Velmi nebezpečné známosti

Cruel Intentions

Veľmi nebezpečné známosti

Drama / Romantický / Thriller

USA, 1999, 95 min

Napoprvé rozčarování, znechucení, výsměch. Napodruhé smíření, omluva Kumbleovi, rozpaky nad změnou nálady z minuty na minutu a obdiv kompletního hereckého ansámblu. Můj osobní film to nikdy nebude, ale správně načasovaná projekce mi trochu pootevřela oči. P.S.: Dal jsem si známosti ještě jednou a ta atmosféra zalézá pod kůži stále hloub. Nechápu se, ale s hodnocením stoupám výš a výš.(13.2.2008)

I am colorblind..Propojení současných teenagerů a adaptace klasiky bývá jedna velká tragédie- s čestnou výjimkou Clueless a Ten Things I hate about you. Cruel Intentions jsou zrádnější- na rubu civilní, na líci teatrální, ale onu prázdnotu duše a rozervaný hédonismus jako východisko z patologické situace naznačuje, že ti manhattanští rozmazlenci jsou stejní jako jejich předchůdci v románovědopisové předloze De Laclose. Zkažení. Zoufalí. Nebo, jak říkal jeden můj kamarád "jejich hlavní problém je, že se berou tak šíleně vážně. " Kumble vyhrál castingovou sportku, herci bez přehrávání do každého gesta dávají tolik emocí a napětí, že kdo se ubrání jim, sejme ho alespoň jeden z nejintenzivnějších písničkových soundtracků. Anebo alespoň labutí píseň Bittersweet Symphony. Hodnoceno očima patnáctileté naivky:)(26.3.2007)

• EdaS

Až na ten lesbický polibek jsem se velmi nudil a ke konci se jen smál, za jakou blbost jsem to utratil peníze.(21.8.2002)

Kdysi můj nejoblíbenější film, dnes už jen připomínka toho, že dobrý teenagerský film je opravdu možné natočit.(8.7.2003)

Velmi vtipný a pod kůži se zavrtávající snímek pro náctileté. Lehce over the top svádění a hra s láskou dokážou udržet pozornost a bavit. Na Sarah Michelle Gellar je radost koukat a Ryan Phillippe umí zahrát. Takhle zazobanou dekadentní atmosféru jsem už dlouho neviděl.(28.10.2014)