Mladé pušky

• slovenský

Mladé pušky

Akční / Western / Thriller / Komedie

USA, 1988, 102 min

Překvapení - místo očekávané průměrné kovbojky jsem dostal výbornou střílečku z Divokého západu, s moc hezkou atmosférou, syrovými přestřelkami a sympatickými postavami. Především Emilio Estevez jako Billy the Kid je dokonalý pošuk a spolehlivě celou bandu táhne. Film rychle odsýpá, nenudí a nejednou potěší svým vtipem. Scéna, kdy se celá skupina pod vlivem Chavezových omamných látek vydává do duchovního světa, nádherně odlehčuje zbytek filmu, včetně vážnosti, která je občas tisknuta postavám a která jim přeci jen moc nesluší.(23.3.2008)

• Chrustyn

Tak jsem si po několika letech připoměl tuto dá se řící klasiku a musím uznat, že zub času se na ní podepsal. Po většinu filmu jsem se dost nudil a nenadchly mě ani herci ani přestřelky.(24.1.2008)

Rozpočet $13miliónovTržby USA $45,661,556Tržby Celosvetovo $46,900,000║ Mám rád westerny ale toto mi vôbec nesadlo. /20%/(25.5.2010)

Perfektní moderní western se vším všudy. Příběh Billyho Kida je tu pojatý trochu netradičně, ale mám ten film rád. Je to jeden ze snímečků na kterých jsem vyrostl a na ty nedám dopustit. Hrdinové a záporáci tu nejsou úplně jasně vyprofilovaní a herecká sestava je minimálně opravdu velmi zajímavá. Asi to svým netradičným pojetím nesedne úplně každýmu, ale za mě rozhodně palce nahoru. Jinak taky chválím vynikající hudbu udávající tempo filmu a přímo bombastický úvodní titulky. Chcípni Murphy ty svině!!!!! 85%(12.2.2014)

Roztrieštená, neuchopiteľná a ľahkovážna filmovina, ktorej primárnym cieľom je mainstreamové publikum v žánri, kde je toho dovolené viac ako hocikde inde. Tempo rýchle, príbeh nič moc, ale drží, lenže Cain nevie pracovať s postavami, ich hlbším vzťahovým rysom a kŕmi neprehľadnými prechodmi jednotlivých scén, ktoré nadväzujú na seba dosť zvláštne a nelogicky. Scenárista sa raz hrá s bláznivými dialógmi aby hneď v nasledujúcej replike opäť uzemnil aj to vtipné, čo dávalo deju ako takú šťavu a zmysel. O minimalistických filmárskych prostriedkov radšej pomlčím, pretože tie by stačili možno na televíznu drámu a nie pre akčný western.(29.5.2014)

• - Počas nakrúcania sa Kieferovi Sutherlandovi (Doc) narodilo dieťa. Emilio Estevez (Billy the Kid) zas trpel kvôli rozchodu s priateľkou ťažkými depresiami. (vander19)

• - Charakter Dirtyho Stevea (Dermot Mulroney) bol inšpirovaný vyhnancom "Dirty" Daveom Rudabaughom. (vander19)

• - V scéne, keď prichádzajú "mladé pušky" do indiánskej dedinky, nie je Doca (Kiefer Sutherland) poriadne vidieť. Je to z toho dôvodu, že sa v ten deň nezúčastnil natáčania, lebo sa mu narodilo dieťa. (vander19)