Poslední večeře

Last Supper, The

Posledná večera

Komedie / Drama / Thriller / Krimi

USA, 1995, 87 min

No nevím. Myšlenka zajímavá, ale když se to stále cyklicky opakovalo a stále to bylo stejné, tak přece nemůžu jít s hodnocením výše. A ani ten konec, který byl celkem povedený, mě k vyššímu hodnocení nepřesvědčí. Škoda, mohlo to být o dost lepší.(6.4.2015)

Zajímavá černá tragikomedie, která se postupně stává krimi dramatem s morálními otázkami ohledně práva extrémistů na odlišný názor a jejich práva na život, pokud potenciáně ohrožují životy ostatních. Geniální je námět - uspořádat poslední večeři s lidmi, s jejichž ultrapravými názory zásadně nesouhlasíme, a pokud neodvolají, dostanou "speciální" víno z modré karafy (kafe od Maryši v Americe asi neletí)... Vlastní film už poněkud pokulhává na málo propracovaném scénáři s opakujícím se dějem bez výraznějšího nápadu, takže to je pro mne nad tímhle filmem opravdu poslední smích (pokud vůbec nějaký). Z herců mne zaujal Ron Perlman ve vedlejší roli charismatického vousatého pravicového komentátora.(17.4.2009)

Pijte, jezte, hodujte. CITÁT - Co když někoho zabijeme, jehož smrt udělá ze světa lepší místo?(29.6.2012)

Černá komedie, jejíž humornost spočívá především v přehlídce omezenců, které si partička mladých liberálních intelektuálů zve na večeře.(14.12.2008)

Celkem v pohode film, problem je, ze nedokaze ani poradne pobavit, ale ani nejak vystrasit nebo vynervovat. Napad sice je dobrej, horsi je, ze vetsinou se skutecne vse odehrava pouze u stolu a vyvoj jednotlivejch postav se ubira tradicnim stokrat omletym smerem. Nicmene sem tam se povedla nejaka atmosfericka scena, sceny s hostama jsou fajn a zaver je hodne cool. Taky se na zaver vyskytuje jedinej solidni herec, Perlman je tady fakt paradni. Jinak to ostatni je sebranka spis nesympatickejch postav a to vcetne Cameron. Slabsi 4*.(14.8.2008)