poster

Ratatouille

 • USA

  Ratatouille

 • USA

  Delicious Ratatouille 3D

 • Slovensko

  Ratatouille - Dobrú chuť!

 • Slovensko

  Ratatouille

Animovaný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2007, 111 min

Scénář:

Brad Bird, Jan Pinkava (původní scénář)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KevSpa
  *****

  První animák, který mě rozplakal.(24.9.2007)

 • imf
  *****

  S láskou dělané, pečlivě servírované a po všech stránkách dotažené jídlo, které nezapře zkušenosti šéfkuchaře. Krysák Remy je sympaťák k pohledání, Peter O'Toole jako gastronomický kritik Anton Ego překonává většinu svých posledních rolí (není to tak těžké) a Brad Bird opět neodolatelným způsobem kombinuje comicsově deformované postavičky a detailní, přímo hmatatelné prostředí. Nemusím Francouze, ale víc než můžu Ratatouille. Až se Brad rozhodne natočit hraný celovečerák, měla by se hollywoodská elita bát o svá vyhřátá místečka. (90%)(24.8.2007)

 • Shit
  *****

  Jeden z úplně nejlepších animáků, co sem viděl, nejenže to je fakt originální, ale zároveň to je taková lehká nenucená zábava proložená několika nečekanýma a až skoro geniálně vtipnýma scénkama. Prostě postavu Remyho sem si fakt oblíbil, stejnětak i jeho přitroublýho, nenažranýho bratříčka Emileho, ostatně i další postavy si prostě oblíbíte, to prostě jinak nejde. Triky jsou opět na vynikající úrovni a mimika obličejů takřka dokonalá a skvěle výstižná, tomu fakt neni co vytknout, krom toho animace vody zase boduje. Co se týká příběhu, tak ten se sice nakonec přece jenom stočí, tam kam směřuje většina podobných animáku, ale je to udělaný s takovým citem, že to prostě nevadí a hlavně to neni zbytečně přitlačený ke zdi a nakonec se z toho moc pěkně vyklouzne a udělá geniální neklišovitý zakončení. A doknoce ani docela slušná délka tomu vůbec nepřekáží, příběh je prostě natolik promyšlenej, zábavnej a svižnej, že to uteče jako voda a ani si nestačíte všimnout, že už to skončilo.(20.10.2007)

 • Houdini
  *****

  Oscar 1 : Nejlepší animovaný film + 4 nominace: Hudba, Zvuk, Zvukové efekty, Scénář(22.1.2008)

 • novoten
  ****

  Na to, jak nezvyklou dějovou premisu si Pinkava vybral, je nakonec Ratatouille až překvapivě předvídatelnou podívanou. Efektní, dostatečně zábavnou a pixarovsky vypilovanou, ale přece jen jasně dopředu danou. Hodně tak zachraňuje romantické prostředí Paříže, příjemná kuchyně plná roztodivných pokrmů a také Anton Ego jako temný restaurační přízrak dělající z každého svého monologu vrcholně napínavou momentku. Když ale porovnám s takovými Auty, které se mohly ve schématičnosti ztratit daleko snadněji, mírné zklamání z Remyho cesty za chutěmi a vůněmi cítím. 70%(30.1.2008)

 • - Tým animátorů pracoval na filmu spolu s šéfkuchařem Thomasem Kellerem, který vlastní restauraci Frech Laundry. (don corleone)

 • - V designu krys - především pokud jde o čenich a uši - byly učiněny některé změny poté, co Debbie Ducommun, odbornice na krysy, dala k dispozici animačnímu štábu na pozorování několik svých osobních mazlíčků. (hippyman)

 • - Jan Pinkava poprvé přišel s myšlenkou natočit podobně laděný snímek již roku 2001. Výroba se však neubírala správným směrem, a tak roku 2005 odpovědnost za režii a produkci převzal Brad Bird, který do znažné míry přepsal původní scénář. (Dlee)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace