Velmi silný film! Biografický snímek popisující život a smrt půvabně nepůvabné malířky Fridy, kterou výborným hereckým výkonem ztvárnila Salma Hayek! Opravdu neměla lehký život, protože muž, jehož milovala a zároveň nenáviděla, ji podváděl celý život. "It was just a fuck. I've given more affection in a handshake." Film, jehož nádhera i krutost jdou ruku v ruce skrze celý život Fridy! "I hope the exit is joyful and I hope never to return."(19.1.2006)

Sice se mi to moc líbilo a soudě podle reakcí divaček, jde o výjimečně povedený film určený současným emancipovaným, ale stále romanticky založeným ženám. Nicméne Salma Hayeková je na tuto roli stále příliš krásná, historicko politické pozadí celého filmu dost plytké a zabalené do mnoha klišé "malířských filmů".(19.5.2003)

80% - Působivý, volně plynoucí příběh jedné cílevědomé ženy. Vše je podpořeno skvělým hereckým obsazením...(9.10.2007)

Kdyby byl scénář stejně originální jako režie, nebylo by co řešit. Takhle je to jen tuze dobrý film. Měl však na to být nezapomenutelný.(1.7.2003)

Velice solidní životopisné drama se vším, co má film tohoto stylu mít. Velké plus pak za sekvenci, v níž se Alfred Molina mění v King Konga a některé zajímavé Fridiny "vize".(13.2.2011)

• - Edward Norton částečně upravil scénář. (PußyMagnet)

• - Původně měla hrát Fridu Laura San Giacomo, ale fanoušci nesouhlasili, aby jejich modlu hrál někdo bez mexických kořenů. (PußyMagnet)

• - Salma Hayek některé obrazy ve filmu namalovala sama. (PußyMagnet)