Z tejto komédie, ktorá vlastne ani tak komédia nie je, je cítiť odkaz neviazaných dievčat zo Sedmikrások, no sú tu pridané elementy, ktoré ešte nie sú dotiahnuté do konca, alebo veľmi prekomponované. Hlavne ma zarazila hrozne zlá štylizácia charakteru vrchného lekára (hlavnej postavy), akoby Chytilová z mužmi vôbec nevedela zaobchádzať, alebo vcítiť sa do ich charakteru. Poetické rodenia, jablká to všetko by som ešte zniesol, boli urobene s citom, celkovo dej ma veľmi nechytil a ku koncu som sa už nudil. Dobrý pokus, ale nedotiahnutý do konca. O hviezdu viac dávam príjemnej atmosfére 70. rokov.(10.2.2009)

"Chytilovou mám rád a feminismus mi nevadí" nebo je snad libo názor typu "Toto je film, na kterém je Chytilové feminismus nejméně znát."? Panebože, a říká se snad o chlapských filmech, že jsou šovénský nebo co? No asi řiká. A jestli ne, tak teď okamžitě začínám tu tradici. Jak je hlavní hrdinkou žena (což je ještě u tohohle filmu dost diskutabilní), tak je téma feministické a muži se tudíž musí strašně přemáhat, aby u něj vůbec vydrželi? A kdyby měla velký prsa a střílela kolem sebe, tak už by to nebylo tak namáhavý? --- Uf, jak mě strašně baví psát takovýhle komentáře. S filmem to nemá nic společnýho, s objektivním názorem už tuplem ne. Miluju svobodu projevu. Paní Chytilová ji má určitě taky ráda.(25.10.2009)

• Tommassi3

"Co to děláš ??" - "Zahejbáme přece !!" ;) Zcela určitě zajímavý film jedné z našich nejuznávanějších režisérek, který stojí pevně v kramflecích jen díky svému hereckému obsazení, jež je silné jako ženské stehno, zejména pánové Jirkové Menzel a Kodet snad ani nemohli zklamat !! Byl jsem opravdu zvědavý, o jak moc jsem byl letitým ignorováním tohoto snímku ošizen, ale nakonec budu přeci jen klidně spát..;) Věra Chytilová stvořila, potvrzujíc svoje koktavé novátorství a kulhavou invenci, zle vtíravý záměrně feministický "klenot" (su)realismu, jehož kamera mi místy přibližovala dojmy epileptika na LSD a hudební motiv Miroslava Kořínka mě dováděl k naprostému šílenství !! Po legendami opředené mladé kráse, ať už tím pamětníci mysleli cokoliv, Dáši Bláhové ani stopy..nebo jsem ji pro svoji povrchnost neviděl..;)(27.6.2013)

• Vampireman

První celovečerní Chytilová a hned zlo. Bezpředmětně provokativní, epileptická kamera, neskutečně protivná rádobyumělecká režie, jednostranný-silně feministický náhled na uměle, nepřirozeně a nemorálně působící premisu filmu o povrchnosti vztahů a neschopnosti rozumné komunikace mezi partnery, kde však žena působí jako vítěz bez ohledu na své činy.(14.6.2012)

Absolutní nářez. Jeden z nejlepších českých filmů, jaký byl kdy natočen.(30.11.2006)