• xxmartinxx
  ***

  Celou dobu jsem neměl pochyb o tom, že svou práci Chytilová odvedla dobře, jen mi to bylo tak nějak jedno, což je samozřejmě zásadní problém. Film pěkně zobrazuje chaos, ale nic jiného. Nějak mi to nestačilo a pořád jsem čekal posun. Ten nenastal.(19.4.2014)

 • Šandík
  ****

  Věra Chytilová ve své době překvapovala těkavou kamerou, provokativností, nekonvenčností, nedopovězeností. S odstupem času její dílka bohužel nevypadají tak skvěle, jako v době natočení... Nijaké vedení herců, absurdní dějové zlomy, místy hodně jakové dialogy... Chytilová je příliš bezprostřední a netrpělivá, pustí i špatně natočený záběr, neumí budovat atmosféru a kdykoli vykouzlí pěkný poetický záběr, zabije jej pokusem o vtip nebo nevhodně zvolenou hudbou. Komika se pere s existenciálnem, absurdnost působí uměle a chtěně... Bez pokusů o vytváření komedie by "Hra o jablko" jistě vyzněla sevřeněji a o třídu lépe... Další film, který jsem si pamatoval skvělejší než je... Celkový dojem: 70%(25.6.2011)

 • Baxt
  ***

  O socialismu s láskou aneb jak pět let hromaděné komplexy stvořily frankensteina - na jednu stranu odvážné, na druhou esteticky poplatné všem tehdejším konvencím.(18.10.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Pro Miroslava Kořínka byl tento film jakousi dvojitou premiérou. Poprvé se objevuje ve filmu a poprvé pro film sám skládá hudbu. (mchnk)

 • - Snímka Hra o jablko sa dostala do juhočeských kín až v roku 1989, nakoľko bola dovtedy príslušnými miestami odmietaná ako film kaziaci socialistickú morálku. (dyfur)

 • - Natáčení probíhalo na Liberecku a v Loděnicích. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace