poster

Vzpomínka na Titány

 • USA

  Remember the Titans

 • Slovensko

  Sezóna Titanov

Drama / Sportovní

USA, 2000, 109 min

 • Chrustyn
  ****

  Po vynikajícím "Hokejovém zázraku" další skvělý sportovní film, tentokrát z prostředí amerického fotbalu v produkci Walta Disneye a s podporou Jerryho Bruckheimera. Vzniklo silné drama pro celou rodinu, které se zaměřuje stejnou měrou na samotné zápasy i na problematiku rasismu. Vynikající herci v čele s Washingtonem, sympaťákem Pattonem a partou talentovaných mladých herců to vše zabalené v takřka bezchybné režii a ozvučené vynikajícím soundtrackem skrývajícím jak dobové pecky tak i hrdinskou hudbu Trevora Rabina.(13.6.2010)

 • pepo
  ***

  priemerný športový film ktorý sa hodí na tv markíza na druhú poobede.(14.10.2003)

 • bouncer
  ***

  Sportovní filmy se často pohybují na hranici emotivní podívané a patosu a Vzpomínka na Titány není vyjímkou. Chvílemi až přehání rasistické otázky - moc mě nepřesvědčily hrubé rasistické boje mezi "bílými" a "černými" a následně za několik týdnů jejich úplně poklidné soužití. Dalším mínusem rpo našince je zajisté mnohem menší povědomí o americkém fotbalu - od pravidel po historické problémy apod. Za tři s odřenýma ušima...(17.4.2004)

 • Djkoma
  ****

  Hezký lidský příběh o rasismu, s vynikajícím Washingtonem a Willem Pattonem. Pro milovníky sportovní dramat to je jasná volba stejně jako Coach Carter. Tyto filmy jsou hodně podobné až na rozdílný sport:).(26.10.2004)

 • carly
  *****

  milujem tento film. každé jedno jeho políčko. každú jednu postavu. každého jedného herca. nie som fanúšikom behania po tráve za šišatou loptou, ale tento film je o niečom inom. o niečom dôležitejšom. o niečom o mnoho krajšom. o niečom, čo by malo byť samozrejmé a nie je. bol to priamy ťah na bránku, to nepopieram, ale výsledkom bol excelentný gól. nie touchdown, lebo we all should remember the Titans!(14.3.2006)

 • - Film je natočen podle skutečných událostí čerpaných ze života sportovců Gerryho Bertiera a Juliuse Campbella. (Terva)

 • - Ústřední píseň k filmu "Titan Spirit" od Trevora Rabina se stala natolik populární, že byla použita v závěrečných titulcích několika sportovních klání, jako jsou například Olympijské hry v Salt Lake City v roce 2002, Aténách v roce 2004 nebo v Turínu roku 2006. Zazněla také po vítězném projevu Baracka Obamy v roce 2008. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace