Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2004, 93 min

Skvělý animák, ale jedička je o chloupek lepší.(27.2.2005)

Shrek predstavuje skvelú rodinnú zábavu, dej už síce nie je tak chytľavý a prebiehajúci v zapáchajúcich močarinách s jednou chalúpkou uprostred, ale v kráľovstve za siedmimi horami, kde Shreka, Oslíka a Fionu čakajú ďalšie nezabudnuteľné dobrodružstvá. Liek na zlú náladu.(18.2.2009)

Slabší než jednička. Vážně. Hlavní téma je stejné, fórky se na vás hrnou jeden za druhým a některé vážně stojí za to, ale už to prostě není ono a celý film působí jako by se za každou cenu snažil trumfnout staršího bratříčka. Tím, kdo táhne Shreka dvojku nahoru, do té top ligy, není nikdo ze starých známých, nene, je to někdo zcela nový...tajemný...nebezpečný...k sežrání roztomilý...ano, je to zcela fenomenální Puss In The Boots alias Antonio Banderas, kterého jsem slyšel v originále přímo v kinosále, yesss, yesss!!:) Byl to právě on, kdo přinesl do mého života další z těch památných okamžiků, kdy se po zcela geniálním vtipu v narvaném kinosále pětice lidí zlomila v pase a řvala smíchy, zatímco ostatní jen nechápavě zírali...spolu s Garfieldem jediná kočka, kterou bych doma strpěl.(22.6.2006)

Vďaka našim skvelým distribútorom som to videl len v celkom vydarenom českom dabingu. Verím, že keby som videl v origináli dám plné hodnotenie, ale....fakt je, že čaro prvého Shreka je tatam, lebo už viem čo mám asi čakať a nebyť úplne namakaného kocúra v čižmách ( bombový kukuč na zabijáka... ) tak dám možno ešte menej. Čo ale NECHÁPEM je to, že film ako Shrek 2 sa za 6 !!!!!! dní po premiére dostane na 136 miesto v top 200 CSFD. Je to dobrý film, ale zas tak dobrý nie je. 16.7.2004 - 97 ???? Sibe Vam ? 21.7.2004 - 84 O, tempora, o mores........(13.7.2004)

Vaření z vody. A co všechno se dělá z vody? Napadá mě čaj, kafe, kapučíno, různý polívky, knedlíky, šťávy, i chlast, vlastně i obrazy, no prostě docela dost věcí se dělá z vody a nikdo se na ně skrz prsty nedívá.(18.11.2006)