Chinese Coffee

USA, 2000, 99 min

Al Pacino

Ira Lewis (divadelní hra, scénář)

Frank Prinzi

Robert Salerno

Dva kámoši ... do deště? Vítr v kapse rozhodně mají, pramen inspirace k práci i k životu vyschl, stáří za krkem a oni jednou v noci v ošuntělý cimérce uspořádají ošuntělou inveturu, na kterou měli celý přátelství, teď instantně kvůli nám, divákům, abychom věděli, kdo komu ukradl život. Al narozdíl od spousty jeho kolegů, co neumí hrát, neumí nehrát, je fascinující ho sledovat, stačí pohled, kterým by i ten text na lístku na tramvaj přehrál na Oskara, ale tyhle dialogy i rytmus scén na mě působily nějak divně. 3* a pulčana za překvapení v podobě skvělýho Jerryho Orbacha.(24.7.2010)

Film o dialozích a skvělém výkonu velkého Al Pacina, kde mu Jerry Orbach skvěle sekunduje. Al Pacino na tom mohl více zapracovat a určitě to udělat kratší. Na chvíli jsem se cítil jako u Havlovi Audience.(15.6.2014)

Tak tohle byla opravdu chuťovka. Al Pacino je, jak jinak, dokonalý, ale i Jerry Orbach podává skvělý výkon. Dialogy jsou nádherné a prostředí malého, zapadlého New Yorského bytu je výborné. Rozhodně stojí za to shlédnout toto drama, které mi občas přidalo jako slušně vyvedená komedie o dvou neúspěšných umělcích, kteří neschopni se prosadit čelí kruté realitě, neschopni si připustit vlastní chyby a vrhající vinu na všechno ostatní jen ne na svou neschopnost. 90%(6.1.2010)

Nezaslouženě opomíjený kus v Pacinově filmografii, v němž exceluje před kamerou a solidní práci odvádí i za ní. Je to hodně konverzační a divadelní záležitost, ale nudu divákovi nedovolují jak vcelku občerstvující vzpomínkové flashbacky, tak především opravdu bravurně napsané i zahrané postavy, během jejichž dlouhého, víc a víc do hloubky jdoucího rozhovoru se postupně více dozvídáme o situacích, v nichž se oba nacházejí, o jejich povahách i složitém vztahu. Nebudu o něm více psát, abych nespoileroval, omezím se už jen na to, že každému, kdo má rád Al Pacina a konverzační dramata, film bezvýhradně doporučím.(12.10.2009)

Až po skončení v záverečných titulkoch som zistil, že to režíroval práve Pacino. Chápem, že nemal ambície robiť veľkorozpočtový blockbuster, ale s týmto dieru do sveta tiež neurobil. Niežeby niektoré dialógy neboli zaujímavé, zvlášť v Pacinovom podaní, ale je ich tu viac než je nutné a takmer celý sa odohráva v jednej miestnosti. Riešime nedostatok peňazí, Pacinov odporný kabát, jeho knihu, malý byt, rozchod s priateľkou...A to je asi všetko. herecky dobre zahrané, ale ako celok dosť ukecané, nudné a nevýrazné. Povedzme si na rovinu, že keby tu nehral Pacino, tak je to absolútne nezaujímavý film. Iba na jedno pozretie. 60%.(30.10.2016)

• Al Pacino