poster

Komando

 • USA

  Commando

 • Československo

  Komando

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 1985, 90 min (Director's cut: 92 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tosim
  *

  Násilnická osmdesátá léta, která stála za...nestála za nic. Arnold Schwarzenegger, který je symbolem tohoto údobí, ztělesňuje vše, kvůli čemu tento věk zatracujeme i (obdivujeme.) Hlavní herec je prostě kulturista a ne (herec) a...celý film a tenhle styl a "Arnie" jsou pozůstatkem éry, která bude doufám zapomenuta...(2.8.2002)

 • choze
  *****

  Kamera se lačně popásá na svalech dřevorubce Arnolda přicházejícího s kládou ležérně přehozenou přes rameno k horské chatě. V prázdném domě sedí neznámý, rozvážně mluvící muž s knírkem. „Uděláte, co budeme chtít a my vám vrátíme vaši dceru. Co vy na to?“ „Tohle,“ zabručí Arnold alias bývalý plukovník John Matrix s kamennou tváří a střelí ho mezi oči, načež z kopce roztlačí únosci porouchaný vůz a řítí se v něm za unášenou dcerkou. Po řadě památných scén jako je skok ze vzlétajícího Jumba nebo zvednutí telefonní budky s padouchem uvnitř a jeho následné shození z útesu („Pamatuješ, jak jsem ti sliboval, že tě zabiju jako posledního? Lhal jsem.“) dospěje Matrix na ostrov se základnou únosců, jihoamerických pučistů. V nespočetněkrát parodované scéně na sebe navěsí „zakoupený“ arzenál a vyráží do boje s mnohonásobnou přesilou. Když už má pocit, že mezi záhony bílých růží v zahradě padouchovy vily postřílel, podřezal a vyhodil do povětří sdostatek mužů, přichází ke slovu z altánu vypůjčené vidle, sekera, mačeta a dokonce i koutouč cirkulárky. Konečně se dostává k hlavnímu padouchovi, kterého, po krátkém souboji na nože v kotelně, se slovy „Dochází ti pára?“ prošpikuje ze zdi vyrvaným kusem parního potrubí. 146 zmasakrovaných lidí, z toho 138 během jedné jediné čtyřminutové sekvence, taková je bilance Komanda Richarda L. Lestera z roku 1985, což z něj s přehledem činí nejkrvavější filmovou podívanou všech dob. Když je Matrixův trautmanovský velitel v průběhu filmu dotázán, co lze od z řetězu utrženého ex-vojáka očekávat, generál s úsměvem odpoví: „Třetí světovou válku.“ Sebevědomá demonstrace síly a silácké vyhrožování válkou v akčních filmech 80. let jako Rambo II a Rocky IV je jednoduchým vzkazem Reaganova kabinetu všem Američanům a celému světu – nebojíme se, ale vy byste měli.(30.7.2005)

 • dobytek
  **

  Když mi bylo tak 10 let, tak jsem to hrozně žral, ale za nějakou nostalgii žádný hvězdičky rozdávat nebudu. Když jsem to viděl naposledy, tak mi to připadalo neskutečně pitomý a nejvíc me tak bavilo sledovat, kolik v tomhle filmu tvůrci nasekali chyb. Jinak honička v Komandu mi připomněla Bullitův případ, kde se několikrát za sebou objeví zelenej VW brouk. Tady zase Arnie asi 10× předjede stříbrnej Renault 5, kterej je o to nápadnější, že mu nesvítí jedna obrysovka. Ovšem s amatérskym rychlodabingem z 80. let by to bylo asi za 5 hvězdiček :-)(1.5.2006)

 • B!shop
  *****

  Opravdu asi nejlepsi z Arnoldovo filmu, kdyz se nebudou brat velkofilmy typu Terminator. Samozrejme to neni ciste akcni film, ale je to i trosku komedie, a pusobi to misty docela naivne. Jenze Arnold je neskutecnej drsnak, haze jednu hlasku za druhou a zaverecny vycisteni ostrova je proste dokonalost. Jedina vada na krase je desne ubohej zaporak Vernon Wells, kterej si hraje na drsnacka, ale pusobi jen jako tlustoch v teplouskym oblecku beze svalu a s uchylnym vyrazem, Arnie by rozhodne zaslouzil lepsiho borce. Nadprumernej akcni film a za ten ostrov musim hvezdicku pridat.(2.2.2005)

 • Kulmon
  **

  Ne ne a ještě jednou ne. Co bylo v 80. letech klasikou, chcete - li kultem, je dnes bezduchou střílečkou s totálně nehereckým Arniem v čele.(30.3.2010)

 • - Když Matrix (Arnold Schwarzenegger) nese Sullyho (David Petrick Kelly) k útesu za jeho levou nohu, je vidět v záběru Sullyho noha připoutaná k jisticímu lanu. (Jizni Tlapa)

 • - Arnold Schwarzenegger (Matrix) a Vernon Wells (Bennett) zůstali po natáčení dobrými přáteli. (-bad-mad-wolf-)

 • - Arius (Dan Hedaya) ve filmu používá pušku Steyr AUG rakouské výroby. Stejnou zbraň se objevila také v rukou Karla (Alexander Godunov) ve filmu Smrtonosná past (1988). (Narcis)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace