• Česko

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1995, 101 min

Zpracování perfektně sledující ducha hry...takže je to "bezduché", ale stylové a nehorázně zábavné. Sub Zero Rulezz!!! Paul Anderson ve svém živlu, ale 80% MK nevynese ani úderná titulní skladba.(9.8.2005)

Souboj Liu Kang vs Reptile je jednim slovem bozi!!! skoda ze se to neda prohlasit o zbytku filmu ale ok abych do toho jenom nejebal tak na poli zfilmovanych videoher to nema konkukenci ale potencial byl vetsi(2.11.2011)

Má první počítačová hra a jedna z nejoblíbenějších. Brutální masakr a krvavé fatality. A to vše ve filmu. Jsem překvapen. Přesně jako ve hře. Goro byl sice trochu hrbatý, ale to se dá přehlédnout. Souboje se mi též líbili. Jen by jich to chtělo více a lepšía více fatalit:-)(4.10.2010)

Béčko každým coulem... Nutno však Andersonovi přiznat, že zábavné. Ve své podstatě na dlouhou dobu jediná, v rámci možností, zdařilá adaptace počítačové hry.(27.7.2007)

Dokázal bych si teda představit i lepší zpracování bojovky, kterou sem jako malej pařil celý hodiny a nakonec pomocý skoků a nízkejch kopů umlátil i Gora. Samozřejmě je mi jasný, že to nebyla žádnbá sranda zpracovat jako film bojovku, kde se mlátí dva mamlasové v nějaký aréně, ale když už je děj na pytel, tak moh Paul aspoň sehnat nějaký pořádný bojovníky, vždyť jedinej kdo v tomhle filmu něco umí je Robin Shou jako Liu Kang, jinak samý pomalý lemry v čele se Soňou a Kanem. A taky trošku zamrzí absence fatalit. Aspoň, že Rayden se díky Christopheru Lambertovi poved.(12.8.2007)

• - Soundtrack k filmu sa stal do 2 týždňov od svojho vydania platinovým. (beso74)

• - Premisa filmu je hodně ovlivněna filmem Drak přichází (1973). Všimněte si třech bojovníků, přepravy na ostrov starým způsobem na lodi a finálního boje se staříkem. (HellFire)

• - Ed Boon, spoluator počítačové hry Mortal Kombat, poskytl hlas Scorpionovi. (HellFire)