Když se čas naplnil

• slovenský

Keď vyprší čas

Dobrodružný / Drama / Thriller / Katastrofický

USA, 1980, 105 min

Pro někoho nic moc, pro jiného skoro kulťák mezi katastrofickým thrillery. Film jsem poprvé viděl v kině na počátku mé puberty a byl jsem z něj doslova odvařený. Po letech už to samozřejmě není ani zdaleka tak "in", ale stále je to koukatelná podívaná se známými tvářemi a docela napínavými scénkami.(26.3.2003)

Napínavý film, poutavá zápletka, výborní herci, které není třeba jmenovat...napínavé scény (přechod přes most nad lávou)...Dobrá práce režiséra - ze začátku filmu ukazuje klidnou atmosféru v hotelu a naráz se z pohody vyklube horor v podobě sopky, která vybuchla naposled roku 1902.....(22.6.2007)

• golfista

Tak tady chtěl někdo navázat na úspěch "Skleněného pekla". Ovšem vyklubala se z toho příšerně natočená slátanina první třídy. Nebýt Newmana, Holdena a hlavně Bissetky :), byl bych o dost přísnější.(14.4.2003)

Oscar 1 nominace: Kostýmy(15.4.2004)

• kingik

Když to má být napínavé tak to nesmí nudit a právě to je případ tohoto filmu. Pár scén je tu sice působivých, ale nad tím vším převyšuje nuda.(29.3.2009)

• - Spolu s prepadákom Za dobrodružstvom Poseidonu všeobecne uznaná najväčšia finančná katastrofa žánru katastrofického filmu (oba filmy pochádzajú z dielne producenta Irwina Allena). (POMO)

• - Ačkoliv byl film propadákem, přesto byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší kostýmy. Vyhrál však snímek Tess (1979). (Terva)

• - Natáčelo se na Hawaii a ve studiu Warner Brothers Burbank v americkém státě Kalifornie. (Terva)