poster

Ratatouille

 • USA

  Ratatouille

 • USA

  Delicious Ratatouille 3D

 • Slovensko

  Ratatouille - Dobrú chuť!

 • Slovensko

  Ratatouille

Animovaný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2007, 111 min

Scénář:

Brad Bird, Jan Pinkava (původní scénář)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shit
  *****

  Jeden z úplně nejlepších animáků, co sem viděl, nejenže to je fakt originální, ale zároveň to je taková lehká nenucená zábava proložená několika nečekanýma a až skoro geniálně vtipnýma scénkama. Prostě postavu Remyho sem si fakt oblíbil, stejnětak i jeho přitroublýho, nenažranýho bratříčka Emileho, ostatně i další postavy si prostě oblíbíte, to prostě jinak nejde. Triky jsou opět na vynikající úrovni a mimika obličejů takřka dokonalá a skvěle výstižná, tomu fakt neni co vytknout, krom toho animace vody zase boduje. Co se týká příběhu, tak ten se sice nakonec přece jenom stočí, tam kam směřuje většina podobných animáku, ale je to udělaný s takovým citem, že to prostě nevadí a hlavně to neni zbytečně přitlačený ke zdi a nakonec se z toho moc pěkně vyklouzne a udělá geniální neklišovitý zakončení. A doknoce ani docela slušná délka tomu vůbec nepřekáží, příběh je prostě natolik promyšlenej, zábavnej a svižnej, že to uteče jako voda a ani si nestačíte všimnout, že už to skončilo.(20.10.2007)

 • Gemini
  ***

  S Ratatouille mám podobný problém jako s hledáním srandovní ryby - naprosto ÚŽASNÁ animace obklopuje naprosto nepřekvapivé všechno uvnitř, a není to ani moc velká legrace. Jsou tu sice i světlé momenty, vysoko si cením třeba aplikace Cimrmanovy metody oživlého dřeva a originální a skvěle ztvárněný nápad je třeba znázornění chuťového požitku, ale já jsem spíš typ pro Toy Story, Shreka a Auta než pro tyhlety primárně vztahové příběhy o tom jak k sobě dva "kdosi" hledají cestu. Moc mi nesedlo to skloubení těžce pohádkového nápadu o mistrovském krysím šéfkuchaři s realistickými rysy jako smrt Gusteaua a hygienické nároky na zázemí pětihvězdičkové restaurace. Z Ratatouille mi zkrátka v hlavě nezůstalo nic kromě myšlenky, že bych si dal něco sakra dobrého, sakra luxusního a sakra, sakra drahého. Nemovi jsem dal 60% a už ho nechci vidět. Ratatouille za nějaký čas zkusím znovu a teď a tady dám procent sedmdesát.(21.4.2008)

 • AngelAngie
  *****

  Vynikající kulinářská pohádka, která určitě není jen pro děti. Srdeční záležitost už kvůli té spoustě jídla...(1.6.2008)

 • KarelR
  ****

  V Pixaru na mě poslední dva roky nějak přestali brát ohled a točí filmy, co se líbí ostatním. Má láska k Nemovi a Úžasňákovým je nezměrná, ale poetika Aut a Ratatouille jde bohužel totálně mimo mě. Prostě dobrý animák, nic víc. 70%(25.11.2007)

 • Houdini
  *****

  Oscar 1 : Nejlepší animovaný film + 4 nominace: Hudba, Zvuk, Zvukové efekty, Scénář(22.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace