• Německo

• Francie

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / USA, 2002, 100 min

Asi jsem se příliš namlsal atmosférou Horizontu události, ale Resident Evil mě od začátku poněkud otravoval. Veškerý Andersonův přínos se omezuje na nespočet hlopupých lekaček, které maskují prozaický fakt, že ve filmu chybí napětí a skutečná hrůza. Pravda, Milla je velmi sexy objekt a Rodriguezová je zase sympaticky zhýralá, ale Residentu chybí skutečně výrazné akční scény a trocha nadhledu. Z tohoto úhlu se mi druhý díl Apocalypse jeví o chlup zábavnější a více "brain free"... Jinak je to ale pořád stejná krevní skupina, rutinérské, slušné, koukatelné. Chtělo by se napsat, že Anderson má na víc, ale po Residentu a AvP mám jisté pochybnosti.(7.10.2004)

• Matty

I po letech, bohužel, jedna z nejzdařilejších videoherních adaptací. 45% Zajímavé komentáře: Marius, Dudek, k212, MIMIC, Cruchot, deiwitch(20.5.2005)

Bez problemov stravitelne becko, ktore vsak ako adaptacia hernej predlohy zlyhava na plnej ciare. Tam, kde hra desi tazivou atmosferou, prazdnymi chodbami a neustalou pritomnostou zla, tam film ponuka len lacny vycuc, story o nasratom pocitaci, zopar kuul hrdinov a len dve sceny, ktore skutocne stoja za to a pripominaju hernu predlohu. Oproti zhovadilosti, ktorou je druhe pokracovanie , je to vsak stale este neskodny vyplach, ktory dokaze zabavit, (6/10)(7.10.2007)

Úplně to samý se mi stalo asi před týdnem v neratovický chemičce Spolana. No a stejně jako Milla jsem všechny zmlátil a postřílel. Naštěstí mě to pořád slušelo a učes taky držel.(20.11.2007)

Herci odvádějí skvělou práci, příběh je zajímavý, na akce (až na některý přehnanosti) se dá koukat, vizuální efekty na jedničku, ale já prostě filmy se zombíkama nemám ráda. Musím sežrat masoooo... To mě opravdu nebere.(3.4.2009)

• - Milla Jovovich způsobila Paulu W.S. Andersonovi monokl, když řekl: „Udeř přímo na mě a předstírej, že jsem kamera.“ (Zdroj: digitalspy.co.uk) (spitr)

• - Některé ze zombie jsou hrány profesionálními tanečníky. (viperblade)

• - Alice (Milla Jovovich) drží – na promo fotce a plakátu – granátomet Heckler & Koch AG36. Ale ve filmu jej nepoužije. (Zdroj: imfdb.org) (viperblade)