• Německo

• Francie

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / USA, 2002, 100 min

Mezi horory jasné béčko, mezi adaptacemi počítačových her jasné áčko. WS Anderson odvedl nadprůměrnou práci, která může fanouškům herní předlohy zanechat mírně nahořklou pachuť v ústech, ale ostatním divákům film nabízí nadprůměrný filmový zážitek s výbornou hudbou, efektními akčními scénami a pěknou hlavní představitelkou.(1.1.2006)

Slušná "prequelová" adaptace mnohem lepší (po všech směrech) videohry. Ale disfunkční lekačky a sterilní akce jsou neomluvitelné.(22.10.2006)

Docela dobře udělané béčko. Vyvraždovačka jak se patří, která si bere z každého filmu něco. Ale "zambíci" byli fakt skvělí.(26.6.2002)

Po zhlédnutí tohoto slavného díla jsem si říkala, "tohle, že má být ten slavný Resident Evil?" Nepřišlo mi to jako nic extra mimořádného a převratného. Filmů se zombíky a s ní spojenou tématikou virové nákazy jsou kvanty. Tento nejspíš započal novodobou přílivovou vlnu filmů tohoto druhu. Celkově se mi i tak tento "zombie horror" líbil. Má spád, efektně natočené scény a svůj styl. Je dobře zvolen soundtrack, prostředí výzkumných laboratoří je velmi povedené a především Milla Jovovich je pro tuto roli jako dělaná. V konečném vyznění to na mě však zapůsobilo jako spíše průměrný snímek, který je tolik známý právě proto, že je to prostě ten kultovní Resident Evil a je v něm Milla Jovovich.(20.10.2010)

Atypický béčkový zombie horor, který mě mile překvapil, nenechal mě nudným a některé hudební prvky byli velmi dobré. Pro náročnějšího diváka nepůjde o zombie bombu roku, ale tohle se stalo "klasikou" zombie žánru, ať' se to někomu líbí, nebo ne. Výborný soundtrack!(28.7.2012)

• - Herec Jason Isaacs, který si na okamžik odskočil z natáčení komedie Tuxedo (2002), namluvil vypravěče a ztvárnil Dr. Williama Birkina – vědce, jenž řekl: „Otevřete znovu Úl. Chci vědět, co se tam dole stalo.“ (viperblade)

• - Novinové titulky (v úterý 24. 9. 2002) hlásají: Mrtví chodí – odkaz na Den mrtvých (1985), S.T.A.R.S. se připravují na hlavní útok, Přeplněné nemocnice, Hrůza v Raccoon, Víc obětí, Desítky nemrtvých se toulají městem. (Chatterer)

• - Spence Parks (James Purefoy) je částečně pojmenován po Spencerově sídle, v němž se odehrál hrůzný děj PS hry Biohazard (1996). (duklak2)