Komando

Commando

• Československo

Komando

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 1985, 90 min (Director's cut: 92 min)

Teraz na chvíľku odbočím a budem hodnotiť srdcom, pretože Komando som videl ešte ako decko a vtedy som ešte takto objektívne hodnotiť nevedel, no tento film mi tak utkvel v pamäti, že si nemôžem dovoliť dať pod štyri hviezdičky. Ja viem, že z pohľadu reálneho je to úplná magorina, no z pohľadu čistej akcie je to teda parádny nárez, kde znova Arnie zabudne na roličku milujúceho otca a nastáva skutočný massacre. Nastupuje ako veľká voda, sám dočista vyhladí ostrov s celou armádou proti nemu a párkrát aj efektne zahlási. "Dochádza ti para Bennete!" :). 80%.(18.5.2006)

• Radek99

Existují dvě možné interpretace Komanda - buď je to vážně míněný akční film, nebo nadnesená parodie na tento žánr. Pokud bych jako divák přistoupil na prvý rastr, film bych nedokoukal, jelikož pak by vyzníval jako počin tak tupý, že by široko daleko neměl konkurenci, pokud bych věřil interpretaci druhé, vyloudil bych na tváři leda velmi zdrženlivý úsměv. Komedie (ne)pěkná...(22.11.2006)

Půdorysem standardní rodinné drama o otci zachraňující svou dcerušku (opoBauer), kdyby to nebylo tak easy a cheesy. Vystřihnout závěrečnou půlhodinku, od vylodění na ostrově /parodie na Ursulu Andress coby Mr. Olympia vylézá v plavkách v moře fuj), mohl to být hláškoidní mix Mortal Kombatu, Tarzana a NÁBOROVÉ reklamy U.S. army, takhle zůstanou hlášky velké ráže, nakupování bagrem a roztomilé honičky sportáků. Arnie je boží, dokud mluví svou rakušáckou angličtinou. Když začne promlouvat olovem, klesá u mě dolů a připomíná mi, proč se osmdesátkovým akčním flákům vyhýbám jako nemocnému s leprou. Jako parodie bránicolomivé, až do střelnice v botanické zahradě:)(20.4.2008)

Pokud mi někdo z přítomných mužského pohlaví řekne, že si jako mladší nezkoušel Arnoldovo zbrojení po vylodění na ostrov, tak mu neuvěřím.(20.2.2006)

Commando je prostě ryzí běčko, hromada šílené a bezduché akce, obrovské díry ve scénáři a špatné herecké výkony. Avšak co se týče toho Arnoldova, ten naprosto tolerujeme, neboť Johna Matrixe by nikdo lépe ztvárnit nedokázal (a to nemluvím o tom, že by nikdo jiný nedokázal nést kládu na rameni, či držet chlápka za nohu z útesu). Kupodivu první polovina snímku mi tak stupidní nepřipadala a solidně jsem se bavil, ovšem s příchodem na ostrov se rozpoutala naprosto nereálná a tupá vyvražďovačka, kdy desítky vojáků nabíhali jak na porážku a nebyli schopni způsobit Arniemu ani škrábnutí. Jediným pamětihodným momentem se tak stala mocná scénka s mačetou a useknutýma rukama všech okolo. "Remember when i promised to kill you last? I lied" 6/10(12.4.2008)