Chinese Coffee

USA, 2000, 99 min

Al Pacino

Ira Lewis (divadelní hra, scénář)

Frank Prinzi

Robert Salerno

Film o dialozích a skvělém výkonu velkého Al Pacina, kde mu Jerry Orbach skvěle sekunduje. Al Pacino na tom mohl více zapracovat a určitě to udělat kratší. Na chvíli jsem se cítil jako u Havlovi Audience.(15.6.2014)

• Pavlík

17. 05. 2015 (144.); pan Pacino dobře věděl, že film do kin nepatří, diváci by tento dialog asi neradi poslouchali, tatínka ,,Baby" jsem si s radostí připoměl(18.5.2015)

Chinese Coffee na mě působil spíš jako divadelní hra než film.Film o konverzaci dvou lidí a jejich zamyšlení o přátelství,životě ,životních cílů a nenaplněných ambicích.Oba herci výborní,ale nějak zvlášť mě to nechytlo a proto za mě celkově 65 % a tři hvězdy.(21.5.2015)

Dva kámoši ... do deště? Vítr v kapse rozhodně mají, pramen inspirace k práci i k životu vyschl, stáří za krkem a oni jednou v noci v ošuntělý cimérce uspořádají ošuntělou inveturu, na kterou měli celý přátelství, teď instantně kvůli nám, divákům, abychom věděli, kdo komu ukradl život. Al narozdíl od spousty jeho kolegů, co neumí hrát, neumí nehrát, je fascinující ho sledovat, stačí pohled, kterým by i ten text na lístku na tramvaj přehrál na Oskara, ale tyhle dialogy i rytmus scén na mě působily nějak divně. 3* a pulčana za překvapení v podobě skvělýho Jerryho Orbacha.(24.7.2010)

Nezaslouženě opomíjený kus v Pacinově filmografii, v němž exceluje před kamerou a solidní práci odvádí i za ní. Je to hodně konverzační a divadelní záležitost, ale nudu divákovi nedovolují jak vcelku občerstvující vzpomínkové flashbacky, tak především opravdu bravurně napsané i zahrané postavy, během jejichž dlouhého, víc a víc do hloubky jdoucího rozhovoru se postupně více dozvídáme o situacích, v nichž se oba nacházejí, o jejich povahách i složitém vztahu. Nebudu o něm více psát, abych nespoileroval, omezím se už jen na to, že každému, kdo má rád Al Pacina a konverzační dramata, film bezvýhradně doporučím.(12.10.2009)

• Al Pacino