Zkáza Ecobanu

Animovaný / Akční / Fantasy / Sci-Fi

Jižní Korea / USA, 2003, 90 min

Moon-saeng Kim

Jay Lender, Micah Wright

Wonderful days se rozhodně řadí mezi moje nejoblíbenější anime. Neváhám dát plný počet bodů, protože tento korejský snímek je prostě uplácán z té správné hlíny. Základem je sice nekomplikovaný příběh, ten je však skvěle odvyprávěn a jak se film ubírá k finále, strhává více a více pozronosti. Finále ve stavu bez tíže pak patří k tomu nejkrásnjěšímu, co jsem v žánru anime viděl. Na tomto prožitku má zásluhu krásná doprovodná hudba . Dalším faktorem, který má zásluhu na mém hodnocení je technické zpracování. Film o filmu mi doslova vyrazil dech. Zakomponování skutečných modelů, s 3D grafikou a klaisckou velice precizní animací je krásné a efektní. Anime jsem si zamiloval právě kvůli titěrné animaci a kvůli vizonářskému zpracování akčních scén. A akční sekvence jsou zde také výborné.(8.1.2009)

Jediným problémem tohoto výtečného korejského anime je příliš krátká stopáž. Jinak se jedná o nezapomenutelnou záležitost.(26.7.2009)

Úchvatná audiovizuální stránka mě úplně v některých místech odpoutala od sledování děje, takže jsem se celkem ztrácel, a proto nemůžu dát pět, i když bych moc rád.(27.4.2005)

Já jsem byl po shlédnutí tohoto filmu dost na rozpacích. Animace je sqělá, ale ne výtečná, scénář je slabý, ale ne mizerný. Celkový dojem je velmi průměrný.(29.5.2007)

I anime má svá výplachová akční béčka! Palec nahoru za tragické postavy a za chytlavý konec, jinak ale (pod)průměr až bída.(12.1.2012)