poster

Komando

 • USA

  Commando

 • Československo

  Komando

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 1985, 90 min (Director's cut: 92 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  **

  Komando je film plný klišé napojených naprosto primitivně na sebe, pouze pro potěchu diváka z akce a Arnolda samotného a tak vznikl další film typu "jeden proti všem" (u Arnolda nečekané !!!). Snímání scén, při kterých jsou vidět spousty chyb (at uz nezničitelné auto, vyskakující lidé apod.).Kdokoliv nepochopí a filmu nepromine nastavenou notu lehké sebe parodie a zároveň velkého množství vystřílených nábojů a zabitých "neznámých tváří", bude na komando nadávat. Tohle je prostě klasický film 80. let se vším, co k tomu patří.(1.7.2004)

 • B!shop
  *****

  Opravdu asi nejlepsi z Arnoldovo filmu, kdyz se nebudou brat velkofilmy typu Terminator. Samozrejme to neni ciste akcni film, ale je to i trosku komedie, a pusobi to misty docela naivne. Jenze Arnold je neskutecnej drsnak, haze jednu hlasku za druhou a zaverecny vycisteni ostrova je proste dokonalost. Jedina vada na krase je desne ubohej zaporak Vernon Wells, kterej si hraje na drsnacka, ale pusobi jen jako tlustoch v teplouskym oblecku beze svalu a s uchylnym vyrazem, Arnie by rozhodne zaslouzil lepsiho borce. Nadprumernej akcni film a za ten ostrov musim hvezdicku pridat.(2.2.2005)

 • gouryella
  ***

  Arnold ve sve vrcholne forme - akce strida akci, ale dej tu nejak chybi.(4.8.2002)

 • Hal_Moore
  ***

  Tohle je jeden z těch filmů, kde Arnie kolem sebe zabijí spousty lidí a sám stěží utrpí nějaké ty šrámy. Film je tak stupidní, až je místy srandovní. Občas jsme svědky nerealisticky senzačních scén (skok z kola letadla) a občas Arnie vypustí jedu ze svých nezapomenutelných hlášek. Nerealismus je tak vysoko, že v jedné scéně Arnie střílí ze zbraně, hází nože a střílí lidi, zatímco oni střílí na něj. V té scéně musel zabít alespoň sto lidí a ho netrefí ani jedna kulka. Jednu chytne až u samého konce. Jde o jeden z tzv. withoutbrain filmů, kde můžete mozek na pár desítek minut poslat odpočinout si.(24.9.2005)

 • H34D
  ****

  Commando - to je nefalšované běčko a ryzí osmdesátky - hromada šílené a jednoduché akce, přímočarost až stupidita, díry ve scénáři, nic moc herecké výkony, ale za to božský, stylový Arnold s kládou na rameni, ehm. První polovina je vlastně taková fajn komedie, potom je škoda, že s příchodem na ostrov se film asi snaží zvážnět a tím částečně podkopává sám sebe, jelikož právě akci na ostrově vážně brát nejde. Ve zkratce, ideální film na upuštění páry a to může potvrdit i hlavní záporák... "Remember when i promised to kill you last? I lied" 7/10(12.4.2008)

 • -  Ve scéně kdy, Matrix (Arnold Schwarzenegger) roztlačuje auto se svahu, je možné zahlednout jistící lano přichycené zezadu auta. (Reapper)

 • - Režie byla také nabídnuta Johnu McTiernanovi, který ji ale odmítl. (Specs)

 • - Bill Duke a Arnold Schwarzenegger se spolu setkali ještě o 2 roky později během natáčení snímku Predátor (1987). (Rominator)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace