Mluv

Speak

USA, 2004, 89 min

Potenciál snímku podle mě zůstal nevyužit. Kristen Stewart podala sice velmi dobrý herecký výkon (no ostatně, kdo viděl Úkryt nebo Útěk do divočiny, nemá tutu nadějnou herečku zaškatulkovanou jenom z přiblblého Stmívání), ale to bylo na filmu asi to jediné, co opravdu fungovalo. Jinak mi to připomínalo nic moc extra teen film plný klišé o jednom nepřispůsobivém jedinci, místo dramatu, ve kterém plně cítíme s hlavní postavou a události kolem ní s námi řádně citově pohnou. Lepší 3*, ale kvůli nenaplněnému očekávání zaokrouhluju směrem dolů.(20.5.2011)

Asi budu ukamenován, ale Kristen předvádí jeden typ výrazu, který sebou nosí i ve Twilight. Nosí ho všude. Je v módě? Film je táhlý a unylý. Rozhodně bych ho propagoval do škol, je to rozhodně marketingově dobré pro neutajování takových zločinů. Nicméně film byl předvídatelný, Kristen se nenaučila jiný výraz a chvílemi jsem přemýšlel, zda film dokoukám do konce.(19.7.2011)

Děti sou svině,to mi víme.Pubertální zrůdičky bez špetky svědomí,to mi víme.Šikana je hnus,to mi víme.Ale hlavně Kristen je miláček a skvělá herečka,to mi přece víme!Studené drama,ukazující tvrdou realitu odstrkovaných dětí,z nefunkční rodiny,jenž obklopuje řada nešťastých událostí,které znich dělají introverty.Jen mi tu nesedí Steve Zahn jako chápavý učitel výtvarné výchovy.Jinak solidní drama,za které měla prostě Kristen mít Oscara.(31.1.2011)

• WANDRWALL

Častěji než mluv, tak lid užívá slyš mě! Mé já. A mluvit vážně je možno jen k tomu, kde cítíme, že to má ozvěnu, jinak je to jen hra. Běžný příběh mladé holky, která je šikanována třídním kolektivem.(25.9.2010)

All that crap you hear on TV about communication and expressing feelings is lie! No one really cares what you have to say...Právě jsem ten film dokoukala, takže jsem plna dojmů... Když sem četla o čem to je, udělala jsem si v hlavě celkem jasnou představu a nebyla příliš příznivá. Ale to co jsem viděla bylo moc dobře natočené, moc hezky sestřihané a hlavně skvěle zahrané. Kristen Stewart opravdu úžasně zahrála znásilněnou, silně deprimovanou dívku. Každý její pocit či emoci jsem jí snadno uvěřila a ani trošku sem se k tomu nemusela nutit. Váhala jsem mezi 4 nebo 5 * ale raději volím nižší variantu...třeba si to ještě rozmyslím. Po třetím zhlédnutí dávám plný počet. Ten film je totiž vážně výbornej!(16.4.2009)

• - Scéna znásilnění se měla odehrát v lese. To bylo ještě předtím, než Kristen Stewart zjistila, že je alergická na trávu. Když jde domů z párty, má na zádech listí, protože tato scéna se natáčela ještě předtím, než se zjistilo, že je alergická. (HellFire)

• - Natáčení ve škole muselo být nakrátko zastaveno kvůli vydatnému dešti, který ji zatopil. (HellFire)

• - Autorka předlohy Laurie Halse Anderson si ve filmu zahraje kuchařku, která na začátku filmu podává bramborovou kaši. (HellFire)