poster

Mladé pušky

 • USA

  Young Guns

 • slovenský

  Mladé pušky

Akční / Western / Thriller / Komedie

USA, 1988, 102 min

 • sud
  ****

  Moderní verze příběhu Billyho Kida se sympatickým hereckým obsazením. Film má švih, je hodně zábavný a akční. Hereckému obsazení kraluje Emilo Estevez, v roli Billyho byl výborný. Jediný postmoderní western, který mám rád. 80%.(27.3.2007)

 • Tomco
  ***

  celkom mily western, neurazil, potesil, ale rychlo sa nan zabudne. hlavne zaver je moc staticky, bez poriadnej akcie.(17.6.2007)

 • Mr.Apache
  *****

  Byla to asi četba Tří mušketýrů, která v mém dětství rozhodla, že v budoucnu budu mít raději týmy, než osamělého hrdinu. Když jsem pak někdy začátkem 80.let četl příběh Billyho Kida, říkal jsem si: To by byl film! V roce 1989 šly Mladé pušky do našich kin. Byl jsem fascinován tím, jak moc splňovaly mé představy. Je to neuvěřitelné, ale skoro všechno, co tam bylo, se skutečně stalo. Líbil se mi i nápad dát větší prostor Billyho bandě. Opravdový tým snů! Jména několika parťáků byla sice změněna, některé postavy byly vymyšleny speciálně pro film, ale to podstatné tam zůstalo. Emilio Estevez už (pokud vím) nikdy svůj výkon v této roli nepřekonal, Lou Diamond Phillips (jako Chavez) a Kiefer Sutherland (Doc) si také prožili hvězdnou chvilku. Kinodabing byl z těch, jaké se podaří jen jednou za čas. (Kdoví, kam se pak poděl.) No, zašel jsem si na to celkem 6x. Můj rekord, na němž má ovšem lví podíl i tehdejší nedostatek kvalitních filmů v našich kinech. Jen jsem si tenkrát říkal, že divoký život Billyho The Kida by vystačil minimálně ještě na jeden takový snímek. Do roka bylo mé tajné přání vyslyšeno, a s odstupem mám druhý díl možná ještě radši než jedničku.(10.6.2006)

 • Marius
  ****

  Neprávom podceňovaný western, ktorý má výborný scenár, nezabudnuteľné pasáže (...videli jste jak je to kuře veliké....) a absolútne skvelého pošuka Billyho Kida v podaní Emilia Esteveza. Škoda že pokračovanie už tak nevyšlo. 8/10(16.9.2005)

 • mis-ko
  ****

  Klasický western nám ponúkne už hotového hrdinu páchajúceho najrôznejšie dobré skutky. V Mladých puškách však môžeme sledovať zrod pištolníkov, ich formovanie sa a aj nie vždy morálne čistú cestu za slávou. Je to vlastne prequel ku všetkým westernom.(27.3.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace