Klauni zabijáci

Killer Klowns from Outer Space

• český

Klauni zabijáci z vnějšího vesmíru

(festivalový název)

Sci-Fi / Horor / Komedie

USA, 1988, 88 min

Stephen Chiodo

John Massari

Tahle absurdní záležitost se těžko popisuje, ta se musí prostě vidět! Rádoby hororová komedie, která strach rozhodně nevyvolá, smíchy se u něj válet taky nebudete, za to humoru nechtěného na úkor všech lidských aktérů je tu habaděj. Herci přehrávaj, na sympatickou postavu tu ztěží narazíte, a jejich KvíKvé se blíží k nule. Pozitiva to ale vynahradí. Pestrobarevných klaunů je tu dost, vymýšlejí nápaditý hovadinky, a jelikož se z obrazovky skoro nehnou, je na co koukat. I ty strašný papírový dekorace tomu dodávaj ten správně naivní 80´kový feeling. Já klauny v hororech rád, takže jsem se docela bavil. Nejděsivějším zážitkem z filmu tak zůstává infantilní český dabing. Brak jako řemen!(12.11.2010)

• Xmilden

Tvůrci pořádně napěchovali svoje skleněnky dobrým matrošem a šli hodit své úvahy na papír. Jak jinak se dá vysvětlit že někoho napadne taková zhovadilost, že klauni přiletí v šapitó na Zem, aby si zde doplnili zásoby. Film moc zábavný není, spíše bych jej označil jako hloupý. Přesto mě nesmírně zajímalo, jak tohle celé může dopadnout a jaký bude fígl pro odstranění nepřítele. Nakonec to šlo jako po másle. Takže finále hodnotím jako odbyté. Stačilo trefit nos a hotovo. PS: Nepochopil jsem závěrečný milostný trojúhelník.(22.10.2011)

IN SPACE NO ONE CAN EAT ICE CREAM. Tenhle příspěvek k subžánru klaunofobního hororu (DůM DUCHů, CLOWNHOUSE, TO) je za dva miliony pořízená béčková šaškárna bona fide ve stylu Tromy s výborným a poctivě vytěženým nápadem klaunské mimozemské invaze. Raketa ve tvaru cirkusu, zbraně, co vypadají jako pestrobarevné stříkací pistole, vražedný popcorn, cukrová vata, frkačka... nechybí ani vtípek se zástupem klaunů vystupujících z malého auta. A jak takového vražedného klauna zlikvidujete? Propíchnete mu jeho červený nos! Dobré masky, rekvizity a dekorace, řada vydařených scének (klaun vs. motorkáři, drsnej polda zatýká klauna) a originálních vražd (autobusová zastávka), škoda místy až přílišné infantility. První a poslední scénář a režie Stephena Chiody. "CO CHCETE DĚLAT S TĚMI DORTY, HOŠI?"(19.7.2007)

• PetrPan

Hravý brak, který evidentně ví, kam patří a sympaticky nenabízí nic jiného. Dočkáme se tedy papundeklových kulis, vrzavě nepříjemné hudby, až na úvodní song od Dickies, neherců a neděje. Některé nápady mne skutečně pobavily, ať už nafukovací pejsek či živoucí popcorn, ale po většinu času mne tahle zapomenutelná blbůstka nechávala docela chladným. Možná i proto, že klauni byli, přes jistou rozmanitost kostýmů, jen uniformní šklebící se mátohy bez náznaku osobnosti jako např. v mému srdci bližší brakové libůstce Puppet Master s jejími různorodými loutkami. A v neposlední řadě jsem po uražené hlavě očekával další krvavé osvěžení, bohužel nepřišlo. Nijak nadšená, ale smířlivá dvojka. Filmová Výzva 2015 od kajda.l (30.8.2015)

Velice zábavná ujetost. Vraždící klauni vypadají dostatečně démonicky dokonce až tak, že divákům, kteří mají z klaunů fobii, film absolutně nedoporučuji. Masky klaunů se totiž vydařily, a protože je klaunů asi okolo 20, a každý z nich je jedinečný, užil jsem si patřičné dávky bizarní podívané. Klauni používají k eliminaci svých obětí širokou škálu zbraní jako cukrovou vatu, popcorn a frkačky. Naštěstí mají k dispozici pro své řádění menší americké městečko, takže potenciálních cílů je dostatek a opravdu jsem tentokrát nefandil hlavním, nepříliš sympatickým hrdinům, ale právě vesmírným šprýmařům. Povinnost pro všechny milovníky brakové filmové produkce.(22.12.2005)

• - Obrovského klauna zo záveru filmu prezývaného "Klownzilla" zahral jeden z bratov Chiodovcov. (beso74)

• - Aj keď všetky autá vo filme majú poznávacie značky New Yorku, na ulici je možné zhliadnuť tabuľu s nápisom "California Highway 152". (beso74)