poster

Chatova země

 • USA

  Chato's Land

 • slovenský

  Chatova zem

Western

USA, 1972, 110 min

 • sud
  ***

  "Touha smrti" ve westernovém kabátě (nebo chcete-li příprava na něj). Charles Bronson se do své role hodí, stejně jako všichni herci, dusná atmosféra nechybí. Ovšem chybí jedna důležitá věc a to scénář! Průběh děje bych napsal třemi větami. Škoda, akční scény jsou solidní a kdyby měl film lepšího scénáristu, bylo by to něco jiného. 50%.(6.2.2005)

 • Tuxedo
  ***

  Westernová vyvražďovačka? Ale proč ne. Bronson velmi dobře hraje mlčenlivého, mstícího se indiána a ani ostatní nejsou protivní.(28.1.2006)

 • Terva
  *

  DIALOG : Fuj, muj Bože, co to je ? To je bramborová whisky. Charles Bronson jako Apač, který zastřelí bělocha, co si to zasloužil, uniká krajinou a za sebou vláčí patnáct mužů, kteří ho chtějí za tento čin pověsit. Chytit Apače, ale nebude tak snadné, zatím si s nimi jen hraje a vodí je v kruhu. Oni však mají Mexického stopaře. CITÁT : Mexičan, to je dobře. To je dobře. Banda dementních rasistických američanů honí muže jiné pleti, který je ve své chytrosti zavede až k sobě domu - ujetej děj. Nepovedená hudba, řeč indiánů není přeložena, strašnej dialog...vcelku blbost. Chat sice měl jakýsi scénáristický důvod se mstít, ale v celkovém pohledu na děj filmu, si za to mohl sám.(7.1.2011)

 • Chrustyn
  **

  Prakticky neznámý western s neobvyklým Bronsonem. Popravdě, velká slabota.(30.3.2013)

 • RHK
  ****

  Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Výborný drsný western, typický pro 70. léta. Charles Bronson v roli indiána Chato téměř nemluví, jen láká své bílé pronásledovatele na sobě známé území, kde prokazuje svou převahu. Postavy jsou perfektně vykreslené, kamera je výtečná a napětí by se dalo krájet. Trailer: http://www.yidio.com/chatos-land-1972/id/36028864264294698(17.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace