Bourák

Don Hulette
  • Caelos

Byla to sranda:)(9.3.2009)

• sud

Sedmdesátá léta neodvratně končí - éru velkých bouchaček a ran tvrdou pěstí, které bolí střídá éra bojových umění, kopanců a nesmrtelných akčních hrdinů. Ačkoli filmy o bojovém umění nevyhledávám, zkusil jsem to a musím konstatovat, že je to velice slabé i na Chucka Norrise. Od příběhu jsem nic nečekal, ale ani bitky nestojí za moc. Za závěrečný souboj a prostředí texaského městečka 20%.(13.1.2013)

• hippyman

vše bourá neskutečně hloupý scénář, k tomu i špatný střih a marná snaha o herectví, hromada nelogičností a zbytečností... trapnost se snoubí s nudou, i poloviční stopáž by byla nesnesitelná. prostě podřadit a vyhnout se velkým obloukem! 20%(27.1.2011)

• vitekpe

Chuckovo klasicke becko s televiznim vizualem, nehodici se country muzikou, a az prilis prostym pribehem. Jako experiment lze zhlednout. :-)(4.8.2013)

Je to úplne priemerný akčný film s mojim obľúbeným Chuckom Norrisom, ktorý patrí medzi jeho najslabšie filmy. Má dosť dobrý príbeh o hľadaní brata a mestečku, ktoré má svoje vlastné zákony, ale spracovanie už je na tom podstatne horšie. Nie, že by bol nudný, to kvôli krátkej dĺžke filmu ani moc nejde, ale pôsobí naivným dojmom. Jednoducho typické sedemdesiate roky. Akcia je tu tiež taká, aká by sa v tej dobe dala čakať, teda pomerne jednoduchá, bez nejakého nápadu, ale neurazí. Najviac sa mi tu páči Norrisova, dá sa povedať, že exhibícia, kde prebehne celým mestečkom a ručne zneškodní každého, kto na neho zaútočí. Veľmi ma tu sklamal prístup Norrisa, pretože aj napriek tomu, že sa tu jedná o pre neho veľmi závažnú situáciu, teda hľadanie brata, tak to berie skoro celý čas ako zábavu a vidieť ho nahnevaného je veľký problém. A nepáčia sa mi ani záporáci, ktorí sú dosť trápni. Myslím si, že tento film sa dá bez väčších problémov pozrieť, fanúšikov Norrisa by zase až tak moc sklamať nemal, jednoducho taký priemerný film. Hlavnú zásluhu má na tom hlavne doba vzniku filmu, pretože zlatá éra akčných filmov ešte len mala prísť a tak tento film ešte neobsahoval viaceré typické prvky klasických akčných filmov. Keby ho Norris natočil napríklad o desať rokov neskôr, tak by určite dopadol podstatne lepšie. Objektívna kvalita filmu- 48%, film sa páči mne na 54%.(5.12.2007)