Mluv

Speak

USA, 2004, 89 min

Vynikající drama z tvorby televizní stanice Showtime. Příběh možná není zrovna originální, ale způsob jak je prezentován a v jakém duchu se celý film nese si zaslouží jen slova chvály. Kristen Stewart se s rolí traumatizované dívky vypoořádala nadmíru dobře a hlavně díky jejímu výkonu přidávám pátou hvězdičku navrh.(11.1.2008)

Asi budu ukamenován, ale Kristen předvádí jeden typ výrazu, který sebou nosí i ve Twilight. Nosí ho všude. Je v módě? Film je táhlý a unylý. Rozhodně bych ho propagoval do škol, je to rozhodně marketingově dobré pro neutajování takových zločinů. Nicméně film byl předvídatelný, Kristen se nenaučila jiný výraz a chvílemi jsem přemýšlel, zda film dokoukám do konce.(19.7.2011)

Ešte než Kirsten pokusal Pattinson a stalo sa z nej strnulé namejkapované drevo neschopné úsmevu, bola typologicky veľmi zaujímavou mladou herečkou, ktorej kariéru sledujem už od jej prvopočiatkov.Na jednu stranu to chápem, keď sa niekto rozhodne tolerovať posmech kritiky za cenu stať sa najlepšie platenou herečkou súčasnosti; na druhú stranu mi to hrozne vadí.A v Speak hrá dobre - dosť dobre, navyše v roku 2004 neexistoval nikto, kto by sa na tú úlohu hodil viac.Taká škoda, že je len ďalšou detskou hviezdou, ktorá v dospelosti prišla o väčšinu talentu... By the way, Speak je výborný pocitový teen film.85%, v rámci žánru možno aj slabých päť hviezdičiek.Ešte to zvážim(19.3.2013)

Zajímavé a komornější než komorné psychologické drama se zajímavou, avšak stále mladičkou Kristen Stewart, která už ve 14 letech ukázala, že dokáže i tohle sama utáhnout. Nuda to určitě není, ale ani nic převratného.(15.2.2009)

Problémy amerických středoškoláků s Kristen Stewart v hlavní roli co by čtrnáctileté studentky (která zde mimochodem připomíná Scarlett Johansson za mlada ) Kirsten utáhla dost dobře celý film, ostatní herci byli proti ní nevýrazní. Jen místy zdá se dost přehrává, ale snímku to nijak neškodí. Pár scén je tu jakoby navíc, ale celkový dojem dobrý.(20.7.2010)