Příběh o Zoufálkovi

Príbeh o Zúfalčekovi

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

Velká Británie / USA, 2008, 93 min

• Jinny

Příběh o Zoufálkovi je vizuálně krásná, ale ve všech ostatních směrech podprůměrná pohádka. Co naplat, že hlavní hrdina je rozkošná odvážná myška, když je zejména druhá polovina zatraceně zdlouhavá a občas i prostá elementární logiky. Nápad pojmout animák ve stylu vlámských mistrů a obléct myšky do dobových kostýmů je fajn, stejně jako občasná filozofická odfrknutí. Celý příběh je ale především jedno velké vykradené klišé. Naštěstí ale tvůrci dětem necpou do hlavy už posté to samé morální ponaučení o tom, že musejí být samy sebou.(4.5.2011)

• johnn333

Není nic horšího než překombinovaný a nevtipný animák. Zoufálek boduje snad jen renesančním výtvarným pojetím, jinak - navzdory 4 hlavním postavám - většinou nudí. Ukázkový příklad B-3D. A jedna z postav je toto. 50%(8.2.2009)

Vôbec to nie je až taká zlá rozprávka. Len som nepochopil ten vizuál - nič na ňom nie je sympatické ani roztomilé, akoby sa niekto snažil o klubovú rozprávku. Nič prevratné, ale slušné, scenáristicky občas zaujímavo netradičné. Škoda toho artového prístupu...(15.12.2011)

***Celkem 74%***TV/// Dabing 9/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Animace 7/10/// PLUS: bohaté obsazení v originálním dabingu, náš český dabing rovněž stojí za pozornost, příjemně poutavé vyprávění, slušné zpracování, více výrazných postav, které hýbou dějem MÍNUS: naopak hlavní postava není největším tahounem děje, animace je v některých místech slabší (lidské postavy a detaily pozadí-jako by bylo ploché), občas méně poutavá hudba, rovněž jednodušší příběh./// Shrnutí: Příběh o Zoufálkovi jsem měl dlouho v hledáčku. Film se mi nakonec líbil, i když nepřekonal moje očekávání. Rovněž se dá říct, že je trochu jednodušší a více přístupnější dětem něž dospělému publiku. Přesto se tu najde i několik prvků, které sice nepřekvapí, ale zaujmou. Mám na myslí charakteristiku postav. Světy lidí, myší a krys, kdy jednoduše poznáte kdo má být naivní, kdo hodný a kdo zlí. Trošku škoda, že si Zoufálek tím filmem spíš jednoduše projde (proletí) a to dříve než si uvědomí co vlastně vykonal. PS: V poslední době mi přijde, že tvůrci víc tlačí na příběh (který se občas i povede) než na humornou/komediální stránku filmu. Zrovna u Zoufálka se moc nenasmějete.(31.1.2013)

Nejdříve jsem si říkala proboha pohádka o polívce a nějaké kryse... Naštěstí jsem se spletla a opět jsem si oblíbila něco co většinu lidí asi moc nenadchlo. Zdálo se mi to jako skvělý animovaný film s roztomilým malým Zoufálkem, který má uši jako plácačky. Dokonce jsem z toho dostala chuť na polévku :-D. V celku to vidím jako nadprůměrný animák a mnohem lepší než Kocour v botách, Madagascar 2 a 3, Kungfu panda a podobné cípoviny. Tenhle myšák má duši a perfektně odsýpající(i když předvídatelný)konec a dle mého soudu je to s Brave a Tangled nejlepší animák co jsem za poslední dobu viděla.(3.12.2012)