• Česko

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1995, 101 min

90% - Kultovní věc a film, na který se můžu podívat kdykoliv a nikdy mě nenudí, i když je to prvotřídní pitomost... :)(3.6.2007)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $70,454,098Tržby Celosvetovo $122,195,920 ║ akcia újde, dej je absolútne béčková tláchanina, trikovo veľmi kolísavé /40%/(22.7.2005)

Některé klasiky se v dospělosti riskovat nemají, některé díky nostalgii vystoupají překvapivě vysoko. A takový Mortal Kombat víceméně potvrdí to, co jsem o jeho nejslavnější adaptaci tušil vždycky. Linden Ashby je jako Johnny Cage bezchybný, Tagawa jako záporák mnoha tváří příjemně neférový a Bridgette Wilson až nečekaně nesnesitelná. Dodnes se potutelně usmívám nad nápady nabitou první půlkou, abych byl následně zklamaný tím, jak nesnesitelně vážně se bere ta druhá. Ale díky nadhledu Lamberova Raydena rád odpustím i to, že zmatený střih občas kazí nejen akční scény.(2.8.2013)

Béčko každým coulem... Nutno však Andersonovi přiznat, že zábavné. Ve své podstatě na dlouhou dobu jediná, v rámci možností, zdařilá adaptace počítačové hry.(27.7.2007)

Nekonečné hodiny prosezené před monitorem a herní potyčky, které se následně přenášejí i do reality, neboť odsednout od této návykové hry byl nadlidský úkol. No brain, no pain. Přesně podle tohoto hesla se řídil i Paul Anderson a natočil po dějové stránce prostinkou řež, která si bez kapky vážnosti utahuje ze zavedených klišé o hrstce vyvolených zachraňující svět. Choreograficky na jedničku zvládnutá podívaná, ve které sice neukane ani kapka krve, ale ve svižném tempu, postaveném na bojové scéně v cca 3-5 minutových intervalech, je to odpustitelné. Úsměvné digitální efekty jsou omluvitelné rozpočtem a datem výroby, naopak potěší opulentní výtvarnická práce na výpravě. K tomu navíc nadupaný soundtrack, Christopher Lambert v poslední pořádné roli své herecké kariéry a divákovi nezbývá nic jiného, než po necelých 100 minut sledovat s přiblblým úsměvem na tváři, jaká to v polovině 90. let byla na poli akčního filmu neskutečná zábava a nostalgicky vzpomínat, že od této chvíle jsme se další pořádné videoherní adaptace nedočkali.(19.2.2006)