Dědictví aneb Kurvahošigutntág

Dedičstvo alebo Kurvahošigutntag

The Inheritance or Fuckoffguysgoodday

Komedie

Československo, 1992, 120 min

Slyšel jsem, že pánové kolegové z Prahy prý tento film nechápou a upřímně jej považují za buranský a nevkusný... A já říkám, když se vám to nelíbí, tak jdetě někam!!! Dědictví je snad ta nejlepší komedie, co u nás po revoluci vznikla a budiž až symbolické, že v podstatě vznikla těsně po ní. Kupa legendárních hlášek, nekompromisní humor, výborní herci a žádná pražská verbež. Takhle se v našich poměrech dělá KULTOVNÍ FILM!!! *** Věděli jste, že: Ve scéně, kdy Bohuš s Irenkou nakupují v obchodě nové oblečení, můžete v zrcadle zahlédnout celý natáčecí štáb.***(18.3.2007)

• Zíza

Já nevim, mě to nikdy nebavilo a ani nezaujalo. Tak nějak jsem to "vysklila". Tenhle film k životu nepotřebuju, dokonce se mi i lépe dýchá, když nemusím vyslovit jeho název... Prostě k sobě cítí jisté nesympatie a je jisté, že se přez ně nikdy nedostaneme. Mně to nevadí, filmu určitě také ne. A abych trochu upřesnila, jak moc ten film nemusím (pokud by to čirou náhodou někoho zajímalo), tak kdybych si měla vybrat mezi ním a kupříkladu takovými Pokémony, tak si volím tebe, Pikachu, ty roztomilá elektrická kryso z japonského prostředí....(23.1.2009)

Blahoslavení chudí duchem, neboť jim budou za chvíli patřit vaše peníze, tvrdí jeden z Murphyho zákonů a čítankový buran Bohuš je toho jasným důkazem. A já mohu jen konstatovat, že tento film je natolik debilní až je úžasný. Anebo naopak. Je těžké rozhodovat se v hodnocení mězi pěti hvězdami a odpadem, takže ve svém hodnocení využívám právní zásadu In dubio pro reo (v pochybnostech ve prospěch obviněného).(3.2.2014)

Pomalu se začínám smiřovat s tím, že tohle je snímek, u kterého budu nejspíš nejčastěji měnit hodnocení i komentář :-) Přistihl jsem se, že některé situace mi přijdou vtipnější, než předtím, všichni ti burani jsou taktéž přesní, ale pořád zde zůstává to, že je film po všech stránkách velice nedotažený, zvláště ta moralita je poněkud bezzubá, takže nemá moc velkou účinnost. 50%.(14.3.2006)

Ja neviem. Filmy zo života nepotrebujem, ale toto bolo bezchybné. Smial som sa s takou dobrou chuťou, že nemám potrebu hľadať chyby a umeleckú hodnotu. Bolek Polívka od zhliadnutia tochto filmu (prvý kde som ho videl) patrý medzi mojích NAJ, a od kedy som videl jeho výkony z minulosti, ako napríklad v Komedii del arte, nepochybujem, že je jeden z najväčších všestranných umelcov Ćeskoslovenska. Ten koniec filmu bije všetky konce AM produkcii.(25.12.2008)