Komando

Commando

• slovenský

Komando

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 1985, 90 min (Director's cut: 92 min)

[imdb: 6.2/10] | me: Klasika,... nedávno som si to pozrel a tento krát som sa už nestíhal diviť tomu čo vidím ... Ak sa to neberie vážne, ale tak ako sa má správne akčné B-éčko vnímať, tak potom je tento film jedna tvrdá a neutíchajúca jazda Arnolda a jeho hlášok ... inak sa na to pozerať nemôže. Oddychovka ako vyšitá ...(31.3.2009)

Je to prostě pecka, na tenhle snímek se můžu dívat pořád dokola a neustále se u něj bavím. Už samotný začátek, myslím tím nástup Arnolda, by se dal označit za kultovní, o tom co se děje poté ani nemluvím. Přímočarý děj tady rozhodně není překážkou, proč také jednat v oklikách? Prostě klasika všech klasik. Arnold ruluje. [TOP 19/14 66%](27.12.2006)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $57,491,000(9.1.2007)

Velice užitečný film, protože nás Big Arnie naučil: skákat z letadla bez padáku, nastavit odpočet na digitálních hodinkách, vyrvat z podlahy telefonní budku, naučil nás, jak správně držet člověka jednou rukou za jednu nohu nad srázem a jak ho efektně nechat spadnout dolů, díky Arniemu umíme rychle a levně nakupovat, bleskově se obléct do plné vojenské výzbroje a výstroje, střílet z pistolí, samopalů a raketometu, házet granáty, odpalovat bomby, vrhat ozubené disky z cirkulárky, sekat ruce mačetou, účinně zacházet s vidlemi...to však není vše...už také známe spoustu tvrďáckých hlášek, příkladně: "Zelený barety si dávám k snídani!!...A tohle je moje slabší ruka!!..Došla Ti pára, Bennette??"... a také jsme byli svědky toho, že slovo ,neprůstřelný´ zde nachází nový význam...bohužel film obsahuje spoustu chyb(nevíte, jestli štáb nemá na skladě ještě jednoho porscháka s autovyrovnávací karosérií??) a toporného až žádného herectví většiny herců. 57,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(19.6.2006)

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Při čtvrtém shlédnutí zvyšuji své hodnocení, protože už mi vůbec nevadí nepravděpodobnost vítězství Arnieho (tedy Matrixe) nad celou armádou padouchů. "Dobře? - Špatně." Jen si prostě hezky užívám nebývale přímočaré a husté akční jízdy. Video - trailer: http://www.csfd.cz/film/15294-komando-commando/videa/(9.8.2009)