Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BoredSeal
  ****

  Poslední dílo Věry Chytilové z komunistické éry. Trochu jsem se bál, aby trio ze Sklepa nezastínilo Chytilovou jako to je u Dědictví s Bolkem Polívkou, ale dobrý, Vávra se Šteindlerem s tradičně dobře vybranými méně známými herci byli ve formě a film jsem si užil i přes svojí akutní alergii na Tomáše Hanáka. Režisérce se dobře podařilo zachytit rozkládající se unavenou společnost komunistického státu a to, že film šel do kin i přes neskrývané provokování a veselou scénku s americkou vlajkou, svědčí o blížícím se konci. Stopáž je sice trochu přemrštěná a závěr, který zbrkle změní tempo na divokou morální bitku o promiskuitě byl lehce otravný, ale pořád je to kvalitní Chytilová. Jo a Bartošku žeru.(5.3.2010)

 • Slarque
  ****

  Chytilová absorbovala poetiku divadla Sklep a stále držela prst na tepu doby, žádné vzpomínání na černobílá šedesátá. Skvěle je vybalancovaná i tenká hranice mezi dramatem (neřkuli tragédií) a groteskní nadsázkou. Ani opakování po více než čtvrtstoletí tomu nic neubralo.(19.6.2014)

 • Adam Bernau
  *****

  Dokonalé spojení Chytilové se Sklepáky. Obě tyto entity jsou tam zřetelné v plné síle. Nemohu si pomoci, ale čím dál víc se mi zdá, že těch "na svou dobu výjmečných" a "neuvěřitelně odvážných" filmů z éry normalizace je nějak moc. Ostatně, kolik opravdu dobrých českých filmů vzniklo za posledních 20 let? Pět? Deset? Patnáct?(1.7.2011)

 • Legas
  ****

  Jeden z lepších filmů Věry Chytilové. Film o promiskuitě, AIDS a dalších závažných tématech s výborným Tomášem Hanákem. Film jsem viděl až v roce 2000 a zajímalo by mě, jak zapůsobil v roce 1988.(23.5.2003)

 • Damiel
  ****

  78 % - Režisérce Chytilové se ve spolupráci se sklepáckým triem Hanák – Vorel – Šteindler podařilo natočit velmi specifický film. Zpočátku to srší vtípky a gagy, zkrátka komedie, jenomže později, po odhalení nemoci, doopravdy tuhne krev v žilách a divákovi se před očima rozehrává mrazivé drama. Jeho působivost vedle hereckých výkonů umocňuje i „nervní“ střih a prostředí, v němž se film odehrává. Ze závěrečných minut mrazí i dnes, kdy se o problematice AIDS dávno veřejně diskutuje.(31.10.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace