poster

Svobodný mládenec (TV film)

 • Česko

  Sherlock Holmes: Svobodný mládenec

 • Velká Británie

  Eligible Bachelor, The

 • Slovensko

  Sherlock Holmes: Slobodný mládenec

Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 1993, 104 min

Režie:

Peter Hammond
 • LiVentura
  *****

  Tento asi nejděsivější díl se skvělým hudebním pozadím nemá konkurence coby do uměleckého ztvárnění filmu celé série.(30.7.2008)

 • otík
  **

  Poněkud prazvláštní filmové ztvárnění Doyloeova románu, ve kterém má Holmes neklidné sny, které mu pomohou vyjasnit záhadu ohledně podivných sňatků jednoho sira. Ačkoliv snaha byla veliká, tento díl se zrovna příliš nepovedl. Chybí mu ucelenost, jasnost, celkově pořádná dějová linie.(13.9.2005)

 • Valentin
  ***

  Z děje jsem byl dost zmaten, Sherlock se tentokrát chová více než podivně. Raději jho mám sebevědomého s občasnými démony, než úplně mimo realitu.(16.5.2011)

 • Phobia

  Nevím, jestli film navazoval na nějaký předchozí, ale já jsem z úvodních 20 minut byla natolik zmatená, až jsem sledování vzdala. Herec v roli Sherlocka Holmese je natolik necharismatický, že mě nijak neláká dát snímku druhou šanci.(2.11.2009)

 • Faidra
  **

  Jau, au, aú, jaúúú! Tak tohle vám teda nesežeru, panstvo. Tady si zase někdo hrál, což je činnost mně veskrze sympatická, ale v tomhle případě si děťátko hrálo ve stohu se sirkami a chtě nechtě mám dojem, že tady si něčeho nešlehnul zdaleka jen Holmes. Nevím, který chorý mozek napadlo smíchat případ urozeného ženicha a podnájemnice v závoji (k rozšíření tématu doporučuji nahlédnout do díla A.C. Doyla) a opepřit to Freudem, na kterého sice pravda vždycky dojde, ale proč na něj došlo tady, proč se Sherlock posunul od milníku "on je trochu svérázný" k "on je totální magor," proč se od umění logiky a dedukce uletělo k chiromantii a pohádkám o Modrovousech a proč se mi předkládá tklivý obraz hlavního hrdiny v době, kdy na tom byl hodně mizerně i jeho představitel, což je asi tak příjemné na sledování jako přímý přenos mučení elektrickým proudem, tak na to jsem odpověď nenašla. Holt nejsem Sherlock.(7.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace