% ()

TheDarKnig

Opravdu brilantní řemeslo po většinu délky filmu, tak strašidelný film skvěle pracující s tajuplnou a děsivou atmosférou opuštěné lodi, s kterou rozhodně není něco v pořádku, s dobrými hereckými výkony a celkově velmi sympatickou zápletkou, to vše ale trochu zazdí doslovný závěr a ten děsivý masakr. Ale jen trochu, protože vlastně celé to k tomu spěje, takže 3 hvězdy dávám spíše za logické chyby, kterých bylo až příliš na to, abych je mohl přehlídnout. Jinak jsou to lepší 3 a snad by to mohly být i 4, kdyby jsem ten konec lépe pochopil nebo kdyby ho udělali více otevřený a méně brutální. ()

• Andersonův první sestřih trval 130 minut. Na základě reakcí testovacího publika jej pak studio Paramount nařídio zkrátit o půl hodiny, konkrétně především ubrat část násilného obsahu. Ačkoli bylo v roce 2012 oznámeno, že na VHS kazetě byla nalezena plná verze filmu, ukázalo se, že páska byla v tak špatném stavu, že snímek nebyl rekonstruovatelný. Režisérská verze je tedy považována za ztracenou. (sator)
  • Každý člen posádky měl na sobě oblek s vlajkou rodné země. Dr. William Weir (Sam Neill) jakožto Australan má místo oficiální australské vlajky na obleku vlajku Austrálců (Aboridžinců), tedy původních obyvatel kontinentu. (Džejkop)
  • Rozpočet filmu činil 60 milionů amerických dolarů. (curfew77)