Mladé pušky

• slovenský

Mladé pušky

Akční / Western / Thriller / Komedie

USA, 1988, 102 min

Zaujímavý film. V podstate kult a pri tom je dosť divný a jednoduchý. Estevez a spol. sú obsadení výborne až si zrejme pre ich sympatickosť nikto nevšimol, že ich postavy boli pekní zmrdi a vrahovia. Finále je natočené trochu zvláštne, ale je to celkom emotívne... Na skutočné klasiky to nemá, ale pri porovnaní s novšou produkciou (RÝCHLEJŠÍ AKO SMRŤ) je to stále obstojné...(29.12.2010)

Perfektní moderní western se vším všudy. Příběh Billyho Kida je tu pojatý trochu netradičně, ale mám ten film rád. Je to jeden ze snímečků na kterých jsem vyrostl a na ty nedám dopustit. Hrdinové a záporáci tu nejsou úplně jasně vyprofilovaní a herecká sestava je minimálně opravdu velmi zajímavá. Asi to svým netradičným pojetím nesedne úplně každýmu, ale za mě rozhodně palce nahoru. Jinak taky chválím vynikající hudbu udávající tempo filmu a přímo bombastický úvodní titulky. Chcípni Murphy ty svině!!!!! 85%(12.2.2014)

Docela zvláštní western,aspoň mě se tak zdá.Sešli se tu výborní herci a velice dobrý scénář.A rozhodně nezapomenutelná je část,kdy se všichni "sjedou" a užívají si svoje představy...(12.3.2003)

"MTV western" zacílený silnou sestavou známých mladých tváří, chytlavým moderním soundtrackem a originální drogovou scénou na mladší publikum. Ke genialitě a zasloužené kultovnosti mu chyběl jen o trochu lepší scénář (postavy mohly být prokreslenější a třeba linie s odhalením zrádce ve vlastních řadách byla pozoruhodně zabitá) a popracovanější akce (finále bych víc natáhl a vyhrál si s ním). Takhle jde jen o sympatickou a svižnou westernovou týmovku s pár skvělými scénami (již zmíněná drogová scéna, rozhovor Billy Kida s vychloubačným zabijákem, který byl na něj najat, ale neví, že mluví se svou obětí) a totálně nevypočitatelným brutálním antihrdinou, který střílí místo pozdravu a směje se přitom jako Amadeus, z kteréžto kombinace mi nadšením běhal mráz po zádech.(7.11.2006)

Čas letí, ale mně se zdá, že tenhle film nestárne. Tedy, dokonalý mi nepřišel před lety, ani po letech, když jsem ho viděl znovu. Přesto mám pocit, že se jedná o jeden z nejlepších filmů pro teenagery. Podívat se na samý počátek legendy o Billy Kidovi samo o sobě není nijak dech beroucí nápad, obsadit do něj skupinku tehdejší nejnadějnější hollywoodské mládeže byl ale tah geniální. Je sice pravda, že osud celé této hvězdné skupinky je smutný nejen ve filmu, ale i ve skutečnosti, možná právě tento fakt mu ale dnes přidává na působivosti. To, jakým způsobem je rozprášena skupina Billyho Kida se odráží i v osudech Esteveze, Sheena (vlastním jménem Carlos Estevez:), Phillipse. O Estevezovi už slyšet moc není, Sheen přežívá v parodiích a na videu, Philips hraje vedlejší role v hollywoodských filmech (naposledy jsem ho viděl ve Smitheeho (!) Supernově) a Sutherland byl dlouhou dobu alkoholik, kterého každý odepsalnakonec však dopadl nejlépe, protože v seriálu 24 hodin prožívá slušnou renesanci. Doufám, že podobné štěstí potká i zbytek party. Z herců bych vyzdvihnul Emilia Esteveze, který tu odvádí životní výkon (SVůJ! Netvrdím, že je to na Oscara), o jehož kvalitách se může bráškovi Charliemu jen zdát. Emiliovy samolibý hejsek Billy vyloženě sedl. Na rozdíl od svého bratra dokázal pistolníkovu tvář rozhýbat více než jedním způsobem. Jestli mi něco kazilo náladu víc než málo, tak to byla hudba, která, ač má hezkou ústřední melodii, jež mohla mít ambice na takovou tu westernovou klasiku, podobá se spíš popu let 80. Škoda. Jinak je to svižný western, který se stal jakýmsi manifestem nadějné, leč naprosto nenaplněné generace. A jako takový má svůj význam.(3.12.2004)

• - V scéne, keď prichádzajú "mladé pušky" do indiánskej dedinky, nie je Doca (Kiefer Sutherland) poriadne vidieť. Je to z toho dôvodu, že sa v ten deň nezúčastnil natáčania, lebo sa mu narodilo dieťa. (vander19)

• - Charlie Sheen (Dick) bol údajne hrozný jazdec. V priebehu natáčania nemohol udržať rovnováhu na koni a spadol niekoľkokrát. Po prestrelke s Henry Hillom (Gadeek) sa jeho kôň rozbehol a Charlie nemal potuchy ako ho zastaviť. (vander19)

• - Počas nakrúcania sa Kieferovi Sutherlandovi (Doc) narodilo dieťa. Emilio Estevez (Billy the Kid) zas trpel kvôli rozchodu s priateľkou ťažkými depresiami. (vander19)