Delicious Ratatouille 3D

Ratatouille - Dobrú chuť!

Animovaný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2007, 111 min

Brad Bird, Jan Pinkava (původní scénář)

Velký pařížský animovaný šéfkuchař Gusteau s grácií sobě vlastní tvrdí: ,,Každý může vařit". Tvůrci z filmového studia Pixar s grácií hodnou šéfkuchařů k tomu mají svou alternativu: Každý se může bavit (u Ratatouille). A já si to myslím společně s nimi...a to moc nevařím... Podobné filmy: Spláchnutej, Hledá se Nemo(16.10.2008)

Do posledního zrnka mouky vypreparovaná gastronomická jízda, v níž funguje na jedničku jak počítačová animace, z níž mnohé elementy působí takřka opravdově, tak naprosto plynulá a excelentně odvyprávěná příběhová linie. Nejvíc mě však potěšil Bird, kterého jsem po - pro mě - velenudných Úžasňákových ani trochu nemusel. Tady se ale chopil malého krysího kuchaříčka s grácií francouzského fajnšmekra a ukuchtil podívanou, jež mi více než sedla. Stejně jako Anton Ego miluju jídlo, sám miluju vaření a teď miluju i Ratatouille. Bravo.(6.9.2007)

Soundtrack Michael Giacchino: 1. Le Festin ,2. Welcome to Gusteau's ,3. This Is Me ,4. Granny Get Your Gun ,5. 100 Rat Dash ,6. Wall Rat ,7. Cast of Cooks ,8. A Real Gourmet Kitchen ,9. Souped Up ,10. Is It Soup Yet? ,11. A New Deal ,12. Remy Drives a Linguini ,13. Colette Shows Him Le Ropes ,14. Special Order ,15. Kiss & Vinegar ,16. Losing Control ,17. Heist To See You ,18. The Paper Chase ,19. Remy's Revenge ,20. Abandoning Ship ,21. Dinner Rush ,22. Anyone Can Cook ,23. End Creditouilles ,24. Ratatouille Main Theme,(10.5.2011)

S Ratatouille mám podobný problém jako s hledáním srandovní ryby - naprosto ÚŽASNÁ animace obklopuje naprosto nepřekvapivé všechno uvnitř, a není to ani moc velká legrace. Jsou tu sice i světlé momenty, vysoko si cením třeba aplikace Cimrmanovy metody oživlého dřeva a originální a skvěle ztvárněný nápad je třeba znázornění chuťového požitku, ale já jsem spíš typ pro Toy Story, Shreka a Auta než pro tyhlety primárně vztahové příběhy o tom jak k sobě dva "kdosi" hledají cestu. Moc mi nesedlo to skloubení těžce pohádkového nápadu o mistrovském krysím šéfkuchaři s realistickými rysy jako smrt Gusteaua a hygienické nároky na zázemí pětihvězdičkové restaurace. Z Ratatouille mi zkrátka v hlavě nezůstalo nic kromě myšlenky, že bych si dal něco sakra dobrého, sakra luxusního a sakra, sakra drahého. Nemovi jsem dal 60% a už ho nechci vidět. Ratatouille za nějaký čas zkusím znovu a teď a tady dám procent sedmdesát.(21.4.2008)

Vynikající kulinářská pohádka, která určitě není jen pro děti. Srdeční záležitost už kvůli té spoustě jídla...(1.6.2008)

• - Snímek Ratatouille měl být Pinkavův první režisérský projekt, avšak došlo k přeobsazení a na pozici režiséra stanul Brad Bird. Studia a Pinkava však užavřeli dohodu o „mlčení“ před médii a Bird si vymohl uvedení Pinkavi alespoň jako spoluautora příběhu. Uvedení Pinkavi jako režiséra proto může být sporné. (gilles12)

• - Členovia štábu sa zúčastnili kurzov varenia v San Franciscu, aby lepšie pochopili fungovanie reštauračnej kuchyne. (Greenpeacak)

• - Remyho otec se jmenuje Django jako pocta známému cikánskému kytaristovi Django Reinhardtovi. (don corleone)