Velmi nebezpečné známosti

Cruel Intentions

Veľmi nebezpečné známosti

Drama / Romantický / Thriller

USA, 1999, 95 min

Vcelku zklamani, stokrat videnej pribeh obsazenej mladejma hercema. Herecky jsou sice super sexy, ale nic poradnyho neukazou, dej se da predvidat od zacatku do konce, zadny velky napeti se nekona, misty nuda. Proste sem cekal daleko vic.(6.7.2009)

"Nebezpečné známosti přenesené do současnosti. Hmm, tak to by mohlo být něco extra." říkal jsem si před tím, než jsem film viděl. Trochu z té působivosti původního námětu ve filmu přece jen nakonec zůstalo. Ale jelikož jsem předtím viděl obě verze z konce 80. let, které byly naprosto špičkové, nemohl jsem tuto pro teenagery adaptovanou modernu nijak nadšeně vychválit. Přesto je to poměrně zdařilé dílko, které si své diváky zcela nepochybně získalo, a to hlavně mezi zmíněnými teenagery.(26.7.2002)

Ne každý příběh z 18. století lze tak dobře převést do současnosti, ale Nebezpečné známosti jsou nadčasové! Je to zdařilý film, výborní herci, interiéry, zábavná, vzrušující, zvrácená atmosféra... to co mají Nebezpečné známosti mít. Dá se říct, že je to přesnější adaptace, než Friersova nebo Formanova a možná ji mám i nejraději. Film se drží knižní předlohy skoro ve všem, tedy kromě toho časového posunu. :-) Asi je to tak mnohem přijatelnější pro teenagery a osobně znám jeden případ, co si po shlédnutí filmu přišel půjčit moji knihu Nebezpečné známosti. Kromě toho je to taky jeden z mých nejoblíbenějších soundtracků.(8.10.2003)

Sourozenecká dvojice Gellar-Phillippe je neskutečně sexy, což je asi největší klad celých Velmi nebezpečných známostí. Zajímavě zosnované intriky a ani samotná sázka totiž nejsou natolik brilantně sepsané/natočené, aby dokázaly udržet pozornost nezávislého pozorovatele. Navíc nepříliš uvěřitelná rafinovanost celého filmu je pouhým konstruktem. Krátká stopáž spolu s příjemným erotickým nábojem a nahlédnutím do honosného sídla však splňují hlavní očekávání a nedá se tedy říct, že by snímek zklamal. Moderní variace na známou knihu tak v podstatě dopadla mnohem lépe než jsem čekal. Omlazení hlavních představitelů bylo ku prospěchu a současné prostředí příběhu jen a pouze svědčí. Působiví je též hudební doprovod, i když přiznávím, že z nejznámější "vykradačky" Bitter Sweet Symhony na konci jsem nadšený nebyl - což ovšem přičítám zejména veliké známosti a oposlouchanosti tohoto songu. Na druhou stranu se mi velmi líbilo setkání Kathryn a Annette na záchodku.(5.6.2008)

• Tosim

Původní historické filmy mě taky moc nebraly, ale degradovat takovéto téma do snímku pro a o teenagerech, mi přijde poněkud debilní.(1.8.2005)

• - Líbací scéna mezi Sarah Michelle Gellar a Selmou Blair se umístila na 32. příčce žebříčku "50 Nejžhavějších filmů" časopisu Entertainment Weekly. (hellstruck)

• - Po cca dvanáctihodinovém natáčení jedné scény, kdy má dát Reese Ryanovi řádně za uši, vyběhl Phillippe na hotelové schodiště a pozvracel se. Příšerně ho totiž rozbolely zuby a na tváři měl obrovskou modřinu. (hippyman)

• - Scéna, kdy Sebastian a Annette jedou v autě z domova důchodců, byla částečně improvizací. Během natáčení se začala Reese Witherspoon (Annette) pitvořit a Ryan Phillippe (Sebastian) se smál a říkal ji, ať toho nechá. Režisérovi se moc líbila chemie mezi oběma herci a když si uvědomil, že jejich rozhovor se do filmu hodí, použil ho. (Bauer)