Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vodnářka
  *****

  Vztahy mezi lidmi, muži a ženami, kamarády, rodiči, dětmi, emoce, životní příběhy, psychologie různých typů postav..., to všechno se dá nejlépe zobrazit právě v nemocničním prostředí. Vzniká ovšem tolik filmů a seriálů právě z nemocnice, ale v žádném nejsou tyhle věci ukázány tak dokonale, jako právě ve Hře o jablko. Tolik režisérů se pokouší ozvláštnit své filmy i po střihové stránce, přitáhnout divákovu pozornost co nejzajímavější obrazovou i zvukovou střihovou skladbou, tak dobře jako Chytilové (zejména úvodní scéna na porodním scéně je vážně dokonalá) už v sedmdesátých letech se to podaří málokomu. Každý režisér se snaží o zajímavé nápady, chytlavé vyprávění, přirozené vedení herců - prostě o co nejlepší film, tahle režisérka má tohle všechno v sobě jaksi přirozeně. Takový cit pro režii, jako má ona, se jen tak nevidí.(17.8.2010)

 • Lukrecie
  *****

  "Ono asi není důležité vědět jako spíš cítit. Už tak člověk v životě nadělá spoustu chyb. A nejhorší na tom je, že některé se ani nesnaží napravit." Výborné psychologické drama aneb každá hra má své následky.(29.10.2014)

 • sud
  ***

  Na dobu vzniku velmi odvážný film o nejniternějších studiích lidských vztahů a vášní. Nevšední tvář českého filmu Dagmar Bláhová podala kvalitní herectví, stejně tak civilní Jiří Menzel. Něco to do sebe má, ale není to můj šálek kávy. 60%.(19.3.2006)

 • AngelAngie
  **

  Festival nad řekou, Písek, 2009 // Na film jsem se těšila jako malá, protože námět mě zaujal jako dlouho žádný (český, starší...) a takové zklamání jsem nečekala. Ano, párkrát jsem se zasmála, ale co ta kamera a režie? No to snad ne...(9.8.2009)

 • Vampireman
  odpad!

  První celovečerní Chytilová a hned zlo. Bezpředmětně provokativní, epileptická kamera, neskutečně protivná rádobyumělecká režie, jednostranný-silně feministický náhled na uměle, nepřirozeně a nemorálně působící premisu filmu o povrchnosti vztahů a neschopnosti rozumné komunikace mezi partnery, kde však žena působí jako vítěz bez ohledu na své činy.(14.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace