Farscape (TV seriál)

• Austrálie

Farscape

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Drama / Akční / Komedie

Austrálie / USA, 1999, 88x44 min

Jeden z prvních seriálů, které jsem viděl celé od začátku až do konce a zároveň ten který asi hodně dlouho nesestoupí z pozice nejoblíbenější seriál. Pravda, z počátku to bylo hodně zvláštní a prvních několik dílů jsem si musel dost zvykat no...na australské pojetí vesmíru. Po dost kvalitativně střídavé první řadě však přišla druhá, která i přes pomalejší začátek postupně bravurně gradovala a tohle tempo si seriál určitě ponechal až do dalších sérií. K tomu musím připočíst postavy, které jsem si hodně oblíbil (Browderův Crichton a především Scorpius - doposud stále držící vysokou pozici mezi oblíbenými záporáky), velké množství dvojdílů (a rozhodně povedených cliffhangerů) a celkově dost originální pojetí některých epizod (Animovaná epizoda, John Quixote, Díly "na Zemi"). Škoda jen, že seriál jako takový končí neuzavřeně, ačkoliv aspoň základní děj parádně zakončí Peacekeeper Wars. Určitě ne každému musí bizardní svět a humor Farscapu nutně sednout, ale co se týče mě, tak 5 hvězd si určitě zaslouží Nejlepší epizody: 1x19 - Nerve/1x20 - Hidden memories, 2x04 - Crackers don't matter, 3x20 - Into the lion's den, part 1 - Lambs to the slaughter/3x21 - Into the lion's den, part 2 - Wolf in sheep's clothing, 4x11 - Unrealized reality(15.1.2008)

Velkolepý seriálový sci-fi epos. 100%(29.6.2009)

Spolu s Firefly a pokulhávající Star Gate pro mně prozatím nejlepší scifi seriál. Paradoxně jsem moc nemusel hlavního hrdinu Johna Crichotna a jeho "odzačátkujasnoupartnerku Aeryn Sun", ale měl jsem rád vedlejší postavy v seriálu a to především Rygela, Jool (její delší varianta jména nemá chybu), Sikozu, Craise, Scorpiuse/Harveyho a ze začátku i Chianu, později mi trošku lezla na nervy. Kupodivu jsem se nudil snad jen u dvou dílů. Díky tomu, že nemusím Claudii Black se mi ani její postava dvakrát nelíbila. Každý díl měl nějaký svůj nápad, který dokázal s grácií autor dovést až do konce, navíc co díl to několik uchzejících/dobrých hlášek. Se stoupající řadou se zvyšovala kvalita, která vyústila ve film The Peacekeepers Wars, který tento seriál uzavřel.(24.9.2008)

• Qasa

Hodnoceno po 4 dílech.(2.9.2015)

1. díl 3*, 2. díl 3*(6.9.2010)

• - Seriál dostal na krátku dobu názov Far Horizont, potom sa však rozhodli vrátiť k pôvodnému Farscape. (Ross79)

• - Na seriáli pracovalo asi 25 počítačových umelcov, ktorí tvorili 40 až 50 efektov pre každú epizódu. Tímy mali iba sedem dní na každý diel, pričom ich za rok vyrobili 22. Iba v tretej sérii sa objavilo až 1 109 digitálnych efektov. (Nons3nse)

• - John Crichton (Ben Browder) byl jedinou postavou, která se objevila ve všech 88 epizodách. (PanCitron)