Zkáza Ecobanu

Animovaný / Akční / Fantasy / Sci-Fi

Jižní Korea / USA, 2003, 90 min

Moon-saeng Kim

Jay Lender, Micah Wright

Najvystiznejsie co sa da povedat, ako tu uz viac krat padlo, je nevyuzity potencial. Napriek ktomu, ako tu uz viac krat padlo skvely vizualny a zvukovy zazitok. Ja osobne som to vsak zozral aj s navijakom a bavil som sa skvelo. (8.5/10) Druhe zhliadnutie: No a na druhy krat som sa bavil este lepsie. Skvela hudba, skvela animacia, skvele postavy, skvele finale a silne emocie......cert to vezmi, dam tomu (9/10)(10.3.2007)

Já jsem byl po shlédnutí tohoto filmu dost na rozpacích. Animace je sqělá, ale ne výtečná, scénář je slabý, ale ne mizerný. Celkový dojem je velmi průměrný.(29.5.2007)

Vizualni stranka je uchvatna, jedna se kombinaci pocitacove animece ve stylu Final Fantasy a klasicke kresby. Cili po technicke strance neni filmu, co vytknout. Ovsem nejvetsim kamenem urazu je stopaz. Wonderful Days maji jen hodinu a pul, coz se vyrazne podepsalo na kvalite pribehu a propracovanosti postav. Vse je nacrtnuto ale nedotazeno. Mozna je tohle castecne zklamani dusledkem obrovskeho ocekavani. Nicmene jde o silny minimalne vizualne hudebni zazitek, takze dat mene nez 4* by bylo az moc tvrde. A pokud si nekdo pokladal tutez otazku jako ja - vysvetli se, proc se film jmenuje Wonderful Days? - pak se nemusi obavat. Vysvetli se to :-)(9.11.2003)

Nádhera. To, co Ecoban nabízí v animaci nebo renderovaném prostředí, jsem viděl snad naposledy v Appleseedu, jinak takovou podívanou opravdu nepamatuji. Je proto škoda, že rozkolísaný příběh občas sklouzne až na úroveň zaměnitelné sci-fi povídky. Jenže pak přijde závěrečná dvacetiminutovka, která nabízí dokonalé audio-vizuální propojení obrazu s duchem vyprávění - a není obrany. Étericky fascinující finále tak zanechá celkové dojmy na hranici nadšení.(9.5.2010)

• gudaulin

Anime je vlastně východoasijský druh konzumního zboží a projev masové kultury, který má vytříbenou výtvarnou techniku, ale sráží ho obvykle rutina, klišoidnost, banální až mizerné dialogy, nepropracovanost vedlejších postav a motivů, naivita a především až do absurdity vyšroubovaný patos. Všechno tohle bych v té či oné míře našel i ve Zkáze Ecobanu. Je to už vedle nedávno zhlédnutého Metropolis druhé ceněné anime pohybující se v žánru, který by mi měl být blízký, stejně jako animovaná forma dílka, přesto je výsledek prabídný a je to jen důkaz, že já a anime si ani v budoucnu nebudeme rozumět. Uvažoval jsem sice vážně o druhé hvězdičce, ale přepísklý heroický závěr mě utvrdil v nelítostném odsudku. Celkový dojem: 25 %.(14.1.2012)