poster

Farscape (TV seriál)

 • Austrálie

  Farscape

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Drama / Akční / Komedie

Austrálie / USA, 1999, 88x44 min

Kamera:

Craig Barden

Hudba:

Guy Gross

Hrají:

Ben Browder, Claudia Black, Anthony Simcoe, Gigi Edgley, Virginia Hey, Jonathan Hardy, Lani John Tupu, Wayne Pygram, Raelee Hill, Tammy MacIntosh, Paul Goddard, Rebecca Riggs, David Franklin, Kent McCord, Alyssa-Jane Cook, Christine Stephen-Daly, Jodie Dry, Lisa Hensley, John Bach, Grant Bowler, Kate Beahan, Jason Clarke, Erika Heynatz, Linda Cropper, Darlene Vogel, Nicholas Hammond, Stephanie Jacobsen, Steve Le Marquand, Nicholas Hope, David Field, Simone Kessell, David Bowers, Paul Leyden, John Brumpton, Magda Szubanski, Felicity Price, Chris Haywood, Matthew Newton, Murray Bartlett, Matt Doran, Dean O'Gorman, Max Phipps, Jonny Pasvolsky, Colin Borgonon, Ivar Kants, Victoria Longley, Marta Dusseldorp, Basia A'Hern, Marshall Napier, John Schwarz, Peter Whittle, Danny Adcock, Rachel Gordon, Hugh Keays-Byrne, Carmen Duncan, Mary Mara, Malcolm Kennard, Lewis Fitz-Gerald, Nic Bishop, Pete Walters, Barry Otto, Walter Grkovic, Deni Gordon, Olivia Pigeot, Anthony Hayes, Susan Prior, Nick Tate, Linal Haft

Scénografie:

Ricky Eyres

Kostýmy:

Terry Ryan
(další profese)
 • Klenotka
  *****

  Chápu nízké hodnocení od některých uživatelů. Tenhle seriál se tak liší ode všech seriálů, že nesedne každému. Není to tlupa klaďasů, kteří jsou bezchybní a zachraňují každý den galaxii, ale není to ani vyložená banda antihrdinů, kterým by nezáleželo na ničem. Je to zkrátka postupně vybudovaný děj, v kterém naprosto neznámé bytosti hledají společnou řeč na lodi, na které musí proti své vůli zůstat. Vztahy a postavy jsou tu výjimečné, žádná postava není kladná či záporná. Ben Browder je v roli Johna Crichtona skvělý, jeho hlášky, narážky a šílené chování, kterým se brání proti zešílení (což se mu ne vždycky daří), dávají seriálu humor, ale na druhou stranu podtrhují vážnost a bezvýchodnost jeho situace. Pak jsou tu ostatní, neméně zajímavé postavy, realistické loutky, jako Rygel a Pilot, kteří už po druhé epizodě působí jako živí a divák se o ně bojí stejně jako o ty živé. Rygel je jednou z nejlepších a nejméně jednoznačnou postavou v jakémkoliv seriálu. A přitom je to jen jezdící loutka. Každý tu má svůj příběh, svou minulost, a přesto se o sebe vzájemně starají, někdy se podrazí, někdy se zamilují, ale všechno se to odehrává v chladném, a přesto domovsky zabydleném prostředí živé vesmírné lodě, o kterou se může divák strachovat stejně jako o jakoukoliv jinou postavu. Zpočátku levně působící australské exteriéry Farscape hodně pomáhají a dost ho to odlišuje od ostatních a dává tomu zvláštní, "levný" nádech, který ale není vůbec na škodu, protože se to přece má odehrávat v neznámé části vesmíru, ne? ;-)(7.2.2007)

 • Kreeki
  **

  Po prvních dvou dílech na hranici poživatelnosti. Dát tomu šanci či ne?(27.7.2009)

 • markuc
  **

  Po shlednuti prvniho dilu (proc to nekdy proste neni "pilot" nechapu?) je serial spatny. Efekty mizerne a nektere zabery odpovidaji b-ckovym sci-fi filmum sedesatych let. Nechapu vubec ideu tohoto dilka a smysl mi unika, herecke vykony to jen podtrhuji (treba "hlavni hrdina" je katastrofalne zahrany).(22.8.2008)

 • pools
  ***

  Takový průměr který táhne dolů neskutečným způsobem český dabing.(12.2.2015)

 • H34D
  ****

  Farscape se rozjíždí poměrně pomalu, ale o to více se dokážete vcítit do hlavního hrdiny - chudáka astronauta, který se nechtíc dostane do dalekého vesmíru s nemožností dostat se zpět. V prvních dílech můžou vadit nepříliš důvěryhodní "mimozeměťané" (pilot loďi silně připomíná převleky seriálu Dinosaurus), ale časem se na to dá zvyknout + v dalších sériích se celkově efekty pomaličku zlepšují. Farscape téměř v každém díle předvede nějaký zajímavý sci-fi nápad, či předhodí nevšední problém, s kterými se musí postavy vypořádat. I Love story hlavní dvojice do seriálu bez problémů zapadá, byť je to prvek nijak překvapivý, či originální... Co se týče humoru, i ten zde nachází své místo, viz všudypřítomné pozemské hlášky a taky celkem pobavil uvězněný Scorpius v Crichtonově hlavě... "If he masters worm hole technology, what will he use it for? Faster delivery pizzas". 8/10(1.12.2007)

 • - Crichtonovu prezývku pre Chianu "Pip" vymyslel Ben Browder. Volal tak totiž aj herečku, ktorá Chianu hrala (Gigi Edgley). (Ross79)

 • - Na seriáli pracovalo asi 25 počítačových umelcov, ktorí tvorili 40 až 50 efektov pre každú epizódu. Tímy mali iba sedem dní na každý diel, pričom ich za rok vyrobili 22. Iba v tretej sérii sa objavilo až 1 109 digitálnych efektov. (Nons3nse)

 • - John Crichton (Ben Browder) byl jedinou postavou, která se objevila ve všech 88 epizodách. (PanCitron)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace