• Německo

• Francie

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / USA, 2002, 100 min

Osobně mi Michelle Rodriguez přišla mnohem víc cool než celá Milla Jovovich a musím říci, že i bez jakékoli znalosti počítačových her a pozvolna mizící láskou k béčkovým filmům jsem se slušně bavil. Ale škoda, že to netočil ten Romero...(4.8.2002)

• Gilmour93

Víte, co mají společného sledování dění v Úlu v podzemí Racoon City a strčení vlastního nádobíčka namočeného v jahodovém sirupu do úlu včelího? Pedofilové s láskou k hmyzu si možná něco představí s hologramem Rudé Královny, ale v obou případech vás žádné velké včelaření nečeká - jen palčivá fyzická bolest.. Anderson kupí scény na sebe bez ladu a skladu a ventilací pomalu prostupuje aerosol jeho filoviru zvaného Zasraná nuda. Přidejte si hispánskou Dominu bez bičíku Michelle Rodriguez, u které nelze poznat, kdy hraje zombie a kdy ne, lacině vypadající triky, otřesný dabing (milá Milla snad byla nadabována mutující dojičkou z kravína po 16hod. směně tahání vemen) a zůstane vám jen jediný zapamatování hodný okamžik a to sice teleshoppingová reklama na univerzální WS krouhač brambor, čerstvé zeleniny a nadutého komanda Umbrella Corporation..(11.11.2010)

Jasně všichni drtěj Paula W.S. Andersona jakej je to debil a tak, ale mě se Resident opravdu líbil. Solidní zábavný akcičky cool lidi a skvělej depkózní konec, prostě fajn akčňák kterej pobaví. A jestli někdo řiká že Paul ničí počítačový hry tak se někdy koukněte na něco od Uwe Bolla.(3.12.2004)

Hru Resident Evil jsem nikdy nehrál, protože mne střílení Zombíků nijak zvlášť nenaplňuje. Film je ale film a tak jsem se poprvé vydal do Úlu, kde jsem dostal v podstatě to, co jsem čekal - solidní vybíjenou v uzavřeném prostoru a jednu odhodlanou slečnu v sexy kozačkách. To není zase až tak málo, ale k cestování vakem již nebudu mít takovou důvěru jako kdysi.(13.10.2015)

Solidní akce, úžasná Milla Jovovich a open end, díky kterému se už velmi moc (moc moc moc) těším na pokračování... A navíc docela zajímavá hudba Marca Beltramiho.(31.7.2002)