Příběh žraloka

Príbeh žraloka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 90 min

• Ruut

Naleštěné pozlátko s nulovou zábavností. Většina úspěšných CGI animáků let minulých pracovala se zajímavými příběhy a originálníma postavama. V Příběhu žraloka je tomu přesně naopak. Podle hvězd, které se upsali tomuto filmu, byly vytvořeny jejich animované kopie. A kreslený pitvořící se Will Smith opravdu zábavný není. Ze začátku je v Shark Tale několik zajímavých popkulturních narážek a docela povedená je i scéna z velrybomyčky. Pak ale šmytec. Zbytek filmu je jenom slepenec rádoby vtipných vesměs ale trapných výstupů poplatných době. Jsem si jistý že za 5 let až bude moderní zase něco uplně jiného než situace a chování parodované v Příběhu žraloka, tak si na tuhle pitominu nikdo ani nevzpomene.(10.1.2007)

Rozprávka, ktorá poteší. Videl som ho s výborným dabingom a aj v originále. Krstný otec proste nemal chybu :) Grafické spracovanie sa mi obzvlášť páčilo, síce neviem povedať prečo. Dokonca tam boli momenty, v ktorých som sa našiel, a zamyslel som sa do situácie cez modré okuliare. Bezpochybne dobrý dojem.(28.8.2007)

Ale tak není to špatnej film, místama docela vtipnej, ale když jsem byla menší, líbilo se mi to o hodně víc než teď. 3* Docela se mi na to hodí přirovnání "Did you know that dolphins are just gay sharks?!"(17.3.2011)

• kinej

Osobně nijak tomuto druhu filmu neholduju. Dost mě ale překvapuje poměrně nízké hodnocení. Tvůrcům většinou stačí splácat cokoliv animovaného, obalit to patřičnou reklamou a diváci to vždy zbaští a vynesou do nebe, protože tyhle filmy prostě frčí. Možná, kdyby žralok přišel přede Nemem, patřil by do 200 nejlepších filmů. Pro mě je Shark Tale průměr, který se nijak neliší od ostatních animovaných filmů. Tenhle je pro mně horší tím, že v něm hraje neuvěřitelně špatná hudba.(20.1.2005)

Přestylizované, a ne příliš vtipné, i když relativně zábavné. Hopperská stylizace mě fakt štve!!(19.2.2008)

• - Nasazení v až 4 016 kinech přineslo animáku od DreamWorks za úvodní víkend (1.-3.10. 2004) 47,6 milionů. (imro)

• - Animační studio vytvořilo modely postav tak, aby se nápadně podobaly hercům, kteří je dabují. Jde o psychologický záměr, který má způsobit, že postavy jsou o něco více skutečné, neboť divák si z jiných filmů pamatuje herce i s jejich hlasy. Zároveň tak bylo možné vybírat obsazení, které vzhledově odpovídá charakteru postav. Do filmu byla zkopírována i piha Roberta De Nira z jeho tváře, kterou lze vidět na postavě Dona Lina. (Broxigar)

• - Celosvětová předpremiéra proběhla na MFF Benátkách 2004 v provizorním letním kině. (wosho)