Komando

Commando

• Československo

Komando

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 1985, 90 min (Director's cut: 92 min)

Když nepočítáme Arnoldovy velkofilmy, tak se jedná asi o jeho nejvydařenější čistokrevnou akčňárnu. A že té krve ve filmu proteče !(26.7.2002)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $57,491,000(9.1.2007)

Hromada nezapomenutelných hlášek a Arnold co pozabíjí 98% lidí, co se objeví ve filmu a závěrečný vyhlazení ostrava je prostě klasika. Jedno z nejlepších akčních béček, co byly v 80 tejch letech natočený.(18.3.2004)

Snímek, který vešel do dějin nejen svými hláškami či nadsupermanovským Arniem, ale hlavně závěrečnou Garden party s M78. Společně s druhým Rambem nejvýraznější "reaganovský" akčňák.(6.6.2014)

[imdb: 6.2/10] | me: Klasika,... nedávno som si to pozrel a tento krát som sa už nestíhal diviť tomu čo vidím ... Ak sa to neberie vážne, ale tak ako sa má správne akčné B-éčko vnímať, tak potom je tento film jedna tvrdá a neutíchajúca jazda Arnolda a jeho hlášok ... inak sa na to pozerať nemôže. Oddychovka ako vyšitá ...(31.3.2009)

• - Odborník na výrobu nožů Jack W. Cain navrhl nože pro Matrixe (Arnolda Schwarzeneggera) i Bennetta (Vernona Wellse). (Džejkop)

• - Ve scéně v obchodě se zbraněmi je možné vidět, jak Matrix (Arnold Schwarzenegger) bere raketomet ze zdi a podává jej Cindy (Rae Dawn Chong). V další scéně však zbraň sundavá opět. (Reapper)

• - Ani v tomto filmu nejsou opomenuty charakteristické hlášky Arnolda Schwarzeneggera, jimiž jsou "I'll be back" (vrátím se) a "trust me" (věř mi). (-bad-mad-wolf-)