poster

Příběh o Zoufálkovi

 • Velká Británie

  Tale of Despereaux, The

 • Slovensko

  Príbeh o Zúfalčekovi

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

Velká Británie / USA, 2008, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Noviik
  *

  Tolik skvělých herců/dabérů a přitom tak nudný film...(27.4.2011)

 • Jinny
  **

  Příběh o Zoufálkovi je vizuálně krásná, ale ve všech ostatních směrech podprůměrná pohádka. Co naplat, že hlavní hrdina je rozkošná odvážná myška, když je zejména druhá polovina zatraceně zdlouhavá a občas i prostá elementární logiky. Nápad pojmout animák ve stylu vlámských mistrů a obléct myšky do dobových kostýmů je fajn, stejně jako občasná filozofická odfrknutí. Celý příběh je ale především jedno velké vykradené klišé. Naštěstí ale tvůrci dětem necpou do hlavy už posté to samé morální ponaučení o tom, že musejí být samy sebou.(4.5.2011)

 • DivX
  **

  Za 2 hvezdy... a to jen za ten Zoufalkuv nevinny vyraz k serzani :). 4/10(12.1.2013)

 • D.Moore
  ****

  Ano, je to tak, Příběh o Zoufálkovi je čistokrevná pohádka. Ne čistá komedie, ne parodie, ne akční podívaná, ale prostě pohádka. A krásná. Oslovila mě hlavně poutavým příběhem plným různých postav, z nichž žádná (no, možná s jednou výjimkou, ale o tom by se dalo diskutovat) nebyla vyloženě záporná. Všechny k jejich chování dohnalo chování někoho jiného. K tomu hezká animace (i když to není Pixar) a vynikající dabing - především v případě krysáka s hlasem Dustina Hoffmana a vypravěčky Sigourney Weaver. Čtyři a půl hvězdičky zaokrouhluji nahoru za perfektní "strašidlo" jménem Boldo inspirované Arcimboldovými obrazy.(20.4.2014)

 • Radyo
  ***

  Pohádkový příběh o jednom neobyčejném myšákovi a jednom neobyčejném krysákovi je zpracován poměrně plytce, jak dějově, tak animačně. Zaujalo mě ovšem to, že opět se povedlo jako jeden z hlavních motivů do filmu s krysama protlačit i jídlo (tentokráte to není ratatouille, ale polévka). Celkově se na to koukat dalo, nicméně bez jakéhokoliv přínosu či přidané hodnoty. Viděl bych to cca na stejnou cifru, jaká tady aktuálně svítí v modrošedém obdélníčku vpravo nahoře (54%).(15.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace