Velmi nebezpečné známosti

Cruel Intentions

Veľmi nebezpečné známosti

Drama / Romantický / Thriller

USA, 1999, 95 min

No jo, ženský jsou děsný manipulátorky, to už přeci víme nějakej ten pátek, nebo ne? :-) Každopádně od filmu jsem čekal, že to bude průměrný film pro teenagery, ale tohle je hodně nadprůměrná záležitost. A z mé strany to má dost otevřená vrátka k 5 *. P. S. Sarah je pěkná mrcha, ale ďábelská!!(30.4.2008)

,,Jak si užíva tvá zlatokopecká matinka na Bali?“ ,,Podezírá tvého zlatého opileckého tatínka, že ji podvadí." ,,Prima.“ Nebezpečné známosti sa so mnou ťahajú celé roky, keď som prvýkrát zhliadla výpravne monumentálneho Valmonta od Formana, o nejaký čas na to rovnaké, čo do príbehu emocionálnejšie Nebezpečné známosti (1988), až som sa nakoniec prepracovala k filmovému prepisu, zameraným na teenagerskú vekovú kategóriu, ktorá by dobové spoločenské manévre asi nestrávila. A všetky tri filmy majú odo mňa plné hodnotenie z celkom jednoduchého dôvodu. Klišé niekedy nepríjemne zaváňa, ale láska, bolesť, pomsta či zrada si vždy nájdu u publika svoje miesto a z obyčajného diváckeho princípu tieto klasické témy šarm nikdy nestratia. Sarah Michelle Gellar som si zamilovala v tejto jedinej úlohe a jej úžasne povrchnú a rozmaznanú Kathryn som si neskonale užívala, Phillipe a Witherspoon ma zas uchlácholili svojou nevinne romantickou líniou, Bittersweet Symphony ma vnútorne pohladilo a trefná irónia a celková povrchnosť sa zaslúžili o to, prečo ma tento film jednoducho baví, hoci sa z kvalitatívneho hľadiska starším adaptáciám nemá šancu vyrovnať.(1.10.2011)

Myslím, že bezkonkurenčně nejoblíbenější film mých mladších let, ale pustil bych si ho kdykoliv a kdekoliv, dokonce se mi líbil více než předloha (( ::(27.11.2005)

Předělávka z historického kabátu do současné doby snímku docela prospělo a kouká se na to dobře. Obsazení mladými talentovanými herci Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillippe a Reese Witherspoon se vyvedlo a předvádějí slušné výkony. Navíc důkaz, že originální teen movie se dá natočit i v dnešní době........(20.3.2008)

rozpočet : $10.5 million tržby celosvetovo : $75,902,208(13.12.2006)

• - Film byl natočen za pouhých šest týdnů. (hellstruck)

• - I když se to traduje, tak Reese Witherspoon NEbyla během natáčení těhotná. (don corleone)

• - Natáčení probíhalo od 9. června do 15. července 1998 střídavě v New Yorku a v ateliérech v Los Angeles. (zajda404)