Komando

Commando

• Československo

Komando

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 1985, 90 min (Director's cut: 92 min)

Naivnější film jsem neviděl. Ale to je kouzlo.(7.4.2004)

Naprostá klasika mezi béčkovými akčňáky, která kromě ukázkově nadupaného Arnolda, hafo výborných hlášek a hudby Jamese Hornera (!!!) obsahuje i spoustu neodolatelně zmršených trikových scén (viz dnes už klasické Porsche se zázračným vyrovnávačem karosérie, scénu od scény se prodlužující nábojový pás a jiné:)) Se slovenským dabingem o hvězdičku víc:))) 70%(15.9.2003)

Klasika, která nikdy nezestárne !(12.4.2008)

Jako malýmu klukovi mi to za komančů, v době pokoutně kolujících simultánně dabovaných VHS kopií, přišlo jako dost veliká trapárna. Jako starej cyp se naopak bavím, poněvadž tahle ´arnoldovka´zraje jako víno. Komando je sice taková dost tupá maskulinní zábava, s velikou přemírou násilí (viz. "čištění" ostrova, tady to už prostě tvůrci pořádně přehnali :o) ) směšně schovaném za otcovsky pozitivní motivaci zachránit své dítě. Jenže bráno jako velmi svižná akční komedie a dokonalý modelový příklad "osmdesátkových" akčňáren Commando určitě za zhlédnutí stojí. A hledat tady logiku? Pche! K čertu s ní protentokrát! A je nesporné, že některé Arnoldovy hlášky, pronášené v kontrastu s jeho typicky kamennou tváří, jsou neodolatelné - "You are funny guy, Sully. I like you. Thats´ why I´m going to kill you last."(11.5.2003)

Jako děcko jsem se Komanda nemohl nabažit. Vůbec mi nevadilo, jak je dementní, dementní a ještě jednou dementní. A vlastně mi to nevadí ani teď :). 60% Zajímavé komentáře: Melies, Vesman, Kubaso, Flipnic(17.4.2006)

• - Komando má režisér Mark L. Lester ze svých filmů nejraději. (-bad-mad-wolf-)

• - Režie byla také nabídnuta Johnu McTiernanovi, který ji ale odmítl. (Specs)

• - Firma Patria Industries není vymyšlená. Sídlí ve Finsku a vyrábí mnohé věci pro vojenské účely. (Džejkop)