Butch Cassidy a Sundance Kid

• slovenský

Butch Cassidy a Sundance Kid

Western / Dobrodružný / Krimi

USA, 1969, 110 min

// Distribútor: Fox //(23.4.2014)

No rozhodne paradni zabava, ale za nejakej nejlepsi western vsech dob a podobne bych to moc nepovazoval. Hlavne proto, ze tohle ma s westernem spolecny hlavne prostredi. Hlavni dvojka jsou sice kriminalnici, ale tak, jak jsou ve filmu vykresleny, pusobi spis jak nejlepsi lidi na celym zapade. Vetsinu casu navic misto strileni spis mluvi a hlaskujou. Zaverecna prestrelka je sice paradni, ale uz to nesmaze to, ze film povazuju spis za komedii a ze tu skoro zadna prestrelka neni. Ale i tak se jedna o paradni film s dokonalym Redfordem a hlavne Newmanem a jasnejch 5*.(26.7.2008)

Film, který možná předběhl dobu a i díky tomu film skvělý, ať už v odlehčenějších pasážích, kdy ústřední dvojka sází jednu hlášku za druhou nebo v případě, že je pronásledována čím dál tím větším počtem nepřátel. Nesmrtelný epitaf George Roye Hilla v čele s TÍM dokonalým záběrem.(27.4.2006)

Je to zvlastne, ze sa mi tento film asi pred desiatimi rokmi v kine na filmovom klube nepacil az tak ako teraz po druhom pozreti. Cely film bol svizny, humorny, akcny, plny prenasledovania, teda ani chvilku som sa nenudil a tie necele dve hodinky mi ubehli ako po masle. Redford - Newman su perfektna dvojka, co mohli spolocne opät dokazat o styri roky neskor taktiez pod taktovkou rezisera George Roy Hilla vo filme PODRAZ (1973)...01.05.2009 _______ Paul Newman - (Butch Cassidy) +++ Robert Redford - (The Sundance Kid) +++ Katharine Ross - (Etta Place) +++ Sam Elliott - (Hráč kariet) +++ Strother Martin - (Percy Garris) +++ Jeff Corey (Šerif Bledsoe) +++ Ted Cassidy - (Harvey Logan) +++ Hudba: Burt Bacharach +++(1.7.2008)

Rozpočet $6miliónovTržby USA $102,308,889Tržby Celosvetovo $-/100%/(28.6.2005)