Dnes viděno po letech v celku. Musím přiznat, že navzdory nepopiratelným kvalitám to je na můj vkus příliš překombinovaný a nevěrohodný příběh na to, abych ho bral alespoň natolik vážně (komedie to ve skutečnosti není), nakolik je třeba pro vysoké hodnocení.(16.12.2016)

Málokdy se poštěstí, aby stejný tvůrčí tým zaznamenal tak ohromný úspěch ve dvou zcela odlišných žánrech. George Roy Hill ještě překonal už tak vynikající BCaSK a předkládá skvělé retro s dokonalou atmosférou a skvělým scénářem.(29.5.2003)

Slavný film, šťastné spojení dvou legend Redforda a Newmana a jeden dokonalý plán, vysoustružený genialitou a pomstou. Člověk si při jeho sledování nemůže nevzpomnět na spousty jeho epigonů (k nejslavnějším patří trojdílná série Dannyho parťáci). Kdybych mu měl něco vyčíst, byla by to až přílišná soustředěnost na hlavní dějovou linii - ve filmu totiž nenaleznete ani jednu podzápletku, na začátku je vám jen zběžně představen motiv jednání postav (vražda Johnnyho parťáka) a potom už se celé dílo soustřeďuje na přípravu, komplikace a vyústění hlavního chodu filmu, konečnému Podrazu. Má to své výhody, uznávám, ale mě je přece jenom milejší, když je hlavní dějová linie míšena a ozvláštňována těmi menšími, vedlejšími. 80%(29.8.2006)

Jedny z největších ikon své doby Paul Newman a Robert Redford se podruhé sešli pod taktovkou George Roy Hilla a zplodili jeden z nejlepších filmů v historii kinematografie. Newman s Redfordem s noblesou jím vlastní provedou geniální dostihový podraz. Klasika a ve své době to musel být neuvěřitelný hit. Klasika mezi krimi komediemi a jeden z mých nejoblíbenějších filmů.....(29.9.2007)

Výborný film, který pro mě má mnoho ale. Asi největší je strašně jednoduchý příběh, jehož děj se dá odhadovat tak lehce, že nebudete potřebovat ani lógr nebo karty. Je to skoro až zarážející, že tak průhledný film může být tak dobrý a líbí se skoro každému. Možná někdo má rád jednoduchost a předvídatelnost, ale mě pak chybí ve filmu něco víc nějaké to tajemno, zvrat a překvapení. K hereckému obsazení se toho nedá moc vytknout, protože když se setká Paul Newman a Robert Redford je to prostě událost. A v době vzniku to musela být opravdová bomba, protože tohle byli a stále jsou, i když tolik nezáří, hvězdy. Celkový nádech filmu nemá chybu a dobový styl je na hranici dokonalosti.(12.6.2007)