Komando

Commando

• slovenský

Komando

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 1985, 90 min (Director's cut: 92 min)

Jedno z nejlepších béček.(18.4.2005)

Už tenkrát, na VHS s rychlodabingem z němčiny, to stálo za to. Pravda, němčina a český rychlodabing člověkem, který německy uměl snad akorát: "Das ist unmögliche geficht" filmu DOST škodil. John Matrix putující za osvobozením své dcerušky je přesto všechno dosud nepřokonaná legenda. Nošení klád na rameni, lámání vazů loktem, skoky z letadla a stříhání růží těžkým kulometem patří dnes již k lidové zábavě a samozřejmě filmovému kultu. Vzpomínky...(10.5.2011)

Půdorysem standardní rodinné drama o otci zachraňující svou dcerušku (opoBauer), kdyby to nebylo tak easy a cheesy. Vystřihnout závěrečnou půlhodinku, od vylodění na ostrově /parodie na Ursulu Andress coby Mr. Olympia vylézá v plavkách v moře fuj), mohl to být hláškoidní mix Mortal Kombatu, Tarzana a NÁBOROVÉ reklamy U.S. army, takhle zůstanou hlášky velké ráže, nakupování bagrem a roztomilé honičky sportáků. Arnie je boží, dokud mluví svou rakušáckou angličtinou. Když začne promlouvat olovem, klesá u mě dolů a připomíná mi, proč se osmdesátkovým akčním flákům vyhýbám jako nemocnému s leprou. Jako parodie bránicolomivé, až do střelnice v botanické zahradě:)(20.4.2008)

Naivnější film jsem neviděl. Ale to je kouzlo.(7.4.2004)

Pokud mi někdo z přítomných mužského pohlaví řekne, že si jako mladší nezkoušel Arnoldovo zbrojení po vylodění na ostrov, tak mu neuvěřím.(20.2.2006)