Příběh o Zoufálkovi

Tale of Despereaux, The

Príbeh o Zúfalčekovi

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

Velká Británie / USA, 2008, 93 min

Traja muskatieri boli v skutocnosti styria. Zufalcek je v skutocnosti velmi odvazny, nezufajuci. Velka mala mys, pre velkych malych v beznej rozpravke.(8.2.2009)

996. hodnocený film: Snímek, který zde většina uživatelů shodila, já naopak vypíchnu a pochválím. Je sice jisté, že kvalit pixarovských animáků nedosahuje, leč se mu nedá upřít snaha o zajímavý příběh. Ne, tohle není žádný připitomělý myšák Stuart Little, který jde se svou kvalitou kamsi do kytek. Tohle je fajn pohádka pro děti, kteří ji ocení nejvíce. A to se cení, že si nehraje na nějaký velkofilm. Proto si jej mnoho lidí ani nevšimne. Kdo na něj ale narazí omylem, tak jako já, mohl by filmu přijít na chuť a i jej dobře ohodnotit. 4* jsou možná přemrštěným hodnocením, ale pro se nesnažit nepozvednout hodnocení této milé pohádky. 4*(17.3.2011)

Poutavý a skvěle animovaný příběh, který vykrádá pár pohádkových kolegů, ale rozhodně nenudí.(30.1.2009)

Film plný nádherných animací, zajímavých i hlubších myšlenek na téma biodiverzity, fanatizmu a snad i užívání si utápění se v depresích, avšak i méně pozorný divák si všimne značných podobností s filmy Ratatouille, Spláchnutej a Dumbo. Zoufálkovi chybí jiskra. Ze začátku jsem jí ve filmu snad ani neměl chuť postrádat, ale vzhledem k druhé části příběhu jsem si říkal, že snad jen pekárna v londýnské Pudding Lane měla tu sílu rozpoutat takový oheň, že by film vytáhl na pět hvězdiček.(28.2.2009)

• Fleur6

Ani neviem, prečo som sa priklonila k **, reálne je to niečo medzi ** a ***. Nie je mi ani celkom jasné, čo tomu chýbalo. Nepovažujem The Tale of Despereaux za nejaký výrazný nepodarok alebo za mrhanie času, len tomu deju podľa mňa chýbala trochu "kritickejšia zápletka", ak sa dá o niečom takom v animáku vôbec rozprávať.(27.2.2009)