Butch Cassidy a Sundance Kid

• slovenský

Butch Cassidy a Sundance Kid

Western / Dobrodružný / Krimi

USA, 1969, 110 min

Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh v akci. Plně hodnotím prostřední "útěkovou“ část začínající stylovým nástupem ozbrojené party oklahomského stopaře a končící příjezdem desperátů do Jižní Ameriky (především díky nádherným záběrům Conrada L. Halla). Nedoslovný závěr s povelem „Fuego!“ nenechává fantazii moc prostoru a jde ruku v ruce s romantickým vykreslením těchto dvou ne zrovna svatých ikon Divokého západu.(14.1.2009)

George Roy Hill se zachoval jako správnej chlap, když tyhle dva sympaťáky nenechal umřít. A muzikálové číslo na kole je boží!(9.12.2003)

Jeden z nejkrásnějších westernů , které znám. Možná je tak dobrý i proto , že vychází ze skutečnosti. Nádherná hudba , stupňující se napětí , výborná dvojka Newman , Redford a strhující závěr. Co jeden z nejkrásnějších westernů - jeden z nejkrásnějších filmů :-))(21.4.2005)

Film, který možná předběhl dobu a i díky tomu film skvělý, ať už v odlehčenějších pasážích, kdy ústřední dvojka sází jednu hlášku za druhou nebo v případě, že je pronásledována čím dál tím větším počtem nepřátel. Nesmrtelný epitaf George Roye Hilla v čele s TÍM dokonalým záběrem.(27.4.2006)

Poslední záběr nemá chybu. A ten tahák mi připomíná mě na hodinách španělštiny..:)) A mimochodem všimli jste si, že Redford v určitých záběrech vypadá jako Pitt? Ne, to spíš Pitt vypadá jako laciná kopie Redforda.(25.8.2006)