poster

Shrek 2

 • USA

  Shrek 2

 • Slovensko

  Shrek 2

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2004, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Melies
  *****

  9 / 10 Inteligentné, zábavné a pútavé pre deti i dospelých. To platí pre oba diely Shreka bez výnimky, no mňa osobne chytil tento druhý diel ešte o niečo viac. Už samotná zápletka, návšteva svokrovcov, je perfektný nápad a dáva celému filmu o dvoch zelených zlobroch trochu ľudskejší rozmer. Bravó, Dreamworks, bravó, nech Pixaru nestúpne sláva do hlavy!(16.5.2005)

 • Dever
  *****

  Soundtrack Harry Gregson-Williams: 1. Accidentally In Love - Counting Crows [3:08] ,2. Holding Out for a Hero - Frou Frou [3:22] ,3. Changes - Butterfly Boucher [3:22] ,4. As Lovers Go (Ron Fair Remix) - Dashboard Confessional [3:29] ,5. Funkytown - Lipps, Inc. [3:59] ,6. I'm On My Way - Rich Price [3:21] ,7. I Need Some Sleep - Eels [2:28] ,8. Ever Fallen in Love - Pete Yorn [2:32] ,9. Little Drop of Poison - Tom Waits [3:11] ,10. You're So True - Joseph Arthur [3:55] ,11. People Ain't No Good - Nick Cave & The Bad Seeds [5:39] ,12. Fairy Godmother Song - Jennifer Saunders [1:52] ,13. Livin' La Vida Loca - Eddie Murphy [3:29] ,14. Holding Out for a Hero - Jennifer Saunders [6:28],(14.5.2011)

 • Madison
  ****

  Shrek predstavuje skvelú rodinnú zábavu, dej už síce nie je tak chytľavý a prebiehajúci v zapáchajúcich močarinách s jednou chalúpkou uprostred, ale v kráľovstve za siedmimi horami, kde Shreka, Oslíka a Fionu čakajú ďalšie nezabudnuteľné dobrodružstvá. Liek na zlú náladu.(18.2.2009)

 • Aluska88
  ****

  Tento druhý díl mě po tom úvodním docela slušně probral, a trochu se mnou zaházel. Více jsem si ho užívala a více mne také pobavil. Příliš se mi však nelíbila až křečovitá snaha, udělat z toho jakousi moderní pohádku, která, snažíce se zapůsobit na současné popcornové publikum, až příliš v jistých částech vzývala na povrch americký styl. Hamburgery, inspirace Hollywoodem či odkazy na Spider-mana, Pána prstenů či Mission Impossible. Celkově to na mě všechno působilo až příliš pomíchaně. Nu což. Nikdy tomu zelenému zlobrovi zřejmě nepřijdu na chuť.(22.1.2011)

 • Pohrobek
  ***

  Trochu podivná pohádka. Pro děti určitě nevhodné a povětšinou zcela nepochopitelné a pro dospělé zase až příliš nesmyslné. Pokusím-li se na Shreka dívat jenom jako na zábavu, obsahuje dost vydařených míst, z nichž mě nejvíce rozesmála Pinocchiova variace na Toma Cruise. Bohužel každý druhý vtípek je hluchý, ne-li na či za hranicí trapnosti. Místa, která alespoň snad chějí být romantická, jsou ale úplně zbytečná a nijak zajímavá; neříkám, že by byla horší než v konkurenčních hraných snímcích. Zamyslím-li se trochu nad scénářem, několika zápletkami nebo dějovým spádem, nemohu než konstatovat, že se tu zoufale mlátí prázdná sláma a hlavní dějová zápletka je navařená a zprstuvycucaná nad jakoukoli snesitelnou míru.(16.11.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace