Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2004, 93 min

Druhý díl se mi líbí stejně tak jako ten první ..(26.5.2008)

Síce to už nie je to "po prvý krát", ale stále je to plné super heftov a predovšetkým druhá nabušená polovica vás úplne odzbrojí. Rovnaký upgrade jednotky, ako v prípade TOY STORY 2 - viacej toho istého, akurát v divokejšom a bohatšom balení.(29.6.2004)

Slabší než jednička. Vážně. Hlavní téma je stejné, fórky se na vás hrnou jeden za druhým a některé vážně stojí za to, ale už to prostě není ono a celý film působí jako by se za každou cenu snažil trumfnout staršího bratříčka. Tím, kdo táhne Shreka dvojku nahoru, do té top ligy, není nikdo ze starých známých, nene, je to někdo zcela nový...tajemný...nebezpečný...k sežrání roztomilý...ano, je to zcela fenomenální Puss In The Boots alias Antonio Banderas, kterého jsem slyšel v originále přímo v kinosále, yesss, yesss!!:) Byl to právě on, kdo přinesl do mého života další z těch památných okamžiků, kdy se po zcela geniálním vtipu v narvaném kinosále pětice lidí zlomila v pase a řvala smíchy, zatímco ostatní jen nechápavě zírali...spolu s Garfieldem jediná kočka, kterou bych doma strpěl.(22.6.2006)

Stejný případ jako u Spideyho 2. Je to stejně dobré jako jednička, ale moment překvapení se už vytratil. Člověk očekává stejnou kvalitu, které se také dočká, ale nehrozí, že by ho film "sejmul".(29.6.2004)

Stejně dobré jako jednička. Stále výborná zábava. Osel na hrad!(15.7.2004)

• - Spoiler: Shrek, Fiona a Oslík jedou v kočáru okolo vstupní brány s nápisem Rapunzel neboli Locika či Zlatovláska, která je antagonistkou v následujícím díle (2007). (tb_23)

• - Štáb čítající zhruba 300 lidí pracoval na filmu tři roky. (HappySmile)

• - Scéna, kde kocúr pretrhne Shrekovi tričko, je odkazom na film Votrelec (1979). (MAX666)