Bourák

Akční / Dobrodružný / Krimi

USA, 1977, 86 min

Don Hulette
  • Flipnic

Neuvěřitelně slabý film i v rámci těch nejhorších filmů Chucka Norrise a zapadlých béček 80. let. Letělo to kdysi na vhs a i když tenkrát se u nás o každém "vhsfilmu" tvrdilo, že je perfektní, o tomhle se to příliš netvrdilo. Film je nepovedený ve všech ohledech. Scénář je něco přííšerného, akce minimum, herecké výkony otřesné a prostředí pro nás Evropany naprosto nesympatické (zaprášené stepy a v nich nekonečné dálnice). Toto opravdu nebyl Norrisův dobrý začátek, ještě že tenkrát byla Amerika v tomto ohledu země "nekonečných možností" a dovolila mu natočit spoustu dalších již o dost kvalitnějších filmů a získat si tak jisté, dosti početné publikum ...(25.6.2008)

• sud

Sedmdesátá léta neodvratně končí - éru velkých bouchaček a ran tvrdou pěstí, které bolí střídá éra bojových umění, kopanců a nesmrtelných akčních hrdinů. Ačkoli filmy o bojovém umění nevyhledávám, zkusil jsem to a musím konstatovat, že je to velice slabé i na Chucka Norrise. Od příběhu jsem nic nečekal, ale ani bitky nestojí za moc. Za závěrečný souboj a prostředí texaského městečka 20%.(13.1.2013)

• ondrula

Asi po dvaceti letech milosrdného zapomenutí jsem si vzpomněl, že jsem tento kousek také viděl, protože si ho můj masochistický otec půjčil na VHS. Je to neuvěřitelná kravina, koukněte na screeny, ty hovoří za vše.(3.3.2011)

Chuck Norris na nás utočí, a já se celkem bavil, film je sice špatný. Hlavně příšernej scénář tak trochu kopírujícího Ramba ale Chuck Norris není Stallone a nedokáže vykydlit toliko lidí, a tak je film strašně zdlouhavý. Hudba byla příšerná, ten vidláckej styl je šílenej. Norris mlátí lidi s kulkou v břiše a já se přesto bavím. "Breaker, Breaker!"(30.4.2011)

• vitekpe

Chuckovo klasicke becko s televiznim vizualem, nehodici se country muzikou, a az prilis prostym pribehem. Jako experiment lze zhlednout. :-)(4.8.2013)