Když se čas naplnil

• slovenský

Keď vyprší čas

Dobrodružný / Drama / Thriller / Katastrofický

USA, 1980, 105 min

K tomuto filmu mě dovedla matka, protože Paul Newman je její oblíbený herec. A je taky pravda, že to byl jediný výraznější herec v tomto filmu. Jinak to byl naprosto průměrný katastrofický film. Ale alepsoň si vždycky vybavím přecházení nad tekoucí lávou přes ten nestabilní most.(18.12.2007)

• dopitak

Nechápu, proč místo Ňoumena nepostavili raději Chucka Norrise, ten by tu řeku přeplaval... Nadějný úvod (muž v kosmickém obleku pochoduje měsíční krajinou) nezkazí ani zjištění, že nejsme ve vesmíru, ale na tichomořském ostrově. Tradiční přetahovaná o to, čí úsudek je lepší, předcházející katastrofě, se dá snést, stejně jako (to už ale přituhuje) milostný mnohoúhelník mezi hlavními postavami. Když ale Ernest dostane lávovou kuličkou do ksichtu, nehroutí se jen stěny vulkánu. Most přes řeku Au to pálí by měl vejít v nesmrtelnost jako jedna z nejblbějších scén dějin (to nehodnotím triky).(12.7.2015)

Napínavý film, poutavá zápletka, výborní herci, které není třeba jmenovat...napínavé scény (přechod přes most nad lávou)...Dobrá práce režiséra - ze začátku filmu ukazuje klidnou atmosféru v hotelu a naráz se z pohody vyklube horor v podobě sopky, která vybuchla naposled roku 1902.....(22.6.2007)

Prostě se ten film nepovedl. Je to jalové. Ačkoliv námět je perfektní, herecké obsazení má pět hvězd (Paul Newman,Jacqueline Bisset,William Holden,Burgess Meredith a Ernest Borgnine), tak to réžie trochu nezvládla, protože katastrofa v rozměru výbuchu sopky.... musí být každému jasná, kdo jen něco málo četl o Pompejích. Ale aby se vedly pitomé diskuze napříč celým filmem, jestli to vybuchne nebo ne a pakliže jo, co se stane, se mi zdálo absolutně hloupé. Proto dávám 3*.(8.10.2007)

• golfista

Tak tady chtěl někdo navázat na úspěch "Skleněného pekla". Ovšem vyklubala se z toho příšerně natočená slátanina první třídy. Nebýt Newmana, Holdena a hlavně Bissetky :), byl bych o dost přísnější.(14.4.2003)

• - Celý štáb se musel potýkat s problémovým alkoholikem Holdenem. Když měl přijít ráno na natáčení, objevil se o mnoho hodin později a pak se opil do němoty. Protože i jemu samotnému bylo jeho chování trapné, souhlasil s tím, že se nechá hospitalizovat, a na natáčení se vrátí za šest dní. [Zdroj: O'Brien Daniel, Paul Newman, Xyz, Praha 2009] (Mikino00)

• - Spolu s prepadákom Za dobrodružstvom Poseidonu všeobecne uznaná najväčšia finančná katastrofa žánru katastrofického filmu (oba filmy pochádzajú z dielne producenta Irwina Allena). (POMO)

• - Ačkoliv byl film propadákem, přesto byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší kostýmy. Vyhrál však snímek Tess (1979). (Terva)