Farscape (TV seriál)

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Drama / Akční / Komedie

Austrálie / USA, 1999, 88x44 min

Craig Barden

Guy Gross

Ben Browder, Claudia Black, Anthony Simcoe, Gigi Edgley, Virginia Hey, Jonathan Hardy, Lani John Tupu, Wayne Pygram, Raelee Hill, Tammy MacIntosh, Paul Goddard, Rebecca Riggs, David Franklin, Kent McCord, Alyssa-Jane Cook, Christine Stephen-Daly, Jodie Dry, Lisa Hensley, John Bach, Grant Bowler, Kate Beahan, Jason Clarke, Erika Heynatz, Linda Cropper, Darlene Vogel, Nicholas Hammond, Stephanie Jacobsen, Steve Le Marquand, Nicholas Hope, David Field, Simone Kessell, David Bowers, Paul Leyden, John Brumpton, Magda Szubanski, Felicity Price, Chris Haywood, Matthew Newton, Murray Bartlett, Matt Doran, Dean O'Gorman, Max Phipps, Jonny Pasvolsky, Colin Borgonon, Ivar Kants, Victoria Longley, Marta Dusseldorp, Basia A'Hern, Marshall Napier, John Schwarz, Peter Whittle, Danny Adcock, Rachel Gordon, Hugh Keays-Byrne, Carmen Duncan, Mary Mara, Malcolm Kennard, Lewis Fitz-Gerald, Nic Bishop, Pete Walters, Barry Otto, Walter Grkovic, Deni Gordon, Olivia Pigeot, Anthony Hayes, Susan Prior, Nick Tate, Linal Haft

Scénografie:

Ricky Eyres

Kostýmy:

Terry Ryan
  • markuc

Po shlednuti prvniho dilu (proc to nekdy proste neni "pilot" nechapu?) je serial spatny. Efekty mizerne a nektere zabery odpovidaji b-ckovym sci-fi filmum sedesatych let. Nechapu vubec ideu tohoto dilka a smysl mi unika, herecke vykony to jen podtrhuji (treba "hlavni hrdina" je katastrofalne zahrany).(22.8.2008)

• Rogue

Papírovější než papír.(3.10.2009)

Ve Chvíly... kdy John ve druhé řadě si vyskočí zaplavat do hlubokého vesmíru bez skafandru na jeden nádech... Jsem se vzdal veškerých nadějí na jaké koly srovnávání ze starším titulem o jedné podivné bráně :) .. a jaké si logice kterou jsem se v tom snažil neúspěšně najít. :) Takže, když jsem nakonec vypnul mozek a přestal řešit tu neuvěřitelnou parodii kterou tahle fantasy perla přímo přetéká... a to i ve scénách které ani neměli být nejspíš vtipné.... Jsem si to užil. O to víc že ob každou sérii se přidá nějaká ta zvláštnost která celí ten kolotoč událostí ještě něčím opepří. Ať už je to přidání nových hlavních postav, nebo naopak jejich odebrání... klonu který rozdělí děj na dva rozdílné pohledy vyprávění (která bohužel netrvá moc dlouho) nebo naprosto epické konce... Jedná se prostě o pořádnou vizuální a příběhovou masáž, kde naprosto bravůrné zpracování masek a kostýmů je to nejmenší čím vás tvůrci mohou překvapit... Dík Scheldone za typ... XD Neříkám že to nebylo občas pořádné drama, ale spíš jsem se pořádně zasmál... přidat žánr komedie.. by též nebylo od věci. :)(4.10.2015)

• Qasa

Hodnoceno po 4 dílech.(2.9.2015)

Můj nejoblíbenější sci-fi seriál, který jsem si prostě oblíbil a tohle už nic nezmění. Pro fandy sci-fi povinnost!(23.6.2013)

• - John Crichton (Ben Browder) byl jedinou postavou, která se objevila ve všech 88 epizodách. (PanCitron)

• - Crichton volal Scorpiasov klon, ktorý mal vo svojej hlave, Harvey. Bolo to podľa neviditeľného králika z rovnomenného filmu. O mene rozhodli fanúšikovia (Ross79)

• - Na seriáli pracovalo asi 25 počítačových umelcov, ktorí tvorili 40 až 50 efektov pre každú epizódu. Tímy mali iba sedem dní na každý diel, pričom ich za rok vyrobili 22. Iba v tretej sérii sa objavilo až 1 109 digitálnych efektov. (Nons3nse)