Poslední eskorta

Robert Towne

Michael Chapman

Johnny Mandel

Robert C. Jones

Nejspíš nejzábavnější film 43. MFF KV. Škoda ale, že nemá žádný vrchol.. I když... "Bravo Yankee, Bravo Yankee.. Bye Bye, konec slova. Hej, ten zmrd nám zdrhá!!!"(6.7.2008)

Docela příjemná komedie. Není sice nijak extra vtipná, ale festivalová atmosféra, kdy se každý směje všemu, jí pomáhá udržet úsměv na tvářích diváků. (KV 08)(9.7.2008)

Hořko trpká komedie o tom, jak si jeden může pokazit život kvůli čtyřiceti dolarům, které se mu ani nepodařilo ukrást, a jak to dobrým lidem může být líto, ale to je tak všechno, co s tím můžou dělat. Trošku v hodnocení přidávám, mám rád Jacka Nicholsona. Hlavní slabinou je, že pointy jednotlivých minisekvencí jsou až na vyjímky méně vyhrocené, než by člověk z jejich expozicí čekal. Ale i tak je to vcelku milý, pohodový film.(3.10.2009)

Klasický Hal Ashby - chvílemi legrační, chvílemi melancholický, v závěru introvertní a nejednoznačný. Ve svém důsledku je film o tom, že armáda je kojná, která si vás omotá a nepustí... Pozor na mladého Jacka Nicholsona!(18.12.2002)

Príbehovo jednoduchá, no dialógmi a pointou silná konverzačka, ktorá veľmi elegantne a miestami aj vtipne sympatizuje so slobodou na úkor vojenskej mašinérie. 75%.(9.10.2013)