Chatova země

• slovenský

Chatova zem

Western

USA, 1972, 110 min

"Touha smrti" ve westernovém kabátě (nebo chcete-li příprava na něj). Charles Bronson se do své role hodí, stejně jako všichni herci, dusná atmosféra nechybí. Ovšem chybí jedna důležitá věc a to scénář! Průběh děje bych napsal třemi větami. Škoda, akční scény jsou solidní a kdyby měl film lepšího scénáristu, bylo by to něco jiného. 50%.(6.2.2005)

• whack

Mám rád westerny, v ktorých neumierajú "indiánski pohania", ale spití spotení redneckovia. Myslím, že takých nie je veľa, a nevadí mi ich jednoduchosť. Pri natáčaní však zahynuli kone, ktoré boli pre efekt záberu brutálne strhnuté k zemi pascami, preto to hodnotiť nemôžem.(11.2.2014)

Smysl tohoto brutálně řešeného westernu mi vždy trochu unikal, ale podívaná je to dobrá, zvlášť, když umírá někdo jiný, než pořád ti "nebozí" Indiání...(16.7.2007)

Westernová vyvražďovačka? Ale proč ne. Bronson velmi dobře hraje mlčenlivého, mstícího se indiána a ani ostatní nejsou protivní.(28.1.2006)

Chato moc dobře hájil svou lidskou čest, a statečně bojoval i proti školenějším darebákům.(20.11.2010)