Když se čas naplnil

• slovenský

Keď vyprší čas

Dobrodružný / Drama / Thriller / Katastrofický

USA, 1980, 105 min

K tomuto filmu mě dovedla matka, protože Paul Newman je její oblíbený herec. A je taky pravda, že to byl jediný výraznější herec v tomto filmu. Jinak to byl naprosto průměrný katastrofický film. Ale alepsoň si vždycky vybavím přecházení nad tekoucí lávou přes ten nestabilní most.(18.12.2007)

No zdá se mi tady ten film oproti jiným žánrovým snímkům z doby 70 a 80 let trochu podhodnocený. Pro mě osobně, ale jedna ze starých klasik. Pravda no musí se čekat půlku filmu na rozjezd a po druhé půlce je konec. Nemá to takový drajv jako např Poseidon, ale v pohodě se to kvalitativně zařadí mezi moje oblíbené snímky ze zlaté doby dnes už bohužel vyhasínajícího žánru, ale mají pro mě prostě tyto filmy kouzlo.75%(23.4.2014)

• kingik

Když to má být napínavé tak to nesmí nudit a právě to je případ tohoto filmu. Pár scén je tu sice působivých, ale nad tím vším převyšuje nuda.(29.3.2009)

• Chrustyn

Oproti katastrofickým klasikám velice slabý kousek o sopce ohrožující malé městečko. Nudný seznamovací úvod, nepřesvědčiví herci (mimo Newmana) a velice slabé provedení, které především v druhé části naprosto postrádá napětí.(22.6.2011)

Drsná hra tvrdé neúprosné přírody s "malými" lidmi v jednom ostrovním hotýlku..(27.7.2008)