Pomalu se začínám smiřovat s tím, že tohle je snímek, u kterého budu nejspíš nejčastěji měnit hodnocení i komentář :-) Přistihl jsem se, že některé situace mi přijdou vtipnější, než předtím, všichni ti burani jsou taktéž přesní, ale pořád zde zůstává to, že je film po všech stránkách velice nedotažený, zvláště ta moralita je poněkud bezzubá, takže nemá moc velkou účinnost. 50%.(14.3.2006)

tento film je jednoducho modla a jeho hlášky používam aj v bežnom živote. Napr v krčme: "Co bys platil, já platím" a zoberiem jeho peniaze a dám na stôl. Ak vás nahnevá nejaká ženská do nepríčetnosti: "Pozrite sá na ňu. Prí herečka...kurva je to." Keď niekto niečo od teba pýta "Když se naseru, nedám ti ani cihlu". Keď niekto fajčí tam, kde by nemal: "Hoši, tady se bude húlit akurát tak s komína!". Atď, jednoducho hlášok ako maku, ktoré nikdy nezunujú.(27.5.2008)

Tak tohle je jedna z nejvtipnejsich ceskejch komedii. Zhruba 100 minut tu jsou porad nejaky husty hlasky a je to proste neskutecnej masakr. Na poslednich 15 minut sice film krapet zvazni, ale to uz dojem z filmu nepokazi. Celej film tahne Bolek Polivka, kterej je v roli vesnickyho burana naprosto dokonalej, bez neho by to proste nebylo ono. Proste skvela komedie na kterou se da porad koukat.(2.1.2005)

• - Když si Bohuš z auta všimne Gotta, má stažené okénko. Při návratu do auta je okénko ale polootevřené (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Scéna, ve které si jde Bohuš prohlédnout zděděnou cihelnu, se natáčela v Dolních Kounicích, kde můžeme v současné době tuto bývalou cihelnu nalézt. (SexyAjinka)

• - Šárka Vojtková dostala za svou roli Irenky 50 000 Kčs, což byl na svou dobu a vedlejší roli vysoký honorář. (Ruuzha)