Butch Cassidy a Sundance Kid

• Československo

Butch Cassidy a Sundance Kid

Western / Dobrodružný / Krimi

USA, 1969, 110 min

Skoda tej Australie... Tak ako sa za nasej generacie hovorilo Arnostek je bozi, tak nase matky urcite museli o Newmanovi a Redfordovi hovorit to iste :) Vynikajuci film, niet co dodat. (Videne 23.8.2010)(23.8.2010)

Klasika western žánru a film, ktorý zintenzívnil dojmy vďaka skvele zohranej a vtipnej dvojke "Newman-Redford". Bicyklová scéna s kultovou "Raindrops Keep Fallin´ on My Head" ma pobavila, prehliadka púšte spojená s neustálou naháňačkou nemá šancu nudiť, koniec je očakávaný a predsa zvláštne originálny. Pre mňa osobne väčší nárez než Podraz a jeden z westernov, ktorý si ešte určite niekedy pustím - hoci nie je taký akčný a zbesilý (nerátam koniec) ako niektoré leonovky.(15.9.2010)

Jeden z nejlepších westernů, jaký byl kdy natočen. Výborné obsazení, skvělé herecké výkony. Nemám víc, co dodat..(23.11.2007)

Skvělý western s nezapomenutelným koncem.(1.11.2007)

Chcete o Cassidym vědět víc? Poskládat si jeho život z více střípků? Není nic jednoduššího, než se mrknout ke mně do deníčku a zjistit, jakže to s ním bylo v reálu ..(19.8.2014)

• - Jack Lemmon odmítl roli Sundance (Robert Redford) kvůli natáčení filmu Podivný pár (1968). Pro roli Sundance Kida byl zvažován i Warren Beatty. (Kulmon)

• - Spoiler: Závěrečná přestřelka není historicky přesná. Ve skutečnosti se jí účastnilo jen několik policistů a tři vojáci. Navíc byl zastřelen „pouze“ jeden policista a několik lidí zraněno. K přestřelce došlo v noci. (HellFire)

• - První den natáčení seděl Newman vedle Redforda, natáhl se a plácl ho po stehně: "Tak co, hochu, jaké to je, hrát ve svém prvním čtyřicetimilionovém trháku?" Redford si pomyslel, že jeho spoluhvězda je poněkud egoistická, ale nakonec si uvědomil, že na tom něco je. Byla to "důvěryhodná pohádka pro dospělé" vykládal Newman lidem. (Rocky62)