Svobodný mládenec (TV film)

• Česko

Sherlock Holmes: Svobodný mládenec

Eligible Bachelor, The

Sherlock Holmes: Slobodný mládenec

Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 1993, 104 min

Peter Hammond

Nezapomenutelná dvojice Holmes - Watson ( Brett - Hardwicke)!!! A jejich zběsilé a zajímavé příběhy! 5.série - 75%(12.1.2015)

• Faidra

Jau, au, aú, jaúúú! Tak tohle vám teda nesežeru, panstvo. Tady si zase někdo hrál, což je činnost mně veskrze sympatická, ale v tomhle případě si děťátko hrálo ve stohu se sirkami a chtě nechtě mám dojem, že tady si něčeho nešlehnul zdaleka jen Holmes. Nevím, který chorý mozek napadlo smíchat případ urozeného ženicha a podnájemnice v závoji (k rozšíření tématu doporučuji nahlédnout do díla A.C. Doyla) a opepřit to Freudem, na kterého sice pravda vždycky dojde, ale proč na něj došlo tady, proč se Sherlock posunul od milníku "on je trochu svérázný" k "on je totální magor," proč se od umění logiky a dedukce uletělo k chiromantii a pohádkám o Modrovousech a proč se mi předkládá tklivý obraz hlavního hrdiny v době, kdy na tom byl hodně mizerně i jeho představitel, což je asi tak příjemné na sledování jako přímý přenos mučení elektrickým proudem, tak na to jsem odpověď nenašla. Holt nejsem Sherlock.(7.5.2008)

• Phobia

Nevím, jestli film navazoval na nějaký předchozí, ale já jsem z úvodních 20 minut byla natolik zmatená, až jsem sledování vzdala. Herec v roli Sherlocka Holmese je natolik necharismatický, že mě nijak neláká dát snímku druhou šanci.(2.11.2009)

• kwaicheng

Zatím nejslabší Sherlock Holmes, co jsem měl možnost vidět. Příliš spletité, začátek byl tak zmatený a prokládaný podivnými výjevy ze snů Holmese, až jsem měl chuť to vypnout. Posledních 40 minut bylo z celého filmu nejlepších, Holmes přestal blbnout a pobíhat ve svojí noční košili, leopard si pochutnal na padouchovi, a všechno dobře dopadlo. Pozornému divákovi ale zůstalo mnohé naznačené neobjasněno. Obsah se mi moc nelíbil. Dvě hvězdičky jsou jen a jen za výpravu a kostýmy.(4.11.2009)

hodně temné....(5.11.2009)