Fridu už od mladých let fascinovalo umění a oplývala výtvarným talentem. Byla plná života a zamilovaná do svého přítele Alexe. Jednoho dne ale přišla obrovská tragédie. Autobus, ve kterém cestovala Frida s Alexem havaroval a vypadalo to, že Frida už nikdy nebude chodit. Po návratu z nemocnice byla velmi dlouhou dobu upoutána na lůžko. Následovala další rána, Alex odjel studovat do Evropy. Frida se ale přes ohromnou bolest rozhodla, že nepříznivý osud zvrátí. Začala velmi intenzivně malovat, její obrazy byly jedinečné a originální. Fridina léčba je velmi nákladná a rodina se začíná dostávat do nepříznivé finanční situace. Dívka nechce být pro rodiče břemenem a poté, co se znovu postaví na nohy, se vydá za vyhlášeným mexickým malířem Diegem Riverou, aby její práci ohodnotil. Ten je z mladé umělkyně nadšený a rozhodne se ji představit mexické smetánce. Diego je okouzlující umělec, komunista, který se částečně angažuje v politice, a zároveň působí jako magnet na ženy. I Frida jeho kouzlu nakonec podlehne a Diego je celý pryč z mladé, talentované umělkyně. Jeho zase okouzluje Fridin divoký způsob života a na přitažlivosti jí přidává i neskrývaná bisexualita. Frida a Diego se sblíží, velmi se milují a když slavný malíř nabídne Fridě sňatek, souhlasí. Přestože Diego zcela otevřeně přizná, že nikdy nedokázal být věrný a je si jist, že to nedokáže ani v budoucnu. Rodiče Fridy nejsou nadšení z dceřiny volby, ale je pravda, že Diego splácí jejich hypotéku. Na svatbě se Diegova exmanželka Lupe velmi opije a vrhne se na Fridu. Ta vyčte svému manželovi, že se jí nezastal, ale později ženě odpustí a dokonce se s ní spřátelí. Lupe jí popíše průběh jejich nevydařeného a nešťastného manželství a mnoho záletů, které musela strpět. Brzy přichází i první nevěra, kterou musí přenést přes srdce Frida. Diego dostane nabídku na práci v New Yorku a tak pár brzy odjede dobývat Ameriku. Frida není z mocných Spojených států nadšená, Diegovi život v New Yorku vyhovuje, pochopitelně i všechny neřesti, které s sebou život mezi bohatou smetánkou přináší. Brzy Frida přichází s velkou novinkou, je těhotná. Touží po miminku, Diego zprvu nesouhlasí, ale nakonec se rozhodne, že svou lásku podpoří. Frida ale bohužel potratí, osud jí tedy přináší další tvrdou ránu. Po návratu z nemocnice přijde nepříjemná zpráva z Mexika. Fridina matka je na smrt nemocná. Frida se tedy vydá zpět domů, kde najde kromě umírající matky i sestru Cristinu s monoklem, který jí udělal její manžel předtím, než od něj na dobro odešla. Diego řeší v New Yorku velký problém. Jeho politická angažovanost se stává pro jeho zaměstnavatele nepřekonatelným problémem, a když Rivera odmítne předělat své dílo proti svému přesvědčení, dostává výpověď. Frida se chce vrátit domů, Diego ne. Nakonec se pár vrací do Mexika, Diego je ovšem nešťastný a nespokojený se svou prací. Frida nabídne Cristině práci v Diegově ateliéru. Nepřinese to bohužel nic dobrého, Diego její sestru svede. Frida se od Diega odstěhuje, utápí se v alkoholu, velmi se trápí a nedokáže mu odpustit. Přesto se rozhodne mu pomoci, když jí požádá, aby v otcově domě ubytovala bolševického revolucionáře Trockého, který byl Stalinem vyhnán ze země a hrozí mu smrt... (TV Prima)

strelenaL

Přesně taková jaká byla Frida Kahlo – geniální žena s nezaměnitelným rukopisem = barevností svých děl. Milující ženou trpící neskutečnou bolestí i přesto však velmi silnou. Film je tedy velmi pestrý a hodlám tvrdit že celkem autobiograficky věrohodným. ()

Autogram

Trochu iný životopisný film, viac si dali záležať na obrazovom podaní až to smerovalo k nejakému artu, ale ako inak pri extravagantnej maliarke. No pre mňa film občas zaujímavý, občas menej, akurát tých chorôb bolo priveľa. –––– Chci, abys nechal tohle prašivý tělo spálit. Naležela jsem se už dost. –––– Doufám, že konec je radostný a že se už nikdy nevrátím. ()

pinguinka

Krásný, obrazově i zvukově originální film o neobyčejné ženě. Salmě Hayek se podařilo vystihnout Fridinu odměřenost, neústupnost a chlad, zároveň ji ale obdařila půvabem a bolestnou křehkostí, která člověka dojímá. Jak tomu bylo v jejím skutečném životě, tak je jí i ve filmu nepostradatelným partnerem Diego Rivero ve skvělém podání Alfreda Moliny. Škoda jen těch nepříliš vydařeně představených politických souvislostí. ()

Almásy

uchvatna vizualna smrst so skvelou hudbou a zivotnym vykonom salmy hayek ktora obetovala svoju krasu v prospech fakt fantastickeho filmu. ()

Nepi

Salma Hayek ve svém vysněním projektu. Opravdu je vidět, že tento film moc chtěla natočit a že do svého výborného výkonu dala všechno. Moc pěkný příběh jedné mexické malířky, která prožívá své životní kapitoly a útrapy jako každá lidská bytost. Skvělá režie, herecké obsazení i kamera. Pro mě docela silný a nezapomenutelný zážitek. ()

blixadovan

Hezky barevně stylizovaný snímek snažící se držet obrazové poetiky Fridy Kahlo. Životní peripetie a hlavně ideologické postoje jejího manžela byly dost upozaděny, do popředí byly dány pouze jeho milostné aférky, což je samozřejmě škoda. Vyrovnávání se s těžkým osudem a zejména s postupným tělesným chátráním u Fridy bylo pouze naznačeno. Signifikantní a patognomické pro americké životopisné filmy je to, že hlavní hrdinové, až to nebývali žádní krasavci, jsou ztvárňováni povětšinou atraktivními herci. Frida není výjimkou, ona i její manžel skutečně žádnými krasavci nebyli. Fakt je ten, že Alfredo Molina podal skvělý výkon, no a Salma...je prostě Salma. ()

BuryGol

Vůbec se nevyznám v umění, jižanskej styl života mě nebere, o Fridě vim prd a ten film byl hrozně dlouhej. Asi proto je to u mě jen za 3 hvězdy, páč jsem hodně času prozíval. Neřikám, že to je špatnej film, jenom se mi netrefil do vkusu. Ale taky nesnáším když někdo prasí angličtinu třeba timhle španělskym způsobem. Tak sakra buď tam dám normální anglinu nebo to natočim v jazyce, kterym se v daný zemi mluvilo. A neudělám z toho takovejhle guláš. Akorát jedna věc je tam dobrá-dostal jsem chuť na tequilu, asi si otevřu lahvinku. :) ()

Josefin

Zajimavé, Salma Hayek jako Frida Kahlo zahrála to dobře, ale pocitu odbyté historické stránky se nezbavím. Něco mi tam prostě chybělo takže jen 4 *. ()

sedm.1

Tak takhle si představuji pořádný životopisný film.Jistě tomu napomohlo i skvělé herecké obsazení(Salma se může zošklivovat jak chce,ale pořád bude krásná a Alfred Molina je exelentní jednička!),scénář,hudba,výprava,ale hlavně samotný život Fridy Kahlo,který naštěstí dostal kvalitní "kabát".Na to,že to je životopisný film,má to i dost spád a téměř žádná hluchá místa. ()

ArdathBay

Knírek i srostlé obočí i to pro svoji vysněnou roli udělala krásná samička Salmička (no myslím, že dole byl bobřík a rozhodně ne odvahy, v určitých místech filmu bych čekal i pírko :)) Krásné vizuály, vkusně použité obrazové filtry a zajímavě zvolenou animaci použila Julie Taymor pro Frídu malířku. Malířku, jenž malovala srdcem, byla levicového přesvědčení a dokázala být femme fatale pro nevyléčitelného proutníka, skvěle zahraného Alfrédem Molinou. Sice se dle mého názoru jedná o vyloženě ženský film, ale nám mužům dává nahlédnout do povahy a duše ženského vidění a vnímání vztahu dvou fatálně spojených lidí. Má jediná výtka patří možná až přílišné stopáži. ()

ranp

Výborný a zajímavý film. Až jsem si říkal, kolik utrpení lze zažít během jednoho lidského života. Poutavý příběh zachycující život Fridy Kahlo i svědectví o tom, co se v době jejího života odehrávalo v Mexiku. U mě poctivých 80%. ()

femme fatale

Film jsem viděla po dlouhé době s odstupem času. Poprvé jsem se soutředila převážně na herecké výkony ( v té době byla velebená především Salma) tentokrát jsem se zaměřila na celek jako takový a uchvátila mě především výprava. Film nezestárnul a uchoval si své kvality a i přestože je mnoho částí ze skutečného života Fridy pozměněno či vynecháno není to úplně na škodu a tentokrát jsem i ocenila nastíněné politické pozadí dané doby, které zrovna není populárním materiálem na filmové ztvárnění pokud se týká hlavních hrdinů, kteří jsou jeho součástí. ()

Melios

V rozmedzí žaneu celkom slušné skromné dielko ,ktoré uchváti hlavne nadšencov do umenia. O Fridinej tvorbe počas jej života som moc nepočul ,ale myslím si ,že film autenticky dokázal podať informácie pre nezvätených krásy umenia ,ktorí o mexickej maliarke so zrastením obočím ešte nepočuli. Určite je to zaujímavý film a ak chcete okúsiť niečo nového odporúčam. ()

PALINO

FRIDA je pekným príikladom filmu, na ktorom je vidno, že bol robený s láskou a so zaujatosťou nielen režiserky a aj preto vznikol film, ktorému nechýba srdce. Jeho veľmi silnú stránku tvorí herecké obsadenie, ktorému dominujú, ako aj celému filmu, SALMA HAYEK a ALFRED MOLINA. Ja osobne som pred filmom nepoznal životný príbeh Fridy Kahlo a tak ho nemôžem hodnotiť z pohľadu skutočnosti, ale po filmárskej stránke je spracovaný celkom pekne a to je pre mňa zo všetkého to najdôležitejšie. ()

Sipora

Celý film je moderně dynamický, až postmoderně klipovitý, a po celou dobu jeho sledování máte dojem, že o vnitřním životě Fridy Kahlo se nedozvídáte vůbec nic. ()

Jaccobos

Příběh o bolesti a lidech, co se milují, ale zároveň si ubližují. Aby jim tato syntéza dlouho vydržela odpouštějí si. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...Nakonec japonec - zvedám přeci jen na pět hvězd a to i přesto, že Frida Hayek je na tuto roli příliž "líbivě krásná"... (ne že by skutečná Frida nebyla - jen ona byla krásná tak nějak míň učesaně) a že ji tak trochu herecky válcuje Molina. I tak zde ovšem předvedla bezpochyby svůj životní výkon. Není tak dobrá jako třeba Nikole Kidman, nebo Ch.Gainsburg, ale snaha je tu cítit obrovská, navíc film nestojí jen na hercích ale především na jedné z nejlepších režisérek současnosti - takže... za 5! (:o) ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014