Poslední eskorta

Robert Towne

Michael Chapman

Johnny Mandel

Robert C. Jones

Řadová road-movie s ďábelským Nicholsnem, která mění obyčejný eskort vězně v energický výlet, plný zajímavých výstředností, během nichž eskortovaný vězeň pozná během několika dní více dobrodružství, než poznal dosud za celý život. Je to lákavý obsah, který je zrežírován významným člověkem. Bohužel, humorná stránka dle mě nemá takovou intenzitu. Vyskytuje se zde pár zapamatování hodných gagů, ale vzhledem ke stopáži je jich poněkud málo. Nelze však filmu upřít charakter a malé zpestření v podobě několika choulostivých scén přišlo také k dobru. Více jak 70% však dát nemohu.(2.12.2012)

Oscar 3 nominace: Herec HR - Jack Nicholson, Herec VR - Randy Quaid, Scénář - A . . . . . . . Zlatá Palma - výběr(3.3.2004)

Možná až zbytečně pomalá, ale herecky výborná komedie s prvky dramatu o dvou vojácích, kteří eskortují mladého nezkušeného vězně. A jelikož je jeden z vojáků charismatický Jack Nicholson, rozhodne se, že si mladík po cestě užije jako dospělí a možná i přijde o panictví. Málo vtipné a zbytečně utahané, ale Nicholson je Nicholson.(9.8.2013)

Hořko trpká komedie o tom, jak si jeden může pokazit život kvůli čtyřiceti dolarům, které se mu ani nepodařilo ukrást, a jak to dobrým lidem může být líto, ale to je tak všechno, co s tím můžou dělat. Trošku v hodnocení přidávám, mám rád Jacka Nicholsona. Hlavní slabinou je, že pointy jednotlivých minisekvencí jsou až na vyjímky méně vyhrocené, než by člověk z jejich expozicí čekal. Ale i tak je to vcelku milý, pohodový film.(3.10.2009)

Po celou dobu nenáročná zábavná komedie, ovšem s neodvratným koncem, který hrdinům neustále připomíná konečnost jejich cesty (ale právě proto jim umožňuje její maximální využití).(15.7.2008)