poster

Resident Evil

 • Velká Británie

  Resident Evil

 • Německo

  Resident Evil

 • Francie

  Resident Evil

 • Slovensko

  Resident Evil

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / USA, 2002, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  **

  Průměrné béčko, ale scéna se zombie psy dobrá.(17.9.2012)

 • Dudek
  *****

  Zombíky mám hodně rád, jsou mi dost podobní, ani nevím v čem, ale stejně mám pocit že s nimi soucítím. Stejně tak mám rád upíry, i když tam je to zase o něčem jiném... Hra Resident Evil se u nás stala doslova kultem, neznám nikoho kdo by s ní netrávil dlouhé večery a nesnažil se ostatní překonat ve výkonech, možná i proto jsem film očekával spíše skepticky. O to větší pak bylo mé překvapení. Nemá cenu si nalhávat, že je Resident Evil bezchybným filmem, protože skutečnost je na úplně druhém břehu, ale přesto se jedná o výborný kousek, na půdě videoherních adaptací je pak hodně vysoko. Paul W.S. Anderson skvěle udržuje napětí a překvapuje diváka zajímavými inovacemi. Největší síla snímku však tkví v jeho celkové koncepci, nejedná se o bezduchý horor o nemrtvých, ale o příběh uzavřené skupiny lidí, kteří se navzájem neznají a nevědí co od sebe navzájem očekávat. Další rozměr je příběhu dodán pomocí vybavujících se vzpomínek hlavních hrdinů, díky čemuž se divák stává součástí děje a pomocí malých utržků je nucen přemýšlet o skutečnosti, která však bohužel není nijak rafinovaně zahalena. Herecké výkony jsou řekněme dostačující, nikdo nijak výrazně nepřehrává a nikdo se nepředvádí v otřesném světle, všichni hrají tak nějak přirozeně a neměl jsem jediný důvod jim nevěřit. Jak už jsem se zmínil na samotném začátku k tomuto filmu mě váže zvláštní pouto, takže mé hodnocení berte s nepatrnou rezervou. Dávám pět hvězdiček, ale myslím si, že adekvátnější by byly čtyři, proč tak dělám po mě vědět nechtějte. 85%(13.8.2006)

 • Gemini
  ****

  Jak správně převést počítačovou hru do filmu? Odpověď je jednoznačná - TAKHLE!!! Obdiv patří především Mille Jovovich, která si takřka nezadá s Trinity, a je jako vždy naprosto neodolatelná. Jak říkám, v ničem si nezadá s Trinity:) A když se do toho vhodně namíchá muzika od Marilyn Mansona a podobných týpků, nemůžu jinak než dát ****.(20.1.2003)

 • movie
  ****

  Solidní akce, úžasná Milla Jovovich a open end, díky kterému se už velmi moc (moc moc moc) těším na pokračování... A navíc docela zajímavá hudba Marca Beltramiho.(31.7.2002)

 • Fr
  ***

  ,,CO SE TADY STALO?“ ... ,,ČERVENÁ KRÁLOVNA UZAVŘELA ÚL A ZAČALA VRAŽDIT!“...... /// Teď už stačí jen vědět, že ta červená svině je počítač, úl = (rovná se...) tajná chemická laboratoř, do který míří komando s jasným úkolem – zničit krtka – vlastně ten počítač. Teď si můžete myslet, že vlastně víte všechno. A taky že jo! Nález sražený krve značí předzvěst nálezu ještě většího – tedy zombíka, který už potom nikdo hledat nemusí, páč přicházej sami. A možná by chodili do dnes, ale naštěstí si Milla (Jovovich) vzpomněla, že je operativec a že tady má nějakej úkol (ne, s češtiny ne, páč česky neumí. Kreténe!). Zajímavá akce (ta s pejskama), dobrej zvuk, kamera, hudba a takový ty kraviny, co dělaj film filmem. Škoda, že to trochu dře ve chvílích, když zrovna není do čeho praštit.(5.9.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace