Jakub lhář

Jakob the Liar

(festivalový název)

Komedie / Drama / Válečný

Východní Německo / Československo, 1974, 100 min

Příběh člověka...jemný, poklidný, krásný a smutný...a Vlastimil Brodský.(7.1.2013)

Výborný film s (jak jinak) výborným Vlastimilem Brodským. Scéna s rádiem za zdí je obzvlášť povedená. Uvěřitelné, dojemné, lidské, krásné. Škoda dalších slov.(7.10.2011)

Absolutně nejlepší, nejhlubší, nejprostší a nejlidštější výkon pana herce Vlastimila Brodského, kam se na něj hrabe Robin Williams ze silně nepovedného remaku. Příběh sám o sobě je krásným symbolem o naději a lidské síle, v porovnání s filmem "Život je krásný" se nejedná o žádnou trapnou, neskutečnou komedii, (porovnej záchodovou scénu Brodského a např. pitomé Benigniho vyučování italštiny) nýbrž o skutečný a hluboký příběh.(18.4.2005)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Cizojazyčný film . . . . . .Zlatý Medvěd - výběr(30.6.2004)

A pročpak tohle ještě u nás nevyšlo na DVD? Bróďa by svým hereckým podáním jistě nalákal spousty filmových fanoušků ke koupi DVD. Opět jeden vynikající titul, který je zahrabaný kdesi v archivu. Titul, v původním jazyce německém v české verzi vysílala před dávným časem Česká televize.(7.10.2008)