Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2004, 93 min

Vďaka našim skvelým distribútorom som to videl len v celkom vydarenom českom dabingu. Verím, že keby som videl v origináli dám plné hodnotenie, ale....fakt je, že čaro prvého Shreka je tatam, lebo už viem čo mám asi čakať a nebyť úplne namakaného kocúra v čižmách ( bombový kukuč na zabijáka... ) tak dám možno ešte menej. Čo ale NECHÁPEM je to, že film ako Shrek 2 sa za 6 !!!!!! dní po premiére dostane na 136 miesto v top 200 CSFD. Je to dobrý film, ale zas tak dobrý nie je. 16.7.2004 - 97 ???? Sibe Vam ? 21.7.2004 - 84 O, tempora, o mores........(13.7.2004)

Bláznivá animovaná komedie plná citací na nejrůznější snímky vám zlepší náladu bez ohledu na věk, pohlaví, rasu či momentální počasí. 80% Zajímavé komentáře: AGO, Faidra, PALINO, Indy(5.6.2005)

Vaření z vody. A co všechno se dělá z vody? Napadá mě čaj, kafe, kapučíno, různý polívky, knedlíky, šťávy, i chlast, vlastně i obrazy, no prostě docela dost věcí se dělá z vody a nikdo se na ně skrz prsty nedívá.(18.11.2006)

Trochu podivná pohádka. Pro děti určitě nevhodné a povětšinou zcela nepochopitelné a pro dospělé zase až příliš nesmyslné. Pokusím-li se na Shreka dívat jenom jako na zábavu, obsahuje dost vydařených míst, z nichž mě nejvíce rozesmála Pinocchiova variace na Toma Cruise. Bohužel každý druhý vtípek je hluchý, ne-li na či za hranicí trapnosti. Místa, která alespoň snad chějí být romantická, jsou ale úplně zbytečná a nijak zajímavá; neříkám, že by byla horší než v konkurenčních hraných snímcích. Zamyslím-li se trochu nad scénářem, několika zápletkami nebo dějovým spádem, nemohu než konstatovat, že se tu zoufale mlátí prázdná sláma a hlavní dějová zápletka je navařená a zprstuvycucaná nad jakoukoli snesitelnou míru.(16.11.2004)

• bestlama

Ne, Shrek už je tady zase? .. Už mi to nepřipadá vtipné a originální ... měli skončit u jedničky :)(18.5.2009)