Paul Newman a Robert Redford tahle dvojka nemuže být ve špatném filmu a kdyby byla uděla z něj film dobrej.Tady je vše navýšené o to, že je dobrý film s vynikajícím námětem a skvělou režií . Prý se tento film časti pouští v parlamentu.(7.7.2006)

Moc jsem tomu nevěřil, ale když už jsem se konečně s tímhle Stingem seznámil, musím říct, že mě opravdu nenapadá jiný "con artist" film, který by takhle dokonale šlapal v takhle dokonalém retro stylu. Na tom stylu má nemalou zásluhu nestárnoucí Scott Joplin, jehož asi nejslavnější ragtime výborně zpracoval (spolu s celou hudební stránkou filmu) legendární Marvin Hamlisch. Děj nemá smysl rozebírat, protože právě o něj jde, takže řeknu jen, že takhle dobrý twist v době swingu byl po zásluze oceněn Zlatým Plešounem za původní scénář (ačkoliv, nakolik byl původní, to vědí jen účastníci toho mimosoudního vyrovnání ze 76. roku;)). Je radost se na to dívat kvůli tomu jak to vypadá, je radost se na to dívat kvůli tomu kdo a co tam hraje, je radost to poslouchat, takže ano, tenhle kousek filmové historie bude patřit k mým oblíbeným. 90%(11.8.2014)

Roztomilý snímek, který by měl ale člověk vidět v ten správný čas, obávám se, že v mém věku a s mými filmovými zkušenostmi už mě příběh, až na čestné výjimky (identita servírky z bistra), nemá čím překvapit.(4.6.2015)

Paul Newman a Robert Redford opět spolu a zase výborný film. Osobně mám raději Butche Cassidyho a Sundance Kida , ale Podraz je také velmi dobrý a ten příběh je prostě skvělý.(21.4.2005)

Tak toto bolo tiez prijemne prekvapenie. Vdaka veselej hudbe som sa na par scenach i zasmial, hlavne ked stale niekto nahanal Redforda a vzdy nejakym sposobom usiel. Oblubene sceny, na ktore urcite nezabudnem: Hra pokru vo vlaku (mimochodom v pokri sa vobec nevyznam, ale vo filmoch je vzdy ukazany zabavne, ako napriklad v MAVERICKOVI (1994), dalej malovanie kancelarie, stavkovanie a zaverecne finale s prekvapivym koncom. Redford a Newman su skvela dvojica, nudil som sa len chvilinku, takze oplati sa vidiet...12.10.2008 ________ Paul Newman - (Henry Gondorff) +++ Robert Redford - (Johny Hooker) +++ Robert Shaw - (Doyle Lonnegan) +++ Charles Durning - (Snyder) +++ Sally Kirkland - (Crystal) +++ Robert Earl Jones - (Luther Coleman) +++ Hudba: Marvin Hamlisch, Billy Byers +++(1.7.2008)

• - Žena na fotografií, ktorú položí Kid Twist (Harold Gould) na stôl v kancelárii Western Union, je herečka Kathleen Freeman. (shimik77)

• - Skladby Scotta Joplina, které ve filmu zazní, složil jejich autor mezi lety 1900 a 1910. Film se však odehrává v polovině 30. let. (Kulmon)

• - Filmaři natáčeli hlavně v prostorách společnosti Universal Studios. Dále se štáb podíval také na Santa Monica Pier a do Pasadeny. (Čulo)