Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2004, 93 min

Vaření z vody. A co všechno se dělá z vody? Napadá mě čaj, kafe, kapučíno, různý polívky, knedlíky, šťávy, i chlast, vlastně i obrazy, no prostě docela dost věcí se dělá z vody a nikdo se na ně skrz prsty nedívá.(18.11.2006)

9 / 10 Inteligentné, zábavné a pútavé pre deti i dospelých. To platí pre oba diely Shreka bez výnimky, no mňa osobne chytil tento druhý diel ešte o niečo viac. Už samotná zápletka, návšteva svokrovcov, je perfektný nápad a dáva celému filmu o dvoch zelených zlobroch trochu ľudskejší rozmer. Bravó, Dreamworks, bravó, nech Pixaru nestúpne sláva do hlavy!(16.5.2005)

Soundtrack Harry Gregson-Williams: 1. Accidentally In Love - Counting Crows [3:08] ,2. Holding Out for a Hero - Frou Frou [3:22] ,3. Changes - Butterfly Boucher [3:22] ,4. As Lovers Go (Ron Fair Remix) - Dashboard Confessional [3:29] ,5. Funkytown - Lipps, Inc. [3:59] ,6. I'm On My Way - Rich Price [3:21] ,7. I Need Some Sleep - Eels [2:28] ,8. Ever Fallen in Love - Pete Yorn [2:32] ,9. Little Drop of Poison - Tom Waits [3:11] ,10. You're So True - Joseph Arthur [3:55] ,11. People Ain't No Good - Nick Cave & The Bad Seeds [5:39] ,12. Fairy Godmother Song - Jennifer Saunders [1:52] ,13. Livin' La Vida Loca - Eddie Murphy [3:29] ,14. Holding Out for a Hero - Jennifer Saunders [6:28],(14.5.2011)

Shrek.... kdo by si to pomyslel, že ho budu tak prožívat... A dvojka? Jsem značně skeptický v pokračování něčeho perfektního a bojím se jak malej,zklamání a rozčarování (např. Matrix apod.) ala nastavovaná kaše, ale Shrek 2??? Jupííííí, nejsem a nebyl jsem zklamán!!! Naopak. Shrek 2 je po všech stránkách (humor... a inteligentní !!!! ,muzika, svěžest) rovnoceným partnerem jedničky a v mnoha ohledech jej předčí... A co trojka???? Bojim bojim, moc se bojim....ale doufám a věřím, že to bude minimálně na stejné úrovni....(27.2.2005)

Osobně jsem ještě spokojenější než u prvního dílu. I ten osel mi přijde vtipnější než minule. Značně nabušenější pokračování, které je mnohem větší legrace než jednička...(19.9.2004)

• - Niektorí z animátorov absolvovali kurzy herectva, aby poznali postupy, ako vyjadriť emócie. (Greenpeacak)

• - Keď Oslík príde na večeru nemá pred sebou tanier ani príbor, no v ďalšom zábere už má aj tanier s polievkou, aj príbor. (Patrik Ilis)

• - Scéna, kde kocúr pretrhne Shrekovi tričko, je odkazom na film Votrelec (1979). (MAX666)