poster

Poslední eskorta

 • anglický

  The Last Detail

Komedie / Drama

USA, 1973, 103 min

Režie:

Hal Ashby

Scénář:

Robert Towne

Kamera:

Michael Chapman

Hudba:

Johnny Mandel

Střih:

Robert C. Jones

Scénografie:

Michael D. Haller
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sud
  *****

  Silná výpověď o lidské svobodě a zároveň hořká komedie o cestě tří týpků do cíle, ve kterém ta pomyslná svoboda pro jednoho z nich končí. Nedějové, zároveň však vtipné, sarkastické a inteligentní. Jack Nicholson coby hláškař Buddusky skutečně celou dobu perlí, přičemž Otis Young a Randy Quaid za ním nikterak nezaostávají. Hal Ashby a další z jeho nadčasových filmů. 95%. P.S.: Dabing ČT je rozhodně jeden z těch, které se vyrovnají originálu.(10.6.2012)

 • troufalka
  ***

  Že bych se smíchy za břicho popadala, to teda ne, ale dÍvat se na to dalo. Nicholson tu ztvárňuje přesně typ lidí, které v osobním životě nemám ráda a vyhýbám se jim, seč můžu. Poučení na závěr? V americkém námožnictvu lze člověka nepřiměřeně postihnout za cokoliv ...? ó jak povzbudivé. Opravdová zábava!(31.7.2013)

 • Superpero
  *****

  Bavila mě ta přirozenost dialogů, jak se třeba na party u magorů z asijské sekty chtěli zbavit afratýho liberála, aby to bylo 3 na 3 a mohli si zašukat. Totálně poctivá filmařina. Extrovertní Nicholson se s umírněnějším Otisem Youngem skvěle doplňujou.(26.4.2012)

 • Lynn
  ****

  Po celou dobu nenáročná zábavná komedie, ovšem s neodvratným koncem, který hrdinům neustále připomíná konečnost jejich cesty (ale právě proto jim umožňuje její maximální využití).(15.7.2008)

 • molotov
  ****

  Docela příjemná komedie. Není sice nijak extra vtipná, ale festivalová atmosféra, kdy se každý směje všemu, jí pomáhá udržet úsměv na tvářích diváků. (KV 08)(9.7.2008)

 • - Režisér Hal Ashby chtěl natáčet na základně v Norfolku ve Virginii, ale námořnictvo Spojených států nedalo povolení. Nakonec se natáčelo na námořní základně v Torontu v kanadském Ontariu. (Terva)

 • - Roli Meadowse měl původně ztvárnit Bud Cort. (Terva)

 • - Hal Ashby byl v Kanadě zatčen za držení marihuany. Studio Columbia Pictures chtěla režiséra vyměnit a až teprve záruka ze strany Jacka Nicholsona je přiměla od tohoto úmyslu odstoupit. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace