Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2004, 93 min

Přes vlažnější začátek je i druhý Shrek velice zábavnou pohádkou se spoustou vskutku geniálních gagů (Police brutality!) a vhodně zakomponovanými písničkami (Nick Cave!) Přestože mi jednička připadá malinko lepší, tvůrci stále odvedli výtečnou práci, uvážíme-li, jak nesnadné je natočit film, který by bavil jak děti, tak dospělé.(28.7.2004)

Mike Myers - (Shrek) +++ Eddie Murphy - (oslík Donkey) +++ Cameron Diaz - (Fiona) +++ Julie Andrews - (Královna) +++ Antonio Banderas - (kocour v botách) +++ John Cleese - (Král) +++ Rupert Everett - (princ Charming) +++ Hudba: Harry Gregson-Williams +++ Producenti: Jeffrey Katzenberg, David Lipman, Aron Warner, John H. Williams +++(3.3.2008)

Vaření z vody. A co všechno se dělá z vody? Napadá mě čaj, kafe, kapučíno, různý polívky, knedlíky, šťávy, i chlast, vlastně i obrazy, no prostě docela dost věcí se dělá z vody a nikdo se na ně skrz prsty nedívá.(18.11.2006)

Tohle je snad ještě lepší než jednička !!! Naprostej nářez vtípků, gagů a parodických scének, že moje bránice nezůstala chvilku v klidu. A co je pro mě osobně vůbec nejlepší : film by mohl mít ještě klidně o hodinku déle, protože se mi stalo vůbec poprvé, že mi ty necelé dvě hodinky v kině tak rychle utekly. U závěrečných titulků jsem měla pocit, jako bych do křesla v sále usedla teprve před 15-ti minutami. Kdo neviděl, respektive nemiluje Shreka, tak snad musí být z jiné planety.(7.7.2004)

Asi už můžu jenom zopakovat, co bylo řečeno: film neztratil nic z kouzla jedničky, což je ve světě filmu velmi ojedinělý jev, ale už tady chybí moment překvapení (copak jste třeba čekali, když jste poprvé viděli jedničku, že Fiona zůstane zlobryní???), ale i tak jde o jeden z nejlepších a nejnápaditějších kreslených filmů všech dob.(8.8.2004)