Příběh o Zoufálkovi

Príbeh o Zúfalčekovi

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

Velká Británie / USA, 2008, 93 min

• B!shop

Pribeh o Zoufalkovi je bohuzel dost zoufalej. Pravdepodobne nejmene zabavnej animak, co jsem posledni dobou videl. Vicemene vsechno tu je spatne. Mame tu variaci na rytirskej pribeh v podani mysi, ale kdyz si odmyslime ty mysi, zbyde tuctovej, nicim zajimavej dej ve stylu pohadek Cesky televize. Coz by jeste tak nevadilo, problem je, ze je to fakt dost opruz, prvni pulku filmu se nic nedeje, druhou to sice neni o moc lepsi, ale ke konci to aspon trochu zvedne zaverecna zachrana akce, ktera kdyz nic jinyho, je aspon vcelku svizne natocena. Navic tady proste neni co sledovat, postavy nemastny neslany, hlas vypravece otravnej, na secteni povedenejch vtipku je i jedna ruka moc. Nezachrani to ani animace, kdy obzvlast lidi jsou vcelku odflakly, ale celkove proste nevypada nic moc. Takze fakt nevim, co na filmu pochvalit, protoze tady nefunguje absolutne nic, ty dve hvezdicky jsou za to, ze mi to precejen na min neprijde a ze sem u toho vylozene neusnul.(24.6.2009)

Ja by som to nevidel tak temne. Iste je to ďalší animák, ktorý postráda isté kúzlo aj keď svojím spôsobom je celý kúzelný, čo je celkom škoda, ale ako dobrodružstvo pre najmänších nemôže sklamať. Keby som bol o desať rokov menší tak to hltám jak blázon. ono len zamrzí ten nevyužitý potenciál a odbočky, ktoré film spomalujú - dcéra a otec, ktorý sa znova našli, mi prišla úplne zbytočná. Zúfalček by mohol byť troška istejší v tom čo robí, alebo byť aspoň bližší deckému divákovi, predsa len je to hlavná postava. Ale kupodivu svet v ktorom hlavný hrdinovia a záporaci žili sa mi nehorázne páčil, či už mouseworld alebo ratworld. Byť rovnako malý tak by som sa tam išiel pozrieť. Teraz už záleží na vás či to chcete vidieť, alebo nie. Pretože ak si to nepozriete o nič neprídete.(27.9.2009)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $50,877,145Tržby Celosvetovo $88,717,945Tržby za predaj DVD v USA $26,766,510 //počet predaných kusov 1,767,071║ Poriadne sklamanie, animačne priemer ale ten príbeh hrôza, bez nadhľadu, bez vtipu, pasivita, suché. Ako nechápem ako sa mohlo dať nahovoriť na takúto sucharinu do dabingu toľko známych hercov? /30%/(28.3.2010)

Po většinu filmu mě to moc nebralo, ale nakonec si mě ten svět několika prolínajících se úrovní získal. Rozhodně to není vtipné, ani moc zábavné. Spíše se to snaží být poučné, mravokárné, čímž to asi poleze dost lidem na nervy. Dětem se to nejspíše líbit bude. Animace se mi osobně nelíbila, ale na druhou stranu myší i krýsí svět byly docela fajn, to zase mou oblibu ve fantasknostech potěšilo. Zajímavý byl kuchaříček z ovoce a zeleniny, ale jeho existence celkově tak nějak o ničem i s přihlédnutím k jeho finální roli. Šéfkuchař a úvod celkově hodně připomínal Ratatouilleho , naštěstí se to pak od toho zcela odklonilo a nebylo to o vaření. Beru to jako nezáživnou snahu o výchovně laděnou pohádku a to se jim docela daří i když je to díky tomu ne moc atraktivní pro dospělého diváka. 7/10(29.12.2012)

• MrHlad

Myšák s velkýma ušima se na rozdíl od svých kolegů nebojí koček a chce zachraňovat princezny. Bohužel postrádá šarm, vtip i nadhled a připomíná toho chlapečka, který s vámi chodil na základní školu, vždycky seděl v první lavici, hlásil se a pomáhal paní učitelce nosit sešity. Je to otravný fakan, kterého nemá nikdo rád. Jako tenhle film.(3.2.2009)

• - Vzhled "zeleninového strašidla" Bolda inspirovaly slavné obrazy italského malíře Giuseppeho Arcimbolda. (D.Moore)

• - Film vznikl podle stejnojmenné knihy z roku 2003 autorky Kate DiCamillo. Dílo přečetlo asi 10 milionů čtenářů a titul se dlouho držel na předních pozicích žebříčku nejprodávanějších knih. (hippyman)

• - Původně byl navržený na hlavní postavu hlas Justina Longa, nakonec však role připadla Matthew Broderickovi. (sir-dave)