Dědictví aneb Kurvahošigutntág

Dedičstvo alebo Kurvahošigutntag

The Inheritance or Fuckoffguysgoodday

Komedie

Československo, 1992, 120 min

Dosť ma prekvapilo, že sa Věra Chytilová chytila takejto lacnej témy. Večne ožratý buran, ktorý nečakane zdedí obrovský majetok. Keby sa tohto scénara chopil Zdenek Troška, tak je to zaručený odpad. No pani Chytilovej sa podaril natočiť celkom kvalitní snímok. Zveriť hlavné úlohy Bolkovi Polívkovi a Miroslavovi Donutilovi bolo tým najlepším rozhodnutím. Hlavne ich herecké výkony sú to, čo treba u "Kurvahošigutntag" vyzdvihnúť predovšetkým. ***(12.2.2008)

Ja neviem. Filmy zo života nepotrebujem, ale toto bolo bezchybné. Smial som sa s takou dobrou chuťou, že nemám potrebu hľadať chyby a umeleckú hodnotu. Bolek Polívka od zhliadnutia tochto filmu (prvý kde som ho videl) patrý medzi mojích NAJ, a od kedy som videl jeho výkony z minulosti, ako napríklad v Komedii del arte, nepochybujem, že je jeden z najväčších všestranných umelcov Ćeskoslovenska. Ten koniec filmu bije všetky konce AM produkcii.(25.12.2008)

Vtip. Švih. I dramatická stránka. A k tomu ještě nářečí, který všemu dodává šmrc. DVD: 2 upoutávky, fotogalerie s hudebním doprovodem z filmu čtvrthodinový film o filmu, kde se například dozvíme, že Bolka velmi pobavila představa, jak hlasatelka uvádí film a řiká: "Dáma českoslovenkého filmu Věra Chytilová, která nás již oblažila mnohy díly jako Kalamita, Panelstory, Šašek a královna, Pytel plný blech a dnes večer Kurvahošigutntag". :D(27.3.2008)

• Tom Riddle

Jen polemika o Bohu a závěrečné morální ponaučení od anděla vyzdvihly tuhle příšernou kravinu aspoň na tu jednu hvězdu.(20.7.2007)

Sorry pánové, ale nemohu souhlasit s názory, že se jedná o odpad nebo slátaninu nebo co. Podle mě je to jedna z nejvtipnějších komedií, co u nás kdy byly natočeny. Ty neustále citované hlášky se staly skutečně legendárními (aspoň u nás na severní Moravě). Bolek tady předvádí burana s naprostou lehkostí, přirozeností a samozřejmostí (on taky k němu nemá občas moc daleko :)) ). Neodpustím si pár citací: "Nech ňa, nic nebude." "Ty pudeš !" "To je vůl, kaviárový tousty." "Šak vašu p**u sem taky neviděl a věřím, že ju máte !" "Bez bab, chlapi, řeklo sa bez bab." "Irenko, proč ? Proč ? Řekni mi, proč ?" "Dyť já ťa mám rád aj bez peněz." :))))(31.7.2002)

• - Když Bohuš (Boleslav Polívka) odchází z obchodu drží jen jednu flašku slivovice, ale o chvilku později, když dojde k autu, má v rukou již dvě flašky. (BloodMax)

• - Za účinkování Šárky Vojtkové může v podstatě jeden brněnský fotograf, Jeff Kratochvíl. Od 15 let mu dělala modelku, fotili reklamní kampaně, třeba na Starobrno, TopTopic nebo automaty Stardust. Doporučil ji na konkurs k filmu, protože byl dvorním fotografem Bolka Polívky a jeho tehdejší manželky Chantal Poullain. [Zdroj: Aha!] (hippyman)

• - Jako první se natáčela scéna s kolotoči, která je ve filmu jako jedna z posledních. [Zdroj: Aha!] (hippyman)