Poslední večeře

Last Supper, The

Posledná večera

Komedie / Drama / Thriller / Krimi

USA, 1995, 87 min

Posledná večera je uspokojivo dobrá čierna komédia o študentoch, ktorí sa rozhodnú zbaviť svet ľudí s odlišnými a extrémnymi názormi prostredníctvom poslednej večere, pri ktorej ponúkajú otrávené víno. Zabudnú však na prirodzenú ľudskú vlastnosť a to síce, že lov na extrémistov ich zmení na.... Nakoniec z toho vzíde pekná kucapaca so slušným ukončením. Stred síce miestami zíva nudou a často stráca tempo i humor, ale na silný priemer tento film určite má. 65/100(21.1.2015)

"Jsme liberálové, děláme správnou věc. - Tak jak to, že ten svět stojí za h... . - Protože ho neřídíme. - Takže nakonec vykonáme trochu dobra. Pomysli na všechny ty pravicový idioty, bez kterých by na světě bylo líp." ___ Zábavně poučný příběh o vysokoškolácích liberálech, kteří pěstovali sladká rajčata a pořád řešili otázku "zda jsem ubohý hmyz, nebo zda mám právo", a o tom, kdo se směje naposled. Škoda jen, že těch debat zaslepenců se zaslepenci bylo málo - ty přece tvoří největší sousto filmu.(14.1.2012)

Super nápad, což o to. Černota se s komedie táhne jak banda slepicí po flusu. Vždyť já prvně přemýšlel, jestli koukám na ten správný film...jak moc černý to bylo. Začátek mě tak osobně dost sejmul, postupem času už to ale byla klasika. Vlastně se tam ani nic moc nezměnilo a dělo se pořád to samý. Když bych si chtěl zaspoilerovat, tak jediný napětí ve filmu bylo asi po desáté stejné otázce...sejmou ho? A sejmuli...(16.1.2012)

No nevím. Myšlenka zajímavá, ale když se to stále cyklicky opakovalo a stále to bylo stejné, tak přece nemůžu jít s hodnocením výše. A ani ten konec, který byl celkem povedený, mě k vyššímu hodnocení nepřesvědčí. Škoda, mohlo to být o dost lepší.(6.4.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $459,749Tržby Celosvetovo $760,000(16.10.2009)

• - Dům, v němž se odehrává většina děje filmu, vyhořel do základů bezprostředně po skončení natáčení. (deepspace101)

• - Malou roličku muže, který si nechává od Normana Arbuthnota (Ron Perlman) podepsat knihu, si vystřihl jeden z producentů snímku. (deepspace101)

• - Natáčení probíhalo v americkém Los Angeles. (Terva)