Příběh žraloka

Shark Tale

Príbeh žraloka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 90 min

Rozprávka, ktorá poteší. Videl som ho s výborným dabingom a aj v originále. Krstný otec proste nemal chybu :) Grafické spracovanie sa mi obzvlášť páčilo, síce neviem povedať prečo. Dokonca tam boli momenty, v ktorých som sa našiel, a zamyslel som sa do situácie cez modré okuliare. Bezpochybne dobrý dojem.(28.8.2007)

Přestylizované, a ne příliš vtipné, i když relativně zábavné. Hopperská stylizace mě fakt štve!!(19.2.2008)

• Brouk

Don Lino s gesichtem Roberta se Nira i s pihou byl dobrý. Jinak na mě celý film působil dost zpovykaným dojmem. A musím říct, že terno, tenhle film zrovna dvakrát není. A veledůležití pomocníci při hodnocení tohoto filmu (mí synové) se v půlce filmu odešli otráveně věnovat svém nejmilejší zábavě a tou rozšiření jejich hřbitovu hraček... A tak si říkám, že když je ten film určen zejména dětem, tak to asi nebude tak košér, že? Technicky vynikající, to je tak vše(10.3.2005)

Místy je to sice možná až moc R'n'B, ale celkově animovaný rybičky, to je moje :) Ty ploutve a chapadla prostě.(13.1.2013)

Vyloženě nezklamal, ale ani neoslnil. Jednou k tomu holt muselo dojít, nebylo možné donekonečna točit samé počítačově tvořené hity. A není daleko doba, kdy i na tyto filmy budeme nahlížet jako na klasicky hrané, kdy i tyhle animáky budou mít svá béčka a céčka. Příběh žraloka by vpodstatě byl jen takovým lepším béčkem, ale na jeho tvorbě se podílela taková řada celebrit, že patří do té áčkové kategorie, ale spíše do její dolní poloviny. Ani tady nehodlám rozvíjet spekulace o tom, zda je či není tento film určen více dětem nebo dospělým, to si asi udělá obrázek každý sám, ale jedno říct musím - očekávání do něj vložená (ne mnou, ale diváky jako celkem) Příběh žraloka nesplnil ani omylem. Kdyby šlo aspoň o nějakou legrační parodii na mafiánské filmy, ale nejde. Humoru je zde poskrovnu, Oscar je místy spíše trapný tou svou "rozverností" či jak to nazvat, de facto jediné světlé chvilky obstarává (jak podotkl Sepp) krab Crazy Joe. Nu, škoda, je to teprve první "neproměněná penalta", tak věřme, že jich nebude v brzké době přibývat geometrickou řadou...(12.4.2005)