Tajná společnost Umbrella Corporation, zabývající se genetickým výzkumem, provádí ve svých podzemních laboratořích velice nebezpečné pokusy. V jednu chvíli však uniká smrtící virus a zaměstnanci jsou počítačem uvězněni v laboratořích. Elitní komando v čele s Alicí (M. Jovovich) a Rain (M. Rodriguez) dostává za úkol izolovat virus, který by mohl ohrozit celé lidstvo. Brzy se ukáže, že všechno je ještě horší - z virem zasažených zaměstnanců se staly agresivní zombie. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

KevSpa

Docela dobře udělané béčko. Vyvraždovačka jak se patří, která si bere z každého filmu něco. Ale "zambíci" byli fakt skvělí. ()

Lima

Namlsán Horizontem události, těšil jsem se na další pořádnou porci Andersonovské úchylárny. Vybrané téma k tomu vysloveně svádělo, jenomže ouha! Místo toho zklamání, všeobjímající nuda a z letargia mně dostala pouze scéna v koridoru s vychytanými bezpečnostními opatřeními centrálního počítače, kde se Anderson nebál přitlačit. Nevytrhla to ani Mila Jovovich v sukýnce, i když připouštím, že její karate proti zmutovanému dobrmanovi má cosi do sebe :o)) ()

Gemini

Jak správně převést počítačovou hru do filmu? Odpověď je jednoznačná - TAKHLE!!! Obdiv patří především Mille Jovovich, která si takřka nezadá s Trinity, a je jako vždy naprosto neodolatelná. Jak říkám, v ničem si nezadá s Trinity:) A když se do toho vhodně namíchá muzika od Marilyn Mansona a podobných týpků, nemůžu jinak než dát ****. ()

Matty

I po letech, bohužel, jedna z nejzdařilejších videoherních adaptací. 45% Zajímavé komentáře: Marius, Dudek, k212, MIMIC, Cruchot, deiwitch ()

Enšpígl

Úplně to samý se mi stalo asi před týdnem v neratovický chemičce Spolana. No a stejně jako Milla jsem všechny zmlátil a postřílel. Naštěstí mě to pořád slušelo a učes taky držel. ()

Radyo

Anderson se své laťce nasazené Horizontem události tentokrát moc nepřiblížil a z daného tématu nevytěžil vše, co se dalo. Scénář je sice nevrovnaný, ale při některých akčních sekvencích jsou docela vychytané efektní zpomalovačky a podehrává k tomu správňácká hudba. Ale herci nejsou moc věrohodní a snad jen Michelle Rodriguez snese přísnější měřítko. Milla Jovovich vypadá v tomhle snímku tak trochu utahaně, ale kdo ví, třeba to měla předepsáno ve scénáři. Nejzajímavější částí filmu je (jak už předeslal Lima) skutečně past v úzké chodbě, ovšem tato scéna netrvá příliš dlouho a mezi ostatními méně výraznými scénami tak poněkud zaniká. ()

MrHlad

Spousta béčkové akce, násilí, vykrádaček jiných (mnohdy lëpších) filmů, slušná hudba, spousta zbraní a zombíků a dvě moc pěkný a moc cool ženský v hlavních rolích. Nevim jak vám, ale mě to ke spokojenosti stačí. ()

T2

Rozpočet $33miliónovTržby USA $40,119,709Tržby Celosvetovo $102,441,078 ║ U Andersona to je ako na hojdačke niečo pekne zvládne(hercov, akciu, atmosféru) a niečo úplne spacká(príbeh, triky). /40%/ ()

Marigold

Asi jsem se příliš namlsal atmosférou Horizontu události, ale Resident Evil mě od začátku poněkud otravoval. Veškerý Andersonův přínos se omezuje na nespočet hlopupých lekaček, které maskují prozaický fakt, že ve filmu chybí napětí a skutečná hrůza. Pravda, Milla je velmi sexy objekt a Rodriguezová je zase sympaticky zhýralá, ale Residentu chybí skutečně výrazné akční scény a trocha nadhledu. Z tohoto úhlu se mi druhý díl Apocalypse jeví o chlup zábavnější a více "brain free"... Jinak je to ale pořád stejná krevní skupina, rutinérské, slušné, koukatelné. Chtělo by se napsat, že Anderson má na víc, ale po Residentu a AvP mám jisté pochybnosti. ()

Djkoma

Hezky udělané, ale nijak výrazně nepoutavý film podle videohry (Anderson asi hodně hraje pc hry, za což má bod k dobru). Milla není muj typ, takže se nedá říci, že by mě výrazně zajímal pohled na její tělo. Béčkovost je z filmu velice cítit a fanoušci herní série budou párkrát určitě potěšeni feelingem filmu. Bohužel si nejsem jist, na kolik RE půjde v cestě své herní předlohy a na kolik si bude chtít vytvořit vlastní příběhovou linku. Velkým plusem filmmu je tempo a atmosféra, která je hlavně v první půlce velice trefná. Konec (otevřená "vrata" pro Apokalipsu) mi dávají nadějí (ke které se přiklání i trailer), že pokračování bude nahrazovat atmosféru jedničky větší akcí. Je to dobře? ()

Renton

Scénář: Paul W.S. Anderson .. Jak jsem si počítačového Resident Evil zamiloval, tak film kolem mě prošel s minimem pamětihodného dopadu. Sice jsme oba zůstaly bez razantní újmy, ale kromě "lásky na jednu noc" z toho víc nebylo. 50%. ()

Radek99

Zcela trapné akční sci-fi béčko. Coby modelovou bych vypíchl scénu, kdy polonahá hlavní hrdinka rozkopne suverénním gymnastickým kung-fu skokem zmutovaného teriéra. Když dokáže takovou věc, proč před ním předtím zděšeně tak dlouho prchala??? V původní počítačové hře bych se nad tím asi ani nepozastavil, ale filmy (i akční) mají snad jiná pravidla, ne? Ty špatné ale asi ne... ()

Superpero

Jasně všichni drtěj Paula W.S. Andersona jakej je to debil a tak, ale mě se Resident opravdu líbil. Solidní zábavný akcičky cool lidi a skvělej depkózní konec, prostě fajn akčňák kterej pobaví. A jestli někdo řiká že Paul ničí počítačový hry tak se někdy koukněte na něco od Uwe Bolla. ()

hirnlego

Jakmile se na scéně objevili opravdu "skvěle" ztvárnění zombíci, řvali jsme s kamarády smíchy. Na tenhle film jsme do kina šli omylem (koupený špatný lístky) - a pak jsem byla docela nasraná, že jsem zahodila přes hodinu a půl života u takovýhle kraviny. Teď bych to možná docenila trochu víc - jako takové rozotmilé béčko._____Viděno podruhé - a myslím, že ty dvě * tomu bohatě stačí - sice pár pěkných scén se najde, ale jinak je to pravdu převážně spíš volovina. ()

Fr

,,CO SE TADY STALO?“ ... ,,ČERVENÁ KRÁLOVNA UZAVŘELA ÚL A ZAČALA VRAŽDIT!“...... /// Teď už stačí jen vědět, že ta červená svině je počítač, úl = (rovná se...) tajná chemická laboratoř, do který míří komando s jasným úkolem – zničit krtka – vlastně ten počítač. Teď si můžete myslet, že vlastně víte všechno. A taky že jo! Nález sražený krve značí předzvěst nálezu ještě většího – tedy zombíka, který už potom nikdo hledat nemusí, páč přicházej sami. A možná by chodili do dnes, ale naštěstí si Milla (Jovovich) vzpomněla, že je operativec a že tady má nějakej úkol (ne, s češtiny ne, páč česky neumí. Kreténe!). Zajímavá akce (ta s pejskama), dobrej zvuk, kamera, hudba a takový ty kraviny, co dělaj film filmem. Škoda, že to trochu dře ve chvílích, když zrovna není do čeho praštit. ()

LIVINGDEAD

FILM JSEM VIDĚL nejméně 10 x. Poprvé v multikině v Holandsku v anglickém znění s holandskými titulky. A přesto, že jsem filmu v té době nerozuměl, byl jsem nadšen :-) SKVĚLÝ - OPRAVDU - SKVĚLÝ HORROR! ()

Dever

Soundtrack Marco Beltrami: 1. My Plague (New Abuse Mix) - Slipknot [3:05] ,2. The Fight Song (Slipknot Remix) - Marilyn Manson [3:49] ,3. Something Told Me - Coal Chamber [3:22] ,4. Name of the Game - The Crystal Method [3:33] ,5. Everyone - Adema [3:34] ,6. Invisible Wounds (The Suture Mix) - Fear Factory [3:36] ,7. Anything But This - Static X [4:04] ,8. Halleluja - Rammstein [3:38] ,9. Dirt - Depeche Mode [4:57] ,10. What Comes Around (Day of the Dead Mix) - Ill Nino [4:27] ,11. Dig (Everything and Nothing Remix) - Mudvayne [4:57] ,12. Release Yo Delph (Prodigy Mix) - Method Man [5:55] ,13. 800 - Saliva [4:37] ,14. The Infinity - Five Point O [4:26] ,15. Main Title Theme - Marilyn Manson [2:40] ,16. Seizure of Power - Marilyn Manson [3:50] ,17. Reunion - Marilyn Manson [2:46] ,18. Cleansing - Marilyn Manson [5:11], ()

Viktooorka

Herci odvádějí skvělou práci, příběh je zajímavý, na akce (až na některý přehnanosti) se dá koukat, vizuální efekty na jedničku, ale já prostě filmy se zombíkama nemám ráda. Musím sežrat masoooo... To mě opravdu nebere. ()

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (více)

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

27.08.2020

Streamovací služba Netflix zadala objednávku na osmidílný hraný seriál vycházející ze slavné herní série Resident Evil. Seriál bude produkovat studio Constantin Films, jež stálo za všemi dosavadními… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nový Resident Evil vymění akci za horor

Nový Resident Evil vymění akci za horor

22.08.2019

Zatímco herní série Resident Evil se odjakživa držela převážně v mantinelech hororového žánru, filmové adaptace s Millou Jovovich byly pravým opakem. Čistokrevná akční béčka. Režisér nadcházejícího… (více)