Svobodný mládenec (TV film)

• Česko

Sherlock Holmes: Svobodný mládenec

Eligible Bachelor, The

Sherlock Holmes: Slobodný mládenec

Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 1993, 104 min

Peter Hammond

hodně temné....(5.11.2009)

Největšího z detektivů ovládají sny, přízraky a vidiny. Další IMHO netypický příběh, ovšem s takovým nádechem tajemna, že jsem při prvním shlédnutí zatajoval dech :-)(5.1.2004)

Z děje jsem byl dost zmaten, Sherlock se tentokrát chová více než podivně. Raději jho mám sebevědomého s občasnými démony, než úplně mimo realitu.(16.5.2011)

Pro Holmese je to úžasně atypické, snové, surrealistické a dosti psychedelické. No a Jeremy Brett si Holmese mučeného nočními můrami, litujícího smrti Moriartyho a žijícího v hrůze z toho, že do smrti nenajde cenného protivníka a bude muset řešit jen případy ztracených koček, jednoduše dává - nová zajímavá melancholická poloha, která k Sherlockovi více než jde. Původní povídka tvoří opět pouze základ, na kterém se vystavěl nový příběh a to je moc dobře. Další velice povedený díl.(26.12.2010)

Tento asi nejděsivější díl se skvělým hudebním pozadím nemá konkurence coby do uměleckého ztvárnění filmu celé série.(30.7.2008)