• Česko

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1995, 101 min

Nomálně bych řekl, že to je blbost. Blbost kde spolu bojují občas dva,občas víc bojovníku. Blbost od režiséra (přijde mi jako bych byl jeho fanda, když jsem viděl skoro všechny jeho filmy) P.W.S:Andersona. Jenže tento film má jednu výhodu... Všichni totiž pochopili, že jde o béčko, takže 4* si zaslouží ;-)(17.7.2004)

ROUND ONE! Úžasná adaptácia hry so všetkým čo k tomu patrí, so skvelou hudbou, dobrými hercami a super akciou. Zamrzí len jedno - minimum postáv. Bohužiaľ film vznikal na základe prvých dvoch hier, kde nebola ešte taká variabilita postáv. Zato Goro je king! FINNISH HIM!(14.4.2007)

Jasne je to takova kravinka, ale co byste chteli od filmu, ktery je udelan podle hry a navic podle hry, ktera je slozena jen ze souboju. Podle me to asi ani lip udelat neslo, pribeh to celkem ma, triky jsou na slusne urovni, hudba dobra, ale herci nic moc, respektive herecky, jinak to jsou sympataci. Pochvalu si zaslouzi jedine charismatickej Lambert, bez neho by Raiden urcite tak cool nebyl. Asi jeden z nejlepsich filmu podle pc hry.(6.3.2005)

Některé klasiky se v dospělosti riskovat nemají, některé díky nostalgii vystoupají překvapivě vysoko. A takový Mortal Kombat víceméně potvrdí to, co jsem o jeho nejslavnější adaptaci tušil vždycky. Linden Ashby je jako Johnny Cage bezchybný, Tagawa jako záporák mnoha tváří příjemně neférový a Bridgette Wilson až nečekaně nesnesitelná. Dodnes se potutelně usmívám nad nápady nabitou první půlkou, abych byl následně zklamaný tím, jak nesnesitelně vážně se bere ta druhá. Ale díky nadhledu Lamberova Raydena rád odpustím i to, že zmatený střih občas kazí nejen akční scény.(2.8.2013)

Asi prvá slušná adaptácia hry. Na to že to je hra bojovka, z toho vytrieskali solídny scenár. OST tak isto patrí k mojim obľúbeným.(2.7.2006)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 11. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Exteriéry byly natočeny v opuštěné Kaiserově ocelárně v kalifornské Fontaně. (Terva)

• - Soundtrack k filmu sa stal do 2 týždňov od svojho vydania platinovým. (beso74)