Mluv

Speak

USA, 2004, 89 min

Herecký koncert Kristen Stewart. // Příběh sám o sobě není nijak zvlášť "ohromující", zato provedení perfektní: kamera, střih, prostředí... no a hlavně Kristen (snad jediný film, ve kterém mi nevadí její otrávené grimasy). // Jessica Sharzer očividně nechtěla velkohubou, zdrcující zpověď, ale zaměřila se spíš na "skromné" zachycení dané situace deprimované dívky a slečna Stewartů tomu dává grády.(8.1.2009)

Sakra, něco na té Kristen Stewart vážně je! :)(16.1.2009)

Malý, zato kvalitní snímek a zároveň příjemný film o nepříjemných pocitech. Melinda byla veselá dívka, měla partu kamarádek, když se cosi změnilo a rázem se z ní stala depresivní holka, která v sobě dusí neštěstí (lehce odhadnutelné) jedné osudové noci. Jak se příběh postupně rozmotává, na povrch vyplouvají události, které její duševní stav zapříčinily. Melinda se všemožně snaží se svými pocity vyrovnat, ale nikomu se nedokáže svěřit a tak se její svírající úzkost odráží i v jejím okolí. Nakonec jde přeci jen o to, nebát se promluvit. Speak samozřejmě stojí na hereckém sólu Kristen Stewart, které je zde velice dobře zahrané. Najdeme zde i několik podařených momentů, z kterých má divák dobrý pocit a na malý okamžik jej dokážou přenést mimo realitu svého pokoje, k čemuž přispívá i zvučně ladící hudební doprovod. Speak je dalším příkladem toho, že se z mála dá vytěžit hodně a méně známé filmy občas překvapí mnohem více než některé komerční slátaniny, které mnohonásobně vyšší rozpočet utopí akorát tak v kanále. (7/10)(13.1.2009)

Včera mě kamarád z Bratislavy popíchl, abych se už konečně na tenhle film podívala. Myslela jsem si, že tady jen pějete ódy na hezkou tvářičku a nevěděla jsem, čím by mě nějaký film ze školního prostředí (ještě k tomu americký) mohl překvapit. Ale klobouk dolů, skvělá psychologická sonda do dospívající raněné duše, herectví Kristen Stewart je opravdový zážitek a vůbec celý film neměl chybu. Směle se může řadit mezi ty nejlepší z této oblasti jako je např. Klass, BEN X a další podobné.(19.3.2009)

Scénář: Jessica Sharzer, Annie Young Frisbie .. Všechny ty kecy o komunikaci a vyjadřování emocí... jsou lež. Nikoho doopravdy nezajímá, co chceš říct. ___ Perfektní holka. Jenže má v partě pořádný vroubek, za který její oblíbenost upadla k nule a s novým školním rokem nastává kolotoč krutého vyrovnávání se s nedávnou minulostí... Kristen Stewart je boží. Díky ní stojí veškerá niterní drásání na uvěřitelných základech. Ne, že by byl příběh špatně rozepsán, to právě naopak, ale je to hlavně ona, kdo dojem umocňuje. Tudíž perfektní podívaná nejen kvůli Kirsten. 90%.(13.1.2009)