Zkáza Ecobanu

Animovaný / Akční / Fantasy / Sci-Fi

Jižní Korea / USA, 2003, 90 min

Moon-saeng Kim

Jay Lender, Micah Wright

I anime má svá výplachová akční béčka! Palec nahoru za tragické postavy a za chytlavý konec, jinak ale (pod)průměr až bída.(12.1.2012)

• dopitak

Moje asi první anime tohoto typu. Docela dobrý námět, hodně nudné zpracování. Narozdíl od Final Fantasy: Esence života jsem ale poznal, že tohle je animované. A to je na takového anime nezkušence pokrok, anebo taky grafický neúspěch od tvůrců. To podle toho, jak se to vezme.(23.8.2009)

• Folpa

Souhlasím s většinou tady. Bohužel velmi nevyužitý potenciál. Skvělá animace, základ příběhu také, ale provedení už ne.(19.12.2010)

Magický snímok vystavaný na upršanej a bezútešnej budúcnosti , kde len hŕstka vyvolených žije v prepichu a bohatstve, zatiaľ čo valná väčšina žije v zrúcaninách, špine a pracuje na smrť v neľudských podmienkách. Je samozrejme jasné, že revolúcia nenechá na seba dlho čakať. Aj keď v pravom zmysle slova sa o žiadnu veľkú revolúciu nejedná. Je to len parta žoldákov, otrhaných a smradľavých, ktorý sa vydajú pomstiť smrť kamaráta a ktomu všetkému sa k nim pridá mladík, ktorý zo všetkého najviac túži vidieť modre nebo. Kimov príbeh je pekne rozpracovaný. Nachádzame sa v bezútešnej budúcnosti a reália týchto kulís na nás doliehá s každým políčkom. V tomto smere sa jedná neskutočný vizuálny a po spojený s chórovou hudbou aj emocionálny zážitok. Akčné scény sú dych berúce a hlavne nádherné. Lenže keď má prísť na charaktery a celkovo príbeh, začína to byť všetko akosi plytké. Pozeráte sa na to, žasnete nad tým, ale viete si to predstaviť aj omnoho lepšie - teraz nemyslím vizuál ale scenár. A to je kameňom úrazu tohoto filmu. Koniec nech je akokoľvek nádherný - vás nechá úplne chladnými, čo zamrzí ešte viacej, lebo rozbeh aj retrospektívne vsuvky sľubovali náznak niečoho hlbšieho. Jeden z mála filmov, ktorý sa pridržiava ešte originálneho anime - postavičky sú porovnávateľné s cowboyom bebopom a Akirou. Inak sa jedná o veľmi zaujímavý film, ktorý aj keď pôsobí vo svete vyžadujúcim posolstvo, žiadne posolstvo nemá- čo je asi plus. Drží sa osvedčených tém, pomsty, lásky a zrady. a na tomto poli to funguje obstojne. ale mohlo byť aj lepšie.(12.2.2009)

Co si budeme povídat, zápletka je divná a celkově jsem nepochopila systém Ecobanu a záverečnou levitující část. Zároven má v sobě toto anime však zváštní atmosféru, která ho řadí skupiny: pamatuji si ho a ráda se na něj podívám znova... navíc kdybych si mohla vybrat anime zjev, zvolila bych asi její vlasy a oči. I když přemýšlím ještě nad fialovou. Kámoš volí tu tyrkysovou, ale střih jako Shui(17.11.2011)