Zlý velekněz Zagato unesl princeznu Emeraude a tím ohrozil samu podstatu světa Cephiro. Aby bylo zabráněno zničení Cephira, povolá Emeraude z Japonska tři nic netušící dívky, Umi, Fuu a Hikaru. A právě ony se musí stát legendárními magickými rytíři a Zagata porazit. MAGIC KNIGHT RAYEARTH je jedno z prvních anime známého tvůrčího týmu CLAMP, podepsaného např. pod X, RG VEDA, TSUBASA CHRONICLE či CARDCAPTOR SAKURA. (Subjektiv)

Subjektiv

Ok, možná jsem trochu přísný, ale v žánru anime fantasy jsem už něco viděl. A tyhle magické řitířky se mi zamlouvaly možná ze všeho nejméně. Je pravda, že MKR je starší záležitost a nejspíš i pár novějších, mně bližších kousků tu opisovalo, ale nezájem. Děj mi přišel příliš často předvídatelný, magické potvory typu Mokona nesnáším. Kdo chce fantasy a anime má podle mě tyto následující možnosti na co se mrknout: 12 Kingdoms, X, Escaflowne (seriál, nikoli film), Fushigi Yuugi (kromě OVA), Slayers (všechny série i film), Berserk, Elf o-karu mono tachi (obě série), Ayashi no Ceres, Dragon Half, .hack//SIGN, Inuyasha, Sukurappudo purinsesu a nejspíš i další, které si takhle honem nevybavím. To vše je mi milejší než MKR. ()