Vzpomínka na Titány

Remember the Titans

Sezóna Titanov

Drama / Sportovní

USA, 2000, 109 min

Středoškolské Any Given Sunday nejen co se děje týče, ale i výpovědní hodnoty. Žádné pomrkávání a hledání mezi řádky, méně svalů, méně ostrých loktů, méně hi-tech. Více integrity, rodiny a tradičních hodnot.(11.3.2015)

• InJo

Patos všude, kam se člověk podívá. V dialozích, hudbě, hereckých výkonech... Normálně tenhle (u sportovních dramat tradiční) nešvar příliš neřeším, ale tady je ho takové množství, že už se to prostě nedalo snést. Sice podle skutečných událostí, ale přesto okatě (a nechutně) disneyovská báchorka o rasové snášenlivosti, jenž naprosto absentuje cokoliv originálního nebo nadprůměrně zábavného. 50 %(22.11.2009)

Denzel Washington v hlavní roli provokativního příběhu, který byl natočen podle skutečné události. Scénář : Gregory Allen Howard. Kamera : Philippe Rousselot. Hudba : Trevor Rabin(26.4.2011)

Klasický kus hollywoodskej filmárčiny ( respektíve tej Bruckheimerovskej, menej akčnej ). Emotívny a príjemný na pohľad.(11.12.2010)

Poprvé jsem byla z tohoto výborného sportovního dramatu doslova nadšená... o pár let později už však na mě těch patetických, plamenných projevů bylo příliš. Přesto jde zřejmě o nejlepší film ze sportovního prostředí, jaký jsem kdy viděla. Druhý nejlepší - "Vítězové a poražení" jsou přece jen někde jinde;-). 81%(4.11.2008)

• - Ústřední píseň k filmu "Titan Spirit" od Trevora Rabina se stala natolik populární, že byla použita v závěrečných titulcích několika sportovních klání, jako jsou například Olympijské hry v Salt Lake City v roce 2002, Aténách v roce 2004 nebo v Turínu roku 2006. Zazněla také po vítězném projevu Baracka Obamy v roce 2008. (Terva)

• - Film je natočen podle skutečných událostí čerpaných ze života sportovců Gerryho Bertiera a Juliuse Campbella. (Terva)