Příběh o Zoufálkovi

Tale of Despereaux, The

Príbeh o Zúfalčekovi

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

Velká Británie / USA, 2008, 93 min

Tak nevím ze začátku jsem si připadal že sleduju jen jenou verzi Ratatouille. Pak se ukázal hlavní hrdina chvíli to byla nuda pak se objevily i některé zajímavé pasaže (souboj s kočkou v aréně). Celkový dojem: silnější 3.(15.2.2010)

Příběh neoplývá příliš humorem, ale naopak příběhem, který je o cti a odpuštění. Tedy samozřejmě v rámci přizpůsobení se animovanému filmu, proto neočekávejte dojemný příběh, který by jste čekali všude možně jen ne tady.(5.4.2009)

Scénář: Will McRobb ...hrůzotvůrce, co má na starost Chipmonks, ale na druhou stranu pár epizod Rena a Stimpyho. dle knihy Kate DiCamillo....Nejvíce jsem ocenil části, kde byl animovaný příběh z knihy co Zoufálek četl. Zbytek bych označil za velmi nevhodnou pohádku pro děcka, jelikož jim dává velmi špatný příklad chování se k lidem. Postavy tu činí špatná(zlá) rozhodnutí, která ubližují jiným, bez jakéhokoli trestu nebo jeho vidiny. Na konci všechny ty špatné skutky vymaže vycházející slunce, které navzájem stmelí jak ty dobré tak zlé.45%(9.5.2009)

• Jinny

Příběh o Zoufálkovi je vizuálně krásná, ale ve všech ostatních směrech podprůměrná pohádka. Co naplat, že hlavní hrdina je rozkošná odvážná myška, když je zejména druhá polovina zatraceně zdlouhavá a občas i prostá elementární logiky. Nápad pojmout animák ve stylu vlámských mistrů a obléct myšky do dobových kostýmů je fajn, stejně jako občasná filozofická odfrknutí. Celý příběh je ale především jedno velké vykradené klišé. Naštěstí ale tvůrci dětem necpou do hlavy už posté to samé morální ponaučení o tom, že musejí být samy sebou.(4.5.2011)

• Fleur6

Ani neviem, prečo som sa priklonila k **, reálne je to niečo medzi ** a ***. Nie je mi ani celkom jasné, čo tomu chýbalo. Nepovažujem The Tale of Despereaux za nejaký výrazný nepodarok alebo za mrhanie času, len tomu deju podľa mňa chýbala trochu "kritickejšia zápletka", ak sa dá o niečom takom v animáku vôbec rozprávať.(27.2.2009)

• - Původně byl navržený na hlavní postavu hlas Justina Longa, nakonec však role připadla Matthew Broderickovi. (sir-dave)

• - Vzhled "zeleninového strašidla" Bolda inspirovaly slavné obrazy italského malíře Giuseppeho Arcimbolda. (D.Moore)

• - Film vznikl podle stejnojmenné knihy z roku 2003 autorky Kate DiCamillo. Dílo přečetlo asi 10 milionů čtenářů a titul se dlouho držel na předních pozicích žebříčku nejprodávanějších knih. (hippyman)