NFR 2005, Oscar 7 : Nejlepší film, Režie, Výprava, Kostýmy, Střih, Hudba - A, Scénář + 3 nominace: Herec HR - Robert Redford, Kamera, Zvuk(22.2.2004)

Scénář: David S. Ward .. Výtečný film a zasloužený král roku 1973. Nejen do detailu propracovaný scénář snese označení par excelance. Režisér George Roy Hill si do ústředních rolí opět vybral duo Paul Newman – Robert Redford a sázka na tuhle katru se plně osvědčila. Z herců vytáhl maximum a na oba je radost pohledět. Velmi přesná je taktéž dobová atmosféra a přesně zvolený soundtrack. Ani několik drobných slabších chvilek neruší a špičková kvalita ostatních atributů je bezproblémů poráží.(5.2.2006)

Určitě je to velice dobrý film a nemíním ho nijak shazovat, ale přesto nemohu hodnotit tak vysoko jako ostatní. Problém je však asi ve mně, dvojici Newman a Redford jsem si nikdy moc neoblíbil, což je asi zásadní. Nevyhledávám zas tak filmy s touto tematikou, ale i tak jsem nějaké viděl a tento mi nepřišel v mnoha směrech lepší než jiné. I když mam tuto tématiku poměrně rád, děj mě nijak zvlášť nezaujal, ani nepřekvapil. V podstatě asi nejslabší film v ČSFD top 20. Když si to tak promyslím a ujasním, vidím to na nějakých 70%, možná kousek přes.(16.7.2008)

Báječná retro pohodička, která těží ze silného hereckého obsazení a věrohodného vykreslení doby Ameriky 30. let. Z ústředního hudebního motivu se stala klasika, ale upřímně, celkově to na těch sedm Oscarů není.(13.4.2003)

rozpočet : ? tržby americke : $156,000,000(23.12.2006)