Vzpomínka na Titány

Remember the Titans

Sezóna Titanov

Drama / Sportovní

USA, 2000, 109 min

Typickej americkej blábol plnej patosu a příšerný hudby...(31.5.2009)

• Lomy

Ač jsem přiznivcem sportovních snímků, tak v tomto případě jsem moc nadšen nebyl. I když je to vina spíše protirasistické složky filmu. Nevím nakolik odpovídá děj pravdě, ale moc se mi nezdá, že by v době hutné segregace černého a bílého obyvatelstva došlo k tomu, že se parta bílých fotbalistů dá dohromady s partou černých fotbalistů, všichni se navzájem nenávidí, pak jedou na sportovní soustředění a o týden později při návratu si už v autobuse všichni spolu zpívají veselé písničky jako jedna velká rodina. Nemluvě o dalších věcech v příběhu, které jsou poměrně směšné v čele s tím faktem, že postavou, která vlastně nejvíce rozumí americkému fotbalu, je pětiletá holčička.. Zkrátka mám dojem, že většina mainstream filmů o rasismu vyznívá docela nereálně a má nakonec spíše opačný, než původně zamýšlený efekt. No a pokud je navíc ještě z produkce dílny pohádkotvůrců jménem Disney, tak to asi ani nemohlo dopadnout jinak.(1.6.2009)

mam rad sportove dramy, tato je naviac aj inteligentna a plna zaujimavych hercov. bal som sa, ze pojde o dalsi pribeh schatraleho timu, ktory nakoniec zhodou nahod vyhra titul..tu ide o nieco viac a to je dobre.(6.4.2007)

• WANDRWALL

Bez vzoru není člověk ničím vedený. Většině stačí napodobovat stádo a vystačí si s tím po celý život. Ale co ty osoby, co jim to nestačí a nestačí jim ani vzory, které mají kolem sebe? Ti to mají těžší, ale lidský život už je takový. Film je jen velmi vzdáleně natočený podle skutečné události. To je jen oblíbená nálebka, kdejakých sraček.(21.9.2010)

Spolu s Moneyballem nejlepší film ze sportovního prostředí.(25.11.2008)