Poslední eskorta

Johnny Mandel

Robert C. Jones

Scénografie:

Michael D. Haller

Civilní podívaná postavená na silných hereckých výkonech. V jistém smyslu je to psychologická road movie, fungující mimo jiné i jako zajímavá zpráva o podobě Ameriky v 70. letech. Tohle komediální drama obsahuje řadu působivých scén a celkově soudím, že je to velmi dobrý film. Snad jen bych si neodpustil svůj typický stesk nad tím, že jsem to viděl na ČT2 v dabingu - hlas Borise Rösnera mi k Jacku Nicholsonovi opravdu nesedl. Bože, jak já nesnáším dabing.(22.5.2012)

Príbehovo jednoduchá, no dialógmi a pointou silná konverzačka, ktorá veľmi elegantne a miestami aj vtipne sympatizuje so slobodou na úkor vojenskej mašinérie. 75%.(9.10.2013)

Klasický Hal Ashby - chvílemi legrační, chvílemi melancholický, v závěru introvertní a nejednoznačný. Ve svém důsledku je film o tom, že armáda je kojná, která si vás omotá a nepustí... Pozor na mladého Jacka Nicholsona!(18.12.2002)

Hořko trpká komedie o tom, jak si jeden může pokazit život kvůli čtyřiceti dolarům, které se mu ani nepodařilo ukrást, a jak to dobrým lidem může být líto, ale to je tak všechno, co s tím můžou dělat. Trošku v hodnocení přidávám, mám rád Jacka Nicholsona. Hlavní slabinou je, že pointy jednotlivých minisekvencí jsou až na vyjímky méně vyhrocené, než by člověk z jejich expozicí čekal. Ale i tak je to vcelku milý, pohodový film.(3.10.2009)

Možná až zbytečně pomalá, ale herecky výborná komedie s prvky dramatu o dvou vojácích, kteří eskortují mladého nezkušeného vězně. A jelikož je jeden z vojáků charismatický Jack Nicholson, rozhodne se, že si mladík po cestě užije jako dospělí a možná i přijde o panictví. Málo vtipné a zbytečně utahané, ale Nicholson je Nicholson.(9.8.2013)

• - Roli Meadowse měl původně ztvárnit Bud Cort. (Terva)

• - V roce 2006 režisér Richard Linklater projevil zájem natočit pokračování, ale Jack Nicholson nesouhlasil, a tak bylo od nápadu upuštěno. (Terva)

• - Herci Rupertu Crossemu byla během natáčení diagnostikována rakovina. Filmování bylo na týden odloženo a čekalo se na rozhodnutí Ruperta, zda bude chtít pokračovat v natáčení. Rozhodl se, že bude pokračovat. (Terva)