Mladé pušky

• slovenský

Mladé pušky

Akční / Western / Thriller / Komedie

USA, 1988, 102 min

Filmy s westernovou tématikou mě nikdy moc nebraly, ale tenhle mě vážně dostal! Emilio Estevez jako polocvok Billy Kid neměl chybu a ostatní také nebyli vůbec špatní ("Indián" byl roztomilý - škoda jen, že chvílemi xichtem připomínal mladého Josefa Abrháma, ech : / ). Při scéně "cesty do říše duchů" (nebo co to sakra bylo - prostě všichni zfetovaní ve skalách) jsem se řezala celou dobu - bravo (ostatně, ve filmu je pár opravdu povedených hlášek)! Závěr pak trochu dojal i mě - zarytého odpůrce patosu. Suma sumárum: rozhodně bych se klidně podívala znovu.(21.3.2007)

Překvapení - místo očekávané průměrné kovbojky jsem dostal výbornou střílečku z Divokého západu, s moc hezkou atmosférou, syrovými přestřelkami a sympatickými postavami. Především Emilio Estevez jako Billy the Kid je dokonalý pošuk a spolehlivě celou bandu táhne. Film rychle odsýpá, nenudí a nejednou potěší svým vtipem. Scéna, kdy se celá skupina pod vlivem Chavezových omamných látek vydává do duchovního světa, nádherně odlehčuje zbytek filmu, včetně vážnosti, která je občas tisknuta postavám a která jim přeci jen moc nesluší.(23.3.2008)

Tak nějak si představuju moderně a kvalitně udělaný western. Slušné výkony herců,super děj a nechybi ani humor.Opravdu jsem u toho neměl ani chvilku na cokoli jiného!!(3.3.2006)

Moderní verze příběhu Billyho Kida se sympatickým hereckým obsazením. Film má švih, je hodně zábavný a akční. Hereckému obsazení kraluje Emilo Estevez, v roli Billyho byl výborný. Jediný postmoderní western, který mám rád. 80%.(27.3.2007)

Zaujímavý film. V podstate kult a pri tom je dosť divný a jednoduchý. Estevez a spol. sú obsadení výborne až si zrejme pre ich sympatickosť nikto nevšimol, že ich postavy boli pekní zmrdi a vrahovia. Finále je natočené trochu zvláštne, ale je to celkom emotívne... Na skutočné klasiky to nemá, ale pri porovnaní s novšou produkciou (RÝCHLEJŠÍ AKO SMRŤ) je to stále obstojné...(29.12.2010)