Svobodný mládenec (TV film)

• Česko

Sherlock Holmes: Svobodný mládenec

Eligible Bachelor, The

Sherlock Holmes: Slobodný mládenec

Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 1993, 104 min

Peter Hammond

Nezapomenutelná dvojice Holmes - Watson ( Brett - Hardwicke)!!! A jejich zběsilé a zajímavé příběhy! 5.série - 75%(12.1.2015)

hodně temné....(5.11.2009)

• kwaicheng

Zatím nejslabší Sherlock Holmes, co jsem měl možnost vidět. Příliš spletité, začátek byl tak zmatený a prokládaný podivnými výjevy ze snů Holmese, až jsem měl chuť to vypnout. Posledních 40 minut bylo z celého filmu nejlepších, Holmes přestal blbnout a pobíhat ve svojí noční košili, leopard si pochutnal na padouchovi, a všechno dobře dopadlo. Pozornému divákovi ale zůstalo mnohé naznačené neobjasněno. Obsah se mi moc nelíbil. Dvě hvězdičky jsou jen a jen za výpravu a kostýmy.(4.11.2009)

Pro Holmese je to úžasně atypické, snové, surrealistické a dosti psychedelické. No a Jeremy Brett si Holmese mučeného nočními můrami, litujícího smrti Moriartyho a žijícího v hrůze z toho, že do smrti nenajde cenného protivníka a bude muset řešit jen případy ztracených koček, jednoduše dává - nová zajímavá melancholická poloha, která k Sherlockovi více než jde. Původní povídka tvoří opět pouze základ, na kterém se vystavěl nový příběh a to je moc dobře. Další velice povedený díl.(26.12.2010)

• Phobia

Nevím, jestli film navazoval na nějaký předchozí, ale já jsem z úvodních 20 minut byla natolik zmatená, až jsem sledování vzdala. Herec v roli Sherlocka Holmese je natolik necharismatický, že mě nijak neláká dát snímku druhou šanci.(2.11.2009)