Drama / Životopisný

USA / Kanada, 2002, 123 min

Film o životě mexické malířky, kterou báječně ztvárnila Salma Hayek ve své životní roli, kterou si doslova vydupala a zároveň i sama produkovala. Na Oscara byla nominováne určitě zaslouženě, ale škoda, že doposud už žádnou jinou rolí nedokázala tolik zaujmout. Na jejím výkonu je vidět, že do něho dala všechno a že se pro něj i velmi obětovala (např. srostlé obočí). Za zmínku určitě stojí i vedlejší role Edwarda Nortona a Geoffreyho Rusha.(10.12.2007)

Veľmi slušné spracovanie príbehu (mňe však ne)známej maliarky, ktorá ma zo začiatku dokonale upútal poctivou réžiou a hercami, no ku koncu neskutočne znudil.(12.12.2005)

Hodne paradni zivotopisny drama. Film ma jednak dobrej pribeh, neni to takova ta klasika o ceste na vrchol a padu, jako u vetsiny filmu podle znamy osobnosti, je to spis zamreny na vztah Fridy s manzelem, ale zase na druhou stranu tu jeji kresleni ustupuje trochu do pozadi a v podstate za celej film neni videt, ze by byla nejak zvlast uspesna. Co se tyce jejich obrazu, sem tam je nakej hodne peknej, ale vetsinou mi to prislo jako docela blbosti. Co se tyce rezie, ta je fakt paradni, film je sviznej, napinavej a misty vtipnej, navic vizualni stranka je fakt nadherna a k tomu se muze film oprit o dva skvely herce, Molina podava fakt paradni vykon a Hayek taky hraje hodne dobre, ale ze by to bylo oskarovy, to bych nerek. Navic neni moc dobre udelany jeji starnuti, vlastne vypada furt stejne, navic jeji jedina maska je dost osklivy srostly oboci. Taky musim pochvalit herce ve vedlejsich rolich a to predevsim Valerii Golino, kterou si pamatuju ze Zhavejch vystrelu a tady je hodne dobra a nebo Geoffrey Rushe. No a na zaver jeste musim pochvalit chytlavou hudbu. I kdyz hodne previsujou klady filmu, stejne to na 5* o fous nebude.(18.4.2008)

Když chcete malovat naivně a surrealisticky zároveň, je asi nejlepší malovat sebe, pokud něco zkazíte, nebude vám model nadávat. A co dodat k filmu? Zajímavý životopis velmi zajímavé ženy má několik slabších míst, ale rozhodně nejsou natolik nudná, aby někoho mohla odradit od sledování tohoto snímku.(5.9.2015)

Čekal jsem víc. Dokumenty o Frídě jsou nadupaný jejím akčním životem a dílem a tenhle film je proti nim průměrný. Navíc mi vadí i pro mě už hodně okoukaní herci, znám je z jiných filmů, takže mi pak vadí, když hrají někoho, koho z dokumentů a náhle se mám koukat na herce, co předstírají skutečné postavy? I to bych opomenul, kdyby děj měl grády, a to tedy nemá. Co mám na tom filmu obdivovat? Těžko to hledám. Snad jen, že to může vyvolat zájem o život pozoruhodné a reálné Frídy.(16.10.2011)