Poslední večeře

Last Supper, The

Posledná večera

Komedie / Drama / Thriller / Krimi

USA, 1995, 87 min

Velice hezky pojatá černá komedie o skupině vysokoškoláků-republikánů, kteří se pokusí udělat něco dobrého pro svět - zvou si na večeři lidi, se kterými nesouhlasí a přitom je zavraždí - nejčastěji jedem. Proč nezabít třeba budoucího Hitlera? Film má největší kouzlo ve svém vcelku originálně pojatém příběhu, plným vtipných narážek. Autor se nestaví na žádnou stranu a je jen na vás, zda odsoudíte dobře myšlené násilí nebo se ztotožníte s postavami...(23.7.2004)

Klasická černá komedie z velice chytrým a překvapivým závěrem.(5.10.2003)

• BoPo

Ako nápad pre čiernu komédiu viac než dobré. Bohužiaľ príbeh je pojatý veľmi stručne, zjednodušeno, zrýchleno, no proste nevyužitá až odfláknutá zápletka. Herec hrajúci Marca mi prišiel strašne povedomý, ale ani za tú pič* som si nevedel spomenúť odkiaľ. A nakoniec teda žiaden film či seriál, ale moja obľúbená TV záležitosť Survivor mi zaryla jeho tvár do pamäte.(2.9.2014)

Tak ako "víno pre hosťa" určite zaváňalo arzénom, tak aj tento film smrdí obrovským nevyužitým potenciálom. Zo začiatku je to ešte zábavná a zdravo čierna komédia, celá základná premisa, ako i niektoré nastolené myšlienky sú vcelku zaujímavé, no všetko zabíja povrchnosť a krajná absurdita celej situácie ("nenápadné" hroby priamo v záhrade, miznúci ľudia, no šerifka o ničom ani len netuší atď.). Ale Ron Perlman ruluje. 6 / 10(30.1.2008)

"Jsme liberálové, děláme správnou věc. - Tak jak to, že ten svět stojí za h... . - Protože ho neřídíme. - Takže nakonec vykonáme trochu dobra. Pomysli na všechny ty pravicový idioty, bez kterých by na světě bylo líp." ___ Zábavně poučný příběh o vysokoškolácích liberálech, kteří pěstovali sladká rajčata a pořád řešili otázku "zda jsem ubohý hmyz, nebo zda mám právo", a o tom, kdo se směje naposled. Škoda jen, že těch debat zaslepenců se zaslepenci bylo málo - ty přece tvoří největší sousto filmu.(14.1.2012)