Newman, Redford a spol. předvádí dokonalý podraz, který zřejmě nakonec stál víc, než vydělal, ovšem těmto fikaným pánům o hospodářský výsledek jejich akce zjevně nešlo.. Vlakovou karetní partii s ginovým oparem považuji za velice zábavnou.(8.10.2008)

Málokdy se poštěstí, aby stejný tvůrčí tým zaznamenal tak ohromný úspěch ve dvou zcela odlišných žánrech. George Roy Hill ještě překonal už tak vynikající BCaSK a předkládá skvělé retro s dokonalou atmosférou a skvělým scénářem.(29.5.2003)

Ale jo. Líbilo a moc. Newman je pan herec, to je jasné. Jen to není film, který bych si pustil podruhý, to asi ne ...(27.1.2009)

Roztomilý snímek, který by měl ale člověk vidět v ten správný čas, obávám se, že v mém věku a s mými filmovými zkušenostmi už mě příběh, až na čestné výjimky (identita servírky z bistra), nemá čím překvapit.(4.6.2015)

Gangsterky asi vážně nejsou pro mě... všechny mi splývají a na druhý den ani nevím, o čem přesně byly.(19.2.2008)