O Schmidtovi

Rolfe Kent

Kevin Tent

Kostýmy:

Wendy Chuck

No ty vole, golfista dá brilantnímu Nicholsonovi jen dvě hvězdy, evidentně nepochopil, jak má vypadat one man geronto show alias Babí léto by Big Jack. Jasně, žádnej velkej akčňák to není, nebudu vám nic nalhávat..ale když prostě největší mrdák filmového plátna zahraje ovdovělého důchodce, tak stačí nasávat ty jeho hlášky, gesta, výraz a stejně to bude divadlo, že ani v krajské LDN v den vyplácení důchodů lepší rodinné drama nezažijete. Odpouštím i pomalejší vyprávěcí tempo, holt mám pro Jacka slabost..(25.4.2012)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $65,016,287Tržby Celosvetovo $105,834,556/50%/(12.1.2007)

Čistá tragikomika. Avšak ničím zaujímavý príbeh, zbytočne natiahnutý na vyše dve hodiny. Občas nejaké psychologické bláboly, jediné, čo bolo pekné, boli listy africkej sirote Nbugu, a scéna na záver možno aj trochu dojme. Ale inak rozťahané, s veľa chluchými miestami. Čo je pravda, Nicholson sa mi v staršom vydaní brutálne páči, no tu veľa nepredviedol. A inak slovko komédia tu nemalo čo robiť. Príbeh je dosť depresívny a na spríjemnenie nálady formou komédie neodporúčam. 65%.(9.3.2006)

• golfista

Film o tom, jak se může zhroutit život. Ovšem natočený nudně, v pomalém tempu, s castingem jakoby schválně naprosto "nijakých" herců (až na čestné výjimky), jenom chvílemi ta muzika a Jack. To je v krátkosti tenhle film. Dvě hodiny na NĚCO čekáte a ono NIC. Tohle nemohl zachránit ani jinak výborný Jack Nicholson.(3.11.2003)

Dramatická komedie režiséra Alexandera Payneho (Bokovka), kde hlavní roli ztvárnil Jack Nicholson.Film má trochu tahavý děl, ale celých 125 minut jsem se ani trochu nenudil.Snímek byl pětkrát nominovám na Zlatý globus, z toho dvě nominace byly proměněny na vítězství a dále byl nominován na dva Oscary za nejlepší mužský herecký výkon (Jack Nicholson) a nejlepší ženský herecký výkon ve vedleší roli (Kathy Bates) v roce 2003.(26.3.2008)