poster

Shrek 2

 • USA

  Shrek 2

 • Slovensko

  Shrek 2

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2004, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • CheGuevara
  ****

  No, pobavil jsem se u toho navýsost dobře a chtít od toho přeci jenom víc by byla ode mě pošetilost.(1.10.2007)

 • mandes
  *****

  rozpočet : $70 million tržby celosvetovo : $920,665,658(7.12.2006)

 • Skejpr
  *****

  Neuvěřitelný nářez plný odkazů, akce a narvaný fóry od začátku až do konce.(18.2.2008)

 • Dadel
  ****

  Přes vlažnější začátek je i druhý Shrek velice zábavnou pohádkou se spoustou vskutku geniálních gagů (Police brutality!) a vhodně zakomponovanými písničkami (Nick Cave!) Přestože mi jednička připadá malinko lepší, tvůrci stále odvedli výtečnou práci, uvážíme-li, jak nesnadné je natočit film, který by bavil jak děti, tak dospělé.(28.7.2004)

 • Marigold
  *****

  Kdo by byl řekl, co že se z toho zeleného, šíleně nerudného a věčně nadmutého zlobra vylíhne za filmový kult? Ale je to tak a musím jen potvrdit, že druhý Shrek svému předchůdci hanbu nedělá, anžto je ještě nabitější hláškami (můj favorit: I hate mondays...), znovu zhusta naditý výtečnými hudebními čísly i chytlavými songy "v podkresu" scén, originálními postavičkami z říše pohádek (and the winner is... Kocour v botách vulgo fenomenální Banderas... ten chlap je sexy, ten chlap je vodvaz!) a samozřejmě tou bodrou a žánrově nezařaditelnou směsicí komedie, parodie, akce, lovestory... Radost mi trochu kazí jen vědomí, že je to nastavovaná kaše a variace na téma jedničky (přičemž to emotivně strhující finále už přeci jen není tak strhující), ale když vám řeknu, že i po téhle nastavované kaši se zaručeně utlučete, nelžu vám ani trošičku. Opakovaná pointa možná trochu zahlodá na duši, ale jakmile Osel a Kocour rozbalí latinsko-americké rytmy, je vše zlé zapomenuto. Shrek, to je dobrá nálada v zeleném, laskavost, nadhled a výtečný film, který umí příjemně pošimrat na duši. Možná to sem tam trochu škrábne komerční vypočítavostí, ale faleš z toho není cítit ani trochu. A živost animovaných postav je... vážně zarážející. Jak to sakra dělají? !!! Jděte na titulkovanou verzi, jinak přijdete o velký kus Shrekova kouzla !!!(9.7.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace