Navštívila jsem Hru o Jablko v devátém měsíci těhotenství a evidentně to ve mně zanechalo hluboký dojem....po porodu nebyla má otázka k doktorovi: "Je to kluk nebo holka?" ale : " Šmarjáá, jak se na to můžete celý dny koukat?!". Všem netěhotným tohle vynikající dílko vřele dopuručuji.(14.3.2007)

• AngelAngie

Festival nad řekou, Písek, 2009 // Na film jsem se těšila jako malá, protože námět mě zaujal jako dlouho žádný (český, starší...) a takové zklamání jsem nečekala. Ano, párkrát jsem se zasmála, ale co ta kamera a režie? No to snad ne...(9.8.2009)

Som rád, že som sa po dlhej dobe dostal k tomuto filmu, z ktorého si väčšina divákov zapamätá iba množstvo detí derúcich sa v priamom prenose na svet. A bez váhania mu pridávam hviezdičku. Vôbec neriešim opisované morality, feminizmus, miesto tohto filmu v tvorbe Věry Chytilovej. Riešim iba životný výkon Dáši Bláhovej, precízny aj v detailoch. To jej klaunstvo navonok mi vzdialene pripomenulo najlepšie filmy Giulietty Massini. Až na občasnú stratu tempa som bol nadmieru spokojný. Takže, ať si kdo chce, co chce říká, odo mňa je to za štyri.(2.7.2011)

• - Dagmar Bláhová (Anna Šímová) k natáčení jedné ze scén s Jiřím Menzelem (Josef John) uvedla: "Když se točila ta nahatá scéna, bylo to na poli. Byla zima, já byla do půl těla. A tahle scéna se samozřejmě jako na potvoru napoprvé nepovedla. Tehdy panovaly příkazy, že v záběru mohlo být vidět maximálně jedno ňadro. Já musela vzít obě, protože jsou malá." (JoranProvenzano)

• - Poprvé před kamerou Eva Kačírková. (M.B)

• - Film byl poctěn Stříbrným Hugem na Mezinárodním festivalu v Chicagu. (M.B)