Dědictví aneb Kurvahošigutntág

Dedičstvo alebo Kurvahošigutntag

The Inheritance or Fuckoffguysgoodday

Komedie

Československo, 1992, 120 min

Ale jsou tam ta pěkná růžová saka a fialové košile, viď Karle Gotte ;)(11.3.2009)

Ja neviem. Filmy zo života nepotrebujem, ale toto bolo bezchybné. Smial som sa s takou dobrou chuťou, že nemám potrebu hľadať chyby a umeleckú hodnotu. Bolek Polívka od zhliadnutia tochto filmu (prvý kde som ho videl) patrý medzi mojích NAJ, a od kedy som videl jeho výkony z minulosti, ako napríklad v Komedii del arte, nepochybujem, že je jeden z najväčších všestranných umelcov Ćeskoslovenska. Ten koniec filmu bije všetky konce AM produkcii.(25.12.2008)

Sorry pánové, ale nemohu souhlasit s názory, že se jedná o odpad nebo slátaninu nebo co. Podle mě je to jedna z nejvtipnějších komedií, co u nás kdy byly natočeny. Ty neustále citované hlášky se staly skutečně legendárními (aspoň u nás na severní Moravě). Bolek tady předvádí burana s naprostou lehkostí, přirozeností a samozřejmostí (on taky k němu nemá občas moc daleko :)) ). Neodpustím si pár citací: "Nech ňa, nic nebude." "Ty pudeš !" "To je vůl, kaviárový tousty." "Šak vašu p**u sem taky neviděl a věřím, že ju máte !" "Bez bab, chlapi, řeklo sa bez bab." "Irenko, proč ? Proč ? Řekni mi, proč ?" "Dyť já ťa mám rád aj bez peněz." :))))(31.7.2002)

Blahoslavení chudí duchem, neboť jim budou za chvíli patřit vaše peníze, tvrdí jeden z Murphyho zákonů a čítankový buran Bohuš je toho jasným důkazem. A já mohu jen konstatovat, že tento film je natolik debilní až je úžasný. Anebo naopak. Je těžké rozhodovat se v hodnocení mězi pěti hvězdami a odpadem, takže ve svém hodnocení využívám právní zásadu In dubio pro reo (v pochybnostech ve prospěch obviněného).(3.2.2014)

• gudaulin

Kult kolem tohohle filmu mě od počátku dokonale minul. Považuju ho za jeden ze slabších filmů Chytilové, který nemá dobře napsaný scénář, a valná většina nadšených obdivovatelů ho nevnímá ani tak jako moralitu, ale prvoplánově obdivuje buranství a "hlody" hlavního hrdiny. Bolka Polívku obdivuju za úplně jiné role. Tenhle humor byl spíš ze suterénu a typově je mi ta postava ve skutečnosti odporná. Celkový dojem: 40 %.(17.6.2006)

• - Bazén na narozeninovou oslavu byl vytvořen jen pro potřeby filmu. Po natáčení zůstala paní Pantůčkové, majitelce pozemku, na zahradě prázdná díra. (duklak2)

• - Filmové chyby: Ve scéně, kdy Bohuš s Irenkou nakupují v obchodě nové oblečení, můžete v zrcadle zahlédnout celý natáčecí štáb. (Divočák)

• - Asistentem režie byl Bohdan Sláma, pozdější režisér Divokých včel (2001) či Venkovského učitele (2007). (Zdroj: Rozmarná léta českého filmu (ČT) díl 3 (1992)). (ForGump)