Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2004, 93 min

Druhý díl se mi líbí stejně tak jako ten první ..(26.5.2008)

Soundtrack Harry Gregson-Williams: 1. Accidentally In Love - Counting Crows [3:08] ,2. Holding Out for a Hero - Frou Frou [3:22] ,3. Changes - Butterfly Boucher [3:22] ,4. As Lovers Go (Ron Fair Remix) - Dashboard Confessional [3:29] ,5. Funkytown - Lipps, Inc. [3:59] ,6. I'm On My Way - Rich Price [3:21] ,7. I Need Some Sleep - Eels [2:28] ,8. Ever Fallen in Love - Pete Yorn [2:32] ,9. Little Drop of Poison - Tom Waits [3:11] ,10. You're So True - Joseph Arthur [3:55] ,11. People Ain't No Good - Nick Cave & The Bad Seeds [5:39] ,12. Fairy Godmother Song - Jennifer Saunders [1:52] ,13. Livin' La Vida Loca - Eddie Murphy [3:29] ,14. Holding Out for a Hero - Jennifer Saunders [6:28],(14.5.2011)

Nádhera. Povedlo se - dvojka se zase jednou naprosto vyrovnala jedničce, což je v případě, kdy jednička nasadila laťku skutečně hodně vysoko, velký úspěch. Tvůrci dokázali napsat hlavně výborný příběh, který úplně nekopíruje jedničku, ale funguje stejně dobře. Objevuje se mnoho nových postav z nichž asi nejvíc zaujme Kocour v botách, rodiče princezny Fiony a Dobrá víla se synem Krasoněm. Mými favority ovšem jsou Pinocchio a Perníkový mužíček a především jejich záchranná akce ve stylu Mission Impossible. Vůbec množství různých odkazů na jiné filmy (např. Spiderman nebo Indiana Jones) patří k tomu nejzábavnějšímu, co znalého diváka opravdu potěší.(12.9.2004)

Pomerne slabo (ne)využitý potenciál jedničky, navyše mi veľmi vadila snová línia filmu. Škoda, nechajme sa prekvapiť ďalším pokračovaním, jednoznačne však čo sa týka animákov jedno z najlepších pokračovaní. 80%.(23.5.2006)

Skvělý animák, ale jedička je o chloupek lepší.(27.2.2005)