Zamilovaný profesor

Zamilovaný profesor

Komedie / Romantický

USA, 1996, 91 min

• Kothy

Není to úplně špatné. Dá se na to dívat na rozdíl od 2. Eddie Murphymu se jako vědci podaří radikálně zhubnout. Ale za cenu, že se jeho nové já chová úplně jinak. "Tvoje máma je tak tlustá. Že si ji v zoo, kde pracuje, pletou s hrochy." :D(2.2.2013)

Je to sice dobrá podívaná, ale bez Murphyho (který zde hraje asi dvacet postav) by to bylo o poznání horší a navíc film příliš střídá žánry (od bláznivé komedie po dojemnou komedii až k té romantice), což se mi zrovna u tohoto nelíbilo.(30.5.2005)

• Blofeld

Ne úplný průšvih, ale...(16.5.2005)

• sud

Originální nápad se cení. Jinak je to podprůměrná nevkusná záležitost. Ale přesto si myslím, že je to malinko světlejší okamžik v novější Eddieho tvorbě.(26.2.2005)

• Hrabka

Nemám rád Eddie Murphyho a on nemá rád mě, takže hodnocení tohoto filmu nemohlo dopadnout jinak... Moc se mi to nechce komentovat, laciný humor o ničem. Celkem marnost. Pořád se mi to plete s Dr.Dolittelem, který je ovšem o poznání vydařenější! 20%(8.1.2008)

• - Mnoho dialogů mezi Shermanem Klumpem (Eddie Murphy) a komikem na pódiu Reggiem Warringtonem (Dave Chappelle) bylo improvizovaných. (Zodd)

• - Komik z nočního klubu Reggie Warrington (Dave Chappelle) je pojmenovaný po Reginaldu Hudlinovi a jeho bratrovi Warringtonu Hudlinovi, se kterými Eddie Murphy spolupracoval na filmu Boomerang (1992). (Cheeker)

• - Dean Richmond (Larry Miller) byl pojmenován po Billu Richmondovi, jednom ze scenáristů tohoto filmu. (Cheeker)