poster

Chinese Coffee

Drama

USA, 2000, 99 min

Režie:

Al Pacino

Scénář:

Ira Lewis (divadelní hra, scénář)

Kamera:

Frank Prinzi

Producenti:

Robert Salerno
(další profese)
 • 3DD!3
  ****

  Dvě trosky (rádoby-spisovatel a rádoby-fotograf) si povídají, stěžují si na svůj život a vzpomínají. Kritizují svůj život, za to jaký byl, jaký mohl být. Reflektují jej za pomocí intelektuálních příměrů a sytí nás světáckými zkušenostmi aniž by vytáhli paty z New Yorku. Předbíhají se v tom, kdo bude mít lepší argument. Pak začnou probírat Knihu a všechno se posune dál. Pomalu, ale jistě začne vyplavávat moudro, staré jako platidlo.... "Bez peněz to nejde." Divadelní drama je z ČÍNSKÉHO KAFE cítit na sto honů, ale Pacino ho vede velice zručně. Samozřejmě hraje ještě lépe než režíruje, jeho věčně podrážděný Harry je skutečnou postavou, stejně jako kliďák Jerry Orbach. Oba mi připomínali některé mé známé. Ten snímek by se dal analyzovat hodiny, tak tématicky bohatý je. Radost pohledět.(19.3.2013)

 • kleopatra
  ***

  Dva kámoši ... do deště? Vítr v kapse rozhodně mají, pramen inspirace k práci i k životu vyschl, stáří za krkem a oni jednou v noci v ošuntělý cimérce uspořádají ošuntělou inveturu, na kterou měli celý přátelství, teď instantně kvůli nám, divákům, abychom věděli, kdo komu ukradl život. Al narozdíl od spousty jeho kolegů, co neumí hrát, neumí nehrát, je fascinující ho sledovat, stačí pohled, kterým by i ten text na lístku na tramvaj přehrál na Oskara, ale tyhle dialogy i rytmus scén na mě působily nějak divně. 3* a pulčana za překvapení v podobě skvělýho Jerryho Orbacha.(24.7.2010)

 • Chrustyn
  ***

  Komorní, divadelně vyhlížející konverzačka o dvou kamarádech, jejich minulosti a možné budoucnosti. Pár scén a dialogů je zajímavých, ale jako celek je dané téma pro celovečerní film poněkud fádní.(4.12.2013)

 • Indigitor
  *****

  Tak tohle byla opravdu chuťovka. Al Pacino je, jak jinak, dokonalý, ale i Jerry Orbach podává skvělý výkon. Dialogy jsou nádherné a prostředí malého, zapadlého New Yorského bytu je výborné. Rozhodně stojí za to shlédnout toto drama, které mi občas přidalo jako slušně vyvedená komedie o dvou neúspěšných umělcích, kteří neschopni se prosadit čelí kruté realitě, neschopni si připustit vlastní chyby a vrhající vinu na všechno ostatní jen ne na svou neschopnost. 90%(6.1.2010)

 • Brain-D
  ***

  Film o dialozích a skvělém výkonu velkého Al Pacina, kde mu Jerry Orbach skvěle sekunduje. Al Pacino na tom mohl více zapracovat a určitě to udělat kratší. Na chvíli jsem se cítil jako u Havlovi Audience.(15.6.2014)

 • Al Pacino

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace