poster

Vzpomínka na Titány

 • USA

  Remember the Titans

 • Slovensko

  Sezóna Titanov

Drama / Sportovní

USA, 2000, 109 min

 • Faidra
  ***

  Smíšený sportovní tým kontra burani z bigotního Jihu? Hádejte třikrát, kdo nakonec oslaví bratrstvím scelený triumf a kdo utře nařvanou hubu. Sportovní dramata jsou mou neutajovanou slabostí a chápu, že vyčítat jim předvídatelnost a nadbytek klišé je asi jako vytýkat cukrárně, že nenabízí odtučňovací dietu (nebo jistým americkým vysokým, že přijmou každého, kdo rozezná fotbalový míč od ústředního topení nebo umí rychle zdrhat, viď Forreste), takže to přejdu taktním mlčením. Taktním mlčením už nejde přejít patetické žvásty, protivnou přemoudřelou prepubescentku a rádobytvrďáckost uječeného Denzela, po kterém bych tu cihlu chvílemi s chutí mrskla sama, nicméně se vzpomínkou na prosluněné dny pobíhání po školním hřišti a tak mladého a už tak titánského Ryana Goslinga ty smířlivé tři utrousím. Ale pokud jde o film o americkém fotbalu, mám jasno v tom, kdo je můj Vítěz a kdo Poražený.(9.8.2012)

 • Radiq
  ***

  Celé se to nezadržitelně line k neodvratnému konci - finále (a to musí být každýmu jasný hned na začátku). Ale to už se asi od takovejch filmů čeká. Dočkáme se pár dojemnejch momentů, u kterejch někomu může ukápnout slza - Disney produkce se pozná. Každopádně D. Washington hraje skvěle, i když jeho postava je dost tvrdohlavá. Největší frája mezi hráči je Kip Pardue, kterej fakt umí a role mu sedla. Nevěřím, že úplně všechno je přesně podle pravdy, ale nebylo to tak nejhorší. A příště můžou američani kecat něco o rasismu proti cigánům - asi mají trauma z vlastní historie...(3.11.2007)

 • Eldrick
  ***

  Typickej americkej blábol plnej patosu a příšerný hudby...(31.5.2009)

 • Slasher
  ****

  Srdce-hřevná (nikoliv však otravně vlezlá) story o vybudování footballového TÝMu navzdory nepřízni tehdejší rasové nesnášenlivosti. Všechno jak má být, dobrý!(3.5.2011)

 • teutates
  *****

  Krásna... nie nie nie... úplne famózna spomienka na Titanov, tak! Športové snímky mi sedia... nedokázal som sa odpútať od TV po celej dĺžke filmu, drama na ktoré sa nezabúda a na ktoré sa vždy rád pozriem pri každej premiere v TV. Ešte teraz mám "zimomriavky" po celom tele, samozrejme že som si vedomý, že neide o najlepšie prevedenie pod slnkom, ale u mňa 9/10(4.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace