• lebowski
  *****

  Dokonale popsaný život té doby(24.3.2003)

 • Rosomak
  ****

  Smršť skečů, které se točí kolem výstavby nových panelákových sídlišť, je velmi pěknou ostře satirickou cestou zpět do éry komunismu, která vykouzlí úsměv na rtech všem, i těm, co tu dobu už nepamatují...(30.4.2008)

 • NinadeL
  ****

  Kdepak naše Věra. Konečně toto téma nemohl zpracovat nikdo trefněji, než ona, protože kolektivní pruda na Jižáku mezi bahnem a paneláky je něco tak absurdního a přece tak důvěrně známého většině z nás. Já osobně vnímám Panelstory jako volné generační pokračování Naší bláznivé rodiny Valáška a Kachyni, kteří zobrazili současnou povahu českou v rozpuku šedesátých let zcela mimo všechny ty intelektuální proudy, které beztak nikdy netrápily ve skutečném výsledku větší množství populace. Typická česká rodina se vždycky bude více zajímat o to, jestli maminka neztratila někde brýle, jestli starší dcera už dohlédla na tu mladší mezitím co se chystala na rande a pokud tato domácnost žila svého času v pražském centru, bylo na bíledni, že v další dekádě musela tyto své zájmy přestěhovat do pěkných panelových sídlišť. Schulhoff z tohoto tématu udělal komedii, Chytilová to dotáhla na nepřikrášlenou satiru. A dokonce k tomu dodaly s Kačírkovou neofeministický pohled na mezilidské vztahy. Takže zdar umakartovému jádru a mateřské dovolené!(16.11.2014)

 • HenryS.
  ****

  Já si myslím, že (by) to tady pro mě taky nebylo.(27.1.2011)

 • -bad-mad-wolf-
  *****

  Pohlednice ze železobetonového světa. Kamera pohrdající horizontálním klidem, papírové zdi, střípky životů a těžká urbanistická deprese. Neklidný film.(6.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace