Příběh o Zoufálkovi

Príbeh o Zúfalčekovi

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

Velká Británie / USA, 2008, 93 min

• Noviik

Tolik skvělých herců/dabérů a přitom tak nudný film...(27.4.2011)

Pohádkový příběh o jednom neobyčejném myšákovi a jednom neobyčejném krysákovi je zpracován poměrně plytce, jak dějově, tak animačně. Zaujalo mě ovšem to, že opět se povedlo jako jeden z hlavních motivů do filmu s krysama protlačit i jídlo (tentokráte to není ratatouille, ale polévka). Celkově se na to koukat dalo, nicméně bez jakéhokoliv přínosu či přidané hodnoty. Viděl bych to cca na stejnou cifru, jaká tady aktuálně svítí v modrošedém obdélníčku vpravo nahoře (54%).(15.1.2014)

Traja muskatieri boli v skutocnosti styria. Zufalcek je v skutocnosti velmi odvazny, nezufajuci. Velka mala mys, pre velkych malych v beznej rozpravke.(8.2.2009)

• Tommassi3

"Krysa je krysa !! Nezáleží na tom, odkud pochází.."(1.11.2015)

Po většinu filmu mě to moc nebralo, ale nakonec si mě ten svět několika prolínajících se úrovní získal. Rozhodně to není vtipné, ani moc zábavné. Spíše se to snaží být poučné, mravokárné, čímž to asi poleze dost lidem na nervy. Dětem se to nejspíše líbit bude. Animace se mi osobně nelíbila, ale na druhou stranu myší i krýsí svět byly docela fajn, to zase mou oblibu ve fantasknostech potěšilo. Zajímavý byl kuchaříček z ovoce a zeleniny, ale jeho existence celkově tak nějak o ničem i s přihlédnutím k jeho finální roli. Šéfkuchař a úvod celkově hodně připomínal Ratatouilleho , naštěstí se to pak od toho zcela odklonilo a nebylo to o vaření. Beru to jako nezáživnou snahu o výchovně laděnou pohádku a to se jim docela daří i když je to díky tomu ne moc atraktivní pro dospělého diváka. 7/10(29.12.2012)

• - Vzhled "zeleninového strašidla" Bolda inspirovaly slavné obrazy italského malíře Giuseppeho Arcimbolda. (D.Moore)

• - Film vznikl podle stejnojmenné knihy z roku 2003 autorky Kate DiCamillo. Dílo přečetlo asi 10 milionů čtenářů a titul se dlouho držel na předních pozicích žebříčku nejprodávanějších knih. (hippyman)

• - Původně byl navržený na hlavní postavu hlas Justina Longa, nakonec však role připadla Matthew Broderickovi. (sir-dave)