Komando

Commando

• slovenský

Komando

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 1985, 90 min (Director's cut: 92 min)

Skvělý akčňák, který je přesně ušitý pro Arnieho. I když je to poměrně otřepaný příběh (otcovi unesou dceru a on si pro ni dojde ať to stojí co to stojí) tak je to klasika mezi běčky 80. let. Mé hodnocení je i trochu z nostalgie, protože jako malý jsem se nemohl tohoto filmu nabažit.(30.10.2007)

Velice užitečný film, protože nás Big Arnie naučil: skákat z letadla bez padáku, nastavit odpočet na digitálních hodinkách, vyrvat z podlahy telefonní budku, naučil nás, jak správně držet člověka jednou rukou za jednu nohu nad srázem a jak ho efektně nechat spadnout dolů, díky Arniemu umíme rychle a levně nakupovat, bleskově se obléct do plné vojenské výzbroje a výstroje, střílet z pistolí, samopalů a raketometu, házet granáty, odpalovat bomby, vrhat ozubené disky z cirkulárky, sekat ruce mačetou, účinně zacházet s vidlemi...to však není vše...už také známe spoustu tvrďáckých hlášek, příkladně: "Zelený barety si dávám k snídani!!...A tohle je moje slabší ruka!!..Došla Ti pára, Bennette??"... a také jsme byli svědky toho, že slovo ,neprůstřelný´ zde nachází nový význam...bohužel film obsahuje spoustu chyb(nevíte, jestli štáb nemá na skladě ještě jednoho porscháka s autovyrovnávací karosérií??) a toporného až žádného herectví většiny herců. 57,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(19.6.2006)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $57,491,000(9.1.2007)

Absolutní klasika - závěrečné čistění ostrova nemá obdoby.(24.5.2002)

Jedno z těch nezapomenutelných akčních béček s ještě mladým Arnoldem Schwarzeneggerem, ve kterém je spousta klišé, chyb, nelogičnosti a ROFL hlášek. Teď, když jej opět vidím, si vlastně uvědomuji, že tu Arnie paroduje i samotného Terminátora, viz "I'll be back, Bennett.". Finální párty na ostrově je pak unikát sám o sobě, Arnie zde se zapnutým GOD módem a notně vybaven arzenálem celé jednotky, pokropí vše, co mu přijde pod hlaveň M78. Zajímavé však je, že i přes všechny negativní aspekty, které snímek předvádí, se na něj dá dívat i po třiadvaceti letech. (6/10)(14.7.2003)