poster

O Schmidtovi

 • USA

  About Schmidt

 • Slovensko

  Schmidtov príbeh

Drama / Komedie / Road movie

USA, 2002, 125 min

Režie:

Alexander Payne

Hudba:

Rolfe Kent

Střih:

Kevin Tent

Kostýmy:

Wendy Chuck
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • FrodoF
  ***

  Jo, bylo to o hovně, ale nemůžu říct, že bych se nudil, Nicholson hraje po dlouhé době obyčejného dědulu, který je po smrti úplně bezradný. Při některých scénách jsem se opravdu skvěle bavil, jen jsem se těšil, že ve svatební scéně něco podnikne, ale ono nic.(19.11.2004)

 • genetique
  ***

  Čistá tragikomika. Avšak ničím zaujímavý príbeh, zbytočne natiahnutý na vyše dve hodiny. Občas nejaké psychologické bláboly, jediné, čo bolo pekné, boli listy africkej sirote Nbugu, a scéna na záver možno aj trochu dojme. Ale inak rozťahané, s veľa chluchými miestami. Čo je pravda, Nicholson sa mi v staršom vydaní brutálne páči, no tu veľa nepredviedol. A inak slovko komédia tu nemalo čo robiť. Príbeh je dosť depresívny a na spríjemnenie nálady formou komédie neodporúčam. 65%.(9.3.2006)

 • Nazghul
  **

  Úplnej souhlas s Civalem! Ty ** jsou jen kvůli celkem slušnému Jacku Nicholsnovi. Zbytek nestoji za řeč.(1.8.2003)

 • Slarque
  ****

  Alexander Payne je rozhodně zajímavý režisér. Každý jeho film je sice jiný, ale všechny jsou pozoruhodné. To nejdůležitější na tomto kousku je ovšem Jack Nicholson, který ve mně vzbudil pocit, že snad za žádný svůj herecký výkon si toho Oskara nezasloužil tolik jako za Schmidta. Nebýt tam Kathy Bates, mohl jsem říci, že na celý film stačil sám. Komedie, občas až nepříjemně pravdivá.(21.5.2006)

 • Superpero
  *****

  Nicholson zde nehraje, Nicholson zde snad reálně žije nebo co. Naprosto dokonalá melancholie po které vám možná bude trochu smutno, ale zároveň dobře. Jméno Alexander Payne si budu pamatovat.(21.5.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace