Chinese Coffee

USA, 2000, 99 min

Al Pacino

Ira Lewis (divadelní hra, scénář)

Frank Prinzi

Robert Salerno
  • Pavlík

17. 05. 2015 (144.); pan Pacino dobře věděl, že film do kin nepatří, diváci by tento dialog asi neradi poslouchali, tatínka ,,Baby" jsem si s radostí připoměl(18.5.2015)

Tak tohle byla opravdu chuťovka. Al Pacino je, jak jinak, dokonalý, ale i Jerry Orbach podává skvělý výkon. Dialogy jsou nádherné a prostředí malého, zapadlého New Yorského bytu je výborné. Rozhodně stojí za to shlédnout toto drama, které mi občas přidalo jako slušně vyvedená komedie o dvou neúspěšných umělcích, kteří neschopni se prosadit čelí kruté realitě, neschopni si připustit vlastní chyby a vrhající vinu na všechno ostatní jen ne na svou neschopnost. 90%(6.1.2010)

Film o dialozích a skvělém výkonu velkého Al Pacina, kde mu Jerry Orbach skvěle sekunduje. Al Pacino na tom mohl více zapracovat a určitě to udělat kratší. Na chvíli jsem se cítil jako u Havlovi Audience.(15.6.2014)

Dva kámoši ... do deště? Vítr v kapse rozhodně mají, pramen inspirace k práci i k životu vyschl, stáří za krkem a oni jednou v noci v ošuntělý cimérce uspořádají ošuntělou inveturu, na kterou měli celý přátelství, teď instantně kvůli nám, divákům, abychom věděli, kdo komu ukradl život. Al narozdíl od spousty jeho kolegů, co neumí hrát, neumí nehrát, je fascinující ho sledovat, stačí pohled, kterým by i ten text na lístku na tramvaj přehrál na Oskara, ale tyhle dialogy i rytmus scén na mě působily nějak divně. 3* a pulčana za překvapení v podobě skvělýho Jerryho Orbacha.(24.7.2010)

Chinese Coffee na mě působil spíš jako divadelní hra než film.Film o konverzaci dvou lidí a jejich zamyšlení o přátelství,životě ,životních cílů a nenaplněných ambicích.Oba herci výborní,ale nějak zvlášť mě to nechytlo a proto za mě celkově 65 % a tři hvězdy.(21.5.2015)