Velmi nebezpečné známosti

Cruel Intentions

Veľmi nebezpečné známosti

Drama / Romantický / Thriller

USA, 1999, 95 min

Velmi zajímavě přenesený příběh o Valmontovi do moderní doby. Dívala jsem se na film s minimálním očekáváním, ale byla jsem velmi mile překvapena citlivým invenčním přístupem a minimální mírou oplzlosti.(29.3.2004)

• paascha

Další z variací na téma Valmont, tentokrát ze současnosti a bez vkusu. Zbytečný průhled do života zbytečných(25.8.2010)

Kdysi můj nejoblíbenější film, dnes už jen připomínka toho, že dobrý teenagerský film je opravdu možné natočit.(8.7.2003)

Nevlastní sourozenci. Protřelí, zvrhlí, hříšní, nechutně prachatí. Sex, alkohol, intriky, lži, drogy, nuda. Explozivní kombinace, když se jedna dostaví, je třeba přidat na obrátkách. Peprně nadčasová verze slavného románu Nebezpečné známosti toho času platila za „ten film“, o kterém si mladí vykládali a doporučovali ho houfně dál. Hrdinové byli zhýčkaní a nadržení, přesto mluvili květnatě, byli dokonale oblečení, učesaní a umně nasnímaní, takže i morálně závadné scény mohly spatřit světlo teenagerovského světa. A ti velmi rádi utrácejí obsah peněženek svých rodičů. Navíc výsledek divákům ještě víc představil trio Ryan Phillippe, Sarah Michelle Gellar a Reese Witherspoon. Scénárista a režisér Roger Kumble (který od té doby už ničím pořádným nenavázal) natočil morálně závadný kousek, ale co je potěšující, byl na to pyšný. Jeho snímek je stylový, nesmírně líbivý, kouzelně naivní a solidně hříšný. Samozřejmě mohl výrazně víc kořenit, ale na svou dobu si uchoval svoji tvář. Jen škoda, že morální závěr až moc bije do očí. Jinak ale velmi rád vzpomínám. I na výborný soundtrack. „Můžeš mi ho strčit, kam chceš!“ – „Můžeme si plácnout, sestřičko!“(28.4.2015)

• EdaS

Až na ten lesbický polibek jsem se velmi nudil a ke konci se jen smál, za jakou blbost jsem to utratil peníze.(21.8.2002)