poster

Zkáza Ecobanu

 • Jižní Korea

  Wondeopul Deijeu

 • anglický

  Wonderful Days

 • anglický

  Sky Blue

Animovaný / Akční / Fantasy / Sci-Fi

Jižní Korea / USA, 2003, 90 min

Režie:

Moon-saeng Kim

Scénář:

Jay Lender, Micah Wright
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • predators
  ***

  Ikdyž lepší než-li Vexille, kvalit Final Fantasy jistě nedosahuje. Audiovizuální stránce není mnoho co vitknout, ale opět naše oči zří záchranu planety a boj dobra proti zlu. Inu, stále je co dohánět... 60%(4.10.2008)

 • Terva
  ***

  A.D. 2142.....pořád jen prší......... Něco jako antiekologický sci-fi snímek o městě, které využívá odpadky jako energii, ale aby udrželo obyvatele pod svou kontrolou potřebují mít stále znečištěné ovzduší. Cesta aktérů ke slunci je však trnitá a vyžaduje oběti. Láska dvou hlavních hrdinů vnese do příběhu i romantiku. CITÁT - Moře i nebe jsou prý modré, dočista modré......... Chvilkama mi unikal smysl a někdy jsem se i nudil. Jinak má film dobrou animaci, povedenou hudbu a je pěkně ozvučený.(23.4.2012)

 • Madsbender
  ***

  Odvážny pokus o dospelé kórejské anime navodzujúce takmer "movie-feeling", ktoré by zasluhovalo prepracovanejší a nosnejší príbeh. Rámcová biblická symbolika, zračiaca sa v indoktrinovanom prijímaní spasiteľskej role Ecobanu a snových výjavoch Shuia, ktorými rezonujú apokalyptické alegorické obrazy zo Zjavenia sv. Jána, tu funguje len ako ľahká podpera neoriginálnej fabule a preukazuje maximálne priemerné rozprávačské schopnosti tvorcov. Výbušne efektná i melancholicky krehká audiovizuálna stránka skĺzne ako sladký cukrík po diváckom jazýčku, no čochvíľa vyšumí dostratena. Zostáva len pocit, že sa tu Moon-saeng Kim čomusi zľahka približoval, ale zostal kdesi na polceste. Možné konzumovať opakovane, všetok potenciál sa však vyčerpá takmer ihneď (ako to už býva, keď zložíte film z odvarených výpožičiek odinakiaľ). 60%(22.12.2014)

 • Malarkey
  ***

  Anime se snaží vtrhnout do naších trafik, a ne že bych je neměl rád. Taková Princezna Mononoke nebo Cesta do Fantazie je učiněný zázrak, ale občas se s atmosférou přetáhne a vše má nakonec trošku jiný záměr, než by původně mohl mít. Možná ale je problém v něčem jiném, možná mi už vadí to futuristično samotné, kdy v Princezně nebo Cestě jsem viděl obyčejný svět nebo fantasy svět očima výtvarníka, ale futuristický je novinkou, která mě zas tak úchvátit nedokázala. Nakreslené je to opravdu skvostně, tedy, jak kdy, občas mi to nesedlo, ale občas jsem nestačil zírat, pravda ale je, že u opravdových ručně kreslených jsem zíral celou dobu a nedokázal odtrhnout oči, no a tady v tom je to trošku jinak, možná právě proto hodnotím takhle, jako většinu těch, co jsem měl tu čest vidět, ale i v těch se objevily vyjímky, nějaké, tato to ale není.(3.1.2009)

 • genetique
  ***

  Okrem toho, že by som mohol byt ďalsí, kto píše oslavné chorály na adresu dokonalej animácie a veľmi vydarenému výberu, tak radšej spomeniem nedostatky, ktoré mi bránili pri lepšom hodnotení. Príbeh má naozaj slušný potenciál, ale keďže fókus tvorcov bol viac zameraný na obal než na obsah, tak to tak nakoniec aj vyzeralo. Príbeh nemal pevný bod, od ktorého by sa mohol odraziť, hlavné postavy (hlavne záporné) boli bez charizmy a divák si k nim preto nedokáže vytvoriť žiadny vzťah. Všetko sa snaží zachrániť záver a skvelé akčné sekvencie, no nesúvislosť príbehu, zmätený a neatmosferický dej s nimi nedokázali držať tempo. 60%.(26.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace