Komando

Commando

• slovenský

Komando

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 1985, 90 min (Director's cut: 92 min)

Absolutní klasika - závěrečné čistění ostrova nemá obdoby.(24.5.2002)

Akční filmy nemiluju a ani je nevyhledávám, ale tohle byla vážně klasika osmdesátých let a Arnold do ní přesně zapadl.(17.5.2003)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $35,100,000Tržby Celosvetovo $57,491,000"Najzábavnejšie a najakčnejšie Béčko!" Arnold to tam pekne masakruje a to ja moc rád. Tendencia hlášok voči streľbe na rovnakej úrovni, fakt rachot. /80%/(19.5.2005)

Hromada nezapomenutelných hlášek a Arnold co pozabíjí 98% lidí, co se objeví ve filmu a závěrečný vyhlazení ostrava je prostě klasika. Jedno z nejlepších akčních béček, co byly v 80 tejch letech natočený.(18.3.2004)

Jako malýmu klukovi mi to za komančů, v době pokoutně kolujících simultánně dabovaných VHS kopií, přišlo jako dost veliká trapárna. Jako starej cyp se naopak bavím, poněvadž tahle ´arnoldovka´zraje jako víno. Komando je sice taková dost tupá maskulinní zábava, s velikou přemírou násilí (viz. "čištění" ostrova, tady to už prostě tvůrci pořádně přehnali :o) ) směšně schovaném za otcovsky pozitivní motivaci zachránit své dítě. Jenže bráno jako velmi svižná akční komedie a dokonalý modelový příklad "osmdesátkových" akčňáren Commando určitě za zhlédnutí stojí. A hledat tady logiku? Pche! K čertu s ní protentokrát! A je nesporné, že některé Arnoldovy hlášky, pronášené v kontrastu s jeho typicky kamennou tváří, jsou neodolatelné - "You are funny guy, Sully. I like you. Thats´ why I´m going to kill you last."(11.5.2003)