poster

Mluv

 • USA

  Speak

Drama

USA, 2004, 89 min

 • Rob Roy
  ****

  Sakra, něco na té Kristen Stewart vážně je! :)(16.1.2009)

 • genetique
  ****

  Tragickosť tohto príbehu, ktorý je dnes podobný mnohým iným, a z ktorého by bol ešte pred pár rokmi škandalózny film, je v súčasnosti krutou realitou, čo potvrdzuje aj množstvo filmov s podobnou tematikou. Takže začína byť rozhodujúce už nielen šokovať, ale látku aj kvalitne predniesť. To sa podarilo za účasti veľmi dobrého hereckého výkonu Kristen Stewart a solídnej réžie. Flashbacky boli veľmi dobre rozkúskované a použité na tých správnych miestach, dej nenudil, napätie rástlo spolu so spokojnosťou. 80%.(12.8.2009)

 • Caelos
  ***

  Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, spíš se teda přikloním k těm třem. Své kvality film určitě má, je dobře natočený, trošku mi teda sem tam vadily takové ty rádoby umělecké záběry na žvýkající pusu, na kytičku s včeličkou atp, které mi přišly že tam jsou jen na efekt v tom smyslu "A kuuurva, no já se zase dívám na kvalitní umělecké dílo, teď moje kultura stoupne o 10 bodů". Co se týče stránky příběhu, je to takový ten holčičí film pro dívky, které jsou mimo kolektiv a chtěly by do něj (a to i přesto že je ten kolektiv stádo krav). Nebo je tu také možnost, že Kristen Stewart alias Melinda (příšerné jméno) vlastně díky všem těm věcem které předcházely ději filmu objevila sama sebe a byla v podstatě jediná normální, byla svá, byť daň kterou za to zaplatila byla příliš vysoká. Čímž se dostávám ke Kirsten Stewart a zbytku obsazení. Kristen S. mi zde kupodivu celkem sedla, ačkoli se stejně tváří stejně jako ve Stmívání, trochu jako kdyby byla na tripu. Zbytek herců mi přišel příliš nevýrazný na to, abych si je pamatoval, nicméně zmínit musím Roberta Burkeho, který byl krásně netolerantně xenofobně rasistický:-) Ale vážně, takového učitela bych nakopal do prdele. Nemůžu říct že bych se nudil, jen se mi nelíbila celková forma, vzhledem k zápletce to mohlo být podáno trochu lépe. Ale rozhodně stojí za vidění.(13.6.2010)

 • WANDRWALL
  **

  Častěji než mluv, tak lid užívá slyš mě! Mé já. A mluvit vážně je možno jen k tomu, kde cítíme, že to má ozvěnu, jinak je to jen hra. Běžný příběh mladé holky, která je šikanována třídním kolektivem.(25.9.2010)

 • 3DD!3
  *****

  Výborně natočený "malý" film, který na špičku dostávají herecké výkony. Kristen Stewart dala celému snímku uvěřitelnost a to je v těchhle dramatech podle mě to hlavní.(15.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace