Filmy o veľkých podvodoch, ak majú byť kvalitné, si vždy pýtajú dobre prepracovaný scenár, ktorý v tomto filme nechýbal. Ono sa toto Hillovo majstrovské dielko vezie vlastne skoro na rovnako rýchlej lodi ako filmy podobné 'Ocean's Eleven' alebo 'The Italian Job', len nech tie filmy robia čokoľvek, tento dopláva do cieľa vždy oveľa skôr. Netreba k tomu vymakanú techniku, ani všetky hollywoodske hviezdy. Stačí chytrá myšlienka so správnou partičkou sympatických hercov a vezie sa to samo. A ten zvrat v závere sa mi ešte stále omieľa v hlave. Podobne ako chytľavá klavírna hudbička. Jaj, no nie nadarmo sú tie hviezdičky. 95%.(5.1.2008)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Krimikomedie s pány herci Redfordem a Newmanem, kterou mám rád a kterou můžu klidně vidět každý rok. Zajímavá a "chytlavá" ústřední melodie - nedávno jsem ji ke svému potěšení slyšel na bezplatné lince jedné finanční instituce - jó, Podraz lze dneska najít všude... Trailer: http://www.csfd.cz/film/15046-podraz/videa/(15.12.2008)

Přelidněné. A přitom dobře polovina postav je naprosto zbytečná. Rádoby vychytralé. A přitom jasně čitelné od prvních momentů. Hvězdně obsazené. A přitom Redford nemá co hrát a vedle Newmana či Shawa vyloženě nestíhá. Divadelní, okatě studiové, zdlouhavé, s logickými chybami a kdo ví čím vším ještě. A navzdory tomu všemu zábavné a se stylovým nadhledem, který se dnes již příliš nenosí. Prostě taková oskarová blbina několika kámošů sobě pro radost.(14.10.2008)

Rozpočet $5,5miliónaTržby USA $156,000,000Tržby Celosvetovo $168,300,000Robert Redford a Paul Newman v ďalšej excelentnej spolupráci! /80%/(20.12.2008)

Roztomilý snímek, který by měl ale člověk vidět v ten správný čas, obávám se, že v mém věku a s mými filmovými zkušenostmi už mě příběh, až na čestné výjimky (identita servírky z bistra), nemá čím překvapit.(4.6.2015)

• - Scenárista David S. Ward odmítl producentovi prozradit konec filmu, dokud si nepřečte celý scénář. (Karlos80)

• - Původně nabídli roli Lonnegana (Robert ShawRichardu Boonovi. Herec se však nakonec s tvůrci nedohodl. Dalším osloveným byl Oliver Reed, který roli odmítl, ovšem později postavu ztvárnil v pokračování. Další přicházel do úvahy Stephen Boyd. Robert Shaw tak byl až čtvrtou možností. (žvanimírek)

• - Paul Newman alias Henry Gondorff se vedle hlavního hrdiny Johnnyho Hookera (Robert Redford) objeví na scéně až po 25 minutách. (cheyene)