• Německo

• Francie

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / USA, 2002, 100 min

Zombíky mám hodně rád, jsou mi dost podobní, ani nevím v čem, ale stejně mám pocit že s nimi soucítím. Stejně tak mám rád upíry, i když tam je to zase o něčem jiném... Hra Resident Evil se u nás stala doslova kultem, neznám nikoho kdo by s ní netrávil dlouhé večery a nesnažil se ostatní překonat ve výkonech, možná i proto jsem film očekával spíše skepticky. O to větší pak bylo mé překvapení. Nemá cenu si nalhávat, že je Resident Evil bezchybným filmem, protože skutečnost je na úplně druhém břehu, ale přesto se jedná o výborný kousek, na půdě videoherních adaptací je pak hodně vysoko. Paul W.S. Anderson skvěle udržuje napětí a překvapuje diváka zajímavými inovacemi. Největší síla snímku však tkví v jeho celkové koncepci, nejedná se o bezduchý horor o nemrtvých, ale o příběh uzavřené skupiny lidí, kteří se navzájem neznají a nevědí co od sebe navzájem očekávat. Další rozměr je příběhu dodán pomocí vybavujících se vzpomínek hlavních hrdinů, díky čemuž se divák stává součástí děje a pomocí malých utržků je nucen přemýšlet o skutečnosti, která však bohužel není nijak rafinovaně zahalena. Herecké výkony jsou řekněme dostačující, nikdo nijak výrazně nepřehrává a nikdo se nepředvádí v otřesném světle, všichni hrají tak nějak přirozeně a neměl jsem jediný důvod jim nevěřit. Jak už jsem se zmínil na samotném začátku k tomuto filmu mě váže zvláštní pouto, takže mé hodnocení berte s nepatrnou rezervou. Dávám pět hvězdiček, ale myslím si, že adekvátnější by byly čtyři, proč tak dělám po mě vědět nechtějte. 85%(13.8.2006)

Je to přesně tak dlouhé, aby to nestihlo nudit. Je to přiměřeně krvavé. Je pravda, že jsem po nejrůznějších ohlasech čekal větší řežbu. A navíc ke konci toho Milla odhalí poněkud víc. Otázka je, jestli to byl úmysl :-)(8.8.2002)

Po zhlédnutí tohoto slavného díla jsem si říkala, "tohle, že má být ten slavný Resident Evil?" Nepřišlo mi to jako nic extra mimořádného a převratného. Filmů se zombíky a s ní spojenou tématikou virové nákazy jsou kvanty. Tento nejspíš započal novodobou přílivovou vlnu filmů tohoto druhu. Celkově se mi i tak tento "zombie horror" líbil. Má spád, efektně natočené scény a svůj styl. Je dobře zvolen soundtrack, prostředí výzkumných laboratoří je velmi povedené a především Milla Jovovich je pro tuto roli jako dělaná. V konečném vyznění to na mě však zapůsobilo jako spíše průměrný snímek, který je tolik známý právě proto, že je to prostě ten kultovní Resident Evil a je v něm Milla Jovovich.(20.10.2010)

Rozpočet: 33 000 000 $ Otvárací Víkend: 17 707 106 $ (v 2 528 Kinách) Tržby USA: 40 119 709 $ Tržby Celosvetovo: 102 441 078 $(10.5.2012)

Herci odvádějí skvělou práci, příběh je zajímavý, na akce (až na některý přehnanosti) se dá koukat, vizuální efekty na jedničku, ale já prostě filmy se zombíkama nemám ráda. Musím sežrat masoooo... To mě opravdu nebere.(3.4.2009)