poster

Svobodný mládenec (TV film)

 • Česko

  Sherlock Holmes: Svobodný mládenec

 • Velká Británie

  Eligible Bachelor, The

 • Slovensko

  Sherlock Holmes: Slobodný mládenec

Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 1993, 104 min

Režie:

Peter Hammond
 • liquido26
  ****

  Pro Holmese je to úžasně atypické, snové, surrealistické a dosti psychedelické. No a Jeremy Brett si Holmese mučeného nočními můrami, litujícího smrti Moriartyho a žijícího v hrůze z toho, že do smrti nenajde cenného protivníka a bude muset řešit jen případy ztracených koček, jednoduše dává - nová zajímavá melancholická poloha, která k Sherlockovi více než jde. Původní povídka tvoří opět pouze základ, na kterém se vystavěl nový příběh a to je moc dobře. Další velice povedený díl.(26.12.2010)

 • kwaicheng
  **

  Zatím nejslabší Sherlock Holmes, co jsem měl možnost vidět. Příliš spletité, začátek byl tak zmatený a prokládaný podivnými výjevy ze snů Holmese, až jsem měl chuť to vypnout. Posledních 40 minut bylo z celého filmu nejlepších, Holmes přestal blbnout a pobíhat ve svojí noční košili, leopard si pochutnal na padouchovi, a všechno dobře dopadlo. Pozornému divákovi ale zůstalo mnohé naznačené neobjasněno. Obsah se mi moc nelíbil. Dvě hvězdičky jsou jen a jen za výpravu a kostýmy.(4.11.2009)

 • LiVentura
  *****

  Tento asi nejděsivější díl se skvělým hudebním pozadím nemá konkurence coby do uměleckého ztvárnění filmu celé série.(30.7.2008)

 • PavelZava
  ****

  Režie: Peter Hammond, Hudba: Patrick Gowers Scénář: T.R. Bowen *** Spojení svateb, mizení nevěst a chmurných snů je samozřejmě dosti zvláštní. Ošklivé sny a noční můry nemám rád a zde Sherlock Holmes sní o chmurných výjevech vypadajících, že se stanou. Zajímavé zjistit, jak to vlastně je …(28.1.2011)

 • Rodriguez
  ***

  Nezapomenutelná dvojice Holmes - Watson ( Brett - Hardwicke)!!! A jejich zběsilé a zajímavé příběhy! 5.série - 75%(12.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace