Takto by mal vyzerať vyučovací film pre školy na téma AIDS.(26.9.2009)

Já osobně na tom nenacházím chybu a troufám si říct, že toto je přesně jedno z dalších geniálních spojení v československé kinematografii. Chytilová+divadlo Sklep. Výborná souhra ovšem nebyla vůbec jednoduchá, ani před natáčením ani během něj. Nakonec se ovšem vyprodukovalo něco, co se povedlo do posledního detailu. Film, který lze bez diskuze nazvat tragikomedií. Podle mě geniální režie i herecké výkony sklepáků, kteří mně svými nadpozemskými dialogy a neskutečnou osobitostí navždy dostali. Snímek by jistě v dnešní době získal řadu ocenění. Underground 80 let s nádechem ustupujícího socialismu. Jsem hrozně rád za tenhle film. "synek čo to robíš ja su len bývalý havíř!" "my zme taky hráli divadlo, my zme vybírali fajne kusky aby sa lidi zasmiali!" "a né aby se hrůtili z tempa doby!"(26.10.2011)

• WANDRWALL

Sklepáci ve filmu. Kritika stavu společnosti. Občas i satira.(4.8.2010)

• viperblade

Pozdější (ale mnou dříve zhlédnutý) film se Sklepáky Kouř, to je, jak už jsem psal, kult. Ale tohle je… hodně špatný film. Přitom Sklepáci jako herci nejsou špatní, vlastně první polovina tohoto filmu taky není vyloženě špatná, ale od druhé poloviny se zřejmě naši hoši ze Sklepa snažili hrát, jako by byli na divadle a nijak to nekrotili. To chápu, protože od toho tam má být režisérem, aby je nějak nasměroval či krotil (v tomto případě režisérka) a bohužel, nepodařilo se. Kopytem sem, kopytem tam je zoufalý film, který ví, co chce říct, ale trvá mu to jako hladovému… vy víte co. Tam kde Kouř věděl, kde skončit, tady film jede přes čáru dobrých 40 minut. Za těch pár pěkných obnažených slečen a Hanáka ještě těch 40 % dám, ale vím, že tenhle film už nikdy víc vidět nemusím.(23.1.2013)

Chytilova este v jej svetlych casoch. Po Dedictvi nastava obdobie temna a uz sa z neho myslim nevyhrabe.(11.11.2009)

• - V čase 1.20.26 je na televizní obrazovce ukázka z filmu Výjimečná situace (1985). (Ganglion)

• - Tomáš Hanák se svým obsazením souhlasil až po nátlaku režisérky Chytilové a kolegů Vávry a Šteindlera. Ve stejné době totiž natáčel režisér Vorel film Kouř (1990), kde měl Hanák ztvárnit hlavní roli. (mchnk)

• - Natáčelo se v Karlových Varech. (M.B)