poster

Bídníci

 • Německo

  Misérables, Les

 • SK název

  Bedári

Krimi / Drama / Romantický

Německo / Velká Británie / USA / Česko, 1998, 134 min

Komentáře uživatelů k filmu (200)

 • POMO
  ****

  Veľmi silná, ponurá adaptácia, najväčšiu silu čerpajúca z výborných výkonov svetovej hereckej elity.(5.4.2003)

 • Lima
  ***

  Vůbec nechápu, že jsou z toho ostatní tak vyvalení. Tahle verze Hugova románu nesahá těm s Jeanem Gabinem a Hosseinově verzi s Lino Venturou ani po kotníky. Geoffrey Rush tu odvádí svůj standart a ani ostatní nijak nezáří. Celý to vypadá spíš jako dražší televizní inscenace, bez špetky invence. Standartně odvedená práce, nic víc.(8.5.2003)

 • Djkoma
  ****

  Není to naprosto věrná adaptace do posledních a nejmenších detailů, ale kvalitou podlě mě patří mezi to nejlepší. Liam Neeson perfektně hraje svého Jean Valjaena a Geoffrey Rush je mu dostatečným soupeřem. Mladičká Uma Thurman a Claire Danes jako hvězdičky zítřka vůbec nezklamou, i když na plátně nestráví moc času.(11.7.2004)

 • gouryella
  ****

  Film nedoashuje dokonalosti francouzské verze s Gabinem, ale přesto se jedná o nadprůměrnou adaptaci s velmi nadprůměrnými hereckými výkony.(20.5.2003)

 • T2
  *****

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $14,096,321Tržby Celosvetovo $14,600,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,324,586 //počet predaných kusov 440,413║ Milé prekvapenie, kde príbeh v podstate je v niekoľkých etapách stále schématicky rovnaký(skrývanie pod inou totožnosťou-vypatránie-újdenie-skrývanie-...) ale herecký koncert Liam Neeson vs. Geoffrey Rush plus niekoľkých dobre zahraných vedľajších postáv z neho robí krásny napínavý herecký koncert, kde predloha Victora Huga úžasne vynikne. /90%/(23.10.2009)

 • mandes
  ***

  rozpočet : ? tžby americke : $14,096,321(17.12.2006)

 • movie
  *****

  Úžasný snímek. Herecké výkony jsou dokonalé, ale to co předvádí Rush je nezapomenutelné.(7.3.2003)

 • monolog
  **

  pro mě navždy zůstane Jeanem Valjeanem Jean Gabin. navíc se tu tak nechutně americky odchýlili od původní knížky, že jsem měl co dělat, abych nerozdrtil ovladač. výprava a kostýmy sice ujdou, ale původní duševní obsah Bídníků se změnil spíš na Ubožáky.(18.1.2006)

 • canakja
  ****

  Bez tý dlouhý části z revoluce by to byla bomba. Valjean (neeson) je skvělej a i další postavy sou super, ale nejsou nejlepší. To je jen Javert (rush), ostatní překonávají tyhle ubožáci. A závěrečný oddechnutí stojí za to... hmmmm (nejlepší dabing)(12.8.2009)

 • molotov
  ****

  Poměrně zdařilý film s dobrou výpravou, skvělou kamerou a vynikající hereckou dvojicí Neeson a Rush.(24.3.2005)

 • flanker.27
  ***

  Překvapivě i toto zpracování legendárního románu je celkem zdařilé, pro dvouhodinový film je děj sice osekán, ale jako celek to docela funguje. Jen se mi vždy líbí přehlídka natočená na Hradčanech...(21.4.2009)

 • Aluska88
  ****

  Bídníci jsou kvalitně natočeným i skvěle obsazeným filmem, ale jaksi mě nedokázali "dostat." Myslela jsem, že zpracování celého příběhu bude více "bídné", že to bude větší mizérie, že to bude celé jaksi více "rozervané." Více drsné a kruté. Atmosféra sice silná, ale nějak se na mě nedokázala přenést ta bída a strádání, která byla ve filmu zobrazena. Rozhodně se jedná o slušné drama, ale ty silné emoce mi jaksi chyběly.(20.3.2013)

 • Kaka
  ****

  Strhující přepis slavné knihy, který ji svými kvalitami v jistých aspektech dokonce i převyšuje. Příběh je plný napětí a divák se po celou dobu prakticky nemá šanci nudit. August režíruje znamenitě a několik málo kiksů promptně zamaskovává výtečnou výpravou a zajímavým vypravěčským stylem. Liam Neeson sem padne jako ulitý a démonický Geoffrey Rush stejně tak. S největší pravděpodobností skutečně nejlépe a nejpůsobivěji zfilmovaná verze a celkově až překvapivě vynikající výkony všech složek, podílecíjích se na filmu.(13.1.2006)

 • Tom_Lachtan
  ****

  skvělá předloha, skvělý scénář, skvělý herci, skvělá...... Snad jen ten Javert mi až tak nesedl(13.10.2012)

 • Phobia
  ****

  Pro mě jsou tohle "první" Bídníci, knižní předlohu jsem nečetla (stydím se... leč je v tom pro mě málo sci-fi:-)), starší verzi viděla až později (beztak nemám slabost pro J. Gabina, L. Venturu a další francouzské herce z éry ČB filmu) a tak mě mamčiny protesty "ale tak to přece nebylo!" nijak neochudily o příjemný zážitek. Liam Neeson je pro mě přesvědčivý a sympatický Jean Valjean, Geoffrey Rush skvělý záporák-úporák, ženy krásné, kompars nerušil:-). Kostýmy i výprava slušné a čtvrtou hvězdičku vybojoval Basil Poledouris nádhernou hudbou. Hezký film, spokojenost. 75 % EDIT: Setkání po bezmála třinácti letech přineslo poznatek, nakolik můj cynismus za tu dobu pokročil a citlivá dušička ztvrdla na jízlivý balvan. Přesně vím, co se mi tehdy líbilo, ale momentálně to pro mě byla levičácká bajka s těžce nevěrohodnými černobílými charaktery. Ty čtyři hvězdičky nechám, protože nostalgie, protože výborní herci, protože krásná hudba a protože dobré řemeslo, ale znovu to vidět nechci. 70%(14.7.2010)

 • LiVentura
  ****

  Další velmi nadějné filmové zpracování slavného veledíla. Chrabrý Valjean contra proradný Javert.(11.10.2010)

 • Javert
  ****

  Bezchybný Rushův Javert. Po třetím zhlédnutí si jeho bezohlednou cílevědomost užívám ještě víc, než napoprvé. Rush o kousek lepší než Malkovich.(16.3.2013)

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Filmové adaptace knih jsou velmi často poměrně problematická záležitost. Zpravidla proto, že i dobré knihy dostanou strašně na frak. Bídníci s Valjeanem Neesonem jsou učebnicovou ukázkou takové brutality. Ač on sám, Fantina - Uma Thurman (kterou popravdě nějak zvlášť nemusím), Marius i Cosette jsou ve svých rolích poměrně přesvědčiví, celkově to je hodně nepovedená adaptace. Do poloviny to ještě jde a člověk si u odchylek od knihy říká - no jo, muselo se to osekat, aby diváci nezemřeli vyčerpáním, od poloviny se film přestává tvářit jako adaptace knihy a začíná nepokrytě být dílem někoho, kdo někdy slyšel, že existují jacísi Bídníci a velmi přibližně tuší, o čem to tak má být.(27.3.2011)

 • Rosaviva
  ****

  Nemůžu si pomoct, ale obsazení mi přišlo víc než prazvláštní. Přesto se na to dalo velmi dobře dívat a hlavně jsem byla ráda za to, že tam nikdo nezpíval. 4*(3.2.2014)

 • Madsbender
  ****

  Výborná verzia nesmrteľného príbehu s úžasnými výkonmi hereckej trojice Neeson - Rush - Thurman a celkovo lepšia než tá minuloročná. Ešte tak vidieť verziu z 58. so Jeanom Gabinom a z 2000. so Gérardom Depardieuom, a myslím, že dám tejto tematike na čas pokoj.(2.7.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10