poster

Když se čas naplnil

 • USA

  When Time Ran Out...

 • slovenský

  Keď vyprší čas

Dobrodružný / Drama / Thriller / Katastrofický

USA, 1980, 105 min

 • Niktorius
  **

  Těší mne, že nelogičnost mnoha katastrofických filmů není výstřelkem moderní doby, ale již dávným atributem. Do okamžiku "než to konečně bouchne" sledujeme samé pseudovědecké bláboly a nsmysly, z nihž největší je vědecká základna postavená na jícnu sopky. Stejně tak dialogy, či vzathy mezi postavami nestojí ani za řeč. A ta "dobrodružná cesta" několika jedinců poté co sopka udělá bum a bác? Pche. Pár nutných klišé a extrémně natahovaná scéna přelezání propasti. A právě do propastných hlubin kinematografie patří tento film. Dobře mu tak.(28.10.2007)

 • Chrustyn
  **

  Oproti katastrofickým klasikám velice slabý kousek o sopce ohrožující malé městečko. Nudný seznamovací úvod, nepřesvědčiví herci (mimo Newmana) a velice slabé provedení, které především v druhé části naprosto postrádá napětí.(22.6.2011)

 • Radyo
  ****

  Pro někoho nic moc, pro jiného skoro kulťák mezi katastrofickým thrillery. Film jsem poprvé viděl v kině na počátku mé puberty a byl jsem z něj doslova odvařený. Po letech už to samozřejmě není ani zdaleka tak "in", ale stále je to koukatelná podívaná se známými tvářemi a docela napínavými scénkami.(26.3.2003)

 • Houdini
  ***

  Oscar 1 nominace: Kostýmy(15.4.2004)

 • Terva
  ****

  Jeden z těch filmů mého mládí. Musím se na něj podívat ještě jednou sice z velkým odstupem, ale snad nebudu zklamán. Přeci jenom už jsem hodně zhýčkaný současnou technologií. CITÁT - Děje se něco?....... Asi jsem už dlouho neviděl něco průměrně katastrofického (v dobrém slova smyslu) a tak jsem si to pustil znovu. Je to sice starší snímek, žádná bomba, ale ve své době to byl nadprůměr. CITÁT - Naftááá, naftááá, budeme boháči........... Dnes se na to musí koukat z trochou nadhledu, ale hodnocení neměním. CITÁT - Neměli žádnou šanci..........(16.3.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace