poster

Chatova země

 • USA

  Chato's Land

 • slovenský

  Chatova zem

Western

USA, 1972, 110 min

 • whack

  Mám rád westerny, v ktorých neumierajú "indiánski pohania", ale spití spotení redneckovia. Myslím, že takých nie je veľa, a nevadí mi ich jednoduchosť. Pri natáčaní však zahynuli kone, ktoré boli pre efekt záberu brutálne strhnuté k zemi pascami, preto to hodnotiť nemôžem.(11.2.2014)

 • LiVentura
  ****

  Smysl tohoto brutálně řešeného westernu mi vždy trochu unikal, ale podívaná je to dobrá, zvlášť, když umírá někdo jiný, než pořád ti "nebozí" Indiání...(16.7.2007)

 • Terva
  *

  DIALOG : Fuj, muj Bože, co to je ? To je bramborová whisky. Charles Bronson jako Apač, který zastřelí bělocha, co si to zasloužil, uniká krajinou a za sebou vláčí patnáct mužů, kteří ho chtějí za tento čin pověsit. Chytit Apače, ale nebude tak snadné, zatím si s nimi jen hraje a vodí je v kruhu. Oni však mají Mexického stopaře. CITÁT : Mexičan, to je dobře. To je dobře. Banda dementních rasistických američanů honí muže jiné pleti, který je ve své chytrosti zavede až k sobě domu - ujetej děj. Nepovedená hudba, řeč indiánů není přeložena, strašnej dialog...vcelku blbost. Chat sice měl jakýsi scénáristický důvod se mstít, ale v celkovém pohledu na děj filmu, si za to mohl sám.(7.1.2011)

 • Chrustyn
  **

  Prakticky neznámý western s neobvyklým Bronsonem. Popravdě, velká slabota.(30.3.2013)

 • D.Moore
  **

  Tolik propíraný jednoduchý scénář je podle mého názoru jednoduchý naprosto záměrně a za zlé mu to nemám, ovšem tak nudný jistě být neměl. Chatovu zemi chválím především za to, jak rychle (prakticky ještě před úvodními titulky) vrhne diváka do hlavního dění, a za výborné zúčtovací finále (chřestýš). Problém je, že hodinová mezera, která tyto úseky spojuje, je taková nějaká nijaká. Z herců rozhodně najvíce zaujme Jack Palance, Charles Bronson je obvyklý (mlčí a výmluvně nakrknutě se dívá), Fieldingova hudba nic moc... Dvě a půl.(28.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace