Poslední večeře

Last Supper, The

Posledná večera

Komedie / Drama / Thriller / Krimi

USA, 1995, 87 min

Jiskrná černá komedie, v rámci americké produkce jedna z vůbec nejlepších. Záleží na úhlu pohledu. Kdo pozná humor jen podle toho, jestli se herci šklebí, tak ten se u tohoto filmu bude vážně nudit. Ale ne všichni jsou takoví.(18.12.2003)

"Můj děda říkal: Kdybych věděl, jaký s váma budou problémy, šel bych sbírat bavlnu sám !!" ;)(19.9.2013)

Velice hezky pojatá černá komedie o skupině vysokoškoláků-republikánů, kteří se pokusí udělat něco dobrého pro svět - zvou si na večeři lidi, se kterými nesouhlasí a přitom je zavraždí - nejčastěji jedem. Proč nezabít třeba budoucího Hitlera? Film má největší kouzlo ve svém vcelku originálně pojatém příběhu, plným vtipných narážek. Autor se nestaví na žádnou stranu a je jen na vás, zda odsoudíte dobře myšlené násilí nebo se ztotožníte s postavami...(23.7.2004)

Tak ako "víno pre hosťa" určite zaváňalo arzénom, tak aj tento film smrdí obrovským nevyužitým potenciálom. Zo začiatku je to ešte zábavná a zdravo čierna komédia, celá základná premisa, ako i niektoré nastolené myšlienky sú vcelku zaujímavé, no všetko zabíja povrchnosť a krajná absurdita celej situácie ("nenápadné" hroby priamo v záhrade, miznúci ľudia, no šerifka o ničom ani len netuší atď.). Ale Ron Perlman ruluje. 6 / 10(30.1.2008)

Příběhová myšlenka dobrá, ale zpracování podle mě trochu málo vtipný, nicméně několik fakt zapamatováníhodných scén se ve filmu odehraje a jedná se o dobrou černou komedie s ještě začínající Cameron Diaz.,ale čekal jsem trochu víc(28.11.2007)

• - Dům, v němž se odehrává většina děje filmu, vyhořel do základů bezprostředně po skončení natáčení. (deepspace101)

• - Natáčení probíhalo v americkém Los Angeles. (Terva)

• - Pro roli Normana Arbuthnota se původně počítalo s Beau Bridgesem, ten ji však odmítl a na jeho místo nastoupil Ron Perlman. (deepspace101)