Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom Riddle
  *

  Jen polemika o Bohu a závěrečné morální ponaučení od anděla vyzdvihly tuhle příšernou kravinu aspoň na tu jednu hvězdu.(20.7.2007)

 • zputnik
  ***

  Nepopírám, zpočátku jsem se nesmírně bavil. Vesnické buranství v podání Bolka Polívky je až nechutně realistické a cool... bohužel se mi po půlhodině ona jakási repetetivnost fórků začala nesmírně zajídat. Dobré nápady došly nebo se vměstnaly do první půlhodiny, pak už to bylo takové malé divácké utrpení. Shrnuto a podtrženo: Kdyby to byla půlhodinová záležitost, pak by to byla pětihvězdičková záležitost. Po hodině sledování se z toho však stává nebetyčná nuda. Škoda.(17.4.2005)

 • Enšpígl
  ****

  Je jasné, že komedie jsou pro jednoho vtipné a pro druhé trapné . Pro mě tahle porevoluční komedie o buranovi co k milonům přišel je vtipná .(8.6.2006)

 • Marigold
  ****

  Toš divné je to, ale v žánru "kapitalisticko-privatizační komedie" špička. Chytilová možná v devadesátých přišla o rozum i vkus, ale Bolek Polívka v roli Bohuša má patřičný říz a přesvědčivost, stejně jako jeho vidlácká grupa (zejména pak jedinečný děd Kroner). Irenka pravda nezapře, že néni herečka, ale kurva, jenže i o tom Dědictví je. Dobrý film to rozhodně není, ale s odstupem má své kouzlo a též nepopiratelnou pravdivost. To už halt Chytilka umí. Je to svědectví určité doby se všemi šmouhami a vadami na kráse, přesto se na to koukat dá... A ty hlášky též stojí za uložení do paměti, byť některé dialogy jsou opravdu... křupanské.(12.2.2004)

 • tron
  ***

  „Želvy nežeru.“ V roku 1993 som mal dvanásť rokov a keď som tento Chytilovej film videl prvý raz (a potom asi ďalších sto), smial som sa až ma brucho bolelo. S odstupom rokov však bláznivú komédiu o Bohušovi Stejskalovi (nenapodobiteľný klaun Bolek Polívka sa podieľal aj na scenári) môžeme vnímať snáď už iba ako (úsmevné či skôr mrazivé?) obzretie sa za časmi dávno nedávnymi. Boli plné podnikateľov v teplákoch, do očí vrážali socialistické budovy s do noci vysvietenými erotickými podnikmi a tak ďalej. Režisérka vynikajúco zvláda prácu i s najnepodstatnejšími postavičkami a to dokonca do takej miery, až máme v mnohých scénach (Karel Gott, scéna z reštaurácie na tému "Nová doba") pocit, že sú to všetko štatisti, nakrútení skrytou kamerou. Obzvlášť Bohušova parta hic je skutočne pôvabnou zbierkou Systémom v krajine sociálne ťažko znevýhodnených hňupov (len Jozef Kroner vo mne vždy vyvoláva smútok). A keby som hodnotil kultovosť dialógov, musím udeliť 100% („Pre mňa Cigán ako černoch.“; "Rozhodím ti sandál."; "Hovno z nutrie."). Lenže o satiru sa snažiaci scenár často stráca tempo, mnohé scény sú zbytočné („Čepičku nechci!“) a technická stránka (strih, zvuk... a to sa v týchto veciach vôbec nevyznám) nepatrí k najkvalitnejším.(29.12.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace