Příběh o Zoufálkovi

Tale of Despereaux, The

Príbeh o Zúfalčekovi

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

Velká Británie / USA, 2008, 93 min

Ano, je to tak, Příběh o Zoufálkovi je čistokrevná pohádka. Ne čistá komedie, ne parodie, ne akční podívaná, ale prostě pohádka. A krásná. Oslovila mě hlavně poutavým příběhem plným různých postav, z nichž žádná (no, možná s jednou výjimkou, ale o tom by se dalo diskutovat) nebyla vyloženě záporná. Všechny k jejich chování dohnalo chování někoho jiného. K tomu hezká animace (i když to není Pixar) a vynikající dabing - především v případě krysáka s hlasem Dustina Hoffmana a vypravěčky Sigourney Weaver. Čtyři a půl hvězdičky zaokrouhluji nahoru za perfektní "strašidlo" jménem Boldo inspirované Arcimboldovými obrazy.(20.4.2014)

Po většinu filmu mě to moc nebralo, ale nakonec si mě ten svět několika prolínajících se úrovní získal. Rozhodně to není vtipné, ani moc zábavné. Spíše se to snaží být poučné, mravokárné, čímž to asi poleze dost lidem na nervy. Dětem se to nejspíše líbit bude. Animace se mi osobně nelíbila, ale na druhou stranu myší i krýsí svět byly docela fajn, to zase mou oblibu ve fantasknostech potěšilo. Zajímavý byl kuchaříček z ovoce a zeleniny, ale jeho existence celkově tak nějak o ničem i s přihlédnutím k jeho finální roli. Šéfkuchař a úvod celkově hodně připomínal Ratatouilleho , naštěstí se to pak od toho zcela odklonilo a nebylo to o vaření. Beru to jako nezáživnou snahu o výchovně laděnou pohádku a to se jim docela daří i když je to díky tomu ne moc atraktivní pro dospělého diváka. 7/10(29.12.2012)

Scénář: Will McRobb ...hrůzotvůrce, co má na starost Chipmonks, ale na druhou stranu pár epizod Rena a Stimpyho. dle knihy Kate DiCamillo....Nejvíce jsem ocenil části, kde byl animovaný příběh z knihy co Zoufálek četl. Zbytek bych označil za velmi nevhodnou pohádku pro děcka, jelikož jim dává velmi špatný příklad chování se k lidem. Postavy tu činí špatná(zlá) rozhodnutí, která ubližují jiným, bez jakéhokoli trestu nebo jeho vidiny. Na konci všechny ty špatné skutky vymaže vycházející slunce, které navzájem stmelí jak ty dobré tak zlé.45%(9.5.2009)

• Terva

Zamyslete se: Co se stane, když prohlásíte něco, co je přirozenou součástí světa, za nezákonné? Člověk může mít dobré srdce a ani o tom nemusí vědět. Jo a můžeme si říci, že všichni šťastně žili až do smrti....ale to by byla strašná nuda.(4.7.2009)

• Noviik

Tolik skvělých herců/dabérů a přitom tak nudný film...(27.4.2011)

• - Původně byl navržený na hlavní postavu hlas Justina Longa, nakonec však role připadla Matthew Broderickovi. (sir-dave)

• - Film vznikl podle stejnojmenné knihy z roku 2003 autorky Kate DiCamillo. Dílo přečetlo asi 10 milionů čtenářů a titul se dlouho držel na předních pozicích žebříčku nejprodávanějších knih. (hippyman)

• - Vzhled "zeleninového strašidla" Bolda inspirovaly slavné obrazy italského malíře Giuseppeho Arcimbolda. (D.Moore)