• Česko

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1995, 101 min

• AngelAngie

Snad jedinou věcí, která se mi na tomhle snímku líbí je to, že se stal tak trošku béčkovou klasikou a hl. jsem hrála a milovala hru, takže to mě přinutilo se dívat... a soundtrack je už dnes taky tak trošku legendární...(4.6.2008)

Wow Mortal Kombat jsem teď začal znova pařit asi po milion letech, tak jsem se musel zase znova podívat na film a je to NÁŘEZ. Jasně že tam pracuje nostalgie ale prostě se mi to líbilo. Sonya stojí za hovno a Rayden je taky takovej divnej (Lambert!!!!!!!!!!!!!!!!!), ale jinak spokojenost. Robin Shou coby Liu Kaang je v poho, jenže stejně je hrdinnou tohohle filmu Johnny Cage (stejně jako Han Solo je hlavní hrdina Star Wars). Talisa Soto je moc hezká a Cary-Hiroyuki Tagawa je geniální. No a nesmim zapomenout na opravdu cool Sub-zeroa a Scorpiona, který na rozdíl od Gora nestárnou (ano bohužel Goro je v dnešní době namakanejch triků fakt dementní). Co mě překvapilo jsou ty celkem shitovní bojový scény (když jsem byl malej přišly mi cool) no ale už jen kvůli tý geniální titulní hudbě. :-)(16.8.2005)

Všechno to začalo v roce 1992 pouhými čtyřmi programátory a 8 měsíci práce, jenž daly vzniknout legendární počítačové hře Mortal Kombat. Kdo by to byl řekl, že právě hra s nulovým příběhem se dočká asi nejlepší filmové adaptace herní/filmové historie? Asi nikdo. Mortal Kombat je typické béčko, turnajová bojovka, kde mladý outsider zraje po vzoru Bruce Lee do role šampióna. Film je neobvykle věrný své předloze, a v tom tkví jeho síla. Zatímco herní neznalci jen těžko mohou film ocenit na více než 60%, my herní nostalgici si užíváme veškeré detaily (nepropracovaných) charakterů, kostýmků, bojových arén i některých "specialit" (tzv. speciálních úderů, popř. kouzel). Choreografie vlastně není nic extra, proto Mortal Kombat musí kvalitu částečně kompenzovat i kvantitou, ale když je k tomu parádní soundtrack, tak to stačí. Zkrátka hvězdička navrch čistě z nostalgie a z důvodu, že i po letech film dokáže zahřát u srdíčka při vzpomínce na ty proseděné hodiny u počítače a zběsilé mačkání kláves s kamarády... PS: Nikdy nezapomenu na mocnou větu "Duše tvého bratra je moje, na řadě jsi ty!" :) 7/10(2.11.2013)

Jasne je to takova kravinka, ale co byste chteli od filmu, ktery je udelan podle hry a navic podle hry, ktera je slozena jen ze souboju. Podle me to asi ani lip udelat neslo, pribeh to celkem ma, triky jsou na slusne urovni, hudba dobra, ale herci nic moc, respektive herecky, jinak to jsou sympataci. Pochvalu si zaslouzi jedine charismatickej Lambert, bez neho by Raiden urcite tak cool nebyl. Asi jeden z nejlepsich filmu podle pc hry.(6.3.2005)

Asi prvá slušná adaptácia hry. Na to že to je hra bojovka, z toho vytrieskali solídny scenár. OST tak isto patrí k mojim obľúbeným.(2.7.2006)