Butch Cassidy a Sundance Kid

• slovenský

Butch Cassidy a Sundance Kid

Western / Dobrodružný / Krimi

USA, 1969, 110 min

Tenhle film, dnes už klasika všech klasik, nemá chybu. Kdo by si okamžitě nezamiloval věčného hejska Butche i málomluvného podmračeného Sundance ? Zpočátku se film tváří jako čirá dobrodružná zábava, mimořádně skvěle natočená (například netradiční scény působící jako staré zažloutlé fotografie), ale pak se do děje začnou promítat temné podtóny vedoucí k nevyhnutelnému konci, který absolutně nekoresponduje právě s počátečním vyzněním filmu, pročež je to ten nejlepší konec, jaký mohl G.R. Hill zvolit. Úžasný film patřící do mého zlatého fondu...(7.7.2005)

Když jsem film viděl poprvé, bylo mi asi deset a zdál se mi docela nudný (co bych asi v deseti říkal o Tenkrát Na Západě...). Ale čím jsem starší, tím radši tenhleten film, který se mi prostě příčí označovat za westerm, mám. Jižní Amerika prostě není nic moc, ale jednou je člověk holt dole, jindy zase nahoře:)(29.3.2003)

Příjemný, rozumně dlouhý western se skvělými herci a pravou atmosférou divokého západu. Vážně jsem měl pocit, že sleduju dva bandity a jejich životní příběh... I když samozřejmě oslazený značnou nostalgií. Nevím jen, jak je to oprávněné s tím top umísťováním v žebříčcích nejlepších filmů, Můžu jen říct, že film to je povedený. Pro mě je to sice spíš jednohubka na jedno zkouknutí, ... Jinak Paul Newman i Redford jsou vážně sympaťáci - fandil jsem jim.(8.12.2009)

Butch Cassidy: Skoč! Sundance Kid: Ne! Neumím plavat. Butch Cassidy: Co se bojíš? Stejně se zabiješ pádem...... Jeden z TÝCH westernov. Paul Newman (možno najvatší sympaťák v dejinách filmu) a Robert Redford sú jednoducho frajeri a veľkí sympaťáci. Už len to samotné stačí na 5*, ale pripočítajme si k tomu ešte skvelú hudbu, scenár, kameru a krásny posledný záber. Krajšie sa to ani nemohlo skončiť, nádej totiž umiera posledná.(13.9.2011)

Newman a Redford, chodící slovníkové definice slova "charisma". Chyté dialogy. Hudba. Kamera. Režie. Film, který nelze nemilovat. 95% Zajímavé komentáře: Oskar, InJo, verbst(17.7.2005)