Clay Santell (Audie Murphy) potká v poušti známého desperáta Traverse (Jan Merlin) a následně je jím okraden o svého koně. Stihne však ještě na ujíždějícího banditu vystřelit a ten ztratí svou pušku. Clay musí pěšky do nejbližšího městečka, kde se snaží koupit nového koně. Místní lidé ovšem poznají Traversovu pušku a okamžitě na něj zavolají šerifa Decketta (Stephen McNally), který je na stopě Traverse již dlouhou dobu a jako jediný ví, jak vypadá. Schválně označí Santella za Traverse a snaží se ho odvést k soudu v Denveru. Clay ovšem uprchne a v jedné usedlosti sebou bere rukojmí v podobě Janet (Felicia Farr). Od té doby je na útěku, ovšem s podlým šerifem Deckettem a bandou místních obyvatel v patách. (Mol)

Mol

Audie opět nezklamal a jeho role charismatického pistolníka zase táhne celej film. Jako štvaná zvěř musí utíkat před podlým šerifem. Trošku mi to utíkání po horách a střílení připomnělo třetího Vinetoua. Ta holka mi tam nevadila, protože nedělala takový ty klasický hovna co dělávaj tyhle buchty v těhletěch filmech. Dobrý film. Film, kde i záporáci mají respekt ke svým nepřátelům. "Jestli něco nenávidím víc než šerifa, tak je to práskač." ()

JohnSmith

Slušný western, který by se mohl jmenovat Pro dobrotu na žebrotu. Je to krátké, rychlé a bez zbytečných řečí okolo. ()