Podmanivý životopisný snímek mapující pohnuté osudy mexické umělkyně, politické aktivistky, silné osobnosti a nezávisle smýšlející ženy, jež byla nucena strávit většinu svého života v obručí bolestivých následků zranění, které utrpěla během tragické dopravní nehody - což v konečném důsledku do značné míry ovlivnilo (společně se stravujícím a bouřlivým manželstvím se slavným mexickým malířem Diegem Riverou) tvář její pozdější umělecké dráhy. Film zaujme svým výrazně barevným laděním, jež odpovídá duchu obrazů sužované malířky, které byly odrazem jejího zvláštního vidění světa kolem sebe. Line se jím hřejivá a místy vášnivá latinskoamerická hudba, která dá přirozeně pocítit revoluční atmosféru Mexika 30 let a bohémského života umělecké elity v něm. Už kvůli řadě známých herců vystupujících i v epizodních rolích stojí "Frida" rozhodně za vidění.(15.5.2005)

Přišlo mi to tak trochu "pro ženský," ale byl to dobrej film. Salma s přehledem vévodí hereckému obsazení, které by vydalo na 3 filmy. Režie je velice nápaditá a zvlášť se mi líbilo zobrazení Alfreda Moliny coby King Konga. Akorát některé dialogy byly možná trochu cítit papírem.(10.6.2006)

Film, který vyniká zpracováním - nemá žádný zvláštní děj, ale důležité je tady to, jak je to "nic" divákovi předloženo. A to podle mě velmi zajímavě, pestře, temperamentně a s citem.(16.11.2004)

Oscar 2 : Masky, Hudba + 4 nominace: Herečka HR - Salma Hayek, Výprava, Kostýmy, Píseň - "Burn It Blue". . . . . . . . Zlatý Lev - výběr(3.3.2004)

Malířka Frida v podání Salmy Hayek dokázala v nádherných barvách, společně s okouzlující hudbou a úchvatným hereckým výkonem Alfreda Moliny namalovat snad všechny lidský emoce. Při sledování filmu jsem si připadal jako malířské plátno na které Frida maluje svůj život.(9.10.2007)