Zamilovaný profesor

Zamilovaný profesor

Komedie / Romantický

USA, 1996, 91 min

• Rimmer100

Mno Eddie hrál v mnohem lepších filmech.(10.2.2007)

• Radyo

Chcete zářný příklad toho, že se dneska Oscarem neoceňují skutečně dobré filmy? Tak tady jej máte. Dostal sice Oscara jen v kategorii "best makeup", nicméně se mi nechce věřit, že by se nenašel za rok 1996 lepší kandidát. Zvláště když tento kromě "dobrýho mejkapu" nemá vůbec co nabídnout. A jak to bývá s mejkapem, to určitě mnozí víte sami dobře. Na pohled to vypadá skvěle, ale když jej pak setřete, skrývá se pod ním často hrůza, jakou svět ještě neviděl. :) Viz tento film.(25.10.2002)

• Jossie

Kdysi jsem mívala komedie s Eddiem ráda, ale točí čím dál horší slátaniny. Není to vtipné, nemá to žádný nápad, prostě na tom není vůbec nic.(3.6.2005)

• BoPo

Dvaja sa pokúšajú o opätovný návrat medzi úspešných komediálnych tvorcov. Tom Shadyac a Eddie Murphy skúsili čo dokážu. A hlavne čo dokážu vydržať diváci. Pre ich šťastie je americké publikum na toľko vďačné, že si na seba zarobili. No inak sa jedná len o ďalšiu americkú taškaricu o fekáloch, obezite a veľkej LOVE.(8.5.2011)

Protože to bylo tenkrát poprvé, dalo se to a člověk byl unešen hercovo přeměnou nejen v tlusťocha, ale rovnou i v několik vedlejších postav. Jenže, pak se pokusy opakovaly se stále horším výsledkem... Tím myslím filmy. Bohužel.(10.5.2012)

• - Eddie Murphy zpočátku chtěl, aby film režíroval John Landis. (Cheeker)

• - Komik z nočního klubu Reggie Warrington (Dave Chappelle) je pojmenovaný po Reginaldu Hudlinovi a jeho bratrovi Warringtonu Hudlinovi, se kterými Eddie Murphy spolupracoval na filmu Boomerang (1992). (Cheeker)

• - Dean Richmond (Larry Miller) byl pojmenován po Billu Richmondovi, jednom ze scenáristů tohoto filmu. (Cheeker)