Pes baskervillský (TV film)

• český

Krimi / Drama / Horor / Mysteriózní

Velká Británie, 1988, 105 min

Brian Mills

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

John Hawkesworth

Toto je už 4. - 5. adaptace tohoto románu, co jsem měl tu možnost vidět. Některé z nich jsem viděl i dvakrát a navíc jsem četl knížku. Takže si říkám, čím mě tato adaptace může ještě překvapit? Skvělým výkonem Jeremy Bretta? Ani ten už nepřekvapil, protože na Brettovo mistrovství jsem si už zvyknul a navíc Jeremy tam zase tak moc nebyl. No takže když se to vezme jako celek je to, až na pár malých odchylek, velice přesná (možná vůbec nejpřesnější) adaptace slavného románu, která rozhodně nenudí a u které mi nedělá problém strávit štědrý večer, zatímco zbytek rodiny sleduje zarputile vánoční díly seriálu Ulice. ____ B!shop: A ty jsi Sherlocka snad znal osobně, že se ti na něj Jeremy Brett nehodí vzhledově ani oblečením? :-)) Doufám, že nemáš na mysli, že by snad měl nosit tu příšernou loveckou čepici a plášť jako má snad v každým druhým filmu :-)(24.12.2010)

• B!shop

No tak tohle se teda zrovna nepovedlo. Zacnu pribehem. Pes Baskervillsky je jeden z nejzasadnejsich pribehu Sherlocka, aspon pro me, ale tady mi to zpracovani prislo dost divny. Jednak Sherlock je tu v podstate poradne az zaverecnou pulhodinku, vysetrovani je sfouknuty vetou, ze tajne vse zkoumal a uz to vyresil a konec je takovej podivnej. Ani Jeremy Brett mi dvakrat nesed, ne ze by hral spatne, jen se nehodil ani vzhledem ani oblecenim. A samotny zpracovani je sice televizni, ale kulisy ujdou, nicmene zadna atmosfera, zadna gradace napeti, nic. Takze krome par scen sem se casto solidne nudil a i kdyz sem si uz nepamatoval, kdo je vrah, tak jsem to celkem lehce odhad. Lepsi 2*.(2.3.2008)

Výborné zpracování psa baskervillského. Opět famózní Jeremy Brett v roli Sherlocka.(18.10.2009)

Velmi věrná adaptace, bohužel při detailní znalosti celého příběhu a zápletky jsem se dost nudila a film mi nenabídl nic, co by mě udrželo u TV obrazovky. Pokud existuje někdo neznalý slavné knihy sira A.C. Doylea, případně některého z filmů natočených podle této předlohy, pak ať si k mému hodnocení přihodí hvězdičku až dvě a doplní si mezery v klasice;-). 65%(2.11.2009)

• sud

Slabota po dramatické i po herecké stránce. Úplná nuda to sice není (příběh sám o sobě díky předloze ani nudný být nemůže), ale dramatická stavba dost pokulhává, tudíž se neubrání hluchým místům. Atmosféra není vůbec strašidelná, postavy jsou příliš ploché. A Sherlock Holmes má paradoxně málo prostoru. 40%.(4.6.2011)