Končalovského nízkorozpočtový pokus o akční komedii, který je po jeho oscarovém Splašeném vlaku přeci jenom krokem zpět. Ale místama je to překvapivě vtipný, Russel se Stallonem chrlí hlášky jak na běžícím páse a bezvadně se doplňujou. Rozhodně je to jeden z těch lepších Stalloneho kousků konce 80.let, kdy jeho kariéra pozvolna upadala a znovu oživla snímkem Cliffhanger.(28.9.2003)

• Dan9K

Jako skoro jsem se bavil, ale připadal jsem si jak v nějakém snu, kde se může stát a také většinou stane první věc, na kterou pomyslíte, přesto, že je to sebevětší kravina postrádající jakoukoliv logiku. Ovšem to platí jen pro docela hodně dobrou první půlku, druhá je už tak velká blbost a poslední záběr(y) natolik nechutný, že ty dvě hvězdy dávám jen se sebezapřením.(16.3.2008)

Rozpočet $55miliónovTržby USA $63,408,614Tržby Celosvetovo $80,600,000║ Takáto zaujímavá dvojica(Stallone-Russell) v tak plochom deji, škoda tej nevýraznej réžie a príbehu, akcia na pól plynu, zopár dobrých hlášok, nič viac než priemer. /60%/(22.5.2005)

Grázlíci... připravte si náhradní spodky. Tango a Cash vyráží.... a bude to vostrý !!(12.10.2012)

„A čo povieš teraz?“ –„Myslím, že golfové ihrisko tu asi nemajú...“ Priemerný buddy movie z konca 80. rokov s atmosférou 90. rokov. Napriek dravej réžii Rusa Končalovského nič výnimočné a spriazneným kúskom (48 HODÍN, SMRTONOSNÁ ZBRAŇ, POSLEDNÝ SKAUT) sa nevyrovná. Slušné remeslo, obohatené zvláštnym nápadom urobiť zo siláka Stalloneho okuliarnatého detailistu (Kurt Russell naopak hrá to, čo bežne, drsného mača s búchačkou).(9.10.2005)

• - V 71 minutě Tango (Sylvester Stallone) stojí v místnosti a venku spatří padoucha. Rozběhne se, proskočí sítí proti hmyzu ve dveřích a povalí padoucha na zem. Rám sítě je rozlomený. V následujícím střihu tento rám se sítí už zlomený není a tvář padoucha je překrytá sítí proti hmyzu, přitom v záběru před tím tomu tak nebylo. (Pavlátko)

• - Speciální obrněné a ozbrojené vozidlo "RV from Hell", které hrdinové používají v závěrečné akční pasáži, je přestavěný a přemaskovaný Chevrolet K-2500, resp. K-3500. Byla postavena celkem tři auta. Dvě z nich se dochovala, ovšem jen jedno ve filmové podobě (je to to, které ve filmu skáče skrz bránu). To dostalo v roce 2005 nový lak a delší dobu bylo na prodej za 45 tisíc amerických dolarů, včetně kompletní filmové výbavy, zahrnující i točící se maketu rotačního kulometu na boku. (Stejšn)

• - Pracovní název filmu byl The Set Up. (džanik)