Komando

Commando

• Československo

Komando

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 1985, 90 min (Director's cut: 92 min)

Pokud mi někdo z přítomných mužského pohlaví řekne, že si jako mladší nezkoušel Arnoldovo zbrojení po vylodění na ostrov, tak mu neuvěřím.(20.2.2006)

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Při čtvrtém shlédnutí zvyšuji své hodnocení, protože už mi vůbec nevadí nepravděpodobnost vítězství Arnieho (tedy Matrixe) nad celou armádou padouchů. "Dobře? - Špatně." Jen si prostě hezky užívám nebývale přímočaré a husté akční jízdy. Video - trailer: http://www.csfd.cz/film/15294-komando-commando/videa/(9.8.2009)

Hromada nezapomenutelných hlášek a Arnold co pozabíjí 98% lidí, co se objeví ve filmu a závěrečný vyhlazení ostrava je prostě klasika. Jedno z nejlepších akčních béček, co byly v 80 tejch letech natočený.(18.3.2004)

• Kulmon

Ne ne a ještě jednou ne. Co bylo v 80. letech klasikou, chcete - li kultem, je dnes bezduchou střílečkou s totálně nehereckým Arniem v čele.(30.3.2010)

Nechte si dovézt kaviár a dejte si chladit třeba Dom Perignon, protože tahle brutální oslava čistokrevné akce Made in 80’s si zaslouží skutečnej luxus. A úplně ze všeho nejvíc miluju závěrečnou čtvrthodinku, ve který Arnie začne akčnit, jak kdyby ho někdo kousnul do koulí.(4.9.2008)

• - Když na konci filmu přiletí vrtulníky a letadlo k pobřeží, je moře čisté. Za okamžik je ale u pobřeží pomalu plující loď, která by tam nestihla touto rychlostí doplout. (rakovnik)

• - Arius (Dan Hedaya) ve filmu používá pušku Steyr AUG rakouské výroby. Stejnou zbraň se objevila také v rukou Karla (Alexander Godunov) ve filmu Smrtonosná past (1988). (Narcis)

• - Když Matrix (Arnold Schwarzenegger) pronásleduje Sullyho (David Patrick Kelly) a vyběhnou z nákupního centra, Sully strazí žlutým Porschem Matrixe a přitom se urazí zpětné zrcátko. V následujících scénách si lze všimnout, že se zpětné zrcátko opakovaně objevuje a znovu mizí. (Pavlátko)