Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2004, 93 min

Shrek predstavuje skvelú rodinnú zábavu, dej už síce nie je tak chytľavý a prebiehajúci v zapáchajúcich močarinách s jednou chalúpkou uprostred, ale v kráľovstve za siedmimi horami, kde Shreka, Oslíka a Fionu čakajú ďalšie nezabudnuteľné dobrodružstvá. Liek na zlú náladu.(18.2.2009)

Přes vlažnější začátek je i druhý Shrek velice zábavnou pohádkou se spoustou vskutku geniálních gagů (Police brutality!) a vhodně zakomponovanými písničkami (Nick Cave!) Přestože mi jednička připadá malinko lepší, tvůrci stále odvedli výtečnou práci, uvážíme-li, jak nesnadné je natočit film, který by bavil jak děti, tak dospělé.(28.7.2004)

Stejný případ jako u Spideyho 2. Je to stejně dobré jako jednička, ale moment překvapení se už vytratil. Člověk očekává stejnou kvalitu, které se také dočká, ale nehrozí, že by ho film "sejmul".(29.6.2004)

Tohle je snad ještě lepší než jednička !!! Naprostej nářez vtípků, gagů a parodických scének, že moje bránice nezůstala chvilku v klidu. A co je pro mě osobně vůbec nejlepší : film by mohl mít ještě klidně o hodinku déle, protože se mi stalo vůbec poprvé, že mi ty necelé dvě hodinky v kině tak rychle utekly. U závěrečných titulků jsem měla pocit, jako bych do křesla v sále usedla teprve před 15-ti minutami. Kdo neviděl, respektive nemiluje Shreka, tak snad musí být z jiné planety.(7.7.2004)

Strhující podívaná u které se zaručeně nebudete nudit......a nezapomeňte: Pray for mercy from...PUSS - in boots ;o)(10.9.2004)