poster

Zkáza Ecobanu

 • Jižní Korea

  Wondeopul Deijeu

 • anglický

  Wonderful Days

 • anglický

  Sky Blue

Animovaný / Akční / Fantasy / Sci-Fi

Jižní Korea / USA, 2003, 90 min

Režie:

Moon-saeng Kim

Scénář:

Jay Lender, Micah Wright
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kitano
  *****

  Najvystiznejsie co sa da povedat, ako tu uz viac krat padlo, je nevyuzity potencial. Napriek ktomu, ako tu uz viac krat padlo skvely vizualny a zvukovy zazitok. Ja osobne som to vsak zozral aj s navijakom a bavil som sa skvelo. (8.5/10) Druhe zhliadnutie: No a na druhy krat som sa bavil este lepsie. Skvela hudba, skvela animacia, skvele postavy, skvele finale a silne emocie......cert to vezmi, dam tomu (9/10)(10.3.2007)

 • paascha
  ***

  Já jsem byl po shlédnutí tohoto filmu dost na rozpacích. Animace je sqělá, ale ne výtečná, scénář je slabý, ale ne mizerný. Celkový dojem je velmi průměrný.(29.5.2007)

 • Gimli
  ****

  Vizualni stranka je uchvatna, jedna se kombinaci pocitacove animece ve stylu Final Fantasy a klasicke kresby. Cili po technicke strance neni filmu, co vytknout. Ovsem nejvetsim kamenem urazu je stopaz. Wonderful Days maji jen hodinu a pul, coz se vyrazne podepsalo na kvalite pribehu a propracovanosti postav. Vse je nacrtnuto ale nedotazeno. Mozna je tohle castecne zklamani dusledkem obrovskeho ocekavani. Nicmene jde o silny minimalne vizualne hudebni zazitek, takze dat mene nez 4* by bylo az moc tvrde. A pokud si nekdo pokladal tutez otazku jako ja - vysvetli se, proc se film jmenuje Wonderful Days? - pak se nemusi obavat. Vysvetli se to :-)(9.11.2003)

 • novoten
  ****

  Nádhera. To, co Ecoban nabízí v animaci nebo renderovaném prostředí, jsem viděl snad naposledy v Appleseedu, jinak takovou podívanou opravdu nepamatuji. Je proto škoda, že rozkolísaný příběh občas sklouzne až na úroveň zaměnitelné sci-fi povídky. Jenže pak přijde závěrečná dvacetiminutovka, která nabízí dokonalé audio-vizuální propojení obrazu s duchem vyprávění - a není obrany. Étericky fascinující finále tak zanechá celkové dojmy na hranici nadšení.(9.5.2010)

 • gudaulin
  *

  Anime je vlastně východoasijský druh konzumního zboží a projev masové kultury, který má vytříbenou výtvarnou techniku, ale sráží ho obvykle rutina, klišoidnost, banální až mizerné dialogy, nepropracovanost vedlejších postav a motivů, naivita a především až do absurdity vyšroubovaný patos. Všechno tohle bych v té či oné míře našel i ve Zkáze Ecobanu. Je to už vedle nedávno zhlédnutého Metropolis druhé ceněné anime pohybující se v žánru, který by mi měl být blízký, stejně jako animovaná forma dílka, přesto je výsledek prabídný a je to jen důkaz, že já a anime si ani v budoucnu nebudeme rozumět. Uvažoval jsem sice vážně o druhé hvězdičce, ale přepísklý heroický závěr mě utvrdil v nelítostném odsudku. Celkový dojem: 25 %.(14.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace