Butch Cassidy a Sundance Kid

• slovenský

Butch Cassidy a Sundance Kid

Western / Dobrodružný / Krimi

USA, 1969, 110 min

Po divokém západě se určitě nikdy nepromenádovala dvojice tak charismatických sympaťáků, jakými jsou tito dva desperáti. Divák se o ně sice občas může bát, ale vesměs mu stačí jen se pohodově pobavit, jako třeba u Rain Drops Keep Falling on My Head - http://www.youtube.com/watch?v=P_5l6rIUu4A.(23.7.2011)

Jeden z nejkrásnějších westernů , které znám. Možná je tak dobrý i proto , že vychází ze skutečnosti. Nádherná hudba , stupňující se napětí , výborná dvojka Newman , Redford a strhující závěr. Co jeden z nejkrásnějších westernů - jeden z nejkrásnějších filmů :-))(21.4.2005)

Skoda tej Australie... Tak ako sa za nasej generacie hovorilo Arnostek je bozi, tak nase matky urcite museli o Newmanovi a Redfordovi hovorit to iste :) Vynikajuci film, niet co dodat. (Videne 23.8.2010)(23.8.2010)

Jeden z opravdu kultovních westernů. Kombinace přestřelek, s dramatem a komediálními prvky se vyplatila a tak se můžeme tetelit štěstím při jeho sledování. Krásné mísení scén přeplněných napětím a hned nato lehoučkými na odreagování (jízda na kole). No a samozřejmě jako třešnička na dortu je ona kultovní část "vyběhnutí vztříc smrti".(26.4.2008)

Film, který možná předběhl dobu a i díky tomu film skvělý, ať už v odlehčenějších pasážích, kdy ústřední dvojka sází jednu hlášku za druhou nebo v případě, že je pronásledována čím dál tím větším počtem nepřátel. Nesmrtelný epitaf George Roye Hilla v čele s TÍM dokonalým záběrem.(27.4.2006)