poster

Vzpomínka na Titány

 • USA

  Remember the Titans

 • Slovensko

  Sezóna Titanov

Drama / Sportovní

USA, 2000, 109 min

 • MartinezZ
  ***

  Je to dobře zpracované a udělané, ale je to jen kvalitní rutina. Klišé, průhlednost, nic nového, oproti jiným stejným filmům o tom, jak se dvě nesmiřitelné strany při tahání za jeden provaz stanou jedněmi silnými vítězi a zlepší svět okolo sebe. Tisící první variace téže šablony, ale alespoň dobře udělaná.(10.10.2014)

 • golfista
  ****

  Příchod černého trenéra ke školnímu fotbalovému mužstvu na jihžanském maloměstě nemůže zpočátku přinést nic dobrého. Je jenom na něm, aby stmelil hráče různé barvy pleti k maximálnímu výkonu a neuvěřitelné sérii zápasů bez porážky. Film je natočen podle skutečné události a staví nejen na výkonu Denzela Washingtona, ale i výkonů mladých herců v rolích hráčů školního mužstva. Pokud máte rádi filmy ze sportovního prostředí, pak vás tenhle určitě nezklame.(5.3.2003)

 • InJo
  **

  Patos všude, kam se člověk podívá. V dialozích, hudbě, hereckých výkonech... Normálně tenhle (u sportovních dramat tradiční) nešvar příliš neřeším, ale tady je ho takové množství, že už se to prostě nedalo snést. Sice podle skutečných událostí, ale přesto okatě (a nechutně) disneyovská báchorka o rasové snášenlivosti, jenž naprosto absentuje cokoliv originálního nebo nadprůměrně zábavného. 50 %(22.11.2009)

 • Slasher
  ****

  Srdce-hřevná (nikoliv však otravně vlezlá) story o vybudování footballového TÝMu navzdory nepřízni tehdejší rasové nesnášenlivosti. Všechno jak má být, dobrý!(3.5.2011)

 • Boogeyman
  ****

  Sportovní film plný klasických klišé sportovních filmů, které nám vždy tak vadí, ale zároveň si je vychutnáváme. Chcete snad, aby tým, který sledujeme celý film pak v zásadním finále proti týmu zákeřných nečestných rasistických záporáků prohrál?(18.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace