Filmy Věry CHYTILOVÉ mne nikdy neCHYTILY. Film o Bohúšovi, který se stal milionářem je vlastně podobným kýčem, ale přitom se stal kultem. Některé hlášky se natrvalo dostaly nejen do mé každodenní řeči. I když v polovině film trochu ztrácí, nakonec přece jen ještě zabere a proto patřím mezi lidi, kteří tento film mohou vidět desetkrát ročně. I když chápu, že z uměleckého hlediska je na hranici braku, jasných 5*.(8.5.2009)

Přiznejme si, že dějově je to spíš blbost, i když neotřele zpracovaná. Ale já osobně považuju za nejlepší obsazení snímku. Aniž bych se chtěl někoho dotknout, tak líp to ani obsadit nemohli, protože takoví jsou i ve skutečnosti. Donutil jako upjatej panák, Polívka jako opilec a buran až na entou, Veškrnka taková "volnější" holka na zabití, Goldflam upejpavej a všichni ostatní vesničani takoví lidoví v čele s Kronerem. Většina z nich by to asi ani nemusela hrát, i když jak řekl Richard Burton, když hraju opilce, nemůžu být opilý, protože pak nevím, jak jej hrát. Na filmu se mi nejvíc líbí ta první dějová část, tedy než se Bohuš sžije s bohatstvím a začne jej taky pořádně využívat. Potom mi to už přišlo až moc, asi jako Slunce seno erotika. A některý věci byly přidaný jenom na sílu (třeba věta: Nevystrkuj na mě to svý jazyčisko. mi přišla vždycky hrozně umělá). No a Kája Gott tam měl ten nejlepší svůj hereckej výstup.(2.4.2006)

Ja neviem. Filmy zo života nepotrebujem, ale toto bolo bezchybné. Smial som sa s takou dobrou chuťou, že nemám potrebu hľadať chyby a umeleckú hodnotu. Bolek Polívka od zhliadnutia tochto filmu (prvý kde som ho videl) patrý medzi mojích NAJ, a od kedy som videl jeho výkony z minulosti, ako napríklad v Komedii del arte, nepochybujem, že je jeden z najväčších všestranných umelcov Ćeskoslovenska. Ten koniec filmu bije všetky konce AM produkcii.(25.12.2008)

Ale jsou tam ta pěkná růžová saka a fialové košile, viď Karle Gotte ;)(11.3.2009)

• RHK

Ty dvě hvězdy jsou hlavně za ty hlášky. Jinak je Dědictví pro mne dost nepříjemně trapný a nudný film s přehrávajícím Bolkem Polívkou a je mi fuk, zda to jako buranský film vzniklo nechtěně (viz Troškovy snímky), či chtěně jako umělecký záměr paní Chytilové. Ukázka: "Nová doba, host vyhazuje vrchního.": http://www.youtube.com/watch?v=Cqxk1I74SQo&NR=1 "Doktorko, věříte v Boha?": http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=Jmgdw-mjj_I(17.2.2009)

• - Šárka Vojtková dostala za svou roli Irenky 50 000 Kčs, což byl na svou dobu a vedlejší roli vysoký honorář. (Ruuzha)

• - Ve scéně v nočním klubu, kdy Irenka (Šárka Vojtková) začne pod dekou uspokojovat Bohuša a on mimo jiné prohlásí, že to není cesta kolem světa, ale cesta do vesmíru, si můžete všimnout v záběrech na zrcadla, že Bolek Polívka vůbec neotvírá pusu, tudíž byla scéna dodabovaná. (HolyKeeper)

• - Doktor Ulrich (Miroslav Donutil) prišiel oznámiť Bohušovi (Bolek Polívka), že je milionár, autom GAZ 24 Volga z roku 1974. Auto, ktoré šoféroval Košťál (Jozef Kroner), bolo BMW 318i Cabrio z roku 1991. (Raccoon.city)