• Česko

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1995, 101 min

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt je splněním snu všech fanoušků a hračů původní herní série, zároveň se však jedná o béčko a to s ultralevnými efekty, od kterého nelze čekat nic jiného než nabušenou bojovku, přesně takovou, jakou je samotná hra. Paul W.S. Anderson se tady ukázal jako zkušený filmař, obdařil snímek vším co by měl mít, možná dokonce i něco přidal. Rozhodl se Mortala natočit v duchu klasických hongkongských akčňáků té doby, zejména se mu podařilo přenést zprávnou atmosféru bojových sekvencí, které obohatil výjimečným hudebním doprovodem. Takže fanoušci chrochtají blahem a nemůžou si snímek vynachválit, většina ostatních jej nejepíš nedokáže pochopit, a je to jejich smůla, o hodně totiž přicházejí. V samotném snímku pak překvapila věta (kterou včerejší televizní verze pohřbila) "Není čas na falešnou hrdost." na kterou by si při hodnocení měl každý vzpomenout a ne jenom u Mortala. [TOP 19/14 59%](30.9.2006)

Já a počítačové hry si netykáme, takže jsem v tomhle směru úplné batole. Je to ale jeden z těch filmů, kde bych chtěla být při natáčení a vidět jak a co je skutečnost a co počítač. Měla bych jen připomínku k Sonje, protože u tak bojovného človíčka bych předpokládala trochu vypracovanější svaly jako třeba u těch ostatních postav. Jinak Shang dělal fantastické grimasy.Takže mám za sebou výzvu ve formě Mortal Kombat se všemi jejich kotrmelci, hvězdami, přemety, zkrátka dokonalá sestava pro boj se zlem. A Christopher s jiskřícíma očima neměl chybu. Přemýšlet se u toho opravdu nemusí a občasné vtipné hlášky, například o brýlích za pětistovku to trochu zjemnily do úsměvna i když já jsem tam těch okamžiků našla daleko víc..(30.8.2015)

Hvězdička dolů za to příšerné 3D. Jinak vše při starém, geniální casting, nonstop pomrkávání na diváka a nezřízené junkfood cinema hody!(31.8.2002)

ROUND ONE! Úžasná adaptácia hry so všetkým čo k tomu patrí, so skvelou hudbou, dobrými hercami a super akciou. Zamrzí len jedno - minimum postáv. Bohužiaľ film vznikal na základe prvých dvoch hier, kde nebola ešte taká variabilita postáv. Zato Goro je king! FINNISH HIM!(14.4.2007)

Žiadna kvalitná adaptácia preslávenej a kedysi aj kontroverznej videohry sa nekoná. Stále sa však jedná o neviazanú zábavu, ktorá samozrejme časom stráca svoje čaro, ale tie gamerské trademarki sú proste nesmrteľné...(10.2.2009)

• - Castingu na hlavní roli Liu Kanga se zůčastnil i herec Jason Scott Lee, ale prohrál s jiným asijským hercem Robinem Shou. (Lynette)

• - Premiéra filmu bola pôvodne naplánovaná na máj 1995, neskôr však bola posunutá na august. (beso74)

• - Linden Ashby kvůli filmu trénoval karate a taekwondo. (HellFire)