Farscape (TV seriál)

• Austrálie

Farscape

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Drama / Fantasy

Austrálie / USA, 1999, 88x44 min

Seriál dvou tváří. Nebýt mizerné první a částečně druhé série, jednalo by se o jeden z uhelných kamenů sci-fi tvorby. Třetí a čtvrtá série jsou totiž doslova přecpány fantastickými episodami, které si v ničem nezadají s naprostými vrcholy sci-fi žánru. Věčná škoda, že tvůrci nedokázali udržet větší konzistenci. I tak se ale jedná o genialitu pod cheesy obalem. Nejoblíbenější postavy: John Crichton, Aeryn Sun, Scorpius, 1. Série: 70%, 2. Série: 70%, 3. Série: 95%, 4. Série: 95%, (13.3.2016)

Jeden z prvních seriálů, které jsem viděl celé od začátku až do konce a zároveň ten který asi hodně dlouho nesestoupí z pozice nejoblíbenější seriál. Pravda, z počátku to bylo hodně zvláštní a prvních několik dílů jsem si musel dost zvykat no...na australské pojetí vesmíru. Po dost kvalitativně střídavé první řadě však přišla druhá, která i přes pomalejší začátek postupně bravurně gradovala a tohle tempo si seriál určitě ponechal až do dalších sérií. K tomu musím připočíst postavy, které jsem si hodně oblíbil (Browderův Crichton a především Scorpius - doposud stále držící vysokou pozici mezi oblíbenými záporáky), velké množství dvojdílů (a rozhodně povedených cliffhangerů) a celkově dost originální pojetí některých epizod (Animovaná epizoda, John Quixote, Díly "na Zemi"). Škoda jen, že seriál jako takový končí neuzavřeně, ačkoliv aspoň základní děj parádně zakončí Peacekeeper Wars. Určitě ne každému musí bizardní svět a humor Farscapu nutně sednout, ale co se týče mě, tak 5 hvězd si určitě zaslouží Nejlepší epizody: 1x19 - Nerve/1x20 - Hidden memories, 2x04 - Crackers don't matter, 3x20 - Into the lion's den, part 1 - Lambs to the slaughter/3x21 - Into the lion's den, part 2 - Wolf in sheep's clothing, 4x11 - Unrealized reality(15.1.2008)

Můj nejoblíbenější sci-fi seriál, který jsem si prostě oblíbil a tohle už nic nezmění. Pro fandy sci-fi povinnost!(23.6.2013)

1. díl 3*, 2. díl 3*(6.9.2010)

• Rogue

Papírovější než papír.(3.10.2009)