Příběh žraloka

Shark Tale

Príbeh žraloka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 90 min

rozpočet : $75 million : tržby celosvetovo : $363,530,196(14.12.2006)

Co se týče nevyhnutelného srovnání s Nemem - u mě asi dost nečekaně vyhrává Příběh žraloka. Sice nepřichází s ničím převratným, ale pobaví děti i dospělé, po technické a vizuální stránce taky nesahá Pixaru ani po kotníky, ale jeho podvodní svět je krásně stylizovaný a vyniká skvělým dabingem (samozřejmě mluvím o tom originálním).(5.7.2005)

• Segrestor

To je ale paskvil. Tohle svým dětem nepustím ani za flakón opia.(7.10.2012)

• tron

Odkazy na slávne filmové diela nestačia, už to v DreamWorks pochopte (už beztak popkultúrny SHREK pôsobí oproti nechutne „modernému“ PRÍBEHU ŽRALOKA ako „inscenácia zo starej školy“). Tento film... nuž... nie je príliš zábavný. Navyše, vykráda (podstatne pôvabnejšiu a o rok staršiu) konkurenciu, pixarovku HĽADÁ SA NEMO. Tvorcovia nič neriešia, len sa chvastajú dabingovými menami (Scorsese, De Niro, Will Smith). Triviálny príbeh striedajú svižné pesničky a výrazná (príliš?) vizuálna stránka. Na rozdiel od HĽADÁ SA NEMO sa EŠTE VIAC tlačí na pílu v tom zmysle, že podmorský svet je predstavovaný ako rušné ľudské veľkomesto. Čo bolo zdrojom ohromnej tržby v USA a Kanade, netuším.(21.3.2006)

Zvykli sme si, že laťka úrovne animovaných filmov je nastavená veľmi vysoko. Hovorí sa dvakrát do rovnakého oceánu nevstúpiš a tu sa priam žiada porovnanie s Nemom, ktorý je po scénaristickej stránke minimálne o dva puntíky lepší. Lenže aj tak som sa u Shark Tale bavil viac než u väčšiny komédií ktoré sa mi poslednou dobou dostali pod oči. Výborná animácia a skvelo nahovorené (pôvodné znenie). "My brother from another mother".(1.11.2004)

• - Když Lenny říká Frankiemu, že jsou chladnokrevní, tak se plete, protože zrovna jejich druh patří k výjimce. Jen čtyři druhy žraloků jsou totiž teplokrevní a Lennyho druh, Velký bílý, je jedním z nich. (Elisebah)

• - Pro animátorskou sekci DreamWorks jde o první počítačem vytvořený film, který vyrobili samostatně. Mravence Z a Shreka totiž pro studio produkovala společnost PDI. (imro)

• - Animační studio vytvořilo modely postav tak, aby se nápadně podobaly hercům, kteří je dabují. Jde o psychologický záměr, který má způsobit, že postavy jsou o něco více skutečné, neboť divák si z jiných filmů pamatuje herce i s jejich hlasy. Zároveň tak bylo možné vybírat obsazení, které vzhledově odpovídá charakteru postav. Do filmu byla zkopírována i piha Roberta De Nira z jeho tváře, kterou lze vidět na postavě Dona Lina. (Broxigar)