• Německo

• Francie

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / USA, 2002, 100 min

• Matty

I po letech, bohužel, jedna z nejzdařilejších videoherních adaptací. 45% Zajímavé komentáře: Marius, Dudek, k212, MIMIC, Cruchot, deiwitch(20.5.2005)

• novoten

Nepřehledná akce, hloupá klišé, iritující postavy a nulová účast. Když fandím jenom Michelle Rodriguez v klasické poloze "zabiju každého, kdo se se mnou začne hádat" a zabaví mě jediná scéna, je pořádně zle. Andersonova splácaná režie předznamenala sérii, kde jsou první díly paradoxně tím horším.(22.10.2006)

Slušná "prequelová" adaptace mnohem lepší (po všech směrech) videohry. Ale disfunkční lekačky a sterilní akce jsou neomluvitelné.(22.10.2006)

Jak správně převést počítačovou hru do filmu? Odpověď je jednoznačná - TAKHLE!!! Obdiv patří především Mille Jovovich, která si takřka nezadá s Trinity, a je jako vždy naprosto neodolatelná. Jak říkám, v ničem si nezadá s Trinity:) A když se do toho vhodně namíchá muzika od Marilyn Mansona a podobných týpků, nemůžu jinak než dát ****.(20.1.2003)

Resident Evil by byl skvělý horor, kdyby ho ovšem netočul Paul Anderson, jenž se vyžívá v akčních podívaných, ale na horor taknějak zapomněl. Náznaky by byly, jenže dává až moc přednost akčnímu filmu nad ponurou děsivostí. Tohle není Mortal Kombat, ač ve hře je akce až nad hlavu. Samotní zombíci tedy nic moc, spíš jen doplněk ke kostýmku, než jeho součást. Jo pastičky se mi moc zamlouvali, jen škoda že dostali tak málo času. Muzika je tak přední devizou celého filmu. Souhlasím s tím, že kdyby Residenta točil George A. Romero, pak bych tu tohle vůbec nerozepisoval, sice by si fandové akčáků na moc nepřišly, ale horor by byl hororovější. Takže napínavost bych shrnul jako kuchaře amatéra. Bojíte se spíš abyste se neřízli do prstu než zombíka zavřenýho v ledničce.(24.6.2004)