poster

Butch Cassidy a Sundance Kid

 • USA

  Butch Cassidy and the Sundance Kid

 • Československo

  Butch Cassidy a Sundance Kid

Western / Dobrodružný / Krimi

USA, 1969, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  ***

  // Distribútor: Fox //(23.4.2014)

 • Isherwood
  ****

  Paul Newman boří všechny rekordy v počtu úsměvů na centimetr čtvereční a Robert Redford zase rozšiřuje pojem flegmatický pistolník o jednu z dalších přesných definic. George Roy Hill tasí nápady, které kolem lupičů sympaťáků tvoří auru tak silné divácké empatie, až je to místy k nevíře. Taková jízda na kole, přepad vlaku, španělština v bance či závěrečné oblíčení se z paměti kinematografických dějin nevymažou. Jenže stejně tak při samotném sledování divák pozoruje, že dialogy moc režisérovi nejdou a tempo v nich povážlivě drhne, což ponejvíce tahá uši v pokusech o suchou hlášku, kde to do záporných bodů táhne neskutečně znuděný dabing. Ale jinak moc gut, víceméně čirá esence pohody, jen ten Podraz mám přeci jenom radši.(21.10.2007)

 • novoten
  *****

  Film, který možná předběhl dobu a i díky tomu film skvělý, ať už v odlehčenějších pasážích, kdy ústřední dvojka sází jednu hlášku za druhou nebo v případě, že je pronásledována čím dál tím větším počtem nepřátel. Nesmrtelný epitaf George Roye Hilla v čele s TÍM dokonalým záběrem.(27.4.2006)

 • arachneuss
  ****

  Jeden z opravdu kultovních westernů. Kombinace přestřelek, s dramatem a komediálními prvky se vyplatila a tak se můžeme tetelit štěstím při jeho sledování. Krásné mísení scén přeplněných napětím a hned nato lehoučkými na odreagování (jízda na kole). No a samozřejmě jako třešnička na dortu je ona kultovní část "vyběhnutí vztříc smrti".(26.4.2008)

 • B!shop
  *****

  No rozhodne paradni zabava, ale za nejakej nejlepsi western vsech dob a podobne bych to moc nepovazoval. Hlavne proto, ze tohle ma s westernem spolecny hlavne prostredi. Hlavni dvojka jsou sice kriminalnici, ale tak, jak jsou ve filmu vykresleny, pusobi spis jak nejlepsi lidi na celym zapade. Vetsinu casu navic misto strileni spis mluvi a hlaskujou. Zaverecna prestrelka je sice paradni, ale uz to nesmaze to, ze film povazuju spis za komedii a ze tu skoro zadna prestrelka neni. Ale i tak se jedna o paradni film s dokonalym Redfordem a hlavne Newmanem a jasnejch 5*.(26.7.2008)

 • - Spoiler: Ke konci filmu je patrný odkaz na film Poklad na Sierra Madre (1948). Butche (Paul Newman) a Sundance (Robert Redford) udá chlapec, který rozpozná cejch na mule. Tento cejch je stejný jako značka, kterou chlapec spatří na mule ve filmu Poklad na Sierra Madre a poté to běží ohlásit na stanici. (HellFire)

 • - Z histórie je známe, že Butch Cassidy pri záťahoch nikdy nikoho nezabil. O jeho partnerovi sa ale nezachovalo nič. (marlon)

 • - Niektoré fotografie New Yorku získal režisér George Roy Hill od miestnych múzeí, dekorácie po počiatočnom zdráhaní zapožičal Zanuck. Jeho spoločnosť Fox ich práve pripravovala pre muzikál Hello, Dolly! (1965). (marlon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace