Velmi nebezpečné známosti

Veľmi nebezpečné známosti

Drama / Romantický / Thriller

USA, 1999, 95 min

• Cival

Pečlivě propracovanou psychologii postav nahradila doslovnost a bujné poprsí SMGellar v efektním, ale bezduchém obalu pro nadržené teenagery. Někomu se to asi líbí, mně ne. Já si dám radši chytřejší klasiku od Frearse nebo Formana.(11.11.2003)

Velmi zajímavě přenesený příběh o Valmontovi do moderní doby. Dívala jsem se na film s minimálním očekáváním, ale byla jsem velmi mile překvapena citlivým invenčním přístupem a minimální mírou oplzlosti.(29.3.2004)

Keep your friends close and enemies closer. To to zase pokazili tím českým názvem:) Každopádně o Cruel Intentions jsem leccos slyšela, ale nikdy jsem nestála o to ten film vyloženě vyhledat. Narazila jsem na něj náhodou a musím říct, že je jeden z nejlepších ! Sarah Michelle Gellar konečně není Buffy a v téhle roli mě přesvědčila, že umí hrát. Role potvory jí sedla dokonale a svým výkonem předčila všechny ostatní herce. Závěrečná scéna s ní, kdy si všichni čtou Sebastianův deník a tím pádem je Kathryn odhalena, je naprosto bezkonkurenční a kultovní. Jak hudebně tak celkovou atmosférou. Selma Blair, kterou ráda v žádném případě nemám, mi do role tupé husičky sedla, Reese byla taky dobrá, jen tomu Ryanovi jsem to občas vůbec nevěřila. Konečně originální film,žádná přeslazená slintárna,opravdu jsem se pobavila a ještě jednou tleskám výkonu S.M.G. :) Cause it's a bittersweet symphony, this life..(8.1.2012)

• Le_Chuck

Veľmi slušne rozohratá partia intríg a podvodov dvojice znudených bohatých súrodnecov, ktorá ale padá do tretej ligy akonáhle sa na scéne objaví láska. Problém nie je v tom, že sa objaví (to sa nedalo nečakať), ale v tom že sa dovtedy nepredvídateľný film trasformuje na vzorec, ktorý keď si pozorný divák vypočíta, tak to može vypnúť. Koniec zlý všetko zlé, je pri zaujímavom nápade obzvlášt smutné resumé. 50%(3.6.2008)

Ať je zima nebo léto, noc nebo den, prší nebo svítí sluničko, Cruel Intentions budu vždycky mílovat! :-)(7.9.2008)